Loading

Boğaz ağrısı gelen tabletler: biz en iyisini seçiyoruz

Boğaz tedavisi için ilaç kompleksi içinde emilme için tabletler içermelidir. Bunlar, iltihaplı hastalıkların semptomlarını hafifletmek için tasarlanmıştır - ağrı, terleme, öksürük ve antiseptik maddelerin varlığında iltihabın ilerlemesini durdururlar. Herhangi bir eczanede bulunan en etkili boğaz haplarını düşünün.

Boğaz hapları çeşitleri

 • Yerel eylem tabletleri Painkilling. Boğazın mukoza zarında doğrudan etki yaparlar ve analjezik bir etki verirler. Kural olarak, resorpsiyon için tasarlanmıştır.
 • Antiseptik pastiller. Ağız boşluğunda lokal bakterisid etkisi vardır. Bileşimdeki bileşenler arasında fenol, heksetidin, ambazon, gramicidin, klorheksidin, benzalkonyum klorür bulunabilir. Bu maddeler mukozadaki bakterileri yok eder.
 • Durulama çözeltisinin hazırlanması için tabletler (Furatsilinom).
 • Kompozisyonda antibiyotikli lolipoplar. Çifte etkiye sahip - bakterisidal ve anestezik. Çoğu zaman boğazda akut ağrı tedavisinde kullanılır ve ayrıca kronik farenjit, bademcik iltihabı, larenjit için reçete edilir.
 • Şifalı bitkilerin uçucu yağları ile lolipoplar (örneğin, adaçayı ile). Ağrı ve terlemeyi rahatlatır, mukoza zarlarını yumuşatır, nefes almayı kolaylaştırır, ancak sadece hastalığın erken evrelerinde etkilidirler.

Boğazdan tabletler herhangi bir eczane zincirinde serbestçe satılmaktadır. Ancak tam teşekküllü bir tıbbi ürün olmak, kullanmadan önce zorunlu tıbbi tavsiye gerektirir. Terapist, hastanın yaşına ve hastalığın özelliklerine göre doğru dozu seçmenize yardımcı olacaktır. En iyi ihtimalle kendi kendine ilaç kullanımı, para kaybı olabilir ve en kötü ihtimalle sağlık için olumsuz sonuçlara yol açabilir. Örneğin, antibakteriyel bileşenli pastiller, viral bir enfeksiyonla boğazdaki ağrıyı hafifletmeyecek, ancak karaciğere ek bir yük uygulayacaklardır.

Emilim için boğazdan tabletler

Tabletlerin boğazdan emilmesinin etkisi öncelikle hastalığın klinik bulgularını ortadan kaldırmaya yöneliktir ve ayrıca ağrıya neden olan inflamasyonun daha da gelişmesini önler. Bu ilaçların bileşimi ağızdaki mikropları öldüren antiseptik maddeleri içerir. Yardımcı bileşenler ağrıyı ortadan kaldırır, mukoza boğazını nemlendirir, tahriş, perseni, kaşıntıyı azaltır.

Resorpsiyon için tabletler hastalığı tamamen ortadan kaldıramaz, aynı zamanda ilerlemesine de izin vermez. Bu ilaçlar, vücuttaki enfeksiyonun odağını ortadan kaldırmayı amaçlayan, oral uygulama için antienflamatuar ilaçlarla birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Bu şekerler antimikrobiyal etkiye sahiptir. Ayrıca, mikrodolaşımı iyileştirir ve mukoza zarlarını nemlendirir.

Bu doğal maddeler nedeniyle mümkündür: mentol, okaliptüs, portakal, nane, anason esansiyel yağlar. Ayrıca kompozisyonda C vitamini var.

"Strepsils", orofarenksin herhangi bir hastalığı ile sarhoş olabilir.

İlaç 5 tatlarda mevcuttur. Şiddetli boğaz ağrısı ile etkili olan lidokain ile bir ilaç vardır.

Bileşim, aşağıdaki maddeleri içerir: benzalkonyum klorür, timol, okaliptüs ve nane yağı, mentol. Tabletler, KBB hastalıklarının tedavisinde kendilerini kanıtlamıştır.

Uçucu yağlar rahatsızlık belirtilerini hızlı bir şekilde durdurur. İlaç etkili bir şekilde larenjit ve farenjit hafif bir kavga ile boğaz ağrısı yayılmasını yavaşlatır. Lolipop nadiren olumsuz reaksiyonlara neden olur.

Bileşimde aktif madde - antiseptik ambazon monohidrat. "Pharyngocept" bakteriyostatik bir özelliğe sahiptir - ağız boşluğunda bakterileri inhibe edebilir. Tükürük üretimini uyarmaktan çok uzun zaman çözülürler. Sonuç olarak, zulüm ve acı var. Aktif madde farinksin dokularında birikebilir, bu nedenle yavaş yavaş terapötik etkisi artar. Limon, kakao ve vanilya tadında "Pharingosept" satın alabilirsiniz.

Bu tabletler yerel bir antibiyotik içerir. Buna göre, bakterisit özellik taşırlar. Anjina, farenjit, kronik tonsillitin alevlenmesinde etkilidirler. İlacın büyük bir artı, semptomların hızlı bir şekilde rahatlamasıdır: öksürük, terleme, boğaz ağrısı.

İlaç birleştirildi. Antiseptik ve anestezik içerir. Yardımcı maddeler hoş bir nane aroması verir. İlaç sadece bakterilerle savaşmakla kalmaz, aynı zamanda uyuşturmayı da ortadan kaldırır.

"Decatalylum" kullanımı için endikasyon: stomatit, gingivitis, farenjit, larenjit, catarrhal / lacunar angina. Bunu önlemek için bademciklerin çıkarılmasından sonra kullanılır.

İlacın ana aktif maddesi, asitilaminonitropropoksibenzen, boğazı etkili bir şekilde dezenfekte eden güçlü bir antiseptiktir. Bu ilaçlar, aynı anda birkaç semptomu durdukları için iyidir: verimsiz, rahatsız edici bir öksürük, terleme, ağrı. Ek olarak, "Falimint" Isı hissini azaltır. Tanıklıklar, rezorpsiyon sırasında hoş bir serinliğin geliştiğini göstermektedir. Ve kuru ağız ve dilin uyuşmazlığı yoktur.

Çoğu zaman, "Falimint", öksürük ve boğaz ağrısını durdurmak için bademcik iltihabı, larenjit, farenjit ve diğer iltihaplar için reçete edilir.

Bu araç, hastalarına otolaringologların atanmasıyla çok popülerdir. Ve hem çocuklar hem de yetişkinler için tedavi için yazıyorlar. Bu turuncu tabletlerin ana aktif maddesi klorheksidindir.

İkincisi, C vitamini büyük bir doz ile tamamlanmaktadır. "Sebedin" Kombine bir preparattır, çünkü antiseptik ve vitaminleştirici özellikleri birleştirir. Diş ve KBB hastalıklarında çok etkilidir. "Sebedin" - Streptococci, staphylococci, anaerobes ve fungusların neden olduğu hastalıklar için en iyi hap.

Bileşimdeki askorbik asit, dokuların yenilenmesini iyileştirir, şişkinliği giderir, kılcal damarları güçlendirir.

Ana aktif maddeler piroksidin ve lizozimdir. Bu maddeler vücut ile ilgilidir, yerel bağışıklığın oluşumunu etkiler. İkincisi, sırayla, enfeksiyonla savaşır. "Lizobakt" Vücudun mikroplara karşı bağışıklık yanıtını güçlendirir. Ek olarak, ağız boşluğunda mikroflora dengesini koruyabilir.

"Lizobakt" bir boğazın ilk endişe verici belirtileri görünümünde içilir.

İlacın bileşimi, antimikrobiyal maddeleri ve ayrıca doku solunumu sürecini aktive eden enzimleri içerir.

Aktif madde kana emilmez, bu nedenle ajan iyi tolere edilir ve uygulamadan olumsuz sonuçlara neden olmaz. Yan etkiler olarak, kısa süreli bir tat değişikliği ve dilin biraz uyuşması mümkündür, bu da tableti aldıktan sonra bir süre sonra kaybolur.

Trakean boğazdaki ağrıyı etkili bir şekilde giderir, bu nedenle çoğu zaman nazofarenks üzerinde ameliyat edilen kişilere reçete edilir.

Acıyı rahatlatan ve rahatsız edici duyumlara eşlik eden lolipoplar - terleme, öksürük, kaşıntı, tahriş için arzular.

İlaç aynı anda dört yönde etki eder: mukoza yumuşatır, boğazı yumuşatır; hemostatik ve yara iyileştirici etkiye sahiptir; ağrı kesici. Antimikrobiyal etki sayesinde iyileşmeyi hızlandırır.

Kullanım talimatları

Rezorpsiyon tabletlerinin terapötik bir etkiye sahip olması için, bu tipteki tüm ilaçlarda yaygın olan uygulama kurallarına dikkat edin:

 • Tableti yutmadan veya çiğnemeden tamamen eriyene kadar ağzınızda tutun;
 • ilacı yemeden veya içmeden önce en geç 2 saat içinde alınız, böylece aktif maddeler vücut tarafından tamamen emilir;
 • terapötik bir etkinin yokluğunda, ilaç için bir ikame seçin;
 • Kendinizi iyi hissetmiyorsanız hemen tıbbi yardım alın.

Kullanım endikasyonları

 • anjina,
 • Larenjit (larinks iltihabı)
 • Tonsillit (bademcik iltihabı)
 • Farenjit (pharynx iltihabı)
 • Laringotracheitis (trakea ve larinks iltihabı)
 • Dişeti iltihabı, dil, ağız mukozası
 • stomatit

Bazı tabletler (örneğin, adaçayı ile lolipoplar) uygun olmayan koşullarda çalışırken, vokal akorların sürekli gerginliği ve sigaraya bağlı boğulmada düzenli olarak kullanılabilir. Ana şey dozu aşmamak.

Boğazdan tabletler: Boğaz ağrısı, aksiyon, uygulamalara karşı ilaçlara genel bakış

Boğazda ağrı, perseniya ve rahatsızlık, bademcikler, farinks ve larinks enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkların hoş olmayan semptomları olup, bunların ortadan kaldırılması için çeşitli dozaj formlarında üretilen lokal olarak üretilen ilaçlar kullanılır. Modern ilaçların mevcut çeşitliliği arasında, boğaz hapları kullanım için en uygun olanlardır. Hastalıkları ayakları üzerinde taşıyan insanlar arasında özellikle popülerdirler. Bu tür ilaçlar işe devam etmek için uygun olup, doktor reçetesi olmayan eczanelerde satın almak kolaydır. Boğazdan gelen tabletler, patolojinin klinik bulgularını ortadan kaldırır ve seyrini kolaylaştırır.

Boğaz ağrısı nedenleri çok çeşitlidir. Bu enfeksiyöz anjina, farenjit, stomatit, periodontal hastalık, diş eti iltihabıdır. Yetişkinlerde, boğazdaki ağrı, anjina pektorisin ve çocuklarda - kızamık, kızamıkçık, kızıl ateş, parotitis, su çiçeği arka planı karşısında ortaya çıkar. Boğaz ağrısı genellikle soğuk algınlığı ile ilişkili viral enfeksiyonların habercisidir. Bu durumda, ağızdaki ağrı yutma ve konuşma ile artar ve sıklıkla vücut ısısı, genel halsizlik, burun akıntısı, hapşırma, öksürme, miyalji artışı ile birleşir. Boğaz ağrısı tedavisi, ilk patoloji semptomlarının ortaya çıkmasıyla başlamalıdır. Boğazda ağrıya karşı tabletler ağrıyı hafifletir ve ciddi komplikasyon riskini önemli ölçüde azaltır.

Boğazdan tabletler, diğer ilaçlar gibi, bir doktor - kulak burun boğaz uzmanı, terapist, çocuk doktoru tarafından reçete edilmelidir. Aksi halde, boğazda ağrıdan kaynaklanan fonların kullanılması vücuda zarar verebilir. Kendi kendine ilaç satın almadan önce eczane türlerini anlamak gerekir, en iyi ve en etkili vurgulayın.

Boğazdan hap türleri

Boğazdan ana tablet çeşitleri şunlardır:

 • Rezorpsiyon için tabletler anestezik etki mukozada.
 • Anti-inflamatuar ilaçlar Oral uygulama için, enfeksiyonun odağını ortadan kaldırır.
 • antiseptik biconvex pastilleri. Ağız boşluğunda eşit olarak dağılmışlar, uzun bir terapötik etkiye sahiptirler.
 • antihistaminikler, Vücutta histamin üretimini inhibe etmek.
 • Oral uygulama için homeopatik tabletler.
 • Suda çözünür ve amaçlanan tabletler gargara için.
 • Antibiyotikli lolipoplar yerel bir bakteri öldürücü ve analjezik etkiye sahiptir. Bunlar, boğazda akut ağrılı hastalara ve vücuttaki kronik süreçlere sahip kişiler - farenjit, bademcik iltihabı, larenjit reçete edilir.
 • Esansiyel yağlarla Lolipop Şifalı bitkiler hastalığın erken aşamalarında ağrı ve boğaz ağrısı ortadan kaldırır. Hoş bir tada sahiptirler, boğaz ağrısını yumuşatır ve nefesi ferahlatırlar. Özellikle popüler olan çok yararlı özelliklere sahip adaçayı olan lolipoplardır.

Tablet ilaçların, boğaz ağrısı üzerinde optimal bir etkisi vardır. Antiseptikler, anestezikler, yumuşatıcılar - esansiyel yağlar içerirler. Tabletlerin kolayca uygulanması ve saklanması kolaydır. Kontrendikasyonların minimal bir listesi vardır ve insan vücudu üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

Boğaz haplarının faydaları:

 1. Her 4 saatte bir uygulama yeteneği
 2. Nispeten düşük maliyet,
 3. Geniş çeşitler,
 4. Uygun serbest bırakma formu,
 5. Halka açık yerlerde kullanım imkanı.

Eylem Mekanizması ve Uygulama Yöntemi

Boğazdan hapları almak etkili ilaçlar. Hastalığın klinik bulgularını hızla ortadan kaldırır ve boğazda ağrılı hislere neden olan inflamasyonun daha da gelişmesini durdururlar. Bu tabletler, pastiller ve pastiller antiseptikler ve dezenfektanlar içerir, Hücre zarlarının bütünlüğünü ihlal ederek ağız boşluğunda yaşayan mikropları yok eder. Yardımcı maddelerin bir anti-enflamatuar ve dikkat dağıtıcı etkisi vardır. Onlar ağrı sendromunu ortadan kaldırır, farinks ve larinks mukozasını yumuşatır ve nemlendirir. Bir dizi ilaç, inflamatuar mediatörlerin salınımını bastıran ve ağrılı hisleri, rahatsızlığı, boğazı kaşıtan ve öksürme dürtüsünü azaltan NSAID'leri içerir.

Boğazdan tablet kullanımı için endikasyonlar:

 • Farinks - farenjit iltihabı,
 • Larinks - larenjit iltihabı
 • Bademcikler iltihabı - bademcik iltihabı,
 • Akut bir enfeksiyöz hastalık boğaz ağrısıdır.
 • Trakea ve larinks iltihabı - laringotrakitis,
 • Ağız boşluğunun kandidiyazı,
 • , stomatit
 • Diş etlerinin ve dilin iltihaplanması.
 1. Çocuk yaşı: pastillerin 3 yaşından küçük çocuklara ve şekerlere izin verilir - 5 yıldan itibaren,
 2. İlacın bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük,
 3. alerji,
 4. Gastrointestinal mukoza ülserleri ve erozyonu,
 5. Fruktoza karşı dayanıksızlık,
 6. Bronşiyal astım
 7. Oral mukozada hasar.

Boğazdan tabletler eczane ağında serbestçe satılan tam ve etkili ilaçlar. Onları kullanmadan önce doktorunuza danışmalı ve talimatları dikkatlice okumalısınız. Uzman, ilacın yaşına ve özelliklerine uygun olarak doğru dozajını seçmeye yardımcı olacaktır. Kendi kendine ilaç kullanımı ve uyuşturucu kullanımı öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, antibakteriyel bileşenli bir boğazdaki ağrıdan kaynaklanan pastiller, bir virüs enfeksiyonunda tıbbi etki yaratmayacak ve sadece bir karaciğeri zorlayacaktır.

Boğaz ağrısı için etkili ilaçların kullanımı için kurallar:

 • Ilacın tam rezorpsiyonu,
 • Yeme ve içtikten sonra ilacı kesinlikle almak,
 • Yiyeceklerden iki saat uzak durma, ilacın vücut tarafından tamamen emilmesini sağlar.
 • Tedavi edici bir etkisi yoksa, ilacın benzer bir ilaç için ikame edilmesi,
 • Boğazda artan ağrı, ateş, hastanın durumunun kötüleşmesi, doktora acil bir ziyaret gerektirir.

Emilim için boğazdan tabletler

Bu ilaçlar ağızdan, dil altı veya alt-bougally olarak uygulanır. Çiğnemeden veya yutmadan, çözülünceye kadar ağızda tutulurlar. Bu tablet, pastil ve pastillerin kullanımı için zorunlu bir gerekliliktir. Ilacı aldıktan sonra, 2 saat boyunca yememelisiniz. Bu süre, ilacın terapötik amacını yerine getirmesi için gereklidir.

 1. "Faringosept" - Boğazda ağrı, rahatsızlık ve terlemeyi azaltan etkili bir antiseptik. Emzirme döneminde kadınlar ve 6 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedir, oldukça güçlü ve ucuz bir ilaçtır.
 2. "Neo-Angın" belirgin bir dezenfekte edici etkiye sahip olan, enflamasyonu ortadan kaldıran ve ağrının şiddetini azaltan boğaz için etkili bir antiseptiktir. Esansiyel yağlar preparasyona dahil edilir, nefes almayı kolaylaştırır, tahrişleri hafifletir ve ağız boşluğunda mikrodolaşmayı iyileştirir. İlaç bakterisit ve fungisidal bir etkiye sahiptir, sistemik antibiyotik ihtiyacını azaltır. İlaç, KBB organlarının hastalıklarına neden olan çoğu bakteriye karşı etkilidir.
 3. "Septolete" - Uçucu yağlar içeren bir preparat. Nefes almayı kolaylaştırır ve mukusun sekresyonunu azaltır. Farenjit, larenjit, bademcik iltihabı tedavisinde "Sepftete" kullanırlar. İlaç fruktoza konjenital intoleransı ile ana bileşenlere alerjik reaksiyonları olan kişiler için kontrendikedir. Hastaların çoğuna göre, "Septotelet" - hızlı bir terapötik etkisi olan boğazdan iyi haplar.
 4. "Sebedin" - klorheksidin ve C vitamini içeren bir ilaç. Bu yetişkinlerde ve çocuklarda boğaz ağrısı tedavisi için gösterilen, vitaminli, antiseptik bir ilaçtır. "Sebedin", stafilokok, streptokok, mantar ve anaerobik florayı yok eden bakteriyostatik ve bakterisit bir etkiye sahiptir. C vitamini, dokuların yenilenmesini destekler, kılcal damarların şişmesini ve kırılganlığını azaltır. İlaç genel bir güçlendirme ve yerel anti-ödematöz etkiye sahiptir.
 5. "Trachisan" - doku solunumu sürecini tetikleyen antimikrobiyal maddeler ve enzimler içeren bir preparat. İlaç kan içine emilmez ve sistemik dolaşıma girmez. İyi tolere edilir, ancak kısa süreli bir tat değişikliği ve dilde biraz uyuşukluğa neden olabilir. "Trachian", boğazdaki acı ve hoş olmayan hislerden kurtulmaya yardımcı olur. Hasarlı hücreleri ve dokuları onarmak için nazofarenks ameliyatı yapılan hastalara reçete edilir.
 6. "Grammidin" - Boğazda ağrıyı ortadan kaldıran, hoş bir tadı ve aroması olan, bakterisidal ve analjezik etkiye sahip olan haplardır. İlaç anjina, farenjit, bademcik iltihabında etkilidir ve 6 yaş ve üstü çocukların tedavi edilmesine izin verilir. İlaca dahil olan antibiyotik, ağız boşluğu hastalıklarına neden olan hemen hemen tüm patojenleri yok eder. Mikroorganizmanın hücre duvarının zarlarına zarar verir ve onu yok eder. "Grammidin" hızla KBB organlarının enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıklarını harekete geçirir ve durdurur. Emzirme döneminde kadınların yanı sıra ilacın bileşenlerine alerjik reaksiyonları olan kişilerde kontrendikedir. "Grammidin" bağımlılık yapmaz. Tükürük salgısını arttırır ve patojenlerin vital aktivitesinin ağız boşluğunu temizler.
 7. "Dekatilen" - Nane aromasına sahip, mikropları yok eden, anestezik bir boğaz olan ve boğazda terlemeyi ortadan kaldıran antiseptik. Stomatit, gingivitis, farenjit hastaları için "Decatalene" önerilir.
 8. "Valium" - Antimikrobiyal ve analjezik etkiye sahip oldukça yaygın antiseptik ve analjezik pastiller. İlaç şifalı otlar temel yağlar içerir ve orofarenks - farenjit, bademcik iltihabı hastalıkları olan kişiler için tavsiye edilir.
 9. "Geksoral" - lolipop, ağrıyı gidermek ve boğazda rahatsızlığı gidermek. Hoş bir tadı ve aroması vardır ve bir zarf, hemostatik, yara iyileştirici ve analjezik etkiye sahiptirler. İlacın bileşenleri ağızdaki patojenik mikropların sayısını azaltır ve iyileşme sürecini hızlandırır.
 10. "Lizobakt" yetişkinler ve çocuklar 3 yıl boyunca tedavi için geçerlidir. İnsan vücudu ile ilgili lizozim ve B6 vitamini içerir. Lizotsim - antimikotik, bakterisit ve antiviral etkiye sahip ilacın ana aktif maddesi. "Lizobakt" antibiyotiklerin etkisini artırır, lokal immün yanıtı uyarır ve ağız boşluğunun mikroflorasını geri yükler.
 11. Doktor Taiss Angie Sept - anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antiseptik, uyarıcı mukozal reseptörler ve ağrı duyarlılığını baskılayan maddelerin salınmasını teşvik eder.
 12. "Septefril" - stafilokok, enterobakteri ve mantarları yok eden geniş bir etki spektrumu olan ucuz bir ilaç. İlaç 5 yıl boyunca yetişkinler ve çocuklar için tedaviye izin verilir. Hastanın boğaz süresi 7-10 gündür.

Emme hapları, patoloji belirtilerini ortadan kaldırır, yerel bir etkiye sahiptir ve iltihabı azaltır. Boğazın bakteriyel rahatsızlıkları ile baş edip hastaya rahatlama getirirler.

"Gramcidin", "Lizobakt", "Strepsils", "Faryngosept" Koruyucu bir film ile boğaz ağrısını örtün ve yumuşatın. Küçük çocuklara lolipoplar ve pastiller vermesi yasaktır.

Gebe kadınlarda immünolojik koruma zayıflatılmaktadır. Bu, farenks ve larinksin sık inflamasyonuna yol açar. Gebe kadınlar için boğazdan gelen en güvenli hap: "Lizobakt", "Grammidin", "Neo-Angin".

Oral uygulama için hazırlıklar

Homeopatik ilaçlar Bileşiminde sadece bir dezenfektan, soğutma ve analjezik etkiye sahip bitkisel özler içerir. Bu ilaçlar vücudun genel direncini arttırır, şişliği azaltır, mukozayı kızarır ve ağrıyı giderir. Homeopati şu anda çok popülerdir ve sıklıkla boğaz bozukluklarını tedavi etmek için kullanılır. Homeopatik preparatlar, bağışıklığı arttırmaya ve hastanın derhal iyileşmesine yardımcı olur.

"Tonzilotren" etkili bir homeopatik ilaçtır, ödemi azaltan, ateş düşürücü etkiye sahip, lenf bezlerinin iltihaplanmasını hafifleten, vücudu güçlendiren anestezik bir boğazdır. İlacın aktif bileşenleri bağışıklık sistemini uyarır ve iltihaplı ve hasarlı boğaz dokularının yapısını yeniden oluşturur. "Tonzilgon", papatya, atkuyruğu, civanperçemi ve althea özleri ve uçucu yağları içeren bir kombine phytopreparation olduğunu. Draje "Tonzilgon" bademcik iltihabı, larenjit, farenjit tedavisi yanı sıra akut solunum yolu viral enfeksiyon komplikasyonlarının önlenmesi için reçete edilir. Draje, çiğnemeden ağızdan alınır ve az miktarda su ile yıkanır. Sıklıkla, "Tonzillon" ikincisinin etkilerini arttırmak için antibakteriyel ajanlarla birleştirilir. Çoğu durumda bakteriyel ve viral bademcik iltihabının homeopatik tedavisi cerrahi müdahaleden kaçınılmasına izin verir.

Steroidal olmayan antienflamatuar ve antihistaminikler ısı, şişme ve diğer iltihap belirtilerinden kurtulmaya yardımcı olur. İnflamatuar reaksiyonların seyrini keserler, orada boğazdaki ağrıyı ortadan kaldırarak.

antibiyotikler Hemen her zaman anjina ve boğazda ağrı ile kendini gösteren diğer bazı akut bulaşıcı hastalıklar için reçete.

immunostimulantlar Sıklıkla boğaz ağrısının karmaşık tedavisinde kullanılır. Bu tür tedavi vitaminleri ek.

SARS arka planına karşı yer alan ve boğazda ve ateşte ağrı ile kendini gösteren akut viral farenjitli kişiler reçete edilir. "Parasetamol", "Indomethacin" veya "Ibuprofen". Streptokok anjina penisilin grubundan antibiyotik gerektirir.Flemoxin soluteab "," Amoksisilin ", makrolidler "Azitromisin", "Eritromisin"; florokinolonlar - "Ofloksasin", "Siprofloksasin". Yerel preparatlar, patolojinin temel tedavisini tamamlar ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Boğaz hapları - Furacilin

"Furatsilinom" - tabletler şeklinde mevcut yerel antiseptik. Bileşiminde yer alan nitrofuran, iltihaplı organın mukoza üzerinde antibakteriyel, antiprotozoal ve dezenfekte edici bir etkiye sahiptir. Ona göre, mikro mikroorganizma, enterobakteriler, diproteidler, psödomonas, bağırsak ve hemofilik çubuklar, protozoa, virüslerin hassas temsilcileridir. Mikropların hücre duvarını yok etmek, ilacın üremesini önler. Patojen mikroorganizmalar üç dakika içinde ölür.

Tabletlerdeki "Furatsilin", boğaz ağrısını durduran bir solüsyon hazırlamak için kullanılır. Bir bardak ılık suda, ilacın iki ezilmiş tabletini çözün. Ortaya çıkan çözüm, boğaz ağrısını günde 5 defaya kadar durulamakta. Durulamadan sonra iyileşme etkisinin süresi 40 dakikadır. Bu yüzden boğaz ağrısını her saat "Furacilin" solüsyonuyla yıkamanız önerilir. Bu güvenli ve güvenilir ilaç hamile kadınlar ve küçük çocuklar için anjina ile boğaz tedavisi için reçete edilir. Durulama, bademciklere yerleşen virüsleri ve bakterileri yok etmeye yardımcı olur ve plakayı çıkarır.

"Furacilin" kullanımına kontrendikasyonların olmamasına rağmen, büyük miktarda solüsyon içeri girdiğinde yan etkilere neden olabilir: mide bulantısı, kusma, alerjik reaksiyonlar, baş ağrısı.

Kalifiye uzman tavsiyesi üzerine herhangi bir ilaç kullanılması gereklidir.a. İlacın izin verilen maksimum dozunu aşmayın. Reçeteli ilaçları kullanmadan önce talimatları okumalısınız.

Boğaz ağrısı ile ne yardımcı olur: ucuz ilaçların bir listesi

Eğer boğaz ağrırsa, başka bir şey düşünmek imkansızdır, sanki binlerce iğne delinmiş gibi gözükür, tükürük yutma işkenceye dönüşür. Yardım için yerel eylem hazırlıkları gelir. Doğru çözümü seçmek için kritik zamanda, boğaz ağrısından gerçekten ne yardımcı olduğunu öğrenmenizi öneririz.

Sorunun fiyatı: aşırı ödeme yapmadan nasıl acı çekilir

Eczane aralığında, boğaz ağrısı için ucuz haplar vardır, bu enflamasyonu ortadan kaldırır, hızla ağrıyı ve terlemeyi azaltır ve mukoza zarının daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Belirgin bir etkiye ve bütçe fiyatına sahip boğaz boyalarının bir listesi, hem sentetik hem de bitkisel bileşenler temelinde oluşturulan ilaçları içerir. Burada bir boğazda ağrıdan yapılan ucuz preparatlar, anjina, larenjit, soğuk algınlığı ve diğer rahatsızlıklarda ya da bu hoş olmayan semptomları olan hastalıklarda kullanılabilir:

 • Boğaz ağrısından streptocid tabletler sülfanilamid ilaçlarına aittir. Eylemleri klamidya ve diğer bakterilere karşı yöneltilmiştir. Yetişkin dozu 1-2 tablettir. 5-6 r. günlük Toz bademcikler üzerine püskürtülür veya suda çözülür ve durulama için kullanılır. 10 sekme maliyeti. - 15 ruble;
  Önemli! Bu ilaç ciddi yan etkilere neden olabilir.
 • Pharingosept (Romanya). Aktif maddeleri - ambazone - güçlü bir antiseptik ve bakteriyostatik etki üretir. Boğaz ağrısı yumuşatır, ağrı sendromu, kaşıntı hissi ortadan kaldırır. 4-5 tablet alın. günlük Onlar 104 rubleye mal oluyor;
 • Agizespt (Hindistan). Amilmmetakol ve 2,4-diklorobenzil alkol ile emilim için lolipoplar. Mikropları öldür, acıyı rahatlat. 24 tabletin ambalajlanması. 110-150 ruble maliyeti;
 • Septolete. Çok bileşenli bir bileşime sahiptir: levomenthol, timol, nane, alkolsüz klorür, okaliptüs. İltihabı tedavi eder, mikroplarla savaşır. Fiyatı 120 ruble;
 • Lizobakt. Lysozin ve B6 vitamini içerir. Bakteriyel membranlar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir. Tekrarlayan farenjit ve bademcik iltihabı ile yeri doldurulamaz. Yaklaşık 130 ruble mal olacak;
 • Falimint (İtalya). Bakteri ve mantarların gelişimini bastırır, iltihabı azaltır. Tabletler ağızda 1 pc için çözülür. 3 r. günlük 7 gün boyunca tayin edildi. 130 ruble maliyeti;
 • boğaz ağrısı için popüler emziren hapları - Strepsils. Limon, çilek, mentol aromalı lolipop. İngiltere'de üretildi. Patojen mikroflorayı ortadan kaldırın. Tavsiye edilen resepsiyon yöntemi - 1 adet. 3 gün boyunca 2-3 saat içinde (günde maksimum 8 tablet). 6 yıldan beri izin verilir. 16 adet fiyat. - 153 ruble, 24 için - 167 ruble;
 • Sebedin. Klorheksidin ve askorbik asit içerir. KBB organlarının hastalıklarında endikedir, ödem ile başa çıkmak, antiseptik etkisi vardır. 170 ruble için satılan;
 • pastil adaçayı ile. Yerli ilaç, 183 ila 294 ruble arasında maliyeti. Antimikrobiyal bir etkiye sahiptir. Bir gün 6 adete kadar kullanılmasına izin verilir. Her 2 saatte bir kurs - 5 ila 7 gün arasında.

Boğaz ağrısı ile en iyi "ilk yardım"

Ağrılı ağrıyı gidermenin en hızlı yolu? İşte anestezi ile boğaz ağrısı için en etkili haplar:

 • Neo-angin;
 • Sebidin;
 • Lizobakt;
 • Tera Fly Lar;
 • Geksoral;
 • Tantum Verde;
 • Grammidin.

Ayrıca okuyun:

Boğazdaki ağrı, bir tür rahatsızlığın belirtisidir. tedavi edilmelidir şey ve sadece KBB bu konuda yardımcı boğaz ağrısı dan hangi tabletleri belirleyebilir. virüsleri ile enfekte olduğunda bir antibiyotik ile ilaçlar yararsız olacaktır, antiviraller, bir bakteriyel enfeksiyon ile mücadele ve bir devlet analjezik bölümünü kolaylaştırmak için araçlar, ancak iyileşmesini hızlandırmak etmemekle. Bu nedenle, maliyetlerine odaklanmak yanlıştır - doğru tanıya ihtiyacınız var.

Boğazdan tabletler: çeşitleri ve kullanımları

Dahili olarak kullanılır

İlaçlar dahili kullanım için amaçlanan boğaz tedavisi için NSAID'ler ısı, ağrı ve enflamasyon (Parasetamol, Nurofen), antibiyotikler (Sumamed, Azitromisin), enflamasyon ve (Zyrtec, Suprastin) şişme antihistaminler bulunmaktadır. bu ilaçların amacı komplikasyonların gelişimini önlemek amacıyla bir hekim olmuştur.

Durulama için

Bir harç durulama çözeltisinin hazırlandığı, birçok kişi tarafından bilinen bir ilaç Furacilindir. Bu ilacın aktif bir bileşeni olan nitrofuran, lokal olarak çalışır ve antibakteriyel ve antimikrobiyal etki sağlar.

Otlar üzerinde

Boğaz tedavisi için doğal preparatlar Tonsilgon tespit edilebilir. Bu ürün tamamen doğal bir kökene sahiptir, papatya, atkuyruğu, meşe kabuğu, hatmi, civanperçemi, karahindiba içerir.

Bitkisel preparatlar antimikrobiyal ve antienflamatuar etkiye sahiptir, bağışıklık sisteminin durumunu olumlu yönde etkiler.

yapı

Boğaz enfeksiyonlarının tedavisi için hemen hemen tüm emilebilir tabletler bir zarflama etkisine sahiptir. Uygulama ile ilk birkaç dakika, acı verici duyuları keserek ve yırtarak yumuşar, farinkste tahriş eder. Preparatların bileşimi önemli ölçüde farklılık gösterir, çünkü her birinin aktif bileşenleri kendilerine aittir.

En sık olarak, emilebilir tabletlerin temeli amilmmetansol, ambazon, lisozim, diklorobenzil alkoldür. Bu maddeler ağrı ve inflamasyonu ortadan kaldırır, patojen florayı öldürür. Birçok hap vitamini bağışıklık sistemi fonksiyonunu uyaran C, yanı sıra temel yağlar ve anestezi içerirler.

İyi emilebilen ilaçlar, spreyler ve boğaz durulamalarıyla birlikte, soğuk algınlığı semptomlarına karşı mücadelede etkili bir şekilde yardımcı olurlar.

En popüler gözden geçirme

En popüler ilaçların bazı örnekleri ve bunların kısa bir açıklamasını burada bulabilirsiniz.

Geksaliz

Antimikrobiyal ve anti-inflamatuar etkisi olan, rezorpsiyon için boğaz hastalıklarından tabletler. Aktif bileşenler, bikutimol, enoksolon, lizozim hidroklorürdür.

Endikasyonları:

İlaç 6 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedir, hamilelik ve emzirme sırasında sıkı endikasyonlarla reçete edilir.

Hexalysis, boğazdan diğer tabletler gibi, çözünene kadar ağızda tutulur. Yetişkinlerin her 2 saatte bir ilacı almaları önerilir, ancak günde 8'den fazla olmamalıdır. 6 yaşından büyük çocuklar - her 4 saatte bir hap.

Yan etkiler ilacın uzun süreli kullanımı sonrasında alerjik reaksiyon, ağız boşluğunun dysbacteriosis içerir.

Grammidin

Kulak burun boğazında yaygın olarak kullanılan lokal bir antibiyotik. Aktif madde gramicidin C'dir.

Endikasyonları:

Gebe kadınlarda ve 4 yaş altı çocuklarda kontrendikedir.

Yetişkinler ve ergenler 2 tablet almalı ve 4-12 yaş arası çocuklar - 1 tablet günde 4 kez.

Alerjilerin yan etkileri yaygındır.

Dekatilen

Bir bakterisidal, fungistatik ve zayıf analjezik etkiye sahip olan, emilmeden boğaz için antiseptik tabletler.

Aktif maddeler, dequalinium klorür ve dibukain hidroklorürdür.

tanıklık:

 • boğaz ağrısı;
 • Ağız boşluğunun kandidiyazı;
 • larenjitin;
 • stomatit.

İlaç bileşenlerine aşırı duyarlılık varlığında kontrendikedir.

Decatalin, bir doktorun gözetiminde hamile kadınlara uygulanabilir.

Decathilin tabletinin, hastalığın akut semptomları ortadan kaldırılıncaya kadar 2 saatte bir yavaş yavaş eritilmesi gerekir, daha sonra aralık arttırılabilir.

İlacın yan etkileri bilinmemektedir.

Septolete

Anti-inflamatuar ve antimikrobiyal etki ile lokal preparat.

Aktif maddeler - levomenthol, nane yağı, okaliptüs yağı, timol.

Endikasyonları:

4 yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir, hamilelik sırasında dikkatle reçete edilir.

Talimatlara göre, ilaç 2 saatte 1 adet alınmalıdır. Günlük trokar miktarı 4-12 yaş arası ve 8 yetişkinde 4'ü geçmemelidir.

Yan etkiler diyare, alerji gelişimini içerir.

streptocid

Harici, lokal ve sistemik kullanım için sulfanilamidlerin bakteriyostatik antimikrobiyal ilaçları.

Aktif madde sülfonamiddir.

Endikasyon - bademcik iltihabı ve boğazın diğer enfeksiyonları.

Kontrendikasyonlar:

 • hamilelik ve emzirme;
 • hipertiroidizm;
 • karaciğer ve böbrek hastalığı;
 • hematopoez sistemi hastalıkları;
 • 6 yıla kadar yaş.

Uygulama yöntemi:

 • 1 tablet veya 0,5 tsp. hazır toz Streptocid bir bardak su ve gargarada çözülür.
 • 1 tablet, ağız boşluğunda çözülene kadar çözülür. Bir gün 6'dan fazla tablet kullanamaz.

Yan etkiler olarak alerjilerin ve baş ağrısının gelişimi not edilir.

Faringosept

Boğaz hastalıkları için reçete, bakteriyostatik eylem tıbbi bir preparat.

Aktif madde ambazondur.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

3 yaşından küçük çocukların tedavisinde kontrendikedir.

ambazone gebeliği etkileyen ve gelişmekte olan fetüsün ilacın kullanımından yeterli, bu nedenle hamileler kesilmelidir olmadığı konusunda veriler.

Uygulama yöntemi:

 • 3-7 yaş arası çocuklar - günde 3 kez bir tablette.
 • 7 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler - günde 5 kez bir tablete.

İlacın kullanımı bir alerjiye neden olabilir.

Geksoral

KBB pratiğinde sıklıkla reçete edilen lokal antiseptik ve anestezik.

Aktif madde, heksaetidin'dir.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

3 yaşından küçük çocuklarda kontrendikedir. Hamilelik sırasında dikkatli reçete edilir.

Günde 8 kez bir tablet almak gerekir.

Geksorala'nın alımı sırasında geçici bir tat bozukluğu ve alerjilerin oluşması mümkündür.

Falimint

Yerel ilaç analjezik ve antiseptik etkisi yanı sıra hafif lokal anestezik etkisi vardır.

Aktif bileşen, asetilaminonitropropoksibenzendir.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

Gebe kadınlarda ve 5 yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir.

Bir tablette günde birkaç kez çözünmesi gereklidir (10'dan fazla tablet).

Belki de alerjilerin gelişimi.

Vokasept

Üst solunum yolu hastalıklarının topikal tedavisi için reçete ilaç kombinasyonu.

Aktif maddeler dekstrometorfan, fenilefrin hidroklorür, feniramin maleattır.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

7 yaşından küçük çocuklarda kontrendikedir. Hamilelik sırasında dikkatli reçete edilir.

7 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler her 3 saatte bir şeker alırlar, ancak günde 8'den fazla şeker tüketmezler.

Olumsuz etkiler:

Gorpils

Analjezik ve anti-inflamatuar etki, lokal anestezik ile bitkisel preparat.

Aktif maddeler meyan kökü, zencefil, zerdeçal, nane ve bir embriyodur.

Endikasyonları:

5 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedir. Hamile ve emziren annelerde ilacın kullanımı araştırılmamıştır.

Yemekler arasında 2 pastil almanız tavsiye edilir. Maksimum günlük doz 6 pastildir.

Belki de alerjik reaksiyon gelişmesi.

Imudon

Kulak burun boğazında kullanılan immün sistemi uyarıcı ajan.

Aktif madde bakteriyel lizattır.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

Kontrendikasyonlar:

 • 3 yaşından küçük çocuklar;
 • gebelik;
 • otoimmün hastalıklar.

Uygulama yöntemi:

 • 3-14 yaş arası çocuklar - günde 6 tablet, 1-2 saat arayla.
 • 14 yaşından büyükler ve yetişkinler - günde 8 tablet.

Yan etkiler: bir alerji, daha az sıklıkla - vücut ısısında artış.

Laripront

Kombine ilaç, antimikrobiyal ve antiviral etkiye sahiptir.

Aktif bileşenler, dequalinium klorür ve lizozim hidroklorürdür.

Endikasyonları:

İlaç, bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğü için kontrendikedir.

Bir doktorun gözetiminde hamilelik sırasında kullanılmasına izin verilir.

Hastanın refahında iyileşmenin başlamasından 2 saat önce bir pastil almanız önerilir. Çocukları tedavi etmek için boğazdan alınan bu haplar, bir doktor tarafından bireysel olarak reçete edilir.

Alerjiler yan etkilerden not edilir.

Lizobakt

Boğaz tedavisi için lokal antiseptik.

Aktif maddeler piridoksin hidroklorür ve lizozim hidroklorürdür.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

Kontrendikasyonlar:

 • 3 yaşından küçük çocuğun yaşı;
 • laktoz intoleransı.

Lysobactum hamile kadınlara reçete etmek mümkündür.

Uygulama yöntemi:

 • 3-12 yaş arası çocuklar: - günde 3 kez bir tablette.
 • 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler - günde üç kez 2 tablet.

Belki de alerjilerin gelişimi.

Strepsils

Analjezik, antimikrobiyal ve antifungal etkileri olan kombine antiseptik.

Aktif maddeler amilmmetakol, diklorobenzil alkoldür.

Endikasyonları - orofarinksin enfeksiyonları.

İlaç 5 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedir. Randevu Strepsils hamile sadece bir doktor olabilir.

Tableti 2-3 saatte bir, ancak günde 8'den fazla çözmemesi tavsiye edilir.

Dispeptik bozuklukların olası gelişimi (sindirim bozuklukları).

Traysils

Boğaz ağrısı karşı kombine antiseptik tabletler.

Aktif madde amilmmetakindir.

tanıklık:

İlaç 12 yaşın altındaki çocuklar için önerilmez. Gelecek anneler için ilaca katılan doktor tarafından reçete edilir.

Talimatlara göre, her 2-3 saatte bir şeker almak gerekir, ama günde 8'den fazla parça değil.

İlaç alerjilerin gelişimini tetikleyebilir.

furatsilin

Patojen flora karşı aktivitesi olan antimikrobiyal preparat.

Aktif madde nitrofurandır.

Endikasyonlar ağız boşluğunun enfeksiyonlarıdır.

İlaç nitrofuranlara karşı aşırı duyarlılıkta kontrendikedir.

İlaç çözüm yutmak değil gargara sırasında - hamile kadınlar ve çocuklar, ana şey için güvenli Furatsilin.

100 ml sıcak su başına furacilin solüsyonu hazırlamak için ilacın 1 tabletini alın. Gargara, semptomlar ortadan kalkıncaya kadar 2 saatte bir durulanabilir.

Yan etkilerden bir alerji var.

Doktor anne

Antiseptik ve analjezik etkisi olan kombine fitopreparasyon.

Aktif maddeler - meyankökü, zencefil, bir amblem.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

İlaç 3 yaşından küçük çocuklar ve hamile kadınlar için kontrendikedir.

Talimat, belirtiler kaldırılmadan önce her 2 saatte bir şekerleme yapılmasını önerir.

Pastil kullanımının arka planına karşı, bir hipersensitivite reaksiyonunun geliştirilmesi mümkündür.

Anti-inflamatuar, antimikrobiyal ve immüno-modülatör etkileri uygulayan karmaşık bir ilaçtır.

Aktif madde İrlanda yosunu.

Endikasyon - ENT organlarının bir enfeksiyonu.

4 yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir ve hamile.

4-12 yaş arası çocuklar için boğazdan Isla tabletleri her 2 saatte 1 birim için reçete edilir, ancak günde 6'dan fazla değildir. Ergenler ve yetişkinler günde en fazla 12 tablet alabilir.

Belki de alerjilerin gelişimi.

Pektussin

Anti-inflamatuar ve antimikrobiyal etkisi olan ilaçlar.

Aktif bileşenler - levomenthol, okaliptüs yağı.

Endikasyonları:

Kontrendikasyonlar:

 • 8 yaşın altındaki çocuklar;
 • stenoza larenjit;
 • diyabet mellitus.

Dikkatle, ilaç hamilelik sırasında uygulanır.

Kontrendikasyon yokluğunda, günde üç kez ilacın bir tabletini alabilirsiniz.

Alerji yaygın bir yan etkisidir.

Propolis ile

Doğal kökenli boğazdan iyi anti-inflamatuar ve analjezik tabletler.

Aktif maddeler - propolis, C vitamini, kasık özü.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

Arıcılık ürünlerine karşı toleranssızlık durumlarında propolis ile müstahzarlar kontrendikedir.

Uygulama yöntemi:

 • 10 yaşından küçük çocuklar ve hamile - 1 tablet;
 • Yetişkinler - günde 2 kez 2 tablet.

Belki de alerjilerin gelişimi.

Adaçayı ile

Anti-inflamatuar ve analjezik.

Aktif madde adaçayı yağıdır.

Endikasyon - boğaz hastalıkları.

Kontrendikasyonlar:

 • 5 yaşından küçük çocuklar;
 • hamileliğin ilk üç aylık dönemi;
 • karaciğer hastalığı;
 • diyabet mellitus.

Kontrendikasyonların yokluğunda, her 2 saatte bir ilacın 1 tabletini almak, ama günde 6'dan fazla parça değil.

Belki de aşırı duyarlılık reaksiyonunun gelişimi.

Okaliptüs ile

Antiseptik antienflamatuar ajan.

Aktif madde, adaçayı yaprakları, levomenthol özüdür.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

Kontrendikasyonlar:

 • 8 yaşın altındaki çocuklar;
 • hamile ve emziren kadınlar.

Talimatlara göre, boğaz hastalıkları ile günde 3 tablet almanız gerekir.

Alerji riski vardır.

Chlorophyllipt

Okaliptüs bazlı bir boğazın tedavisi için doğal ilaç.

Aktif madde okaliptüsün klorofillerinin özüdür.

Endikasyon - boğaz enfeksiyonu.

İlaç bileşenlerine bireysel aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Talimat, her 4 saatte bir tablet almanızı, günde 5'ten fazla parça almamanızı önerir. Bileşenlerine herhangi bir alerji olmaması koşuluyla, hem çocuklar hem de gelecekteki anneler için izin verilir.

Yukarıda tarif edilen diğer ilaçlarda olduğu gibi, bir alerjinin geliştirilmesi Chlorophyllipt'in uygulanmasıyla mümkündür.

Neden boğazdan çok fazla hap almıyorsunuz?

Böyle bir antibiyotik ile boğazından tabletler gibi kullanılması emilebilir hazırlıkları için talimatlar uyum, kesinlikle yürütmek için gereklidir.

Bağımsız kontrolsüz tedavi, ilacın göreceli güvenliğine rağmen, yan etkiler geliştirme olasılığını arttırır.

En uygun tabletler nasıl seçilir?

Hemen hemen her eczanede, farklı türde emilebilir tabletlerin düzinelerce satışını bulabilirsiniz. Bu bileşim, aksiyon, kontrendikasyonlar mekanizmasında farklıdır, ama en fazla bir antiseptik ve anestezik bileşeni içerir.

Boğaz tedavisi için tabletleri seçerken, kullanımları, yaş sınırlamaları ve kontrendikasyonların varlığı için endikasyonları dikkate almak önemlidir. İlacın seçimi bir doktor tarafından ele alınmalıdır, çünkü eylemi zorunlu olarak karmaşık ilaçlarla desteklenmelidir.

Zamanında hastalığın ilk belirtilerinde doktora başvurunuz - etkili tedavi ve komplikasyonların önlenmesi taahhüdü. Herhangi bir ocağın enfeksiyonu vücutta yayılabilir, organları ve sistemlerinde kalabilir. Bu yüzden boğazın enfeksiyonu tedavi edilmeli ve rezorpsiyon tabletleri başarılı tedavinin bağlantılarından biri olacaktır.

Boğaz ağrısı olan boğaz tabletleri

Doctor Madde doktor tarafından kontrol edilir

Modern ilaç sanayi boğaz ağrısı şiddeti azalmaya katkıda yerel kullanım için kaynakların büyük bir yelpazesi sunmaktadır ve eşlik eden olumsuz belirtilerin yoğunluğunu azaltmak: Bu tabii ki, spreyler, çözümlerin her türlü ve, tablet. İkincisi, özellikle, yüksek olması nedeniyle yaygınlık için, nispeten düşük maliyetli ve kullanım kolaylığı, tüketiciler arasında en popülerdir.

Boğaz ağrısı boğaz tabletleri

Ardından, rezorpsiyon tabletleri ve bu grubun en popüler ve etkili ilaçlarını kullanma özelliklerini öğrenmeye davetlisiniz.

Emici tabletler nasıl çalışır?

Boğaz boğazından emilim tabletlerinin etkinliği birçok klinik çalışmada tekrar tekrar doğrulanmıştır.

Pastiller ve tabletler çok etkili

Bu grubun fonları, orofaringeal hastalık belirtilerinin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur ve hatta bazıları inflamasyonu çok etkin bir şekilde hafifletir ve patolojik bulaşıcı, viral ve bakteriyel süreçlerin ilerlemesini yavaşlatır. Tabletlerin ezici çoğunluğu, dezenfektan ve antiseptik grupların öğelerini içerir.

Boğaz ağrısı tabletleri bileşimi

Birçok açıdan piyasadaki resorptif tabletlerin bileşimi benzerdir. Onun için masada.

Tablo. Boğaz ağrısı tablet bileşimi özellikleri

Boğazdan birçok rezorpsiyon tabletlerinin bileşimi fenoldur. Bu element belirgin bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Benzer bir işlev klorheksidin, heksetidin ve diğer bileşenler tarafından gerçekleştirilir.

Rezorbsiyon için tabletlerin bileşimi

Gram-negatif ve Gram-pozitif mikroorganizmalarla mücadele etmek için tasarlanmış antibakteriyel bazlı tabletler mükemmel etkinlik gösterir. Bu tür ilaçlar mikropların zarlarını yok ederler, çünkü sonuncusu hızla ölür.

Önemli! Seyreltik tabletler geleneksel anlamda bir ilaç değildir, yani. Çoğu durumda boğaz hastalıklarından tamamen kurtulamazlar. Çalışılan araçların görevi, patolojik süreçlerin ilerlemesini yavaşlatmak, ağrıyı, enflamasyonu, ödem azaltmak ve bir bütün olarak hastanın durumunu iyileştirmektir.

Rezorpsiyon tabletlerindeki ek bileşenler, örneğin, bitkisel ekstreler, yağlar, mentol vb. bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve belirgin bir distraksiyon etkisi ile karakterize edilir, etkilenen boğazı "soğutur" ve ağrıyı azaltır.

Boğaz ağrısı bir hap fotoğrafın üzerinde

Bazı tabletler, örneğin, flurbiprofen gibi steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar içerir. Bunun varlığı pastiller, şekerler ve tabletlerin analjezik etkisinin şiddetini önemli ölçüde artırır.

Boğaz ağrısı azaltma / kurtulma ek olarak, resorptif haplar, başka yararlı etkileri vardır:

 • öksürük ve terleme isteğini hafifletmek;
 • boğazı nemlendirir;
 • genel sağlık durumunu yumuşatmak.

Boğaz ağrısı gelen hap ve şekerlerin eylemi

Ne zaman emilebilir tabletler kullanmalıyım?

Çalışılan ilaçların bir dizi göstergesi vardır.

 1. Farenks, larinks, bademcikleri etkileyen inflamatuar süreçler. Bunlar arasında, örneğin, bademcik iltihabı, farenjit, boğaz ağrısı, larenjit, tracheitis, vb.

Ağız hastalıkları

İnflamatuar olmayan ağrıları olan tabletler

Önerilen dozajlar ve emilebilir tabletlerin spesifik kullanımları, özel preparasyona bağlı olarak değişecektir. Bu bilgi, ilk olarak, ilaca yönelik talimatlarda belirtilir ve ikincisi, ilgili hekim tarafından belirtilir. Mümkünse, kendi kendine kontrolsüz tedaviden vazgeçin: pastiller neredeyse zararsızdır, ancak çeşitli kontrendikasyonların arka planında yan etki riski ortadan kaldırılmamıştır.

Tabletler doktor tayin etmeli

Mevcut kontrendikasyonlar

Birincisi, antibakteriyel bazda rezorpsiyon tabletleri, boğazın viral hastalıklarının varlığında kullanılamaz. Tabletlerin benzer koşullar altında kullanılması, karaciğer ve vücut üzerindeki yükün bir bütün olarak artmasına neden olacak ve önemli bir klinik etki bulunmayacaktır.

Kontrendikasyonlar ve ilaçların kullanımı için kurallar

İkinci olarak, rezorpsiyon tabletleri, monoterapi olarak anlamlı değildir, yani. Pastiller, belirli bir hastalık için ilgili diğer ilaçlarla birlikte kullanılmalıdır.

Üçüncü olarak, sıkı yaş kısıtlamalar vardır: bir tablet - 3 yıl en az, şekerleme - ilaç toz devlet fonlarına öncesi toprağa şeklinde verilebilir 5 genç hastalara dikkatle dile döktü. Tablet kullanma olasılığı önceden doktorla görüşülmeli ve hastanın yaşı için ayarlanmış olan doz.

Dördüncü olarak, tabletler formülasyonda mevcut olan herhangi bir bileşenle ilgili olarak bireysel hoşgörüsüzlük varlığında kullanılamaz.

Kullanmadan önce formülasyonu dikkatlice okuyun.

Beşinci olarak, üreticinin talimatlarında verilen spesifik kontrendikasyonlara dikkat etmek gerekir. Örneğin, Geksoral eritici ve oral mukoza ülserli lezyonlar hastalarda kontrendike, Strepsils hamile olmayan ve uygun Strepfen astımlı ve ülser olmayan olabilir.

Emilebilir tabletleri seçin

Tabletler nasıl seçilir

Pratik olarak her ecza deposunda, birkaç on emici tablet adının bulunması mümkündür. Kompozisyon, etki mekanizması, kontraendikasyonlar ve ilaçların diğer özellikleri elbette değişecektir, ancak tabletlerin büyük çoğunluğu en az bir anestetik ve antiseptik element içerir.

Aşağıdaki listede etkili ve güvenli olduğu kanıtlanmış, kanıtlanmış ve tüketici tarafından kanıtlanmış araçlar bulunmaktadır.

Strepsils

Strepsils emilim 24 adet için tabletler. bal ve limon

En çok bilinen lolipoplar, en çok boğazdaki acı verici hislerle savaşmak için kullanılır. Ajan, kombine bir hareketle karakterize edilir ve belirgin bir antimikrobiyal etkiye sahiptir.

İlaç aktif olarak orofarenks enfeksiyonlarının patojenleri ile mücadele eder, mukoza zarlarının yumuşamasını, mikrodolaşım işlemlerinin restorasyonunu teşvik eder. Temel olarak - esas olarak uçucu yağlarla temsil edilen doğal bileşenler. Askorbik asit de mevcut.

Bir boğaz bal-limon "Strepsils yoğun" fotoğrafta bir ağrıdan tabletler

Strepsil hemen her hastalığın tedavisinde, çarpıcı orofarinksin kapsamlı programına dahil, fakat bademcik ve farenjit antiseptikler duyarlılığını sahip patojenik mikroorganizmaların arka plan aktivitesine karşı ilerleyen ile en yüksek verimi gösterir.

Boğaz ağrısı Strepsils Plus (Strepsils artı) gelen tabletler

Faydalı not! En belirgin analjezik etki, Strepsils Plus olarak bilinen ilacın bir modifikasyonu ile karakterize edilir.

Septolete

Okaliptüs ve nane, mentol ve diğer "dikkat dağıtıcı" bileşenlerin yanı sıra benzalkonyum klorür ile temsil edilen antiseptik elementin yağları kullanılarak üretilirler.

Septolete Neo pastiller 18 adet. elma

Tabletler boğaz hastalıklarına karşı savaşta belirgin bir klinik etki gösterir ve olumsuz semptomların yoğunluğunu hızla azaltır. İlaç başlangıç ​​evrelerinde larenjit ve farenjit ile mücadelede etkilidir. Ayrıca, bu haplar anjin gelişimini yavaşlatır.

Rezorpsiyon için tabletler KRKA Sepotlet fotoğraf

İlacın büyük bir avantajı, yan etkilerin neredeyse tamamının olmamasıdır - bunlar istisnai ve çok nadir durumlarda ortaya çıkar.

Faringosept

Antiseptik olarak gerçekleştirildi. Ana aktif madde, ambazon monohidrattır. Bunun etkisi altında, patojenik mikroorganizmaların hayati süreçlerinin önlenmesi gerçekleşir.

Tabletlerin uzun süreli rezorpsiyonu ile tükrük bezlerinin işlevi aktif hale gelir ve bu da terlemenin azalmasına katkıda bulunur. İlacın temeli olan antiseptik, giderek artan bir antibakteriyel etki sağlayan boğaz dokularında birikir.

Grammidin

Antibakteriyel bazda bakterisidal ajan. Bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, vb. Ile savaşmaya yardımcı olur. En yakın analog Gramycidin C'dir. Hazırlıklar aynı antibakteriyel elemente dayanarak yapılır.

Bozunur tabletler, patojenik bakterileri yok eder, bulaşıcı ve enflamatuar süreçlerin tezahürlerini çabucak giderir.

Dekatilen

Belirgin bir antiseptik etkisi ile kombine ilaç. Zararlı mikropları yok eder, hafif anestezi yapar, zulmü hafifletir. Larenjit, farenjit, stomatit, diş eti iltihabı gibi kullanım için önerilir.

Decolarizing tabletleri

Bademcikleri çıkardıktan sonra hastaya eşlik eden ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Falimint

Etkili dezenfektan. Tabletler, tahrişi ve öksürme dürtüsünü, boğazı anestezi altına almayı, zulüm hissini azaltır. Bir "soğutma" etkisi var. Örneğin, farenjit, bademcik iltihabı gibi çeşitli enflamatuar süreçlerle etkilidir.

Sebedin

Popüler klorheksidin bazlı emilebilir tabletler. Antiseptik etkiye sahiptirler, lokal bağışıklığı desteklerler ve KBB hastalıkları ve diş hastalıklarının belirtileriyle mücadelede etkilidirler. Streptokok, stafilokok ve malignan mantarların patolojik etkisini azaltın.

Rezorpsiyon için Sebidine tabletleri - fotoğraf

Askorbik asit mevcudiyetine bağlı olarak, bu tabletlerin ilaveten, anti-ödem ve rejeneratif etki sergiler.

Lizobakt

İlaç, yerel bağışıklığı güçlendirir ve vücudun enfeksiyöz ajanlarla savaşmasına yardımcı olur. Mikroflora dengesini normalleştirir ve zararlı bakterileri yok eder. Orofaringeal hastalıkların ilk aşamalarında en etkilidir. İlacın büyük bir avantajı, kontrendikasyonların neredeyse tamamen yok olmasıdır. Ağrının şiddetini azaltır ve antiseptik etkileri vardır.

Resorpsiyon için tabletler Lizobakt - resim

Çocuklar için emilebilir tabletleri seçmenin nüansları

Çocuklar için Lizobakt

Belirtildiği gibi, küçük çocuklara sadece tabletler verilebilir, bunların imalat özellikleri yararlı işlevleri azaltmadan toz haline getirmelerine olanak tanır. Örnek olarak Lizobakt, Gramicidin ve diğerlerini sayabiliriz.

Aksi takdirde, bu veya diğer ilaçların kullanımının olasılığı, fizibilitesi ve güvenliği ile ilgili karar tedavi uzmanı ile kalır.

Önemli! Her koşulda, 5-6 yaş altı bir çocuğa bikonveks tablet ve şeker verilmemelidir - küçük bir hasta boğazlanabilir.

Hamilelik sırasında boğazdan tabletler

Hamilelik sırasında boğazdan tabletler

Gebe hastalarda bağışıklık bozukluğu sıklıkla görülür, bu nedenle boğaz ağrısı ve kadınlarda "pozisyonda" bulunan diğer semptomlar doğaüstü ve beklenmedik bir şey değildir.

Bir ana kural vardır: tedavi, annenin içinde gelişmekte olan bir bebeğe zarar vermemelidir. Bu nedenle, mevcut hastalıklarla mücadele etmek için belirli ilaçlar, kesinlikle uzman bir uzman tarafından seçilir.

Hamilelikte bir boğaz tedavi etmek için doktor soracaktır

Neredeyse tamamen güvenli emilebilir tabletler arasında, Lizobakt belirtilebilir - bu ilacın bileşenleri hiçbir bireysel aşırı duyarlılık ve hoşgörüsüzlük olmaması koşuluyla, vücuda zarar vermez. İkinci trimesterdeki hastalar Neo-Angin ve Grammidin gibi ilaçlar reçete edilebilir, ancak akut ağrıların varlığında hızlı bir rahatlama ihtiyacı olduğunda kullanılırlar - bu ilaçlar gebe hastalar tarafından uzun süreli kullanım için kontrendikedir.

Boğaz ağrısı Neo-angin tabletleri

Zamanla, boğaz ağrısı ve diğer olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasına dikkat edin, tıbbi randevuları takip edin ve sağlıklı olun!

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Okaliptüs ile gargara nasıl

Günün vakti zamanı! Evde şifalı bitkiler, infüzyonlar, çeşitli ilaçlar (ASD, peroksit, soda, vb.) Ile hastalıkların tedavisi için reçete okumadan önce, kendime biraz bahsedeceğim.