Loading

Resorpsiyon için tabletlerin yardımı ile boğaz ağrısı tedavisi nasıl

Boğaz ağrısı anjina dahil ciddi hastalıklara yol açan yaygın bir semptomdur. Önce boğazınıza ne olduğunu ve hastalığın temel nedenini bulmanız gerekir. Bu aşamada, anjina için resorpsiyon tabletleri en iyi ilaç olacaktır. Ancak, bu tür yerel ilaçları hızlıca ayağınızın üzerine koyabilecek tek bir ilaç olarak kullanmayın.

Angina, bir takım olumsuz sonuçları beraberinde getiren ciddi bir hastalıktır. Relapsın tam iyileşmesi ve önlenmesi için, farklı yönlere sahip ilaçların kullanımı ile tam bir tedaviye tabi tutulmalıdır. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının sonuçları karaciğer, idrar-üreme sistemi, dolaşım sistemi ve beyin aktivitesini etkileyebilir.

Makalenin içeriği

Angina: Nedenleri ve Belirtileri

Angina, boğazın mukoza zarının inflamatuar bir prosesidir. Bu hastalık, havadaki damlacıklar yoluyla, gıda yoluyla ve enfekte bir insanla konuşurken bulaşır. Akut ilkbaharda ve sonbaharda tepe ve hipotermi bağlı olabilir veya bazı hastalıkların komplikasyon hareket edebilir: difteri, grip, kızıl, kan hastalıkları, kronik bademcik iltihabı, rinit, sinüzit, diş hastalıkları ve insan vücudunda enfeksiyonun diğer stabil odaklar.

Azaltılmış bağışıklığın arka planı karşısında streptokok enfeksiyonu insana saldırır ve birkaç gün boyunca aşağıdaki semptomlara sahiptir:

 • Boğazda sürekli keskin ağrı, yutulamaması, hastanın pratik olarak konuşamaması;
 • lenf düğümleri büyümüş, duyguları acı verici;
 • bademcik kabarma ve boyutları arttığında, bunlar, bu nokta pürülan sarı (bademcik iltihabı), cerahatli plak (laküner anjin), şiddetli hastalık ile koyu gri renk alanları;
 • sağlık ve genel halsizlik keskin bir bozulma (migren, eklem ağrıları, iştah kaybı, zayıf uyku);
 • güçlü ateş (40 ° 'ye kadar);
 • ateş.

Kendi kendine ilaç kullanmayın, ilk belirtilerle hastanın acil olarak bir ilçe terapistini çağırması gerekir.

Hastalar genellikle ARVI tezahüründe boğaz ağrısını yazarak hastalığın ciddiyetini hafife alırlar. Boğazdaki ağrı bir haftadan fazla endişe duyuyorsa, bu durumda soğuk algınlığın bununla hiçbir ilgisi yoktur. Bu hata ciddi sonuçlara yol açabilir.

Hastalık türleri

Hastalığın tezahürünün şiddeti ve doğası anjinayı sınıflandırmayı mümkün kılar:

 1. Mavi dil. Aniden ortaya çıkar, hızla ilerler. Erken bir aşamada hastanın bir terleme boğazı vardır, mukoza zarı çekilir, vücut boyunca bir ağrı ve zayıflık vardır. Palatine bademcik iltihaplı ve şişmiş, lenf düğümleri hissi ağrılı hislere neden olur. Hastayı yutmaya acıyor, titriyor. Vücut ısısı 39 dereceye yükselir, şiddetli baş ağrıları sanrılı koşullara yol açar.
 2. Foliküler. Semptomlar kataral anjinaya benzer, ancak daha parlak görünür, hastalığın karakteri daha uzun ve ağırdır. Hasta tükürük artışını artırdı. Bu anjin tipi sadece bir hastanede tedavi edilir.
 3. Laküner. Beyaz ve sarımsı renk tonlarındaki trafik sıkışmalarında oluşan boşluktan fark edilir. Hasta belirgin şişmiş ve iltihaplı palatine kemerler.

Angina 14 güne kadar devam eden bulaşıcı bir hastalıktır. Hastanın tam izolasyon, yatak istirahati ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı vardır.

Çözünme tableti nasıl çalışır?

Resorpsiyon için anjinadan elde edilen tabletler, yerel ilaçlara atıfta bulunur ve öncelikle iltihaplanmanın giderilmesinde amaçlanır. Boğazda ağrının giderilmesi, doğrudan enflamasyon odağı üzerinde doğrudan etkili olan maddelerin yüksek konsantrasyonuna bağlı olarak elde edilir.

Bazı resorbanlar, anjini ciddi antibiyotiklerle tedavi edilmeksizin hastalığın erken evresinde tedavi edebilirler. Neredeyse tüm ilaçların bir zarflama etkisi vardır ve hastanın tahriş olmuş larinkste keskin savaş hislerinden kurtulmasına yardımcı olur.

Tabletler kompozisyonda ve buna bağlı olarak etkinlik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle, antiseptiklerin hareketi, enfeksiyöz süreci provoke eden bakterilerin etkisine yöneliktir. Hastalığın semptomlarını bloke eder, enfeksiyonun yayılmasını engeller, dezenfekte edici bir etkiye sahiptirler. Anestezi boğazda ağrıyı hafifletir, anestezi yapar. Enzimler, patojenlerin hücrelerini yok eder. Vitaminler, yerel bağışıklığın korunmasına yardımcı olur. Bitkisel bileşenler ağrıyı azaltır, antibakteriyel etkiye sahiptir ve vücudun direncini artırmaya yardımcı olur. Bazı haplar, alerji hastaları için özellikle önemli olan antihistaminikler içerir.

Rezorpsiyon için bir tablet seçerken, bitki özleri içerenlere tercih vermek daha iyidir. Tatları içeren preparatların aksine, aynı zamanda hoş bir tat ve aroma verir, ancak aynı zamanda terapötik bir etkiye sahiptir.

Rezorpsiyon için tabletlerin avantajları düşük yan etki olasılığıdır. Aktif maddelerin ana dozu lokal olarak etki eder ve vücuttaki mevcut süreçleri etkilemeden çok küçük miktarlarda kan içine emilir.

Antibiyotikler tabletleri

 1. "Anti-angina" antimikrobiyal bir analjezik ilaçtır. Anjinayı provoke eden Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilere ve Candida mantarlarına karşı aktiftir. Askorbik asit, tabletlerin bir kısmı, bağışıklığı artırır ve vücudun savunmalarını uyarır ve C vitamini, etkilenen hücrelerin rejenerasyonunu destekler. Dikkatli diyabetli hastalar tarafından kullanılması tavsiye edilmez, alerjik alınmalıdır. Diğer ilaçlarla ilacın etkileşimi bir doktora danışılmalıdır.
 2. "Neo-angin" - bakterisit ve antiseptik aksiyonlu lolipoplar. Hapda bulunan analjezik ağrıyı çabuk bir şekilde gidermeye yardımcı olacaktır. Uçucu yağlar, nefes almayı kolaylaştıracak ve mukozada kan akışını hızlandıracak, iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu ilacın tedavisi sistematik antibiyotik ihtiyacını azaltır. Akut, bulaşıcı işlemlere, boğaz (bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, oral kandidiyazis, stomatit, larinjit, farenjit) tedavisi için endikedir.
 3. "Septotelet", antitüsif etkisi olan kombine bir ilaçtır. Pastil bileşimi enflamasyonu, serin ve anestezi giderilmesine yardımcı olan uçucu yağları içerir. Orofarenks enfeksiyöz iltihaplı hastalıkların tedavisi için endike edilir, ağızdan ses kısıklığı ve hoş olmayan koku ortadan kaldırır.
 4. "Pharyngosept" - streptokok, stafilokok, pnömokok enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için haplar. İlaç hafif form hastalıkları için monoterapi için uygundur. Hiçbir yan etkisi yoktur, aktif maddeye (ambazona) karşı bireysel hoşgörüsüzlük için kontrendikedir. Diğer ilaçlarla uyumludur. Lezzet içerir.
 5. "Grammidin" (aktif bileşen gramicidin), orofarenksin bulaşıcı hastalıklarının hemen hemen tüm patojenlerini ortadan kaldıran antibakteriyel bir ilaçtır. Sık kullanımda aktif kalır. Tedavi süresi boyunca bol miktarda tükürük, ağız boşluğunun akla yatkınlığına katkıda bulunur. Endikasyonları: bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, stomatit. Gramicidin alerjileri kontrendikedir.

Antiseptik preparatlar

 • "Koldakt Lorkpils", kombine bir antiseptik ve dezenfektandır. Anti-inflamatuar, analjezik ve lokal anestetik etki sağlar, mikrobik hücreler ve mantarlara karşı aktiftir. Tahrişi hafifletir, nefes almayı kolaylaştırır. Tedavi döneminde alerji mümkündür. Boğaz akut iltihaplanma vakalarında gösterilir: farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, ses kısıklığı ve diş hastalıkları.
 • "Supremumların KBB" - güçlü antiseptik, analjezik, lokal anestetik, anti-enflamatuar etkisi ile kombine ilaç. Ağızda ve boğazda tedavi ve anjin, bademcik iltihabı, farenjit, nazofarenjit, larenjit, tracheitis ve diğer bulaşıcı süreçlerin önlenmesi için kullanılır. İlaç viral, bakteriyel ve fungal hastalıklar için uygundur.
 • Kombine antiseptik bir bakterisit olan "Sebidine", mukoza ve larenks hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bakteri yapısını ve kılcal damarları güçlendiren ve vücudun savunmalarını harekete geçiren askorbik asit olan klorheksidin içerir. Tabletlerin rejenerasyon etkisi vardır. Aşırı duyarlılık kontrendikedir. Tedavinin zorunlu hale getirilmesinden önce birtakım yan etkiler vardır.
 • "Teraflu LAR", ağız boşluğunda bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonları yok eden bir antiseptiktir. Anestezik etki, ilacın bir parçası olan lidokain tarafından sağlanır. İçeriği tedavi için en uygun olanıdır ve aşırı doza neden olmaz. İlaç, catarrhalic tonsillitis, farenjit, stomatit, ülseratif gingivitis ve kronik tonsillit tedavisi için endikedir. İlacın etkinliği, diş macununun eş zamanlı etkisi ile azalır, tedavi sırasında alkolün alınması yasaktır.
 • "AstraSept" - anti-inflamatuar, analjezik, lokal anestezik etkisi ile lolipopans antiseptikler. Antimikrobiyal ve antifungal etkiye sahiptirler, boğazdaki ağrıları giderir ve tahriş eder. Bir tonsillit, bir farenjit, larenjit, ses kısıklığı, diş etlerinin inflamatuar süreçlerinde gösterilir. Farklı lezzetlere sahipler.

anestezikler

 • "Strepfen" - anestezik ve anti-inflamatuar bir ilaç, üretimi azaltır ve ağrı dürtülerini gerçekleştirir. İlaç yaklaşık 30 dakika sürer ve 3 saate kadar sürer. Boğaz hastalıklarını akut ağrı sendromu ile tedavi etmek için kullanılır. Uzun süreli tedavinin bir uzman tarafından önerilmesi dışında, tedavi süreci 3 günü geçmemelidir.
 • Çubuklu "Geksoral Lorsept" - zarflama ve koku giderici özelliklere sahip bir antiseptik antimikrobiyal analjezik. Mantarlara karşı geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir, mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü bozar. Bakteri ve mantar ağız boşluğu enfeksiyonları (bademcik iltihabı, farenjit, bademcik iltihabı) ile uygulanan ve SARS için ek bir koruyucu tedavi olarak. İlaç çeşitli damakta sunulmaktadır.
 • "Stopangin 2A Forte" - antiseptik etkinin anestezik bir preparasyonu. Boğazda ağrıyı azaltır, şişmeyi azaltır. Etkinlik ilacı aldıktan 2 dakika sonra başlar. Antibiyotik tirotricin ve gramicidin içerir. Akut ağrı eşlik eden boğaz hastalıkları için kullanılır. Tedavi beş gün boyunca semptomatiktir. Yan etkiler: alerjik reaksiyonlar.
 • "Trachean" - kombinasyon ilaç: antibiyotik tirotricin, antiseptik klorheksidin ve analjezik lidokain. Antibiyotik kanın içine girmeden lokal olarak etki gösterir, çoğu bakteri ve mantarlara karşı aktiftir. Antiseptik geniş etki spektrumu antibiyotiğin etkisini arttırır ve iltihabı ortadan kaldırır. Analjezik madde lidokaindir. Resorpsiyon için tabletler hoş bir nane aromasına sahiptir.
 • Lollipop "Vicks" - biyolojik olarak aktif katkı maddesi, ek bir C vitamini kaynağıdır. Ek tükürük oluşumundan dolayı tahrişi hemen gidermeye, boğazı yenilemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Doğal maddeler (bal, ahududu suyu) vücudu kimyasal etkilere maruz bırakmaz.

Genel kullanım önerileri

Resorpsiyon için tabletler yemek aralarında bir mola sırasında alınmalıdır: yemeklerden bir saat sonra ve yarım saat önce. Boğazları antiseptik bir çözelti, deniz suyu veya bitkilerin bir kaynatmasıyla önceden durulayınca ilaçlar daha etkili olur.

Tabletin uzun süre çözünmesi tavsiye edilir, böylece aktif maddeler boğazın mukoza zarına emilebilir. İlaçlar çiğnenemez ve bütün olarak yutulabilir.

Dozajda kal. Birçok tabletin hoş bir tada sahip olmasına rağmen, hala ilaçlardır. Bunların bir çoğu aşırı doz durumunda vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Çocuklar, hamileler, alerjiler ve diyabet hastası insanlar sadece genel sağlığa zarar vermeyen bazı ilaçları almalıdır.

Anjinli hapların semptomatik bir tedavi olduğunu unutmayın. Tedaviniz sırasında hemen doktorunuza danışın:

 • alerjiler ve nefes darlığı şeklinde yan etkiler;
 • vücut ısısını 38 derecenin üzerine çıkarır;
 • mukus boğazında beyaz bir kaplama ortaya çıktı;
 • ciltte ve mukusda döküntü ortaya çıktı;
 • Ağrı, bir tarafta göz, burun, kulak ve lenf nodunun paralel enflamasyonu ile lokalize olur;
 • çene altında şişmiş yamalar ile ağrı vardı;
 • Boğazdaki ağrı, ilaçlarla bir haftalık tedaviden geçmez.

Zamanında doktorlara hitap etmek, daha karmaşık hastalıkların gelişimini durdurmaya ve aile bütçenizi korumaya yardımcı olacaktır. Sadece bir doktor doğru tanı koyabilir ve bireysel bir tedavi yöntemi önerebilir. Boğaz hastalıklarının tedavisine entegre bir yaklaşım, etkili tedavi ve hızlı iyileşmenin anahtarıdır.

Erişkinlerde anjinadaki tabletlerin listesi

Boğaz ağrırsa, her zaman tatsız olur. Esas olan, nazofarenks ile ilişkili hastalıkları başlatamamak. Sonuçta, ciddi komplikasyonlara neden olabilir veya kronik bir formda olabilirler. Özellikle tehlikeli olan anjina, bakteriyel bir enfeksiyondur ve belirli bir tedaviye ihtiyacı vardır. Genellikle ARVI ile karıştırılır ve bu nedenle değerli zaman kaybeder.

Boğaz ağrısı gelen tabletler

İlaçlar farklı uygulanır. Enfeksiyon bakteriyel olduğundan, yapılacak ilk şey bir antibiyotik reçete etmektir. Hangi mikroorganizmanın anjinayı ilacı mümkün olduğunca kesin olarak seçmesine neden olduğunu belirlemek önemlidir.

İlk sırada Amoksisilin. Bu çok güçlü bir antibakteriyel tedavidir. Yetişkinlere atandı, günde üç kez bir tablet al. Etki 3. günde zaten farkedilebilir. Sıcaklık düşer, baş ve boğaz ağrısı geçer. Tabii hastanın durumuna bağlı olarak 5-7 gün sürer.

Aynı aktif maddede ve Amoksiklavda, Augmentin. Genellikle kurs 7-10 gün olarak planlanmaktadır. Ve bu ilaçların uzun süreli kullanımının, kronik bir iltihaplanma süreci olan bademciğin korunmasına bile yardımcı olabileceğine inanılmaktadır. Bu gibi durumlarda, doktorlar genellikle onu siler. Fakat Augmentin’in 6-8 haftasının kursu iyileşmeye yol açabilir.

Güçlü antibakteriyel etkili Flemoxin solutusu ile anjina ile evrensel tabletler. Sindirim, gastrointestinal sistem ile ilişkili enfeksiyonlar için kullanılabilir. Bir yıldan itibaren çocuklara, sadece daha düşük bir dozda reçete edilir. Günde iki kere al. Ve boğazdan gelen bu tabletlere hamile ve emziren kadınlara bile izin verilir. Mümkün olduğunca zararsız kabul edilirler.

Biseptol pazarında çok uzun zaman. Bu ilk geniş spektrumlu antibiyotiklerden biridir. Bebeklere üç aydan bile uygulanabilir. Ancak bu ilacı tedavi ederken izlenecek bazı ilkeler vardır. Şunları içerir:

 • Bol sıvı tüketin. Genel olarak bulaşıcı hastalıklarda yararlıdır ve bu durumda toksinleri de giderir.
 • Paralel olarak vitaminler alınır.
 • Menüden, hariç tutulacak baklagiller, et, süt.

Bu ilaç günde iki kez bir yemekten sonra içilir. Başta apati, mide bulantısı, ağrı şeklinde olası yan etkiler.

Lolipoplar Boğaz Boğazını Nasıl Giderir?

Phenol birçok türde emici pastilde bulunur ve boğaz mukozasında virüs ve bakterilerin çoğalmasını önleyen ana bileşenlerden biridir. Vücudun bağışıklığı güçlendirmek için zamanı vardır, bu da iyileşmenin hızlanmasına katkıda bulunur. Lolipoplar en az yarım saat boyunca boğazın sinir uçlarını etkileyerek ağrı ve terlemeyi ortadan kaldırır. Ancak Holls ve Tunes sadece kısa bir süre sadece donarsa, uzun bir süre Strepsils ve Grammidin bu durumu iyileştirir ve aynı zamanda tedavi eder. Genellikle, bu tür tabletler anjina, farenjit, tracheitis ile resorpsiyon için reçete edilir.

Aşırı dozda ciddi sağlık sorunlarına yol açan şeker içeren fenolü kötüye kullanmayın.

Diğer ilaçlar

Penisilin antibiyotiklerin çalışmadığı veya yakın zamanda başka hastalıklara yakalandığı durumlarda sefalosporinler kullanılmaktadır. Ayrıca hasta diğer ilaçlara alerjisi varsa da kullanılır.

Bu kategoride, antibiyotikler en yaygın olarak kullanılmaktadır:

Bir kişinin sürekli boğaz ağrısı ile hasta olduğu zamanlar vardır. Sonra Klindamisin reçete edilir. Dalacin bir analogu var. Anjinadan çok etkili tabletler, bakterileri penisilin analoglarına adapte ettiklerinde bunları sadece en uç durumda uygularlar.

Anjina tedavisinin temeli bir antibiyotiktir. Fakat yerel ilaçlar da unutulmamalıdır, çünkü enflamatuar süreç boğazdadır.

Angina ve ağrı giderici tabletler

Çok fazla ilaç var. Herkes hangi tür aktif maddenin daha iyi ve daha hızlı bir etkiye sahip olduğunu seçmelidir. Genel olarak, resorpsiyon için tabletleri atayın.

Uzun bir süre Strepsils gibi bir ilaç talep edildi. Çok fazla tadı var, uygun paketlerde mevcut. Çocuklar sadece altı yıl sonra alabilirler. Genellikle bu ilaç diğerleriyle dönüşümlüdür.

Septhotte çok popüler. Ayrıca çok farklı lezzetlere sahip, tercihinize göre seçebilirsiniz. İlacın çeşitli türleri vardır. Bazıları kategorik olarak küçük çocuklara verilemez. Bu nedenle, bir doktora danışmak önemlidir.

Pharyngept, hem anjin hem de farenjit için reçete edilir. Bir çikolata tadına sahiptir. Oldukça hızlı bir anestezi ve iyileştirici etkiye sahiptir. Çocuklar altı yıl sonra olabilir.

Birçok insan Anti-anjinayı bir antibiyotikle karıştırır. Bazı antimikrobiyal etkiye sahiptir, ancak antibakteriyel tedavi değildir. İlaç boğaz ağrısını iyi ve hızlı bir şekilde iyileştirir.

Klorheksidin ve benzokain içeren ilaç, mükemmel bir antiseptik ve anestetik olarak kabul edilir. Bu Geksoral sekmeler denir. Olur ve bir sprey şeklinde. Üç yaşından itibaren bebekler için bile reçete edilir. Yetişkinlerde ve çocuklarda angina için bu haplar ARVI'de etkili değildir.

Anneye hem çocuğa hem de hamileye ve emzirmeye izin verilir. Birçok tat, ilacın farklı formları vardır. Çocuklara çok düşkündür çünkü tatlıdır. Ancak şeker hastaları için de sakaroz yoktur.

Suda çözülmesi gereken tabletler vardır. Daha sonra bu karışım boğazınızı durulayın. Bu tür preparatlara Furatsilin, Furoplast, Akutol taşır. Bu ilaçlar analoglardır, çünkü nitrofuraldan oluşurlar.

İdeal olarak, anjin tedavisi birkaç prensibe indirgenir:

 • Antibiyotik.
 • Anti-inflamatuar haplar ve spreyler.
 • Durulayın.
 • Yatak istirahatı.
 • Antipiretikler gerektiği gibi.

Ancak tüm bunlar bir doktor tarafından yazılmalıdır. Hastalığı doğru bir şekilde teşhis edebilen ve yalnızca boğaz ağrısının üstesinden gelmekle kalmayacak, aynı zamanda komplikasyonları önleyecek doğru tedaviyi reçete edebilen kişidir.

Angina son derece bulaşıcı ve akut bir hastalıktır. Ve eğer tedavi edilmezse, o zaman her şey kötü bitebilir. Semptomları da teşvik etmese de, komplikasyonlarından korkuyor. Sıcaklık yükselirse, boğaz ağrır ve servikal lenfodlar şişer. Hoş küçük.

Tedavi için hastaya öncelikle bir penisilin grubu olmak üzere bir antibiyotik reçete edilir. Üç gün boyunca yardım etmezse, ilacı değiştirin. Ve resepsiyon sırasında alkol içmek yasaktır.

Anti-inflamatuar ilaçlar da reçete edilir. Gelecek günlerde nazofarenksin tedavisine yardımcı olurlar. İlaçlar tabletlere ya da spreylere gider. Hızlı bir etki için bile, gargara yapmanız gerekir.

Anjina resorpsiyonu için tabletler ve pastiller

Akut bademcik iltihabının ilk belirtileri, yutulduğunda daha da kötüleşen boğazdaki basınç ağrılardır. Bu belirtiler, şekerlerle mükemmel bir şekilde yerleştirilir. Onlar sadece rahatsızlık rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda antiseptik, zarflama ve analjezik etkiye sahiptirler. Anjinadan rezorpsiyon için tabletler, hastalığın gelişimini durdurabilir ve iltihabı ortadan kaldırabilir. Ve çok çeşitli ilaçlar, her bir hastalık türü için ayrı ayrı ilaçları seçmenizi sağlar.

Anjina resorpsiyon için tablet kullanırken

Emziren haplar, boğaz ağrısının ilk belirtilerinde reçete edilir. Onların başvurusu için ana göstergeler şunlardır:

 • kuru, rahatlama getirmeyen, öksürük;
 • boğazda enflamatuar süreçler, zulüm duygusuna neden olur;
 • ağız, yutak, larinks ve bademciklerin kızarması.
 • boğaz ağrısı, zaman yutma gıda, içecek veya tükürük ağırlaştırılmış.

Rezorpsiyon için anjinadan gelen tabletler, viral, enfeksiyöz olmayan ve alerjik tipte hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ancak, sadece doktor iltihabın doğasını ortaya çıkardıktan sonra kullanılmalıdır. Bu nedenle, bakteriyel bademcik iltihabı ile, antibiyotik içeren haplar kullanılır, bu da diğer hastalık türleri için işe yaramaz.

Hastalığın türünden bağımsız olarak, tüm şekerlemeler yemekten sonra dağılırlar. Ayrıca, bir sonraki öğüne, yuttuktan sonra en az bir saat izin verilir. Bu ilaçları çiğnemek veya yutmak yasaklanmıştır - belirgin bir yerel etkiye sahiptirler.

Resorpsiyon için en iyi 15 tablet

Anjinli tüm tabletler üç tipe ayrılır: antibiyotik içeren, antibiyotik içermeyen ve şifalı bitkilere dayanan.

Antibiyotik içeren en iyi pastiller - "Koldakt Lorpils", "Stopangin 2A", "Gramicidin". Antibiyotik içermeyen en popüler ilaçlar Strepsils, Faringosept, Decatilen ve Septotelet'dir. Otlar temelinde - "Carmolis", "Verbena-okaliptüs" ve adaçayı içeren tek olanlar - şekerler "Doktor Theiss."

«Stopangin 2A»

Malzemeler: ana aktif maddeler - antibiyotik tirotrikin, anestezik benzokain.

Uygulama: Bir tablet için her iki saatte bir al. Limon, portakal, nane ve çilekli tatlar ile 4 versiyonda üretilir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 18 yıla kadar atama yok, hamile ve emziren kadınlar, alerjiler mümkündür, burun akıntısı, ağız mukozasının ve tadın duyarlılığının geçici kaybı.

"Grammidin"

Malzemeler: bir antibiyotik temelinde yapılır, ana aktif bileşen gramicidin C.

Uygulama: iltihabı ortadan kaldırır ve bakterileri savaşır. Sınırlayıcı doz günde 8 tablettir. Tedavi süresi en fazla 6 gündür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Hamilelik, emzirme, 12 yaş altı çocuklar, alerjik reaksiyonlar, dermatit.

"Koldakt Lorpils"

Malzemeler: diklorobenzil alkol, amilmmetakrezol, limon ve portakal esterleri, boyalar, sukroz, levomenthol, glukoz içerir.

Uygulama: 12 yaşından büyük çocuklar - günde 6 tablet, yetişkin - 8. Her 2-3 saatte bir kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 5 yaşın altındaki çocuklar, alerjiler, kusma, ishal.

"Valium"

Malzemeler: diklorbolsilovy alkol, amilmetalkrezol, nane, anason, sukroz, glikoz, levomenthol esansiyel yağları.

Uygulama: Hastalığın ilk günlerinde kullanılmasını tavsiye ederiz. Öksürük ve boğaz ağrısını ortadan kaldırır, enfeksiyonun yayılmasını önler. Tedavi süreci bireysel olarak seçilir. Tabletleri 3 saatte bir karıştırın. Maksimum günlük doz: 12 pastil.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, kısmi tat değişikliği, 6 yaşın altındaki çocuklarda, aşırı dozda - mide rahatsızlıkları olan hamilelik ve emzirme döneminde reçete edilenler.

"Septolete"

Malzemeler: ana aktif bileşen, setilpiridinyum klorürdür.

Uygulama: enzimatik reaksiyonların inhibisyonu ve bakteri zarının geçirgenliğinde bir azalma nedeniyle virüslere karşı etkili bir şekilde savaşır, ayrıca üremelerini de önler. 4 yaşından küçük çocuklar için uygundur - günde 4 tablete kadar, 10 yaşından 6 tabakına, yetişkinlere - 8 lolipop.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: setilpiridinyum klorür, bulantı, ishal, deri döküntüleri ve tahrişine karşı alerjidir.

"Faringosept"

Malzemeler: Amazon monohidrat, kakao, laktoz, magnezyum stearat, sakaroz, arap zamkı, vanilin.

Uygulama: Boğaz ağrısı etkili bir şekilde kaldırır. Tedavi süresi - 4 güne kadar, günde üç ila beş kez bir tablet alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 3 yaşın altındaki çocuklara reçete etmek yasaktır.

"Dekatilen"

Malzemeler: ana aktif bileşen, dequalinium klorürdür.

Uygulama: hızla ağrı ve iltihabı hafifletir, bakterisidal bir etkiye sahiptir. Her iki saatte bir plaka. Akut semptomları ortadan kaldırdıktan sonra - her dört saatte bir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 4 yaşın altındaki çocuklar.

"Falimint"

Malzemeler: asetilaminonitropropoksibenzen, jelatin, sükroz, yağ, talk, glikoz, silikon dioksit.

Uygulama: Resorpsiyon anında görünen serinlik hissi nedeniyle nefes almayı kolaylaştırır. Maksimum tedavi süresi günde dört ila 10 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, diyabet, gebelik.

"Sebidin"

Malzemeler: ana bileşen klorheksidindir.

Uygulama: akut viral angina için reçete. Kabul süreci iki ila üç haftadır. Günde 4-10 kez kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjiler, dispeptik bozukluklar.

"Lizobakt"

Malzemeler: piridoksin ve lizozim hidroklorür, yardımcı maddeler.

Uygulama: ağız boşluğunu ve gırtlak bir koruyucu film ile zarflar, lokal bağışıklığı normalleştirir. Günde iki kez iki tablet yaz - günde dört kez, 12 yaşın altındaki çocuklar - günde üç kez 1 şeker.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: laktoz intoleransı, alerjiler, 3 yaşın altındaki çocuklar, doz aşıldığında - mukoza zarının uyuşması, karıncalanma hissi, el ve ayaklarda hassasiyet kaybı.

"Adzhisept"

Malzemeler: amylmetacresol, diklorobenzil alkol, racemetol, sakaroz, nane ve anason esansiyel yağları.

Uygulama: Candida türünün mantarlarının neden olduğu anjin için reçete edilir. Mikroplara ve mantarlara karşı mücadeleye yöneliktir. Ağrıyı ortadan kaldırır ve sekonder semptomları giderir: burun tıkanıklığı, boğulma boğması. Bir levhayı her iki saatte çözün, bir günde 8 tablete kadar yiyebilirsiniz.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: açığa çıkarılmamış, küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

"Strepfen"

Malzemeler: aktif madde flurbiprofen'dir.

Uygulama: analjezik ve anti-enflamatuar ajan olarak davranır. Hızla emilir, yarım saat sonra akut semptomları giderir. Günde en fazla beş kez alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 12 yaşın altındaki çocuklar, yaşlılık, gebelik, emzirme, mide ülseri, ödem, dolaşım bozuklukları, karaciğer ve böbrek fonksiyonu, hemofili, taşikardi, anemi, alerjiler.

"Karmolis"

Malzemeler: Nane, karanfil, Çin tarçın, lavanta, muscat, melissa, anason, kekik, limon püresi esansiyel yağlar.

Uygulama: Boğazdaki ağrıyı etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Buna ek olarak, bunlar hareket tutması ve yorgunlukla nefes almanın iyileştirilmesi için kullanılır. Her iki saatte bir çözülür. Maksimum dozaj 10 tabaktır.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü.

"Verbena, Okaliptüs"

Malzemeler: nane, okaliptüs, çam, C vitamini eterleri

Uygulama: dezenfekte eder, ferahlatır, tonları açar, iltihabı azaltır, balgam söktürmeyi kolaylaştırır ve ağrıyı hafifletir. Ortalama doz günde 5 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bireysel hoşgörüsüzlük.

Lollies "Doktor Theiss"

Malzemeler: okaliptüs, nane, anason, rezene, adaçayı, bal, kızılcık suyu, ıhlamur özü, mentol, askorbik asit sıkmak.

Uygulama: yatıştırır, iltihabı hafifletir, öksürüğü kolaylaştırır, mükemmel bir balgam söktürücüdür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Dikkatli diyabetli kişiler, 12 yaşından küçük çocuklar ve hamile kadınlar için. Küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

Çocuklar için uygun olan şekerler nelerdir

Anjina belirtileri ile, çocuklara özel emilebilir tabletler reçete edilir. Yetişkinler için lolipoplardan daha nazik davranırlar, minimum yan etkilere sahiptirler ve daha hoş bir tada sahiptirler. Önemli nokta: 4 yaşın altındaki çocuklar neredeyse hiç tabak yazmaz.

Farmakoloji pazarında angina tedavisi için en popüler tabletler şunlardır:

"Çocuklar için Strepsils"

Farmakolojik pazarda çocuklarda angina için en popüler ilaç.

Çilek veya limon aroması ile satılır. Şeker yerine, çürük veya diatez gelişimini provoke etmemek için bir ikame kullanılır. 6 yıl atama.

«Coldrex LariPlus»

Boğazı anestezi eder ve tahrişi hafifletir.

12 yaşından büyük çocuklar atayın. Bir tabak günde 8 kez alın. Muhtemel uyuşma, ağız mukozasının tahrişi, tada dönüş değişiklikleri, mide bulantısı.

"Neo-Angın"

Dezenfektan ve anti-ağrı ajanı olarak davranır. 6 yaşından itibaren çocuklara uygulanır. Maksimum günlük doz 6 tablettir. Aşılırsa, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal olabilir.

Kılavuzda belirtilen bakım ve yaş kısıtlamaları ile bir çocuğa bir dizi "yetişkin" verilebilir: "Strepsils", "Pharingosept", "Doktor Theiss", "Karmolis", "Septotelet".

Hamilelik sırasında rezorpsiyon için tabletler atayın

Hamilelik sırasında, bağışıklık keskin bir şekilde azalır ve bademcik iltihabı da dahil olmak üzere soğuk algınlığı şansı artar. Ancak, tüm araçlar tedaviye uygun değildir.

Herhangi bir ilaç bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Bu durumda, emici tabletler birçok yan etki göz önüne alındığında nadiren kullanılır. Dikkatle "Lizobakt", "Strepsils" veya "Faryngosept" yazın. En ufak olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasıyla, tıbbi ürünlerin alınması iptal edilir.

Ayrıca doğal enzim - lizozime dayanan nispeten güvenli araçlar. Gebelik sırasında kategorik olarak kontrendike "Falimint", "Stopangin" ve fenol içeren tüm ilaçlar vardır.

Boğaz ağrırsa, doğru tedaviyi bulmalısın. Aşağıdaki videonun yazarı bir ilacın nasıl seçileceğini anlatacak:

Anjina tedavisi için pastiller sadece ek bir araç olarak kullanılabilir. Ana görevi akut lokal semptomları ortadan kaldırmaktır. Tam iyileşme sadece karmaşık tedavi ile mümkündür. Bununla birlikte, emilim için kullanılan ilaçlar bademcik iltihabının birincil belirtilerini ortadan kaldırabilir ve tedaviyi hızlandırabilir.

Boğaz ağrısı olan boğaz tabletleri

Doctor Madde doktor tarafından kontrol edilir

Modern ilaç sanayi boğaz ağrısı şiddeti azalmaya katkıda yerel kullanım için kaynakların büyük bir yelpazesi sunmaktadır ve eşlik eden olumsuz belirtilerin yoğunluğunu azaltmak: Bu tabii ki, spreyler, çözümlerin her türlü ve, tablet. İkincisi, özellikle, yüksek olması nedeniyle yaygınlık için, nispeten düşük maliyetli ve kullanım kolaylığı, tüketiciler arasında en popülerdir.

Boğaz ağrısı boğaz tabletleri

Ardından, rezorpsiyon tabletleri ve bu grubun en popüler ve etkili ilaçlarını kullanma özelliklerini öğrenmeye davetlisiniz.

Emici tabletler nasıl çalışır?

Boğaz boğazından emilim tabletlerinin etkinliği birçok klinik çalışmada tekrar tekrar doğrulanmıştır.

Pastiller ve tabletler çok etkili

Bu grubun fonları, orofaringeal hastalık belirtilerinin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur ve hatta bazıları inflamasyonu çok etkin bir şekilde hafifletir ve patolojik bulaşıcı, viral ve bakteriyel süreçlerin ilerlemesini yavaşlatır. Tabletlerin ezici çoğunluğu, dezenfektan ve antiseptik grupların öğelerini içerir.

Boğaz ağrısı tabletleri bileşimi

Birçok açıdan piyasadaki resorptif tabletlerin bileşimi benzerdir. Onun için masada.

Tablo. Boğaz ağrısı tablet bileşimi özellikleri

Boğazdan birçok rezorpsiyon tabletlerinin bileşimi fenoldur. Bu element belirgin bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Benzer bir işlev klorheksidin, heksetidin ve diğer bileşenler tarafından gerçekleştirilir.

Rezorbsiyon için tabletlerin bileşimi

Gram-negatif ve Gram-pozitif mikroorganizmalarla mücadele etmek için tasarlanmış antibakteriyel bazlı tabletler mükemmel etkinlik gösterir. Bu tür ilaçlar mikropların zarlarını yok ederler, çünkü sonuncusu hızla ölür.

Önemli! Seyreltik tabletler geleneksel anlamda bir ilaç değildir, yani. Çoğu durumda boğaz hastalıklarından tamamen kurtulamazlar. Çalışılan araçların görevi, patolojik süreçlerin ilerlemesini yavaşlatmak, ağrıyı, enflamasyonu, ödem azaltmak ve bir bütün olarak hastanın durumunu iyileştirmektir.

Rezorpsiyon tabletlerindeki ek bileşenler, örneğin, bitkisel ekstreler, yağlar, mentol vb. bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve belirgin bir distraksiyon etkisi ile karakterize edilir, etkilenen boğazı "soğutur" ve ağrıyı azaltır.

Boğaz ağrısı bir hap fotoğrafın üzerinde

Bazı tabletler, örneğin, flurbiprofen gibi steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar içerir. Bunun varlığı pastiller, şekerler ve tabletlerin analjezik etkisinin şiddetini önemli ölçüde artırır.

Boğaz ağrısı azaltma / kurtulma ek olarak, resorptif haplar, başka yararlı etkileri vardır:

 • öksürük ve terleme isteğini hafifletmek;
 • boğazı nemlendirir;
 • genel sağlık durumunu yumuşatmak.

Boğaz ağrısı gelen hap ve şekerlerin eylemi

Ne zaman emilebilir tabletler kullanmalıyım?

Çalışılan ilaçların bir dizi göstergesi vardır.

 1. Farenks, larinks, bademcikleri etkileyen inflamatuar süreçler. Bunlar arasında, örneğin, bademcik iltihabı, farenjit, boğaz ağrısı, larenjit, tracheitis, vb.

Ağız hastalıkları

İnflamatuar olmayan ağrıları olan tabletler

Önerilen dozajlar ve emilebilir tabletlerin spesifik kullanımları, özel preparasyona bağlı olarak değişecektir. Bu bilgi, ilk olarak, ilaca yönelik talimatlarda belirtilir ve ikincisi, ilgili hekim tarafından belirtilir. Mümkünse, kendi kendine kontrolsüz tedaviden vazgeçin: pastiller neredeyse zararsızdır, ancak çeşitli kontrendikasyonların arka planında yan etki riski ortadan kaldırılmamıştır.

Tabletler doktor tayin etmeli

Mevcut kontrendikasyonlar

Birincisi, antibakteriyel bazda rezorpsiyon tabletleri, boğazın viral hastalıklarının varlığında kullanılamaz. Tabletlerin benzer koşullar altında kullanılması, karaciğer ve vücut üzerindeki yükün bir bütün olarak artmasına neden olacak ve önemli bir klinik etki bulunmayacaktır.

Kontrendikasyonlar ve ilaçların kullanımı için kurallar

İkinci olarak, rezorpsiyon tabletleri, monoterapi olarak anlamlı değildir, yani. Pastiller, belirli bir hastalık için ilgili diğer ilaçlarla birlikte kullanılmalıdır.

Üçüncü olarak, sıkı yaş kısıtlamalar vardır: bir tablet - 3 yıl en az, şekerleme - ilaç toz devlet fonlarına öncesi toprağa şeklinde verilebilir 5 genç hastalara dikkatle dile döktü. Tablet kullanma olasılığı önceden doktorla görüşülmeli ve hastanın yaşı için ayarlanmış olan doz.

Dördüncü olarak, tabletler formülasyonda mevcut olan herhangi bir bileşenle ilgili olarak bireysel hoşgörüsüzlük varlığında kullanılamaz.

Kullanmadan önce formülasyonu dikkatlice okuyun.

Beşinci olarak, üreticinin talimatlarında verilen spesifik kontrendikasyonlara dikkat etmek gerekir. Örneğin, Geksoral eritici ve oral mukoza ülserli lezyonlar hastalarda kontrendike, Strepsils hamile olmayan ve uygun Strepfen astımlı ve ülser olmayan olabilir.

Emilebilir tabletleri seçin

Tabletler nasıl seçilir

Pratik olarak her ecza deposunda, birkaç on emici tablet adının bulunması mümkündür. Kompozisyon, etki mekanizması, kontraendikasyonlar ve ilaçların diğer özellikleri elbette değişecektir, ancak tabletlerin büyük çoğunluğu en az bir anestetik ve antiseptik element içerir.

Aşağıdaki listede etkili ve güvenli olduğu kanıtlanmış, kanıtlanmış ve tüketici tarafından kanıtlanmış araçlar bulunmaktadır.

Strepsils

Strepsils emilim 24 adet için tabletler. bal ve limon

En çok bilinen lolipoplar, en çok boğazdaki acı verici hislerle savaşmak için kullanılır. Ajan, kombine bir hareketle karakterize edilir ve belirgin bir antimikrobiyal etkiye sahiptir.

İlaç aktif olarak orofarenks enfeksiyonlarının patojenleri ile mücadele eder, mukoza zarlarının yumuşamasını, mikrodolaşım işlemlerinin restorasyonunu teşvik eder. Temel olarak - esas olarak uçucu yağlarla temsil edilen doğal bileşenler. Askorbik asit de mevcut.

Bir boğaz bal-limon "Strepsils yoğun" fotoğrafta bir ağrıdan tabletler

Strepsil hemen her hastalığın tedavisinde, çarpıcı orofarinksin kapsamlı programına dahil, fakat bademcik ve farenjit antiseptikler duyarlılığını sahip patojenik mikroorganizmaların arka plan aktivitesine karşı ilerleyen ile en yüksek verimi gösterir.

Boğaz ağrısı Strepsils Plus (Strepsils artı) gelen tabletler

Faydalı not! En belirgin analjezik etki, Strepsils Plus olarak bilinen ilacın bir modifikasyonu ile karakterize edilir.

Septolete

Okaliptüs ve nane, mentol ve diğer "dikkat dağıtıcı" bileşenlerin yanı sıra benzalkonyum klorür ile temsil edilen antiseptik elementin yağları kullanılarak üretilirler.

Septolete Neo pastiller 18 adet. elma

Tabletler boğaz hastalıklarına karşı savaşta belirgin bir klinik etki gösterir ve olumsuz semptomların yoğunluğunu hızla azaltır. İlaç başlangıç ​​evrelerinde larenjit ve farenjit ile mücadelede etkilidir. Ayrıca, bu haplar anjin gelişimini yavaşlatır.

Rezorpsiyon için tabletler KRKA Sepotlet fotoğraf

İlacın büyük bir avantajı, yan etkilerin neredeyse tamamının olmamasıdır - bunlar istisnai ve çok nadir durumlarda ortaya çıkar.

Faringosept

Antiseptik olarak gerçekleştirildi. Ana aktif madde, ambazon monohidrattır. Bunun etkisi altında, patojenik mikroorganizmaların hayati süreçlerinin önlenmesi gerçekleşir.

Tabletlerin uzun süreli rezorpsiyonu ile tükrük bezlerinin işlevi aktif hale gelir ve bu da terlemenin azalmasına katkıda bulunur. İlacın temeli olan antiseptik, giderek artan bir antibakteriyel etki sağlayan boğaz dokularında birikir.

Grammidin

Antibakteriyel bazda bakterisidal ajan. Bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, vb. Ile savaşmaya yardımcı olur. En yakın analog Gramycidin C'dir. Hazırlıklar aynı antibakteriyel elemente dayanarak yapılır.

Bozunur tabletler, patojenik bakterileri yok eder, bulaşıcı ve enflamatuar süreçlerin tezahürlerini çabucak giderir.

Dekatilen

Belirgin bir antiseptik etkisi ile kombine ilaç. Zararlı mikropları yok eder, hafif anestezi yapar, zulmü hafifletir. Larenjit, farenjit, stomatit, diş eti iltihabı gibi kullanım için önerilir.

Decolarizing tabletleri

Bademcikleri çıkardıktan sonra hastaya eşlik eden ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Falimint

Etkili dezenfektan. Tabletler, tahrişi ve öksürme dürtüsünü, boğazı anestezi altına almayı, zulüm hissini azaltır. Bir "soğutma" etkisi var. Örneğin, farenjit, bademcik iltihabı gibi çeşitli enflamatuar süreçlerle etkilidir.

Sebedin

Popüler klorheksidin bazlı emilebilir tabletler. Antiseptik etkiye sahiptirler, lokal bağışıklığı desteklerler ve KBB hastalıkları ve diş hastalıklarının belirtileriyle mücadelede etkilidirler. Streptokok, stafilokok ve malignan mantarların patolojik etkisini azaltın.

Rezorpsiyon için Sebidine tabletleri - fotoğraf

Askorbik asit mevcudiyetine bağlı olarak, bu tabletlerin ilaveten, anti-ödem ve rejeneratif etki sergiler.

Lizobakt

İlaç, yerel bağışıklığı güçlendirir ve vücudun enfeksiyöz ajanlarla savaşmasına yardımcı olur. Mikroflora dengesini normalleştirir ve zararlı bakterileri yok eder. Orofaringeal hastalıkların ilk aşamalarında en etkilidir. İlacın büyük bir avantajı, kontrendikasyonların neredeyse tamamen yok olmasıdır. Ağrının şiddetini azaltır ve antiseptik etkileri vardır.

Resorpsiyon için tabletler Lizobakt - resim

Çocuklar için emilebilir tabletleri seçmenin nüansları

Çocuklar için Lizobakt

Belirtildiği gibi, küçük çocuklara sadece tabletler verilebilir, bunların imalat özellikleri yararlı işlevleri azaltmadan toz haline getirmelerine olanak tanır. Örnek olarak Lizobakt, Gramicidin ve diğerlerini sayabiliriz.

Aksi takdirde, bu veya diğer ilaçların kullanımının olasılığı, fizibilitesi ve güvenliği ile ilgili karar tedavi uzmanı ile kalır.

Önemli! Her koşulda, 5-6 yaş altı bir çocuğa bikonveks tablet ve şeker verilmemelidir - küçük bir hasta boğazlanabilir.

Hamilelik sırasında boğazdan tabletler

Hamilelik sırasında boğazdan tabletler

Gebe hastalarda bağışıklık bozukluğu sıklıkla görülür, bu nedenle boğaz ağrısı ve kadınlarda "pozisyonda" bulunan diğer semptomlar doğaüstü ve beklenmedik bir şey değildir.

Bir ana kural vardır: tedavi, annenin içinde gelişmekte olan bir bebeğe zarar vermemelidir. Bu nedenle, mevcut hastalıklarla mücadele etmek için belirli ilaçlar, kesinlikle uzman bir uzman tarafından seçilir.

Hamilelikte bir boğaz tedavi etmek için doktor soracaktır

Neredeyse tamamen güvenli emilebilir tabletler arasında, Lizobakt belirtilebilir - bu ilacın bileşenleri hiçbir bireysel aşırı duyarlılık ve hoşgörüsüzlük olmaması koşuluyla, vücuda zarar vermez. İkinci trimesterdeki hastalar Neo-Angin ve Grammidin gibi ilaçlar reçete edilebilir, ancak akut ağrıların varlığında hızlı bir rahatlama ihtiyacı olduğunda kullanılırlar - bu ilaçlar gebe hastalar tarafından uzun süreli kullanım için kontrendikedir.

Boğaz ağrısı Neo-angin tabletleri

Zamanla, boğaz ağrısı ve diğer olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasına dikkat edin, tıbbi randevuları takip edin ve sağlıklı olun!

Rezorbsiyon için anjinadan hangi tabletler ve lolipoplar yetişkinler ve çocuklar için en etkilidir?

Ilk sinyal, anjin belirten boğaz ağrısı sıkıştırılmış doğa, hangi yutma ile artar.

Emilim için pastiller ile söndürülür. Antiseptik, zarflama ve analjezik etki sağlayan rahatsızlıkları etkili bir şekilde giderirler.

Boğaz ağrısından emilim için pastiller Patolojinin gelişimini durdurma ve inflamasyonu durdurma yolları.

Angina ve belirtileri

Angina inflamasyonun gökyüzünün bademciklerini etkilediği hastalık. Tarafından karakterize hastalık aşağıdaki özellikler:

 • Sıkışan bir karakterin boğazında ağrılı sendrom;
 • mide bulantısı ve baş dönmesi;
 • artan bademcikler;
 • üst damak şişmesi;
 • kalpte ağrı, kaslar ve kafa;
 • vücuttaki zayıflık ve genel halsizlik;
 • yüksek sıcaklık

Sunulan semptomatoloji her tür anjin için tipiktir, ancak her birinin özel farklılıkları vardır.

Emilim için boğaz ağrısından tablet ve pastillerin etkinliği

Ek olarak, yüksek bir fenol konsantrasyonu içerirler. Bu madde boğazın mukoza zarında hayatta kalabilen tüm bakterileri ve mikropları temizler.

Tabletlerin bileşiminde hala böyle bileşenler vardır:

 • heksetidin;
 • ambazone;
 • benzalkonyum klorür;
 • klorheksidin.

Antibakteriyel etkisi ile lolipop patojen mikrofloranın bütünlüğünü ihlal, Bunun sonucu olarak yakın gelecekte ölüyor.

Tamamen yerel uyuşturucu hastalıklarını durdurmak için yollar değil, ama Patolojik süreçleri etkin şekilde durdurur.

Boğaz (mentol, okaliptüs yağı, narenciye özleri, levomenthol) için emilim tabletlerinde bulunan ilave içerikler sayesinde kayda değer bir anti-inflamatuar etki elde edilir.

Anjina tedavisinde kullanılan pastiller, aşağıdaki etkilere sahiptir:

 • ağrı sendromunun azaltılması;
 • terleme ve kaşıntı azaltılması;
 • Boğazın yumuşatılması ve nemlendirilmesi.

Atandığında?

Pastilleri çözme boğaz ağrısının ilk belirtilerinde reçete. Var uygulamaları için aşağıdaki endikasyonlar:

 • rahatlama getirmeyen kuru öksürük;
 • boğazda iltihap, terlemeye yol açan;
 • ağız kızarıklığı, larinks, bademcikler;
 • gıda, tükürük ve içeceklerin yutulması sırasında şiddetlenen boğaz ağrısı,.

Resorpsiyon için tabletleri kullanmak, bahar tedavisinde, enfeksiyöz olmayan ve alerjik anjinada etkilidir.

Tablet kullan rezorpsiyon için gerekli sadece Doktor iltihap sürecinin doğasını belirledikten sonra.

Örneğin, bakteriyel boğaz ağrısında antibakteriyel etki kullanılır, diğer bakteri türleri için kullanılmayacaktır.

Etkili ilaçlara genel bakış

Yetişkinler için

Erişkinlerin tedavisi için, genellikle emilim için aşağıdaki ilaç türleri:

Stopangin 2A

Eczanede farklı tatlar ile bir ilaç satın alabilirsiniz:

Kullanamazsın çocuklar için ilaç 18 yıla kadar, hamile ve emzikli anneler. Doz aşımı durumunda, bu gibi yan etkiler vardır:

 • alerji;
 • burun akıntısı;
 • oral mukozanın geçici duyarlılık kaybı.

Grammidin

İlaç antibakteriyel bir bileşene dayanır - gramicidin C.

Tablet atayın inflamasyon ve bakterilerin rahatlatılması için.

Dozaj günde 8 adettir. Terapi süresi 6 gündür. Yapamazsın uygulamak Hamilelik döneminde, emzirme döneminde, 12 yaşın altındaki çocuklar.

Diğer belirtiler arasında alerjiler ve dermatit bulunur.

Koldakt Lorpils

Kompozisyon bu bileşenleri içerir:

 • diklorobenzil alkol;
 • amylmetacresol;
 • limon ve portakal esterleri;
 • boyalar;
 • sükroz;
 • levomentol;
 • glikoz.

Sekonder semptomlardan kusma, alerji ve ishal oluşur.

Strepsils

Tıbbın bileşimi bu maddeleri içerir:

 • diklorobezil alkol;
 • amilmetalkrezol;
 • nane etleri, anason;
 • sükroz;
 • glükoz;
 • levomentol.

İlaç, boğazın ilk gününden itibaren uygulanır.

şekerleri boğazda etkili öksürük ve ağrı hissi, enfeksiyon gelişimini önler.

Terapi süreci bireysel olarak seçilir. Tableti 3 saat arayla çözmek için.

İlaç 6 yaşından küçük, hamile ve emziren çocuklar için kontrendikedir. Aşırı dozda gastrik bozuklukların gelişmesi ile mümkündür.

Septolete

Ana bileşenin rolü, setilpiridinyum klorürdür.

10 yıl - 6 adet, yetişkin-8 şeker, günde 4 parça, 4 yaşından küçük çocuklar tabletler kullanın.

Yan etkilerin meydana gelmesi:

Faringosept

Preparatın bileşimi bu tür bileşenleri içerir:

 • ambazon monohidrat;
 • kakao;
 • laktoz;
 • magnezyum stearat;
 • sükroz;
 • arap zamkı, vanilin.

şekerleri angina ile boğazda ağrıyı etkili bir şekilde durdurur. Terapi süresi 4 gündür. 1 tablet günde 3-5 kez eritmek için.

Yan semptomatoloji bir alerji şeklinde tezahür eder ve ilacı 3 yaşın altındaki çocuklara reçete etmek imkansızdır.

Dekatilen

Ana bileşenin rolü dequalinium klorürdür. tıp ağrı ve iltihap, bakterisidal bir etkiye sahiptir.

Falimint

Aşağıdaki bileşenler mevcuttur:

 • atsetilaminonitropropoksibenzen;
 • jelatin;
 • sükroz;
 • şişman;
 • talk;
 • glükoz;
 • silikon dioksit.

Pastil kullanırken nefes almak daha kolay ve ağrı gitti.

Tedavi 4 gün sürer, günde 10 tablet alır.

Diyabet ve gebelik sırasında kontrendike ilaç.

Sebidin

İlaç klorheksidin dayanmaktadır. gösterileri hazırlık tedavide akut viral anjina.

Lizobakt

Bileşim, piridoksin ve lizozim hidroklorür gibi bileşenleri içerir.

onlar ağız boşluğu ve larinksi koruyucu bir filmle örtün, yerel bağışıklığı normalleştirir. Günde 2 kez 2 tablet atayın, çocuklar - günde 3 kez 1 şeker.

3 yaşın altındaki çocuklar için, bireysel hoşgörüsüzlükle ilaç tedavisi yapmayın. Yan etkilerden mukozada uyuşma, uzuvda bir karıncalanma hissi ve duyarlılık kaybı hissedilir.

Adzhisept

Bileşim aşağıdaki maddeleri içerir:

 • amylmetacresol;
 • diklorobenzil alkol;
 • ratsementol;
 • sükroz;
 • nane ve anason eterleri.

gösterileri hazırlık Candida cinsinin mantar enfeksiyonundan kaynaklanan anjina ile.

Mikropları ve mantarları ortadan kaldırır. Acıyı ve sekonder semptomları hafifletir, Bunlar arasında tıkalı bir burun, boğucu bir öksürük.

1 tablette 2 saat aralıklarla eritilir. Vurma yaparken, 8 pastil alabilir.

Çocuklar için

Çocuklar için Strepsils

Şeker yerine bir ikame var. Bu çürük veya diyatez gelişimini engeller. Ilacı 6 yıldan itibaren atayın.

Coldrex Lari Plus

Bu ilaç tahriş anestezi ve tedavi eder.

Anjin tedavisinde 12 yaş ve üstü çocuklara endikedir.

Resepsiyonda günde 8 kez 1 pastil kurşun. Yan etkilerin uyuşukluk, ağız mukozasında tahriş, mide bulantısı olabilir.

Neo-Angın

Bir dezenfeksiyon ve anti-bufe etkisi vardır. 6 yaşından büyük çocukları kullanabilirsiniz.

yorumlar

«Bir yıl önce bana bir bakteri tipi boğaz ağrısı teşhisi. Acı ürpertici, Tamamen yedim ve içemedim.

doktor beni tayin edilen antibiyotikler dahili alım için ve Stopangin 2A'nın emilimi için hala tabletler. Her 2 saatte 1 tablet aldım.

Ertesi gün Rahatlamış hissettim çünkü acı azalmaya başladı, sıcaklık azaldı ve normalde bile konuşabiliyordu. "

Anastasia, 32 yaşında

"ne zaman Çocuğumun 7 yaşında viral boğaz ağrısı vardı, Doktor Strepsil emilimi için reçete reçete. Limon aromalı hapları aldık.

Çocuk her 3 saatte kolayca çözülür.. zaten akşamları kızım rahatladı, Ancak tedaviye 5 gün daha devam ettik.

Ayrıca boğaz spreyi ve antiviral ilaçlar kullandık. ”

Yararlı video

Bu videodan, anjinaya hangi ilaçları uygulayabileceğinizi öğreneceksiniz:

Efektif çözünme tabletlerini seç angina ile çok sadece geniş çeşitlilik nedeniyle.

Ama burada doktora danışmadan yapamazsın, ilk önce iltihabın nedenini belirlemeli ve doğru dozu seçmelidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Çocuklar ve yetişkinler için boğaz ağrısı için çare. Boğaz ağrısı için etkili ilaçlar ve halk ilaçları

Mukus boğazının tahrişine şiddetli ağrı eşlik eder. Kural olarak, bu belirti bazen ciddi hastalıkların varlığını gösteren viral, bulaşıcı, soğuk algınlığı, meydana gelir.

Boğaz ve güçlü ses kısıklığı acıdığında ses kaybolduğunda ya da oturduğunda, nasıl ve neyi tedavi edeceğinizde ne yapmalı?

Farinkste hoş olmayan duyumlar sağlığı önemli ölçüde etkiler. Ses bittiğinde, boğaz acıyor, kişi iki kat daha rahatsız oluyor.