Loading

Boğazdan emilim için tabletler - ucuz ama etkili bir liste

Boğazda ağrı genellikle viral enfeksiyonlarla oluşur. Problemle başa çıkmak için özel ilaçlar kullanmanız gerekir. Boğazdan rezorpsiyon için doğru seçilmiş tabletler rahatsızlığı giderebilir ve iyileşme sürecini önemli ölçüde hızlandırabilir.

Resorpsiyon için tabletlerin hareketinin ilkesi

Boğazda ağrıdan kaynaklanan rezorpsiyon için tabletlerin etkinliği kanıtlanmıştır. Patoloji bulguları ile hızlı bir şekilde baş ederler - larenjit, boğaz ağrısı, farenjit. Ayrıca, bu ilaçlar, hoş olmayan hislerin ortaya çıkmasına neden olan inflamasyonun gelişmesini durdurmaya yardımcı olur.

Böyle bir yolun bileşiminde dezenfektan ve antiseptik bileşenler bulunur. Birçok ilaç fenol içerir. Bu madde bakteriyel mikroorganizmaları yok etmeye yardımcı olur.

Benzer bir eylem diğer aktif maddelere de sahiptir - ambazon, gramicidin, klorheksidin. Patojenik bakterilerle enfekte olduğunda antibakteriyel tabletlerin kullanılması özellikle yararlıdır. Bu mikroorganizmaların hücre zarlarının ihlali anlamına gelir ve hızlı ölüme yol açarlar.

Buna ek olarak, boğaz hapları birçok yardımcı madde içerir. Bunlar okaliptüs yağı, mentol, lidokain içerir. Bu tür preparatlarda bitki özleri de vardır. Özellikle etkili olan adaçayı ve turunçgilleri içeren rezorpsiyon tabletleridir.

Bu ilaçlar, anti-enflamatuar aktivite ile karakterize edilir. Ek olarak, belirli reseptörleri uyararak ve ağrıda bir azalmaya yol açtıklarından, dikkat dağıtıcı bir etki oluştururlar.

Bazı tabletler steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar içerir - örneğin flurbiprofen. Bu ilaçlar prostaglandin üretimini engeller. Bu maddeler ağrının aracılarıdır. Bu etki nedeniyle ağrıyı azaltabilirsiniz.

Boğaz ağrısı gelen tabletleri farklı diğer semptomatik eylemlere, aşağıdakileri içerir:

 • farinkste terlemenin azalması;
 • öksürükte azalma;
 • tahriş olmuş mukoza zarlarının yumuşatılması ve nemlendirilmesi.

Kullanım endikasyonları

Bu tür tabletlerin kullanımı için ana endikasyonlar enfeksiyöz veya enfeksiyöz olmayan bir kökene sahip larinks, bademcikler, farenksdeki enflamatuar süreçleri içerir. Bu nedenle, bu gibi durumlarda etkili araçlar reçete edilir:

 • boğaz ağrısı farklı formları;
 • soluk borusu iltihabı;
 • tekrarlayan nüksleri olan kronik bademcik iltihabı;
 • larenjitin;
 • boğaz ağrısı;
 • laringotrakeit.

Ek olarak, bu tür ilaçların kullanımı için endikasyonlara stomatit, ağızdan kandidiyaz, glossit ve diğer anomaliler dahildir. Ağrı sendromu ya da vokal kord gerginliği, sigara, zararlı koşullarda çalışmaktan kaynaklanan tahriş ile tabletlerin kullanılması kabul edilebilir.

sınıflandırma

Boğazların tedavisi için tabletler, tıbbi özellikleri, maliyeti, uygulama şekli farklıdır. Bazı ilaçların evrensel bir etkisi vardır. Bununla birlikte, bazen boğaz için resorpsiyon için oldukça uygun ve ucuz tabletler. Aynı zamanda yüksek etkililiğe sahiptirler - ana şey, klinik tabloya ve patolojinin doğasına bağlı olarak bir ilacın seçilmesidir. Rezorpsiyon için tabletlerin listesi birçok ilaç içerir.

Anestezik ilaçlar

Bu tür ilaçlar analjezik etkiye sahiptir. Ana görevi hastalıkların semptomlarını ortadan kaldırmak ve patojenle baş etmede yardımcı olmamaktır.

Ayrıca, bu ilaçların kimyasal maddelere maruz kalmadan kaynaklanan mukozal lezyonlarda kullanılması önerilir - nikotin, zehirli dumanlar. Aynı zamanda, orofarenksin hasar görmesinden sonra da kullanılabilirler - örneğin, trakea entübasyonundan sonra. Bu kategori laripront, falimint, hexoral gibi ilaçları içerir.

Antibakteriyel maddelerle preparatlar

Bu tür fonlar genellikle zor durumlarda kullanılır. Endikasyonlar çeşitli anjina formlarını içerir. Aktif bileşenlerin etkisine bağlı olarak, bakterilerin yaşamsal aktivitesinin ve bileşenlerinin önemli süreçleri ihlal edilmektedir: protein üretimi ve hücre zarının bütünlüğü. Bu patojenik mikroorganizmaların ölümüne neden olur.

Bir antibiyotik içeren maddeler, boğazın patojenlerinin çoğunda etkilidir. Bununla birlikte, viral ve fungal patolojilerde, yardımcı olmazlar. Bu nedenle, yardımcı anestezik kullanmaya ihtiyaç vardır. Bu gruptan en etkili ilaçlar arasında grammidin, stopangin, streptocid bulunur.

Antiseptik tabletler

Bu ilaçların hafif ve orta dereceli hastalık vakalarında yüksek etkinliği vardır. Bununla birlikte, antibakteriyel ajanlarla karşılaştırıldığında çok sayıda advers reaksiyona neden olmazlar.

Lokal etkinin antiseptik ajanlarının bileşiminde, hücrelerin aktivitesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olan kimyasal reaktifler mevcuttur. İlaçlar, membran, oksitleyici, enzimatik saldırılara zarar vererek yapısını bozar.

Sonuç olarak zararlı mikroorganizmalar üremeyi durdurur. Sonuç olarak, patojenik mikroflora azalır ve kalan patojenler bağışıklık araçlarıyla yok edilir. Bu grubun en etkili yolu, sarkıt, dekatilen, faringoseptı içerir.

Steroidal olmayan antiinflamatuar maddeler içeren ilaçlar

Bu ilaçlar karmaşık bir etkiye sahiptir - ağrı sendromunu ortadan kaldırır, inflamasyonu durdurur ve sıcaklığı azaltır. Uygulaması sayesinde patoloji belirtileri ile başa çıkmak mümkündür, ancak mikroorganizmaları yok etmek mümkün olmayacaktır.

Bu ilaçlar siklooksijenaz-2'nin inhibisyonuna katkıda bulunur. Bu nedenle, ağrı aracıları ile ilgili olan prostaglandinlerin sentezi durur. Bu grubun en etkili aracı tantum verde, strepfen içerir.

Bitkisel preparatlar

Bitki bileşenlerine dayalı ilaçlar, tahrişin giderilmesine ve yumuşatma etkisine katkıda bulunur. Bu aynı zamanda acıdan kurtulmaya da yardımcı olur. Telafiler patolojinin semptomlarını ortadan kaldırmaya ve hastalığın seyrini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bu gruptaki en etkili ilaçlar pektusin ve isla'dır.

Boğazdan rezorpsiyon için etkili ve ucuz tabletler

Emilim için tabletler, oral veya dil altı olarak kullanılır. Bu konudaki bilgiler paketin üzerindedir. Ürün çözünmez iken, çiğnemek için tavsiye edilmez. Tıbbı aldıktan sonra, bir saat boyunca yiyecek veya içecek yememek yasaktır. Bu çok önemlidir, çünkü aksi halde ilaç etkisiz olacaktır.

Boğazdan emilmeye yönelik tabletlerin listesi aşağıdaki gibidir.

Neo-angin

Bu ajan diklorobenzil alkol, mentol içerir. Kompozisyon ve amilmetakrezol var. Maddenin kullanımı sayesinde, anestezik ve antimikrobiyal bir etki elde etmek mümkündür. Madde, enflamatuar süreci etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Faringosept

İlacın bileşimi belirgin bir antiseptik ve bakteriyostatik etkiye sahip olan bir ambazona sahiptir. İlaç başarıyla mikropların aktivitesi ile başa çıkmaktadır.

Sebedin

Bu ilaç C vitamini ve klorheksidin içerir. Bu madde çocuklar ve yetişkinler için reçete edilir, çünkü madde antiseptik etkiye sahiptir, ödemi iyileştirir, vitamin depolarını yeniler ve vücudu güçlendirir.

Madde, KBB organlarının ve diş patolojilerinin hastalıklarında kullanılabilir. Büyük bir dozajda bakterisidal bir madde olarak kullanılır, küçük bir dozajda bakteriyostatik ilaç olarak kullanılır. İlacın maliyeti 170 ruble.

Septolete

İlaç, alkolsüz klorür, timol, levomenthol, nane yağı ve okaliptüs içerir. Bu nedenle, madde antimikrobiyal etkiye sahiptir, enflamatuar süreci durdurur, solunum fonksiyonunu iyileştirir ve mukusun sentezini azaltır. Bu madde çeşitli kulak burun boğaz patolojileri için kullanılabilir. Ortalama olarak, maliyeti 120 ruble.

Lizobakt

Bileşim lizozim ve B6 vitamini içerir. Bu maddeler insan vücudu ile ilgilidir, bu nedenle ürün hamilelik ve emzirme döneminde bile kullanılabilir. Bu bileşenler, lokal immün tepkilerin oluşumunu sağlar ve bakteriyel membranların tahrip olmasına katkıda bulunur. İlaç kronik bademcik iltihabı ve farenjit için endikedir. Dersler tarafından kullanılır. Bu madde 130 rubleye mal olacak.

Tantum Verde

Bu madde, benzidamin içeriğine sahip, lokal steroidal olmayan anti-inflamatuar bir ilaçtır. Tantum verenin emilmesi için tabletler, boğazın viral patolojilerinde kullanılmaktadır. Otolaringolojik organların fungal lezyonları ile mücadele etmek için de kullanılabilir. Analjezik ve anti-inflamatuar etkisi vardır. Bakteriyel patolojiler ile ağrıyı, şişmeyi, iltihabı azaltmaya yardımcı olur. İlacın maliyeti yaklaşık 300 ruble.

Teraflu Lar

Bu ilaç, lidokain hidroklorür, zelpiridinyum klorür, nane yağı ve levomentol içerir. Antiseptik maddeler sayesinde, çare ağrıyı azaltır. Ayrıca, madde antibakteriyel etkiye sahiptir, virüs ve mantarlarla baş eder. Çünkü farenksin çeşitli patolojileri için kullanılabilir. İlaç yaklaşık 200 rubleye mal olacak.

Grammidin

Bu madde, antibakteriyel maddeler kategorisine giren gramicidin C ve antiseptik özelliklere sahip olan setilpiridinyum içerir. Bu ilaç yerel kullanım için etkili bir ilaç olarak kabul edilir.

Geksoral

İlaç güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Yetişkinler ve 4 yaş üstü çocuklar tarafından kullanılabilir. Emme heksoral için tabletler için talimat hamilelik ve emzirme döneminde kullanıldığında dikkat etmenizi önerir. Kullanım kurallarının ihlali durumunda, boğazda tahriş ve rahatsızlık riski vardır. Maddenin maliyeti yaklaşık 250 ruble.

Çocuklar için emilim için tabletler

Çocuklar için boğazdan emilim için tabletler 1 yıldan beri kullanılabilir. Ancak, sadece toz haline getirilebilen maddeler kullanılır. Bir syedin, lizobakt içerir. Diğer yerel eylem araçları sadece çocuk doktorları tarafından reçete edilir. Genellikle 3-5 yaşından itibaren yaş sınırları vardır.

Çocuklar için rezorpsiyon için izin verilen tabletler aşağıdakileri içerir:

Erken yaştaki çocuklara kategorik olarak yasaklananlar dışbükey şekilli lolipoplar ve pastillerdir. Bu ilaçların tıkanması oldukça kolaydır.

Çocuklara çok fazla yerel ilaç vermeyin, aksi takdirde vücudun aşırı dozda veya zehirlenmesinde gelişme riski vardır. Alerjilere yatkın olan küçük çocuklar çok boya ve koku içeren tabletlere tahammül edemezler. Bu durumda, ilacı iptal etmeniz ve bir doktora görünmeniz gerekir.

Boğaz ağrısı hangi hapları kullanmak

Hamilelerin tedavisi için kurallar

Hamilelik sırasında, vücudun savunmaları büyük ölçüde zayıflar, bu yüzden terapinin taktiklerini seçme ihtiyacı vardır. Tedavinin seyri çocuğa zarar vermemelidir, çünkü bir doktor tarafından seçilmelidir.

Güvenli araçlar için lizobakt atfedilebilir - zararlı maddeler içermez. Bununla birlikte, dozu hatırlamak önemlidir - günlük miktar 6 tableti geçmemelidir.

Düzgün seçilmiş ilaçlar boğazda ağrı ile baş edebilir, tahrişleri giderebilir, iltihabı önleyebilir ve şişlikleri giderebilir. Bu durumda, patolojinin klinik tablosunu dikkate alarak doğru ilacı seçmek çok önemlidir. Aksi halde, istenen sonuçların olmaması ve hatta olumsuz reaksiyonların ortaya çıkması riski vardır.

Boğazdan emiş için en etkili çözüm

Çoğu solunum yolu enfeksiyonlarına boğaz, kuruluk ve terleme gibi acı veren duyumlar eşlik eder. Bu hoş olmayan semptomlar, boğazın mukoza zarının virüsler veya bakterilerden etkilendiğini gösterir. Aktif olarak çoğalırlar ve iltihaplanmayı tetikleyen zehirli maddeleri serbest bırakırlar. Boğaz tedavisi için en yaygın yöntem, çeşitli tatlar ile emilim için pastiller ve tabletler dahil olmak üzere yerel preparatlardır.

Boğazdan lokal ilaçların amacı ve eylemi

Tabletlerin bileşimine bağlı olarak özellikleri ve alım şeması

Boğazın bulaşıcı hastalıkları kuru öksürük ve ağrıya neden olur. Bir kişinin yutması, konuşması zorlaşır. Yerel ilaçlar etkili ve hızlı bir şekilde hastalığın etken maddesi ile baş edebilir. Anti-inflamatuar ve antiseptik etkileri vardır, bakterilerin ve virüslerin çoğalmasını önler.

Rezorpsiyon tabletlerinin çoğu karmaşık bir etkiye sahiptir, sadece iltihabı durdurmazlar, aynı zamanda ağrıyı çabucak rahatlatırlar, boğazda kuruluktan kurtulmaya yardımcı olurlar. Bitki bazındaki preparatlar ayrıca boğazın mukoza zarını yumuşatır ve nemlendirir.

Boğazdan emilmeye yönelik tabletler genellikle lolipopları hatırlatır, ancak bu ilaç aşırı dozda istenmeyen sonuçlara yol açabilir. İlacını alırken, talimatlara uymalı ve olası yan etkileri dikkatlice okumalısınız.

Boğaz ağrısı için yerel ilaçlar aşağıdaki durumlarda reçete edilir:

 • Soğuk algınlığı ve grip. Soğuk algınlığı ve grip, boğazda rinit ve ağrı her zaman meydana gelir. İyileşmeyi hızlandırmak için, ilk semptomların ortaya çıkmasıyla tedaviye başlanması tavsiye edilir. Bu durumda, anestetik ve anti-inflamatuar etkisi olan ilaçlar reçete edilir.
 • Laryngitis. Larenksin iltihaplanması sıklıkla boğazda güçlü ve keskin bir ağrı ve aynı zamanda kuru öksürüğün eşlik eder. Yerel ilaçlar ağrıyı hafifletebilir ve inflamatuar sürecin diğer dokulara yayılmasını engelleyebilir.
 • Ağız boşluğunun iltihaplı hastalıkları. Rezorpsiyon için tabletler, stomatit ve ağız boşluğunun diğer enflamatuar hastalıklarının tedavisinde de etkilidir. Doktor hastalığın özelliklerini dikkate alarak ilaç seçin.
 • Tracheitis. Tracheitis sıklıkla bir komplikasyon olarak ortaya çıkar ve farinks ve göğüs kemiğinin arkasında ağrı eşlik eder. Yerel ilaçlar inflamasyonu durdurabilir ve kuru öksürük ataklarını rahatlatabilir.
 • Tonsillit. Bademcik iltihabında bademcik iltihabı etkiler. Hastalığın etken maddesi hem virüs hem de bakteri olabilir. Absorbsiyon için, antibiyotik içeren pürülan tonsillit atandığında tabletler.

Teşhise bağlı olarak, ilacın dozu ve tedavinin süresi değişecektir, bu nedenle ilaca başlamadan önce bir doktora danışılması tavsiye edilir.

Rezorbsiyon için tabletlerin sınıflandırılması

Tabletlerin bileşenleri temel ve yardımcı olabilir

Rezorpsiyon tabletleri, çözünene kadar ağızda tutulmaları gerektiğinden benzerdir. Fiyat, zevk, kompozisyon ve eylem bakımından farklılık gösterebilirler. Bu veya bu ilacın tanı ve hastanın durumu dikkate alınarak doktor tarafından seçilmesi gerekmektedir. Bu, tedaviyi olabildiğince etkili hale getirecektir.

Resorpsiyon için tabletler öncelikle eylemin bileşimi ve niteliğine göre sınıflandırılır:

 1. Anestezi ile. Çoğu zaman bu ilaçlar ağrıyı azaltır, ancak bakteri ve virüslerin çoğalmasını durdurmaya yardımcı olmaz. Boğazda şiddetli ağrı ile reçete edilirler, ancak kimyasallar, sigara ve travmaların neden olduğu boğaz tahrişi ile kullanılamazlar. Bu tür tabletlerin listesi Hexoral, Falimint içerir.
 2. Bir antibiyotikle. Antibakteriyel maddeler içeren emilim tabletleri, mesela anjina gibi bakteriyel enfeksiyonlar için özel olarak reçete edilir. Viral boğaz ağrısında bu tür tedavi sadece etkili değil, aynı zamanda zarar vermez. İlaç, protein bakterisinin sentezini bozar ve çoğalmasına izin vermez. Boğaz için antibakteriyel lokal preparatlar Streptocide, Grammidin, Stopangin içerir.
 3. Antiseptik ile. Antiseptik preparatlar kızarıklık ve iltihapları giderir. Hafif hastalık, soğuk algınlığı veya boğazın hafif lezyonları için önerilir. Boğaz için antiseptik ilaçlar Faringosept, Strepsils, Sepptelet, Lizobakt içerir.
 4. Bir bitki bazında. Bitki bazında preparatlar en güvenli olarak kabul edilir, ancak uygulandığında, bileşimde çok fazla bitki ve uçucu yağ bulunduğu için alerjik bir reaksiyon meydana gelebilir. Benzer resorpsiyon tabletleri yumuşak bir etkiye sahiptir, enflamasyonu hafifletir, boğazın mukoza zarını yumuşatır ve nemlendirir, terlemeyi ortadan kaldırır ve kuru öksürük ataklarını giderir. Bitki bazında en yaygın preparasyonlar Dr. Mom, Pectusin, Ajicept'dir.
 5. Steroidal olmayan anti-inflamatuar temelde. Bunlar aynı anda ağrıyı hafifleten ve iltihaplanma sürecini durduran ilaçlardır. Bunlar Tantum Verde, T-sept içerir.

Bu tür ilaçlar rastgele tavsiye edilmez. Onlar aynı değiller. En etkili ilacın seçimi için doğru tanı gereklidir.

En yaygın ilaçların listesi

Önemli! Ilacı kullanmadan önce bir doktora danışın emin olun

Eczanelerde rezorpsiyon için tabletlerin seçimi oldukça geniştir. Fiyat ve kompozisyon bakımından farklılık gösterir. Bir ilaç seçerken, sadece fiyat tarafından değil, aynı zamanda kompozisyon, yan etkilerin varlığı ve kontrendikasyonlar tarafından yönlendirilmelidir.

3 yaşından büyük çocuklar yetişkinlerle aynı ilaçları reçetelemekte, ancak daha düşük dozlarda. Şeker veya şurup olmadan 3 yaşından küçük çocuklar tavsiye edilir.

Boğazdan rezorpsiyon için en yaygın ilaçların listesi şunları içerir:

 • Strepsils. Bu çeşitli tatlar ile resorpsiyon için pastil şeklinde mevcut boğaz ağrısı için popüler bir ilaçtır. İlaç, enflamatuar süreci durdurabilen ve ayrıca boğazı etkili bir şekilde yumuşatan ve ağrı sendromunu rahatlatan antiseptik maddeler içerir. Nane ve okaliptüs içeren pastiller de burun tıkanıklığını azaltabilir.
 • Grammidin. Hazırlama hoş bir nane aromasıyla pastiller formunda temin edilebilir. Tabletler, şiddetli acıyı bile hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldıran lidokain içerir. Çoğu zaman, bileşim anjinada ilacı etkili kılan bir antibiyotik içerir. Grammidin 6 yaşından büyük çocuklara verilebilir.
 • Doktor Anne. Bitkisel pastiller Dr. Anne çok sayıda bitki içerir. Onlar hoş bir tadı var, hızla boğaz terleme ve kuruluk kaldırmak, mukoza zarını yumuşatmak, kuru öksürük ataklarını durdurmak. Bununla birlikte, çocukların tedavisi için tasarlanmamıştır.
 • Faringosept. İlaç boğaz ve ağız boşluğu bulaşıcı hastalıklar için reçete edilir. Bakteriyostatik bir etkiye sahiptir, iltihabı hafifletir. Pharyngocept 3 yaşından çocuklar için alınabilir.
 • Geksoral. Pastiller, çeşitli meyve lezzetleri ile kullanılabilir. Antiseptik ve analjezik etkiye sahiptirler. Bileşim, güçlü bir antiseptik olan klorheksidin içerir. Hexoral viral ve bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. 6 yaşından büyük çocukların tedavisi için kullanımına izin verilir.

Rezorpsiyon için tablet ve pastillerin aynı olmadığını hatırlamaya değer. Farklı kompozisyonları var. Herhangi bir boğaz hastalığının tedavisi için evrensel bir çözüm mevcut değildir. Yaşı, hastanın durumunu ve hastalığın seyrini dikkate alarak ilacın seçilmesi gereklidir.

Kullanım ve kontrendikasyonların özellikleri

Bir antibiyotik ile resorpsiyon için tabletler viral bir boğaz hastalığı ile alınamaz

Her ilacın kendi kontrendikasyonları vardır. Tedaviden önce okunmalıdırlar. Emilim için çoğu ilacın aşırı dozda midenin durumu üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Gastrit ya da mide ülseri olan kişiler bu tür hapları almak konusunda dikkatli olmalıdır. Doz aşımı durumunda sindirim bozukluğu oluşabilir.

Ilacın kullanımı kontrendikasyon 3 yıla kadar bir çocuk. Küçük bir çocuk bir pastil ile boğabilir. Yan etkiler ve alerjik reaksiyonlar da artmaktadır.

Bazı ilaçlar için talimatlarda, gebelik ve emzirme kontrendikasyon olarak belirtilir. Gebeliğin ilk üç ayında herhangi bir ilaç kullanmaktan kaçınmak istenir. Daha fazla tedavi bir doktor tayin etmelidir.

Ağızda ülserler ve kanama yaraları varsa, tam bir muayeneden geçmeden önce rezorpsiyon için pastil kullanamazsınız.

Doz aşımı ve yan etkilerden kaçınmak için, resorpsiyon için tablet kullanımı kurallarına uymalısınız:

 1. Tabletler şekerlerle karıştırılmamalıdır. Bir yetişkinin günde bir defaya mahsus 6-8 trok aşması yasaktır. Doz aşımı, sindirim, diyare, alerjik reaksiyonun ortaya çıkmasına yol açar.
 2. Pastiller çözünmeyi tamamlamak için rassevat olmalıdır. Onları yutmanız veya çiğnemeniz tavsiye edilmez. Aktif maddelerin en etkili olduğu rezorpsiyonu ile.
 3. Rezorpsiyon tabletlerinden sonra, yaklaşık bir saat boyunca sigara ve içki içmekten kaçınmalısınız. Yedikten sonra ilacı almak en iyisidir.
 4. Kural olarak, semptomlar ortadan kalkıncaya kadar ilaç alınır. Tedavinin gidişatı 7-10 gün sürebilir. Etkisi yoksa, doktora gitmeli ve tedavi planını değiştirmelisiniz. İlacın uzun süreli kullanımı yan etkilerin ortaya çıkmasına ve etkinliğini azaltacaktır.

Boğaz ağrısı ile ne yapılacağı hakkında daha fazla bilgi videodan öğrenilebilir:

Yerel ilaçların tüm etkililiği ile, çoğu zaman diğer ilaçlarla birlikte reçete edildiğini hatırlamakta fayda var. Karmaşık tedavi daha etkilidir ve komplikasyonları önler.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Boğaz ağrısı gelen resorpsiyon için tablet listesi

Herhangi bir akıntılı hastalık boğaz ağrısı ile başlar ve farinkste ağrılı duyular eşlik eder. Hastalığa güç kazandırmadı, anında geçti ve rahatsız edici duygular vermedi, en kısa zamanda tıbbi sürece başlamak gerekiyor. Eczane büfelerinde çok çeşitli ilaç var. Ama rassasyvanija için bir tabletin boğazında bir ağrıdan ne seçilir?

Rezorbsiyon için tabletlerin etkileri

Virüs ve bakteri burun, ağız veya gırtlak mukoza zarına nüfuz ettiğinde, zayıflamış bir bağışıklık fonksiyonu ile aktif olarak çoğalmaya başlarlar. Sonuç olarak, hasta aşağıdaki gibi semptomlar gösterir:

 1. Sıcaklıkta artış.
 2. Burun akıntısı ve tıkalı burun tıkanıklıkları.
 3. Genel durumun bozulması.
 4. Boğazda acı hissi.
 5. Ağız boşluğunda dokuların şişmesi ve kızarması.

Semptomların hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması için, hastanın semptomların ortaya çıkmasından sonraki ilk saatlerde tedaviye başlaması tavsiye edilir. Bunu yapmak için yerel fonları kullanmanız gerekir. Bu, boğazın durulanması, ağzın sulanması ve çeşitli tabletlerin emilmesini içerir. Çoğu zaman raflarda uyuşturucuların bir kombinasyonunu bulabilirsiniz.

Boğaz ağrısı ile seyreltilmiş tabletler, aşağıdaki gibi endikasyonlar için kullanılır:

 • Farinks, larinks ve bademcik iltihabı. Bu, anjina, akut solunum yolu enfeksiyonları, akut solunum yolu hastalığı, larenjit, tracheitis, kronik bademcik iltihabı ve farenjit formunda bir hastalığın ortaya çıkmasını içerir.
 • Kandidiyazis veya stomatit şeklinde ağız boşluğunda dokuların enfeksiyonu ve iltihabı.
 • Uzun süreli sigara veya aşırı bağlanma nedeniyle ortaya çıkan boğazda ağrı belirtileri.

Emici tablet çeşitleri

Üreticilerin ürettiği tabletlerin birkaç çeşidi vardır. Bu içerir:

Lokal anestezikler

Bu tip tabletler anestezi etkisine sahiptir. Ana eylemleri semptomları ortadan kaldırmaktır, ancak mikropları ortadan kaldırmazlar. Ayrıca, bu ilaçlar mukoza zarı kimyasal elementlerden ya da travma sonucu olan hastalar için önerilmektedir.

Anestezik ilaçlar:

 • Geksoral. Bu ilaç analjezik, antiseptik ve antimikrobiyal etkilerle karakterizedir. Ağız boşluğunda anjin, stomatit, bademcik iltihabı, farenjit, periodontitis, kandidiyazis için kullanılması tavsiye edilir. Eğer boğazınız ağrırsa, iki üç saatte bir hap almanız gerekir.
 • Falimint. Boğazda terlemeyi ve öksürüğü ortadan kaldıran ilaçlardan biri. Ana bileşen analjezik ve antiseptik etkilere sahiptir. Kullanım sırasında, ilacın larinks ve ağız mukozasında bulunan sinir uçları üzerinde tahriş edici bir etkisi vardır. Ayrıca kuru ve üretken olmayan öksürüğü iyileştirmeye yardımcı olur. Mukoza zarını kurutmaz ve larinkste dokuların şişmesine neden olmaz. Boğaz ağrısı ile, bir ilaç günde beş defa bir ila iki tablet almalıdır. Tedavi kursu süresi üç ila dört gündür.
 • Laripront. Bir tablet için ilacın günde üç kez alınması tavsiye edilir.
 • Fervex. Bu tür tabletler antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Ağrılı hislerle mükemmel bir şekilde baş eder. İlaç yedikten sonra bir tablet için günde dört kez kadar tavsiye edilir.

Antibiyotik ile yerel fonlar

Bu tip tabletlerin, foliküler veya lacunar anjinası şeklinde hastalığın şiddetli seyrini durumunda alınması önerilir. İlaçların ana bileşeni, mikropların öldürülmesi sonucu bakterilerin yaşamının bozulmasına yol açar.

Bu gibi araçlara taşımak:

 • Geksaliz. Antimikrobiyal, anti-inflamatuar ve analjezik etkileri içeren resorpsiyon için tabletler. Stomatit, larenjit, farenjit veya glossit şeklinde bir enfeksiyöz iltihaplı doğa hastalıklarına atandı. Tedavi kursunun süresi yedi ila on gündür.
 • Grammidin. Mükemmel antibakteriyel ilaç. Oldukça tatsız bir tada sahip olmasına rağmen, boğazda acıyı ortadan kaldırmaya, terlemeye ve mikropları öldürmeye mükemmel katkıda bulunur. Antimikrobiyal bir etkiye sahiptir. Bakteri varlığında stafilokok, pnömokok şeklinde önerilmektedir. Ilacı bir veya iki tablet için günde dört kez kadar olmalıdır.
 • Dekatilen. Bakterisidal ve fungistamin etkisi olan gevşek lolipoplar. Küçük bir anestezi etkisi var.
 • Streptocid. Sülfonamid içeren bir tip tablet. Antimikrobiyal bir etkiye sahiptir. Pneumococci, streptococci, meningococci, E. coli gibi bakterilerden etkilenen KBB organlarını ve solunum yollarını tedavi etmek için kullanılırlar. İlaç uzun süre kullanılırsa, kan, böbrek ve karaciğer kompozisyonunu düzenli olarak izlemek gereklidir. Ayrıca, yan etkileri önlemek için, çok sıvı alır. Bir tableti günde altı kez al.

Antiseptik eylem ile yerel ilaçlar

Bu tür ilaçların diğer ilaçlar arasında büyük bir avantajı vardır. En az yan etkileri vardır ve aynı zamanda birkaç gün içinde boğazda ağrı ile baş edebilirler. Tabletlerin bileşimi, mikropların ömrünü doğrudan etkileyen ve bunları içeriden zarar veren bileşenler içerir.

Bu gibi araçlara taşımak:

 • Faringosept. Bu ilaç ağrıyı ve boğaz ağrısını gideren salivasyonu arttırmayı mümkün kılar. Bu ilaç genellikle çocuklar için tedavi olarak reçete edilir. Eğer boğaz ağrırsa, her iki saatte bir çare almak gerekir. Bir günde, tablet günde dört kez absorbe edilmelidir. Tedavi kursu süresi dört gündür.
 • Lizobakt. Kombine etki tabletleri. Antiseptik bir özelliği vardır ve ayrıca ağız mukozasında hücrelerin yenilenmesini teşvik eder. Bu tür haplar iki yıldan bir çocuğu alabilir. Enfeksiyöz bir doğanın inflamatuar süreçleri için reçete edilir. İki tablet için ilacı günde dört defaya kadar almalısınız. Çocuklara günde 3 kez bir tablet reçete edilir.
 • Strepsils. Yumuşatma etkisi olan elemanlar içeren bir ilaç. Boğazda ağrı ve terlemenin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur ve ayrıca diş etleri ve larenksin çeşitli hastalıkları için reçete edilir. Çare birçok farklı zevke sahip. Maddelerin mentol ve uçucu yağ formundaki bileşimi. Tabletleri çözmek için tek parça için her iki ila üç saat gerekir.
 • Vokasept. Kombine bir etkisi olan resorpsiyon için tabletler. Bileşenlerin bileşiminde limon, portakal, bal, okaliptüslü nane şeklinde. Kullanıldıklarında, ağız boşluğunun mukoza zarlarının analjezi ve yumuşaması meydana gelir. Boğaz ağrısı ile günde dört kez kullanılır.
 • Gorpolis. Boğaz ağrısı için ilaçlardan biri. Bir anti-inflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir. Aynı zamanda anestezi etkisi vardır. Ajan, akut veya kronik doğa, gingivitis, farenjit ve larenjit bademcik iltihabı için reçete edilir.
 • Imudon. Anti-inflamatuar ve anti-enfeksiyöz etkileri olan bir ilaç. İlaç inaktif mikroorganizmaların içeriğinde, üst solunum yollarında enfeksiyon gelişmesine yol açar. Bu ilacın etkisi, bağışıklık hücrelerinin aktivasyonuna dayanmaktadır. Enfeksiyöz bir doğanın inflamatuar süreçleri ve cerrahi girişimlerden sonra koruyucu önlemler olarak reçete edilir.
 • Laripront. Önleyici ve iyileştirici amaçlı bir tıbbi preparat. Gingivitis, periodontitis, stomatit, farenjit ve bademcik iltihabı şeklinde bakteriyel ve fungal hastalıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Uzun süreli kabul ile yan etkiler ortaya çıkar.

Lokal steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar

Bu tip ilaçlar sadece boğazdaki ağrıyı ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda ısıyı da düşürür. Tabletler mükemmel bir şekilde semptomlarla başa çıkmakla kalmaz, aynı zamanda mikropları da etkilemez.

Bu ilaçlar şunları içerir:

 • Tantum Verde. Boğazda bir ağrı varsa, bir tableti günde dört defaya kadar çıkarmaya değer. Tedavi kursu süresi üç günü geçmemelidir.
 • Strepfen. Resorpsiyon için tabletler, boğazda ağrı ve boğulmayı ortadan kaldırmaya izin verir. Bir tableti çözerek günde beş defa yemek yemelisiniz.

Yerel bitkisel ilaçlar

Bu preparasyonlar, yatıştırıcı ve yumuşatıcı etkiye sahip olan tıbbi bitkiler içerir. Bu tür ilaçların yan etkileri yoktur ve çocuklara, yetişkinlere, hamilelik ve emzirme döneminde kadınlara reçete edilir.

Bu gibi araçlara taşımak:

 • Doktor Anne. Bu tür tabletlerin birleşik bir etkisi vardır. Meyan kökü, zencefil ve embriyo şeklinde bileşenleri içerir. Anti-inflamatuar, analjezik, antispazmodik, antiseptik, antipiretik ve balgam söktürücü etkileri vardır. Larenjit, farenjit ve bronşit için reçete edilir. Tabletleri çözmek için ilk iki günde iki ila üç saatte bir gereklidir. Gelecekte, hap almak günde üç kez azalır.
 • Pekutussin. Bu ilacı kullanırken, elementleri mukoza zarına geçer ve periferal sinirleri tahriş eder. Böyle bir süreç, iltihap tepkisinde bir azalmaya yol açar ve ayrıca bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Bir tablet için ilacı günde sekiz defaya kadar almalısınız.
 • Okaliptüs ve adaçayı. Bu ürün tipi antiseptik etkilere sahiptir. İlacın bileşimi sadece bitki bileşenlerini içerir. Sadece boğazdaki ağrıyı ortadan kaldırmaya değil, aynı zamanda ağız mukoz membranlarını yumuşatır, yumuşatır ve bağışıklık fonksiyonunu güçlendirir.

Çocukluk çağında tabletler

İstatistiklere göre, sonbahar ve kış döneminde en sık üç ila yedi yaş arasındaki çocuklar SARS'dan muzdariptir. Bu yaştaki birçok ilaç yasaktır, ancak çoğu doktor genellikle emilebilir tabletleri reçete eder.

Çocuklukta, fonlar şeklinde kullanılmasına izin verilir:

 1. Bir yılda streptocide.
 2. Faringosept ve Imudon üç yaşından itibaren.
 3. Dekaliten, 4 yaşından itibaren Sepptole.
 4. Beş yaşından itibaren Strepsils ve Sage.
 5. Altı yaşından itibaren Hexalysis ve Fervex.
 6. Yedi yaşından itibaren Pectussin ve Vokasept.

Gebelik döneminde tabletler

Gebelik döneminde, boğazda, burun akıntısında ve yorgunluğunda genellikle bir rahatsızlık vardır. Ama ilk belirtilerin ortaya çıkmasıyla, zaman kaybetmezsiniz, çünkü enfeksiyon fetüsün gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak çoğu uyuşturucu hamilelik sırasında almak yasak olduğu için, bir doktorla konuşmaya değer.

Nadir durumlarda yerel fonlar sağlığa zarar verir. Ama emilmeye yönelik tabletlerden atılmalıdır. Olağanüstü durumlarda, aşağıdaki şekilde para alabilirsiniz:

Ayrıca, genellikle çeşitli antiseptik çözümlerin gargara edilmesi gerekir.

Kontrendikasyonlar

İlk bakışta, tabletlerin özel bir kontrendikasyonları olmadığı görülüyor. Ama hala formda bazı sınırlamalar var:

 • Viral hastalıklarda antibakteriyel tabletlerin kullanımı. Bu fonların alımı karaciğerin ağır bir yüküne yol açar, ancak terapötik etki tamamen yok olacaktır.
 • Sadece tabletleri içeren terapötik tedavinin kullanımı. Kataral hastalıkların tedavisi kapsamlı olmalı ve boğazın durulanması ve yıkanmasını, burun geçişlerinin durulanmasını ve ısınmasını içermelidir.
 • Yaş sınırlarının varlığı ve bireysel kontrendikasyonlar. Her ilacın yaş özellikleri vardır. Ayrıca, tabletler, ilacın bileşenlerine karşı bireysel duyarlılık için kullanılamaz. Bu nedenle, kullanmadan önce, talimatları okumak önemlidir.

Boğazda ağrıdan kurtulmak için hangi haplar daha iyi ve daha etkilidir

Çoğu soğuk algınlığı terleme ile başlar, boğazda ağrı ve yutma güçlüğü ile başlar. Hoş olmayan semptomları gidermek için, tabletlerin geniş bir aralıkta eczanelerin raflarında temsil edildiği boğazda ağrıdan kurtulmalarına yardımcı olacaktır. Avantajları, uygulama kolaylığı, uygun fiyat ve çeşitli terapötik faaliyetlerde yatmaktadır. Bu tabletleri oluşturan bileşenler antiseptik ve analjezik etki sağlar, kuruluğu ortadan kaldırmaya, tahrişe, enflamatuar süreci azaltmaya ve genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olur.

Resorpsiyon için tabletleri seçerken, her bir ilacın kendine özgü özellikleri, belirli bir alım şeması ve farklı durumlarda kullanıldığı için kompozisyonları ve özellikleri ile tanışmak gerekir. Boğazdaki ağrının birçoğunun etkisi sadece semptomları durdurmakla kalmaz, aynı zamanda rahatsızlığa neden olan nedenleri de ortadan kaldırmaya yöneliktir. Yani, bu tür ilaçlar, üst solunum yollarının enfeksiyonlarının patojenleri ile savaşabilir, etkili bir şekilde uyutur, boğazı yumuşatır ve mukozal iyileşmeyi destekler. Boğaz ağrısı için en etkili hapları nasıl seçeceğinizi ve bir ilacı alırken nelere dikkat edeceğinizi öğrenelim.

Boğazda ağrıdan kurtulma için tabletler: eylem ilkesi

Boğazda rahatsızlık verici duyumların eşlik ettiği enfeksiyonlar için doğru tedaviyi tayin etmek için, laboratuardaki patojenin tanımlanması gereklidir. Bu tür çalışmalar belirli bir zaman alır, bu nedenle, hastanın durumunu çabucak rahatlatmak için, doktor, boğaz ağrısından evrensel emme hapları reçete edebilir. Bu tür fonlar yerel eylem sağlar, yani doğrudan inflamatuar odağı etkiler, etkili bir şekilde anestezi yapar, antibakteriyel ve antiseptik etkiler gösterir. Neredeyse tüm tabletler zarflama özelliklerine sahiptir, larinkste terleme, sürtünme ve tahrişleri ortadan kaldırır, mukozanın iyileşmesini ve iyileşmesini sağlar.

Resorpsiyon için tablet atarken?

Topikal ajanların kullanımı için endikasyon aşağıdaki şartlardır:

 • pharynx ve angina, farenjit, larenjit, tracheitis ile larinkste inflamatuar süreç;
 • oral dokuların mantar enfeksiyonları (kandidiyazis);
 • Sigara, aşırı ısınma ya da ses tellerinin aşılması üzerine boğazda ağrı, kuruluk ve tahriş.

Preparatların bileşimi önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Ana aktif bileşen olarak, emici tabletler lokal anestezikler veya antibakteriyel bileşenler, uçucu yağlar, koku gidericiler ve yumuşatıcılar içerir. Birçoğunun bileşimi ek olarak bağışıklık sisteminin işlevlerini uyararak C vitamini (askorbik asit) içerir.

tür

Boğazdaki ağrıdan seyreltilen tabletler birkaç gruba ayrılır:

 • antibakteriyel bileşen ile anlamına gelir;
 • lokal anestezi etkisi ile tabletler;
 • antiseptik etkisi ile anlamına gelir;
 • çimlerdeki preparatlar;
 • kombine araçlar.

Her grubun en popüler hazırlıkları hakkında daha ayrıntılı olarak konuşalım:

Antibiyotik ile

Antibiyotik içeren araçlara, yüksek dereceli tıbbi preparatlar konusunda endişe etmek ve uygulamadan önce talimatı ve olası kontra endikasyonları dikkatle incelemek gerekir. Bu tür haplar, boğazda ağrı ve rahatsızlık ile birlikte viral ve bakteriyel enfeksiyonlarda etkilidir.

Bu tür ilaçların kullanılmasının başlıca avantajı, boğazdaki ağrıdan antibiyotikle yapılan hapların, sadece enfeksiyonun odağını doğrudan etkileyen, sadece yerel bir etkiye sahip olmasıdır. Aktif maddeler, ana kan dolaşımına nüfuz etmez, sistemik yan etkilere neden olmaz ve vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahip değildir.

Grammidin

İlaç tablet formunda mevcuttur, stafilokok, streptokok, pnömokok ve diğer patojenik mikroorganizmalara karşı aktiftir, üremelerini önler. İlaç analjezik, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal etki sağlar, boğazdaki hoş olmayan hisleri çabucak ortadan kaldırır ve yutma işlemini kolaylaştırır.

Üretici, emilim tabletlerinin iki versiyonunu üretir - ilki bir antibakteriyel bileşen içerir, ikincisinin bileşimi, bir analjezik etki sağlayan bir anestetik ile daha da güçlendirilir. Grammidin, 12 yaşında kullanım için onaylanmıştır. Tabletler yedikten sonra ağızda çözülür. İlacın alınmasından sonra, bir saat boyunca sıvı ve yiyecek tüketmekten kaçınmalısınız. Bir günde en fazla 4 tablet alabilir. Giriş kontrendikasyonları - bireysel hoşgörüsüzlük ve gebelik 1 trimester.

Ayrıca 4 yıldan itibaren kullanılabilen Grammidin çocuk formları da vardır. Bu haplar, boğazdaki şiddetli ağrıyı hızlı bir şekilde durdurmanızı sağlayan bir anestetik ile desteklenir. Grammidin fiyatı 190 ila 250 ruble arasında değişir.

Trachisan

Rezorpsiyon tabletlerinin bir parçası olarak - anestezi sorumlu antibiyotik tirotricin, antiseptik klorheksidin ve lidokain. İlaç boğaz ve ağız boşluğunda inflamatuar ve enfeksiyöz süreçler için kullanılır. Talimatlara göre, rahatsızlık hafifletmek için her 2 saatte bir tablet almak gerekir, ancak yetişkinler için günde en fazla 8 parça ve 6 yaşından büyük çocuklar için günde 6'dan fazla değil.

Hapları, ağızdaki erozyon veya yaraların varlığında ve ayrıca bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğünde tutmayın. İlacın fiyatı 20 tabletin ambalajı başına 400 rubledir.

Angie Sept (Dr. Theiss)

Bu preparatta antibakteriyel bir baz olarak kullanılan diklorobenzil alkol, ek bileşenler mentol ve anethole. Rezorpsiyon için tabletler farklı tatlar - bal-dudak, kiraz, limon ile serbest bırakılır. Boğaz ağrısından 3 saatte bir ilacı almanız önerilir. Çocuklar bu ilacı 5 yaşından itibaren reçete edebilirler. Hamile ve emziren kadınlar ilaca sadece bir doktora danıştıktan sonra girebilirler. 24 adetlik paketin ortalama fiyatı 200 ruble.

Faringosept

Boğaz, farenjit, larenjitin başlangıç ​​evresinde çok yardımcı olan ve aynı zamanda enfeksiyöz komplikasyonların önlenmesi görevini gören etkili bir bakteriyostatik ajandır. Limonun tadı ile emilimi için tabletler yetişkinlerde ve 3 yaşından büyük çocuklarda kullanılabilir. Başvuru için tek kısıtlama, bileşenlere ve diyabetlere aşırı duyarlılıktır. Bunlar boğaz ağrısı için ucuz haplar, fiyatı 150 ruble.

Antimikrobiyal aktiviteyi arttırmak için, örneğin bir hidrolaz enzimi gibi insan bağışıklığı üretenlerle ilgili olarak, boğazdan emilim tabletlerine çeşitli enzimler eklenir. En popüler ilaçlar:

 • Lizobakt - 3 yaşından itibaren hamilelik ve küçük çocuklar ile kadınlar için izin verilen tamamen güvenli bir ilaç, ilacın bileşimi vitamin "B6" ile zenginleştirilmiş, 270 ila 290 ruble maliyeti;
 • Laripront - Antiseptik bir madde olarak geniş bir antibakteriyel etkisi ve klorid deodalizasyon içeriği ile, bu ilacın maliyeti 210 ila 265 ruble;
 • lizozim - hidrolaz enzimlerinin aktivitesine bağlı olarak hareket eder, immüno-modüle edici özelliklere sahiptir, patojenik mikrofloranın aktivitesini inhibe eder, 300 rublede maliyetler.

Antiseptikler ile

Bu grubun ilaçları sıklıkla kullanılır, dezenfektan özelliklere sahiptir ve mukozal dokulardan mikropları pratikte "yıkar", böylece boğazda ağrı, şişme ve tahriş azalır.

 • Sepptolet Plus ve Sepptethon - tabletler iyi bir antimikrobiyal ve antiseptik etki sağlar, boğazda enfeksiyöz ve enflamatuar süreçle başa çıkmaya yardımcı olur. Elma, vişne, limon, nane gibi çeşitli tatlar ile üretilir. İlaç hamilelik sırasında ve bebeğin beslenmesi sırasında izin verilir, 150 ruble maliyeti. Çocuklar için ilacın "D", "Neo" etiketli versiyonları üretilir.
 • Stopangin - 8 yıldan beri yetkilidir, hamilelik sırasında (doktorun takdirine bağlı olarak) tavsiye edilmez ve atrofik farenjit mevcudiyetinde yasaktır. Bu 280 ruble ortalamasıdır.
 • Stomatidin - 5 yaşından itibaren ve hamilelik sırasında kullanılabilir, ancak emzirme döneminde tedavi edilemez. Maliyet 300 ila 320 ruble arasında değişir.
 • Geksoral Küvetler - anestezik bir bileşene sahiptir - benzokain, duyarlı insanlar için tavsiye edilmez, maliyeti 210 ila 235 ruble.
 • Anti-Angın - Kompozisyonda yüksek oranda tetrakain bulunması nedeniyle boğaz ağrısını etkiler, hamile kadınlara tavsiye edilmez, 110 ila 137 ruble arasıdır.
 • Strepsils - Hamile kadınlara izin verilir, 3 yaşından küçük çocuklar, ilacın hafif bir etki ile karakterize edilir, bu nedenle her 3-4 saatte bir tane alınmalıdır. İlacın maliyeti 170 rubleden;
 • Teraflu (LAR) - en "hızlı" ilaçlardan biri, lidokain içeriği nedeniyle ağrının etkili bir şekilde ortadan kaldırılması, aynı nedenden dolayı hamile ve küçük çocukların kullanımı için tavsiye edilmez. 190-230 ruble arasındadır;
 • Falimint - Lidokain temelli, semptomları hızlı bir şekilde ortadan kaldıran doğal takviyeleri olan iyi bir analjezik ve antimikrobiyal ajan olan bir ilaç, 3 yaşın altındaki ve hamilelik sırasında 216 ila 247 ruble arasındaki maliyetler için tavsiye edilmez.

Tüm bu ilaçlar, boğazdaki çeşitli enfeksiyonlarla birlikte tahriş ve ağrıyı rahatlatır, rahatsızlık hissini ve terlemeyi çabucak ortadan kaldırır, öksürük dürtüsünü ortadan kaldırır ve iltihaplı nazofaringeal dokuyu yatıştırır.

Otlar üzerinde

Çocuklar için boğaz ağrısı olan tabletler doğal bitki bazında satın almak için daha iyidir. Çocuğun organizması herhangi bir etkiye karşı hassastır, bu nedenle tıbbi bitkilerin özleri ve yağları, boğazdaki acı verici duyumları gidermek için çoğu zaman yeterli ve etkilidir. Onların artıları güvenlik ve yan etkileri yoktur. 3 yaşından itibaren çocuklara şifalı otlarla ilgili şifalardan pastil veya haplar verilebilir. En popüler olanları:

 • Proposol - bu yararlı bileşenin hoşgörüsüzlüğünden hoşgörüsüzlük bir kontrendikasyondur ve pastillerin "aşırı dozlanması", lokal alerjilere neden olur - kızarıklık, ödem, kaşıntı veya döküntü. Bunlar ucuz tabletler - onların fiyatı 70 rubleden.
 • Doktor anne. Çözünebilir pastiller zencefil, meyan kökü ve embriyo özleri içerir. Doğrudan iltihap odağı, boğaz ağrısı yumuşatmak, anestezi, antiseptik bir etki sağlamak, terleme ortadan kaldırmak, öksürük ataklarını azaltmak. Pastillerin her 2 saatte bir parça alınması önerilir. Maksimum miktar - günde en fazla 8 adet. İlacın fiyatı 120 ruble.
 • Adzhisept. Phytomedium antiseptik etkisi ile nane ve anason bazlı. Boğazda tahriş, kuruluk ve acı veren hisleri gidermeye yardımcı olur. Resorpsiyon için tabletler genellikle meslek tarafından çok konuşulmaya zorlanan hastalara (okutmanlar, öğretmenler) reçete edilir. Bu başka bir ucuz araç, ortalama fiyat 55 ruble.
 • Karmolis. Tabletlerin temeli alpin otların yağlarıdır. İlaç çeşitli versiyonlarda yapılır - C vitamini ve mentol ile şeker içeren ve içermeyen. Bu çare çocuk ve yetişkin formları vardır. Rezorpsiyon için tabletlerin her üç saatte bir alınması önerilir. İlacın maliyeti 180 ruble.
 • Isla. Resorpsiyon için pastiller, İrlanda yosunundan ekstrakte edilen bir ekstrakt temelinde oluşturulur. Kapsamlı bir eylem sağlayın - analjezik, anti-inflamatuar, antibakteriyel, zarflama ve yumuşatma, immün sistemi uyarıcı özellikler sergiler. İlaç KBB organlarının karmaşık tedavisinin bir parçası olarak, boğaz, ses kısıklığı reçete edilir. Tabletlerin fiyatı 150 ruble.

Ek öneriler

Emilebilir tabletlerin ana avantajı kullanım kolaylığı, güvenlik, etkinlik ve hareket hızıdır. Ancak kullanılabilirlik, sınırsız miktarlarda "yenilebilir" ya da keyfi bir şekilde alınabilecekleri anlamına gelmez. Her ilacın, boğazda iltihaplanma süreciyle ilişkili çeşitli durumlarda dozaj ve kullanım yöntemleri konusunda tavsiyeleri vardır.

Bununla birlikte, rezorpsiyon için tablet alırken dikkate alınması gereken ortak noktalar vardır:

 • Pastil üç yaşın altındaki çocuklara verilemez, bu, ilaçların (bireysel durumlar hariç) kompozisyonundan değil, küçük bir çocuğun boğulmasından kaynaklanmaktadır.
 • Bu ilaçlar, benzer bir terapötik etkiye sahiptir, sadece lokal aktiviteyi gösterir, fakat kompozisyonda farklılık gösterir. Bu nedenle, her ilaç hamile ve emziren kadınlar için kullanılamaz. Bu kategoriler, ilaçları kullanmadan önce talimatları dikkatli bir şekilde okumalı ve doktorun onayını almalıdır.
 • İlacın dozajı bileşimlerine ve bileşen konsantrasyonuna bağlıdır, ortalama olarak, düzenli bir pastil alma arasındaki aralık 2 -3 saattir. Günde alınabilecek ilacın izin verilen hacmi talimatlarda belirtilmiştir. Genellikle yetişkinler için günlük dozaj - çocuklar için 8-10 tablet - yaşına bağlıdır ve ortalama 4-6 pastilendir. 12 yıl sonra, tabletlerin dozu ve lokal emilebilir ilaçları kullanmak için kullanılan rejim "yetişkin varyantı" na benzerdir.
 • Resorpsiyon için tabletler yemekten 2 saat sonra alınmalıdır. Pastil veya tablet ağızda çözüldükten sonra, 1 saat boyunca yiyip içemezsiniz.

Bu tipteki tüm ilaçlar için ortak bir kontraendikasyon, bileşen bileşenlerinin hoşgörüsüzlüğüdür. Antibiyotiklere dayanan birçok ilaç hamilelik ve emzirme döneminde alınamaz. Dikkatli olun, bu tür ilaçlar küçük çocuklarda kullanılmalıdır.

Uygulama hakkında geri bildirim

1 No.lu İnceleme

Tabletleri antiseptik aksiyonla yönetiyorum - Tharyngept, Lizobaktom. Doksan anneler almayı denedim. Ama bence, yeterince etkili değiller.

Referans numarası 2

Bunları uygun bir zamanda alabileceğinizi, tabletlerin güvende olduğunu, yan etkilere neden olmadıklarını ve görevleriyle çabuk başa çıkabildiklerini - acı ve boğazı ortadan kaldırdıklarını seviyorum. İlk 2 -3 günde, genellikle her 2 -3 saatte 1 tablet alıyorum, sonra günde 3 defaya kadar sıkma sıklığını azaltacağım.

İyi bir ilaç - boğazdaki ağrıyı hızla dindirir, iltihap ve tahrişleri azaltır. 2 günlük tedaviden sonra kızım çok daha iyi oldu, yutma ve diğer hoş olmayan hisler kayboldu.

Boğaz ağrısı olan boğaz tabletleri

Doctor Madde doktor tarafından kontrol edilir

Modern ilaç sanayi boğaz ağrısı şiddeti azalmaya katkıda yerel kullanım için kaynakların büyük bir yelpazesi sunmaktadır ve eşlik eden olumsuz belirtilerin yoğunluğunu azaltmak: Bu tabii ki, spreyler, çözümlerin her türlü ve, tablet. İkincisi, özellikle, yüksek olması nedeniyle yaygınlık için, nispeten düşük maliyetli ve kullanım kolaylığı, tüketiciler arasında en popülerdir.

Boğaz ağrısı boğaz tabletleri

Ardından, rezorpsiyon tabletleri ve bu grubun en popüler ve etkili ilaçlarını kullanma özelliklerini öğrenmeye davetlisiniz.

Emici tabletler nasıl çalışır?

Boğaz boğazından emilim tabletlerinin etkinliği birçok klinik çalışmada tekrar tekrar doğrulanmıştır.

Pastiller ve tabletler çok etkili

Bu grubun fonları, orofaringeal hastalık belirtilerinin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur ve hatta bazıları inflamasyonu çok etkin bir şekilde hafifletir ve patolojik bulaşıcı, viral ve bakteriyel süreçlerin ilerlemesini yavaşlatır. Tabletlerin ezici çoğunluğu, dezenfektan ve antiseptik grupların öğelerini içerir.

Boğaz ağrısı tabletleri bileşimi

Birçok açıdan piyasadaki resorptif tabletlerin bileşimi benzerdir. Onun için masada.

Tablo. Boğaz ağrısı tablet bileşimi özellikleri

Boğazdan birçok rezorpsiyon tabletlerinin bileşimi fenoldur. Bu element belirgin bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Benzer bir işlev klorheksidin, heksetidin ve diğer bileşenler tarafından gerçekleştirilir.

Rezorbsiyon için tabletlerin bileşimi

Gram-negatif ve Gram-pozitif mikroorganizmalarla mücadele etmek için tasarlanmış antibakteriyel bazlı tabletler mükemmel etkinlik gösterir. Bu tür ilaçlar mikropların zarlarını yok ederler, çünkü sonuncusu hızla ölür.

Önemli! Seyreltik tabletler geleneksel anlamda bir ilaç değildir, yani. Çoğu durumda boğaz hastalıklarından tamamen kurtulamazlar. Çalışılan araçların görevi, patolojik süreçlerin ilerlemesini yavaşlatmak, ağrıyı, enflamasyonu, ödem azaltmak ve bir bütün olarak hastanın durumunu iyileştirmektir.

Rezorpsiyon tabletlerindeki ek bileşenler, örneğin, bitkisel ekstreler, yağlar, mentol vb. bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve belirgin bir distraksiyon etkisi ile karakterize edilir, etkilenen boğazı "soğutur" ve ağrıyı azaltır.

Boğaz ağrısı bir hap fotoğrafın üzerinde

Bazı tabletler, örneğin, flurbiprofen gibi steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar içerir. Bunun varlığı pastiller, şekerler ve tabletlerin analjezik etkisinin şiddetini önemli ölçüde artırır.

Boğaz ağrısı azaltma / kurtulma ek olarak, resorptif haplar, başka yararlı etkileri vardır:

 • öksürük ve terleme isteğini hafifletmek;
 • boğazı nemlendirir;
 • genel sağlık durumunu yumuşatmak.

Boğaz ağrısı gelen hap ve şekerlerin eylemi

Ne zaman emilebilir tabletler kullanmalıyım?

Çalışılan ilaçların bir dizi göstergesi vardır.

 1. Farenks, larinks, bademcikleri etkileyen inflamatuar süreçler. Bunlar arasında, örneğin, bademcik iltihabı, farenjit, boğaz ağrısı, larenjit, tracheitis, vb.

Ağız hastalıkları

İnflamatuar olmayan ağrıları olan tabletler

Önerilen dozajlar ve emilebilir tabletlerin spesifik kullanımları, özel preparasyona bağlı olarak değişecektir. Bu bilgi, ilk olarak, ilaca yönelik talimatlarda belirtilir ve ikincisi, ilgili hekim tarafından belirtilir. Mümkünse, kendi kendine kontrolsüz tedaviden vazgeçin: pastiller neredeyse zararsızdır, ancak çeşitli kontrendikasyonların arka planında yan etki riski ortadan kaldırılmamıştır.

Tabletler doktor tayin etmeli

Mevcut kontrendikasyonlar

Birincisi, antibakteriyel bazda rezorpsiyon tabletleri, boğazın viral hastalıklarının varlığında kullanılamaz. Tabletlerin benzer koşullar altında kullanılması, karaciğer ve vücut üzerindeki yükün bir bütün olarak artmasına neden olacak ve önemli bir klinik etki bulunmayacaktır.

Kontrendikasyonlar ve ilaçların kullanımı için kurallar

İkinci olarak, rezorpsiyon tabletleri, monoterapi olarak anlamlı değildir, yani. Pastiller, belirli bir hastalık için ilgili diğer ilaçlarla birlikte kullanılmalıdır.

Üçüncü olarak, sıkı yaş kısıtlamalar vardır: bir tablet - 3 yıl en az, şekerleme - ilaç toz devlet fonlarına öncesi toprağa şeklinde verilebilir 5 genç hastalara dikkatle dile döktü. Tablet kullanma olasılığı önceden doktorla görüşülmeli ve hastanın yaşı için ayarlanmış olan doz.

Dördüncü olarak, tabletler formülasyonda mevcut olan herhangi bir bileşenle ilgili olarak bireysel hoşgörüsüzlük varlığında kullanılamaz.

Kullanmadan önce formülasyonu dikkatlice okuyun.

Beşinci olarak, üreticinin talimatlarında verilen spesifik kontrendikasyonlara dikkat etmek gerekir. Örneğin, Geksoral eritici ve oral mukoza ülserli lezyonlar hastalarda kontrendike, Strepsils hamile olmayan ve uygun Strepfen astımlı ve ülser olmayan olabilir.

Emilebilir tabletleri seçin

Tabletler nasıl seçilir

Pratik olarak her ecza deposunda, birkaç on emici tablet adının bulunması mümkündür. Kompozisyon, etki mekanizması, kontraendikasyonlar ve ilaçların diğer özellikleri elbette değişecektir, ancak tabletlerin büyük çoğunluğu en az bir anestetik ve antiseptik element içerir.

Aşağıdaki listede etkili ve güvenli olduğu kanıtlanmış, kanıtlanmış ve tüketici tarafından kanıtlanmış araçlar bulunmaktadır.

Strepsils

Strepsils emilim 24 adet için tabletler. bal ve limon

En çok bilinen lolipoplar, en çok boğazdaki acı verici hislerle savaşmak için kullanılır. Ajan, kombine bir hareketle karakterize edilir ve belirgin bir antimikrobiyal etkiye sahiptir.

İlaç aktif olarak orofarenks enfeksiyonlarının patojenleri ile mücadele eder, mukoza zarlarının yumuşamasını, mikrodolaşım işlemlerinin restorasyonunu teşvik eder. Temel olarak - esas olarak uçucu yağlarla temsil edilen doğal bileşenler. Askorbik asit de mevcut.

Bir boğaz bal-limon "Strepsils yoğun" fotoğrafta bir ağrıdan tabletler

Strepsil hemen her hastalığın tedavisinde, çarpıcı orofarinksin kapsamlı programına dahil, fakat bademcik ve farenjit antiseptikler duyarlılığını sahip patojenik mikroorganizmaların arka plan aktivitesine karşı ilerleyen ile en yüksek verimi gösterir.

Boğaz ağrısı Strepsils Plus (Strepsils artı) gelen tabletler

Faydalı not! En belirgin analjezik etki, Strepsils Plus olarak bilinen ilacın bir modifikasyonu ile karakterize edilir.

Septolete

Okaliptüs ve nane, mentol ve diğer "dikkat dağıtıcı" bileşenlerin yanı sıra benzalkonyum klorür ile temsil edilen antiseptik elementin yağları kullanılarak üretilirler.

Septolete Neo pastiller 18 adet. elma

Tabletler boğaz hastalıklarına karşı savaşta belirgin bir klinik etki gösterir ve olumsuz semptomların yoğunluğunu hızla azaltır. İlaç başlangıç ​​evrelerinde larenjit ve farenjit ile mücadelede etkilidir. Ayrıca, bu haplar anjin gelişimini yavaşlatır.

Rezorpsiyon için tabletler KRKA Sepotlet fotoğraf

İlacın büyük bir avantajı, yan etkilerin neredeyse tamamının olmamasıdır - bunlar istisnai ve çok nadir durumlarda ortaya çıkar.

Faringosept

Antiseptik olarak gerçekleştirildi. Ana aktif madde, ambazon monohidrattır. Bunun etkisi altında, patojenik mikroorganizmaların hayati süreçlerinin önlenmesi gerçekleşir.

Tabletlerin uzun süreli rezorpsiyonu ile tükrük bezlerinin işlevi aktif hale gelir ve bu da terlemenin azalmasına katkıda bulunur. İlacın temeli olan antiseptik, giderek artan bir antibakteriyel etki sağlayan boğaz dokularında birikir.

Grammidin

Antibakteriyel bazda bakterisidal ajan. Bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, vb. Ile savaşmaya yardımcı olur. En yakın analog Gramycidin C'dir. Hazırlıklar aynı antibakteriyel elemente dayanarak yapılır.

Bozunur tabletler, patojenik bakterileri yok eder, bulaşıcı ve enflamatuar süreçlerin tezahürlerini çabucak giderir.

Dekatilen

Belirgin bir antiseptik etkisi ile kombine ilaç. Zararlı mikropları yok eder, hafif anestezi yapar, zulmü hafifletir. Larenjit, farenjit, stomatit, diş eti iltihabı gibi kullanım için önerilir.

Decolarizing tabletleri

Bademcikleri çıkardıktan sonra hastaya eşlik eden ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Falimint

Etkili dezenfektan. Tabletler, tahrişi ve öksürme dürtüsünü, boğazı anestezi altına almayı, zulüm hissini azaltır. Bir "soğutma" etkisi var. Örneğin, farenjit, bademcik iltihabı gibi çeşitli enflamatuar süreçlerle etkilidir.

Sebedin

Popüler klorheksidin bazlı emilebilir tabletler. Antiseptik etkiye sahiptirler, lokal bağışıklığı desteklerler ve KBB hastalıkları ve diş hastalıklarının belirtileriyle mücadelede etkilidirler. Streptokok, stafilokok ve malignan mantarların patolojik etkisini azaltın.

Rezorpsiyon için Sebidine tabletleri - fotoğraf

Askorbik asit mevcudiyetine bağlı olarak, bu tabletlerin ilaveten, anti-ödem ve rejeneratif etki sergiler.

Lizobakt

İlaç, yerel bağışıklığı güçlendirir ve vücudun enfeksiyöz ajanlarla savaşmasına yardımcı olur. Mikroflora dengesini normalleştirir ve zararlı bakterileri yok eder. Orofaringeal hastalıkların ilk aşamalarında en etkilidir. İlacın büyük bir avantajı, kontrendikasyonların neredeyse tamamen yok olmasıdır. Ağrının şiddetini azaltır ve antiseptik etkileri vardır.

Resorpsiyon için tabletler Lizobakt - resim

Çocuklar için emilebilir tabletleri seçmenin nüansları

Çocuklar için Lizobakt

Belirtildiği gibi, küçük çocuklara sadece tabletler verilebilir, bunların imalat özellikleri yararlı işlevleri azaltmadan toz haline getirmelerine olanak tanır. Örnek olarak Lizobakt, Gramicidin ve diğerlerini sayabiliriz.

Aksi takdirde, bu veya diğer ilaçların kullanımının olasılığı, fizibilitesi ve güvenliği ile ilgili karar tedavi uzmanı ile kalır.

Önemli! Her koşulda, 5-6 yaş altı bir çocuğa bikonveks tablet ve şeker verilmemelidir - küçük bir hasta boğazlanabilir.

Hamilelik sırasında boğazdan tabletler

Hamilelik sırasında boğazdan tabletler

Gebe hastalarda bağışıklık bozukluğu sıklıkla görülür, bu nedenle boğaz ağrısı ve kadınlarda "pozisyonda" bulunan diğer semptomlar doğaüstü ve beklenmedik bir şey değildir.

Bir ana kural vardır: tedavi, annenin içinde gelişmekte olan bir bebeğe zarar vermemelidir. Bu nedenle, mevcut hastalıklarla mücadele etmek için belirli ilaçlar, kesinlikle uzman bir uzman tarafından seçilir.

Hamilelikte bir boğaz tedavi etmek için doktor soracaktır

Neredeyse tamamen güvenli emilebilir tabletler arasında, Lizobakt belirtilebilir - bu ilacın bileşenleri hiçbir bireysel aşırı duyarlılık ve hoşgörüsüzlük olmaması koşuluyla, vücuda zarar vermez. İkinci trimesterdeki hastalar Neo-Angin ve Grammidin gibi ilaçlar reçete edilebilir, ancak akut ağrıların varlığında hızlı bir rahatlama ihtiyacı olduğunda kullanılırlar - bu ilaçlar gebe hastalar tarafından uzun süreli kullanım için kontrendikedir.

Boğaz ağrısı Neo-angin tabletleri

Zamanla, boğaz ağrısı ve diğer olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasına dikkat edin, tıbbi randevuları takip edin ve sağlıklı olun!

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Çocuklarda otitisli kulaklara düşer.

Otitis çocukluk döneminde ortaya çıkan en yaygın hastalıklardan biridir. Kulak kanalı iltihabının tedavisi kulak damlası kullanımını içerir. En iyi çocuk otitis media nedir?

Fleminada Flemoxin Solutab kullanımı

Birçok yetişkin, geleneksel tabletler veya kapsüller ile hastalıkların tedavisinde zorluklarla karşılaşır. Çalışmalar, hastaların yaklaşık% 30'unun gerekli ilaçları yutmakta zorlandığını ve bunun nedeni ile sıklıkla ilacı atladığını veya tedaviyi erken bitirdiğini göstermiştir.