Loading

Anjina resorpsiyonu için tabletler ve pastiller

Günümüzde farmakolojik endüstri ağrılı rahatsızlığı ortadan kaldırmak için anjin ile resorpsiyon için çeşitli tabletler sunmaktadır.. Yüksek verimlilik ve satın alınabilirlik var. Angina esas olarak bademcikleri etkileyen ve bakteriler, virüsler veya mantarlardan kaynaklanan bir hastalıktır.

Semptomlar ve hastalık tipleri

Anjina ile, aşağıdaki belirtiler gözlenir:

 • boğazda basınç ağrısı;
 • bazen mide bulantısı ve baş dönmesi;
 • bademciklerde önemli artış;
 • üst gökyüzünün ödemi;
 • kalp, baş ve kas ağrısı;
 • vücuttaki zayıflık ve genel halsizlik;
 • yüksek sıcaklık

Bu belirtiler her tür anjina için tipiktir, ancak her formun önemli özellikleri vardır. Aşağıdakileri ayırt edin:

 1. Mavi dil. Bademcikler yüzeyseldir. Zehirlenme önemsizdir. Hiperemi, sert ve yumuşak damak, farinksin arkasını yakalar. Sıcaklık düşük.
 2. Laküner. Bir film şeklinde gevşek plak ile lacunae alanında bademciklerin yenilgisi ile karakterize, bunların şişkinlik, pus sarımsı beyaz lacunae oluşumu.
 3. Foliküler. Foliküler aparat şaşırır, amygdals güçlü edematic, pürülan beyaz-sarı foliküllerdir.
 4. Nekrotik. Bademcikler belirli bir gri veya yeşil-sarı renk kaplamasıyla kaplanır. Fibrin ile emprenye edilen boğazın etkilenen bölgeleri çok yoğunlaşır. Apseleri çıkarırken kanama yaraları kalır. Nekroz, farinksin tüm yüzeyine yayılır, dili etkiler, kemerler.

Anksiyete belirtileri ortaya çıkması ile bir doktora danışmanız tavsiye edilir. Nitelikli bir uzman, hastayı muayene edip doğru tanı koyacaktır ve uygun tedaviyi reçete edecektir.

Ana tip emici tabletler

Modern farmakolojinin ana alanları, akut durumun hafifletilmesini mümkün kılan, ağrı sendromunu mümkün olan en kısa zamanda ortadan kaldıran ilaçların geliştirilmesi ve üretilmesidir. Boğaz ağrısı için sıklıkla kullanılan pastiller, emilim etkisi olan preparatlar ve nebulizatörlerin kullanıldığı ilaçlar. Geleneksel yöntemler ve ilaç biçimleri geliştirilir, örneğin terapötik pastiller ve pastiller, bal, propolis ve akut ağrıyı yumuşatan ve hoş bir yumuşak tada sahip olan diğer bitkilerle desteklenir.

Günümüzde en popüler olanı uzun süren etkisi olan tabletlerdir. uyuşturucu oluşturan bileşenler, anjin gevşek, iltihaplı mukoza derinliklerine nüfuz, tükürük içinde erir, bütün dudaklarından bile şifa etkisi vardır.

Boğazı tedavi etmek için kullanılan ilaçlardan biri de haplardır. Genellikle viral, bakteriyel veya fungal bir enfeksiyonu yok etmeyi amaçlayan bir antibakteriyel, antiseptik, zarflama ve anestetik etki spektrumuna sahiptirler.

Terapötik amaçlar için, bunlar gibi ilaçları kullanabilirler:

 1. Anti-anjina. Tabletler hem iltihaplanmanın ilk aşamasında hem de tedavi süresince kullanılır. Kompozisyondaki ek maddeler, sadece hasara zarar vermeyen, boyasız, doğal ve gıda bileşenleridir.
 2. Neo-anjina. Diklorobenzil alkol, amylmetacresol ve ilaçları kapsayan levomentol farenks ve oral kavite hasarlı dokuların normal yapıda geri, antiseptik ve tedavi anestetik etkisi sağlar. 6 yaşından küçük çocuklar ve glukoz-galaktoz malabsorpsiyonundan muzdarip insanlar, onu almak istenmez.
 3. Septolete. Bu benzalkonyum klorür, timol, okaliptüs ve nane yağı, levomenthol içeren bir emilim ilaçtır. Anjina tedavisinde kullanılan yaş kısıtlamaları vardır (4 yaşın altındaki çocuklar tavsiye edilmez). Bileşenlere karşı alerjik reaksiyonlarda kontrendikedir, vücutta yetersizlik olan insanlar isomaltaz ve laktaz, fruktoza konjenital intoleransı ile birlikte.
 4. Faryngoseptili ambazon. En çok emilmede etkili olan tabletler, bakterilerin aktif gelişimini durdurur. Kontrendikasyon, ilaca karşı arttırılmış bir duyarlılıktır. Bu araç sadece tedavi için değil, aynı zamanda önleyici amaçlar için de kullanılır.
 5. Grammidin, G gramicidin, lidokain hidroklorür grubunun bir bileşimidir. Analjezik etkisi ile anlamına gelir. Malzemelere ve emzirme döneminde alerjik reaksiyonlar almak yasaktır.
 6. Strepsils. Bir diklorobenzil alkol ve amylmetacresol kompleksinin bileşiminde. Boğazda yerleşmiş mikroorganizmaları verimli ve güvenilir şekilde yok edin.
 7. Strepfen (Flurbiprofen'in analogu). Enflamasyonun enfeksiyöz bileşeni üzerinde büyük bir etkiyle farklıdır. Kesinlikle bronşiyal astım ve rinit ile hasta ilaca, akut mide ülseri, emzirme, aşırı duyarlılığı olan, gebelik sırasında, 12 yaşın altındaki hastalar için yasaktır.

Her tür tabletin alımı 3 ila 5 günlük bir süre ile sınırlıdır ve yaş özelliklerine göre dozaj.

Rezorpsiyon için tablet seçimi, ilaçların bireysel olarak tolere edilebilirliğine bağlıdır. Kendi kendine ilaçlama kategorik olarak ele alınamaz.

Anjin tedavisi sadece doktorların profesyonel gözetimi altında yapılmalıdır: terapist (çocuk doktoru) ve lora.

Resorpsiyon için tabletlerin yardımı ile boğaz ağrısı tedavisi nasıl

Boğaz ağrısı anjina dahil ciddi hastalıklara yol açan yaygın bir semptomdur. Önce boğazınıza ne olduğunu ve hastalığın temel nedenini bulmanız gerekir. Bu aşamada, anjina için resorpsiyon tabletleri en iyi ilaç olacaktır. Ancak, bu tür yerel ilaçları hızlıca ayağınızın üzerine koyabilecek tek bir ilaç olarak kullanmayın.

Angina, bir takım olumsuz sonuçları beraberinde getiren ciddi bir hastalıktır. Relapsın tam iyileşmesi ve önlenmesi için, farklı yönlere sahip ilaçların kullanımı ile tam bir tedaviye tabi tutulmalıdır. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının sonuçları karaciğer, idrar-üreme sistemi, dolaşım sistemi ve beyin aktivitesini etkileyebilir.

Makalenin içeriği

Angina: Nedenleri ve Belirtileri

Angina, boğazın mukoza zarının inflamatuar bir prosesidir. Bu hastalık, havadaki damlacıklar yoluyla, gıda yoluyla ve enfekte bir insanla konuşurken bulaşır. Akut ilkbaharda ve sonbaharda tepe ve hipotermi bağlı olabilir veya bazı hastalıkların komplikasyon hareket edebilir: difteri, grip, kızıl, kan hastalıkları, kronik bademcik iltihabı, rinit, sinüzit, diş hastalıkları ve insan vücudunda enfeksiyonun diğer stabil odaklar.

Azaltılmış bağışıklığın arka planı karşısında streptokok enfeksiyonu insana saldırır ve birkaç gün boyunca aşağıdaki semptomlara sahiptir:

 • Boğazda sürekli keskin ağrı, yutulamaması, hastanın pratik olarak konuşamaması;
 • lenf düğümleri büyümüş, duyguları acı verici;
 • bademcik kabarma ve boyutları arttığında, bunlar, bu nokta pürülan sarı (bademcik iltihabı), cerahatli plak (laküner anjin), şiddetli hastalık ile koyu gri renk alanları;
 • sağlık ve genel halsizlik keskin bir bozulma (migren, eklem ağrıları, iştah kaybı, zayıf uyku);
 • güçlü ateş (40 ° 'ye kadar);
 • ateş.

Kendi kendine ilaç kullanmayın, ilk belirtilerle hastanın acil olarak bir ilçe terapistini çağırması gerekir.

Hastalar genellikle ARVI tezahüründe boğaz ağrısını yazarak hastalığın ciddiyetini hafife alırlar. Boğazdaki ağrı bir haftadan fazla endişe duyuyorsa, bu durumda soğuk algınlığın bununla hiçbir ilgisi yoktur. Bu hata ciddi sonuçlara yol açabilir.

Hastalık türleri

Hastalığın tezahürünün şiddeti ve doğası anjinayı sınıflandırmayı mümkün kılar:

 1. Mavi dil. Aniden ortaya çıkar, hızla ilerler. Erken bir aşamada hastanın bir terleme boğazı vardır, mukoza zarı çekilir, vücut boyunca bir ağrı ve zayıflık vardır. Palatine bademcik iltihaplı ve şişmiş, lenf düğümleri hissi ağrılı hislere neden olur. Hastayı yutmaya acıyor, titriyor. Vücut ısısı 39 dereceye yükselir, şiddetli baş ağrıları sanrılı koşullara yol açar.
 2. Foliküler. Semptomlar kataral anjinaya benzer, ancak daha parlak görünür, hastalığın karakteri daha uzun ve ağırdır. Hasta tükürük artışını artırdı. Bu anjin tipi sadece bir hastanede tedavi edilir.
 3. Laküner. Beyaz ve sarımsı renk tonlarındaki trafik sıkışmalarında oluşan boşluktan fark edilir. Hasta belirgin şişmiş ve iltihaplı palatine kemerler.

Angina 14 güne kadar devam eden bulaşıcı bir hastalıktır. Hastanın tam izolasyon, yatak istirahati ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı vardır.

Çözünme tableti nasıl çalışır?

Resorpsiyon için anjinadan elde edilen tabletler, yerel ilaçlara atıfta bulunur ve öncelikle iltihaplanmanın giderilmesinde amaçlanır. Boğazda ağrının giderilmesi, doğrudan enflamasyon odağı üzerinde doğrudan etkili olan maddelerin yüksek konsantrasyonuna bağlı olarak elde edilir.

Bazı resorbanlar, anjini ciddi antibiyotiklerle tedavi edilmeksizin hastalığın erken evresinde tedavi edebilirler. Neredeyse tüm ilaçların bir zarflama etkisi vardır ve hastanın tahriş olmuş larinkste keskin savaş hislerinden kurtulmasına yardımcı olur.

Tabletler kompozisyonda ve buna bağlı olarak etkinlik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle, antiseptiklerin hareketi, enfeksiyöz süreci provoke eden bakterilerin etkisine yöneliktir. Hastalığın semptomlarını bloke eder, enfeksiyonun yayılmasını engeller, dezenfekte edici bir etkiye sahiptirler. Anestezi boğazda ağrıyı hafifletir, anestezi yapar. Enzimler, patojenlerin hücrelerini yok eder. Vitaminler, yerel bağışıklığın korunmasına yardımcı olur. Bitkisel bileşenler ağrıyı azaltır, antibakteriyel etkiye sahiptir ve vücudun direncini artırmaya yardımcı olur. Bazı haplar, alerji hastaları için özellikle önemli olan antihistaminikler içerir.

Rezorpsiyon için bir tablet seçerken, bitki özleri içerenlere tercih vermek daha iyidir. Tatları içeren preparatların aksine, aynı zamanda hoş bir tat ve aroma verir, ancak aynı zamanda terapötik bir etkiye sahiptir.

Rezorpsiyon için tabletlerin avantajları düşük yan etki olasılığıdır. Aktif maddelerin ana dozu lokal olarak etki eder ve vücuttaki mevcut süreçleri etkilemeden çok küçük miktarlarda kan içine emilir.

Antibiyotikler tabletleri

 1. "Anti-angina" antimikrobiyal bir analjezik ilaçtır. Anjinayı provoke eden Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilere ve Candida mantarlarına karşı aktiftir. Askorbik asit, tabletlerin bir kısmı, bağışıklığı artırır ve vücudun savunmalarını uyarır ve C vitamini, etkilenen hücrelerin rejenerasyonunu destekler. Dikkatli diyabetli hastalar tarafından kullanılması tavsiye edilmez, alerjik alınmalıdır. Diğer ilaçlarla ilacın etkileşimi bir doktora danışılmalıdır.
 2. "Neo-angin" - bakterisit ve antiseptik aksiyonlu lolipoplar. Hapda bulunan analjezik ağrıyı çabuk bir şekilde gidermeye yardımcı olacaktır. Uçucu yağlar, nefes almayı kolaylaştıracak ve mukozada kan akışını hızlandıracak, iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu ilacın tedavisi sistematik antibiyotik ihtiyacını azaltır. Akut, bulaşıcı işlemlere, boğaz (bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, oral kandidiyazis, stomatit, larinjit, farenjit) tedavisi için endikedir.
 3. "Septotelet", antitüsif etkisi olan kombine bir ilaçtır. Pastil bileşimi enflamasyonu, serin ve anestezi giderilmesine yardımcı olan uçucu yağları içerir. Orofarenks enfeksiyöz iltihaplı hastalıkların tedavisi için endike edilir, ağızdan ses kısıklığı ve hoş olmayan koku ortadan kaldırır.
 4. "Pharyngosept" - streptokok, stafilokok, pnömokok enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için haplar. İlaç hafif form hastalıkları için monoterapi için uygundur. Hiçbir yan etkisi yoktur, aktif maddeye (ambazona) karşı bireysel hoşgörüsüzlük için kontrendikedir. Diğer ilaçlarla uyumludur. Lezzet içerir.
 5. "Grammidin" (aktif bileşen gramicidin), orofarenksin bulaşıcı hastalıklarının hemen hemen tüm patojenlerini ortadan kaldıran antibakteriyel bir ilaçtır. Sık kullanımda aktif kalır. Tedavi süresi boyunca bol miktarda tükürük, ağız boşluğunun akla yatkınlığına katkıda bulunur. Endikasyonları: bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, stomatit. Gramicidin alerjileri kontrendikedir.

Antiseptik preparatlar

 • "Koldakt Lorkpils", kombine bir antiseptik ve dezenfektandır. Anti-inflamatuar, analjezik ve lokal anestetik etki sağlar, mikrobik hücreler ve mantarlara karşı aktiftir. Tahrişi hafifletir, nefes almayı kolaylaştırır. Tedavi döneminde alerji mümkündür. Boğaz akut iltihaplanma vakalarında gösterilir: farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, ses kısıklığı ve diş hastalıkları.
 • "Supremumların KBB" - güçlü antiseptik, analjezik, lokal anestetik, anti-enflamatuar etkisi ile kombine ilaç. Ağızda ve boğazda tedavi ve anjin, bademcik iltihabı, farenjit, nazofarenjit, larenjit, tracheitis ve diğer bulaşıcı süreçlerin önlenmesi için kullanılır. İlaç viral, bakteriyel ve fungal hastalıklar için uygundur.
 • Kombine antiseptik bir bakterisit olan "Sebidine", mukoza ve larenks hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bakteri yapısını ve kılcal damarları güçlendiren ve vücudun savunmalarını harekete geçiren askorbik asit olan klorheksidin içerir. Tabletlerin rejenerasyon etkisi vardır. Aşırı duyarlılık kontrendikedir. Tedavinin zorunlu hale getirilmesinden önce birtakım yan etkiler vardır.
 • "Teraflu LAR", ağız boşluğunda bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonları yok eden bir antiseptiktir. Anestezik etki, ilacın bir parçası olan lidokain tarafından sağlanır. İçeriği tedavi için en uygun olanıdır ve aşırı doza neden olmaz. İlaç, catarrhalic tonsillitis, farenjit, stomatit, ülseratif gingivitis ve kronik tonsillit tedavisi için endikedir. İlacın etkinliği, diş macununun eş zamanlı etkisi ile azalır, tedavi sırasında alkolün alınması yasaktır.
 • "AstraSept" - anti-inflamatuar, analjezik, lokal anestezik etkisi ile lolipopans antiseptikler. Antimikrobiyal ve antifungal etkiye sahiptirler, boğazdaki ağrıları giderir ve tahriş eder. Bir tonsillit, bir farenjit, larenjit, ses kısıklığı, diş etlerinin inflamatuar süreçlerinde gösterilir. Farklı lezzetlere sahipler.

anestezikler

 • "Strepfen" - anestezik ve anti-inflamatuar bir ilaç, üretimi azaltır ve ağrı dürtülerini gerçekleştirir. İlaç yaklaşık 30 dakika sürer ve 3 saate kadar sürer. Boğaz hastalıklarını akut ağrı sendromu ile tedavi etmek için kullanılır. Uzun süreli tedavinin bir uzman tarafından önerilmesi dışında, tedavi süreci 3 günü geçmemelidir.
 • Çubuklu "Geksoral Lorsept" - zarflama ve koku giderici özelliklere sahip bir antiseptik antimikrobiyal analjezik. Mantarlara karşı geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir, mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü bozar. Bakteri ve mantar ağız boşluğu enfeksiyonları (bademcik iltihabı, farenjit, bademcik iltihabı) ile uygulanan ve SARS için ek bir koruyucu tedavi olarak. İlaç çeşitli damakta sunulmaktadır.
 • "Stopangin 2A Forte" - antiseptik etkinin anestezik bir preparasyonu. Boğazda ağrıyı azaltır, şişmeyi azaltır. Etkinlik ilacı aldıktan 2 dakika sonra başlar. Antibiyotik tirotricin ve gramicidin içerir. Akut ağrı eşlik eden boğaz hastalıkları için kullanılır. Tedavi beş gün boyunca semptomatiktir. Yan etkiler: alerjik reaksiyonlar.
 • "Trachean" - kombinasyon ilaç: antibiyotik tirotricin, antiseptik klorheksidin ve analjezik lidokain. Antibiyotik kanın içine girmeden lokal olarak etki gösterir, çoğu bakteri ve mantarlara karşı aktiftir. Antiseptik geniş etki spektrumu antibiyotiğin etkisini arttırır ve iltihabı ortadan kaldırır. Analjezik madde lidokaindir. Resorpsiyon için tabletler hoş bir nane aromasına sahiptir.
 • Lollipop "Vicks" - biyolojik olarak aktif katkı maddesi, ek bir C vitamini kaynağıdır. Ek tükürük oluşumundan dolayı tahrişi hemen gidermeye, boğazı yenilemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Doğal maddeler (bal, ahududu suyu) vücudu kimyasal etkilere maruz bırakmaz.

Genel kullanım önerileri

Resorpsiyon için tabletler yemek aralarında bir mola sırasında alınmalıdır: yemeklerden bir saat sonra ve yarım saat önce. Boğazları antiseptik bir çözelti, deniz suyu veya bitkilerin bir kaynatmasıyla önceden durulayınca ilaçlar daha etkili olur.

Tabletin uzun süre çözünmesi tavsiye edilir, böylece aktif maddeler boğazın mukoza zarına emilebilir. İlaçlar çiğnenemez ve bütün olarak yutulabilir.

Dozajda kal. Birçok tabletin hoş bir tada sahip olmasına rağmen, hala ilaçlardır. Bunların bir çoğu aşırı doz durumunda vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Çocuklar, hamileler, alerjiler ve diyabet hastası insanlar sadece genel sağlığa zarar vermeyen bazı ilaçları almalıdır.

Anjinli hapların semptomatik bir tedavi olduğunu unutmayın. Tedaviniz sırasında hemen doktorunuza danışın:

 • alerjiler ve nefes darlığı şeklinde yan etkiler;
 • vücut ısısını 38 derecenin üzerine çıkarır;
 • mukus boğazında beyaz bir kaplama ortaya çıktı;
 • ciltte ve mukusda döküntü ortaya çıktı;
 • Ağrı, bir tarafta göz, burun, kulak ve lenf nodunun paralel enflamasyonu ile lokalize olur;
 • çene altında şişmiş yamalar ile ağrı vardı;
 • Boğazdaki ağrı, ilaçlarla bir haftalık tedaviden geçmez.

Zamanında doktorlara hitap etmek, daha karmaşık hastalıkların gelişimini durdurmaya ve aile bütçenizi korumaya yardımcı olacaktır. Sadece bir doktor doğru tanı koyabilir ve bireysel bir tedavi yöntemi önerebilir. Boğaz hastalıklarının tedavisine entegre bir yaklaşım, etkili tedavi ve hızlı iyileşmenin anahtarıdır.

Resorpsiyon için boğaz ağrısından tabletler

Günümüzde eczanelerde, bademcik iltihabı sürecini gidermek ve yutma sırasında hastanın iyiliğini arttırmak için bademcik iltihabı sırasında boğazı nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanılan çok çeşitli pastiller ve pastiller bulabilirsiniz. Bunlar arasında, resorpsiyon için aşağıdaki tabletler:

Strepsils. Septolete. Farignosept. Grammidin. Dekatilen. Falimint. Sebidin. Lizobakt. Strepfen.

Strepsils

İlaç fungisidal ve antibakteriyel etki ile kombine bir preparattır. Bir tablet 1.2 mg diklorobenzil alkol, 0.6 mg amilmmetalkol, nane esansiyel yağı, anason, sukroz ve glukoz, levomenthol esansiyel yağ içerir.

Angina'nın ilk günlerinden Candies Strepsils alınması tavsiye edilir. Standart dozaj aşağıdaki gibidir: bir tablet her üç saatte bir ağız içine emilir. Maksimum günlük dozun on iki adet olduğunu unutmayın. Tedavi süresi bir uzman tarafından belirlenir. Altı yaşın altındaki çocukların şekerler Strepsils almak için tavsiye edilmez.

Mide bağırsak sistemi ile ilgili problemlerle kendini gösteren aşırı doz. Tedavi için durulama kullanılır. Tabletlerin alımı durdurulur.

Hamileler için, ilgili hekimin doz ayarlaması gereklidir. Alerjisi olan hastaları tabletlerin temel bileşenlerine kullanmayın. Tat ve alerjik reaksiyonlarda geçici değişikliklere neden olabilir.

Septolete

Setilpiridinyum klorürün aktif bileşenine dayanan ilaç. Bu tabletlerin boğazdaki ağrıdan anjina ile kullanılması, membranlarının geçirgenliğini azaltan bakterilerin enzimatik reaksiyonlarını engelleyebilir. Ayrıca oral mukozaya penetre olan setilpiridinyum klorür, virüsleri ve üremelerini bozan mücadeleleri yok eder.

Dört ila on yıl arasında çocuklarda angina tedavisi için, Septetelet tabletler aşağıdaki dozajda alınır: bir pastil 24 saat boyunca dört kez eritilir. On yıldan itibaren, dozaj günde altı pastil arttırılır. Yetişkin hastalar için doz sekiz lolipopdur. Yemek yerken yemeyin.

Sepetil pastil klorürün alerjisi olan hastalara Septollet pastil almak tavsiye edilmez. Hap almak, bulantı, ishal (özellikle aşırı dozda), kızarıklık veya cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Faringosept

Bir boğaz ağrısı sırasında boğazda ağrı için aktif olarak kullanılan antibakteriyel ilaç. İlaç aktif madde Ambazone monohidrat oluşur. Ayrıca şunları içerir: laktoz, sukroz, kakao, povidon K-30, arap zamkı, vanilin ve magnezyum stearat.

Olumlu bir sonuç elde etmek için uzmanlar, Pharyngocept tabletlerini üç ila dört gün çözdüklerini bildiriyorlar. Standart dozaj, gün boyunca eriyen üç ila beş pastildir. Yedikten sonra çare kullanmak önemlidir. Rezorpsiyondan sonra, iki saat boyunca yemek yemeyi veya içmemenizi tavsiye etmeyin.

Pharyngocept tabletleri, üç yaşına ulaşmamış çocuklara ve Ambasone monohidrat alerjisi olan hastalara götürmeyin. Bu ilacı almak alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Grammidin

Boğaz ağrısı tedavisinde aktif olarak kullanılan antibiyotik. Gramicidin C.'nin aktif bileşenine dayanan ilaç Grammidin tabletleri, yok olduklarından dolayı bakteriyel hücre zarının geçirgenliğini arttırır.

On iki yaşına ulaşmamış çocukların tedavisi için, aşağıdaki dozu kullanmanız tavsiye edilir: bir veya iki pastil 24 saat içinde dört kez çözülür. Yetişkin hastalar günde sekiz şeker alabilir. Tedavi altı güne kadar sürer.

Uzmanlar, anne sütü ile beslenmede anjinin tedavisi için Gramidin kullanımını önermezler. Antimikrobiyal ajanlarla eşzamanlı uygulama ile, bu tabletler etkilerini artırabilir. Alerjiye neden olabilir.

Dekatilen

Dequalinium klorürün aktif bileşenine dayanan ilaç. Fungistatik ve bakterisidal etkide farklıdır, boğazdaki ağrıyı hızla azaltır, iltihabı azaltır.

Hastalığın başlangıcında, durumu hızlı bir şekilde çözmek için iki saatte bir şeker. Hasta, boğazdaki ağrının azaldığını hissettiğinde, dozaj her dört saatte bir pastil'e indirilir.

Decathilene tabletleri diyabetli hastalara korku olmadan alınabilir. Hamilelik sırasında kullanmadan önce bir doktora danışın. Aşırı doz olduğuna dair bir kanıt yoktu. Alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Falimint

Asetilaminonitropropoksibenzenin aktif bileşenine dayanan bir ilaç. Bileşimde ayrıca: jelatin, sukroz, yağ, kolpovidon, talk, magnezyum stearat, silikon dioksit, glukoz. Palet Falimintinin ağız boşluğunda emilmesinin başlangıcından sonra, solunumun kolaylaştırıldığı hoş bir serinlik hissedilir. Tabletler, iltihabı rahatlatır, boğazda ağrıyı azaltır, mukusu sulandırır.

Bir seferde bir pastil eritilmesi tavsiye edilir, ancak öngörülen maksimum doz - 24 saat içinde on pastilleri aşmayın. İlaç tatsız semptomların tamamen ortadan kalkmasından üç ila dört gün önce alınır.

İlaç, asetilaminonitropropoksibenzene alerjilerde kullanılması tavsiye edilmez. Diyabetli hastalar şeker seviyesini dikkatlice izlemelidir. Hamilelik sırasında tedavi için öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Sebidin

Antibakteriyel ve antiseptik etkisi ile angina ile boğaz ağrısı tedavisi için bir çare. Klorheksidin hidroklorürün aktif bileşenine dayanan ilaç.

Bir pastili günde dört ila on defa çözmek için. Terapi süresi bir ila üç haftadır.

Sebidine tabletlerini klorheksidin hidroklorür alerjileri için kullanmayın. Kabul fonları alerjik reaksiyonlara ve dispeptik rahatsızlıklara neden olabilir.

Lizobakt

Piridoksin hidroklorür ve lizozim hidroklorürün aktif bileşenlerine dayanan ilaç. Antibakteriyel özelliklere sahip bir kombine ajan. Ağız mukozasını korur, lokal spesifik olmayan bağışıklığı düzenler.

Lizobakt tabletlerin standart dozajı şu şekildedir: 24 saat içinde üç ila dört kez tamamen çözünene kadar iki pastil emdirilmelidir. On iki yaşına kadar çocukları tedavi etmek için, dozaj günde üç kez bir pastil'e indirilir.

Doktorlar laktoz intoleransı olan hastaların yanı sıra lizozim hidroklorür veya piridoksin hidroklorür alerjisi olan hastalar için ilaç kullanmanızı önermemektedir. Henüz üç yaşına ulaşmamış çocukları tedavi etmek için kullanmayın.

Doz aşımı durumunda, hasta dilin uyuşukluğunu hissedebilir, ağız boşluğunda hafif karıncalanma, alt veya üst ekstremitelerin hassasiyet kaybı olabilir. Tedavi için bol miktarda içecek kullanın. Hapları almak Lizobakt alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Strepfen

Flurbiprofen aktif bileşenine dayanan ilaç. Anti-inflamatuar, analjezik özelliklere sahiptir. Hasta, reseptörün başlangıcından yarım saat sonra Strepfen tabletlerinin etkisinin olumlu etkisini hissedebilir. Kural olarak, bu sonuç iki saate kadar sürer.

Pastil tamamen eriyene kadar ağız boşluğunda emilir, beklenen sonuca yol açmayacağı için tüm tableti çiğnemeye veya yutmaya değmez. On iki yaşından büyük hastalar için önerilen doz 24 saat içinde beş kez bir şekerdir. Terapi üç günden fazla sürmez.

Uzmanlar, emzirme döneminde oniki yaşın altındaki çocukların, yaşlıların, hamile kadınların ve kadınların tedavisinde Strepfen kullanımını yasaklamaktadır. Ayrıca, pastiller akut gastrik ülser, glukoz eksikliği, hiperbilirubinemi, ödem, dolaşım yetmezliği, hemofili, hipertansiyon, işitme kaybı, böbreklerin ve karaciğerin yanlış işleyişi ile almayın.

Strepfen lolipoplarının kullanımı mide bulantısı, ishal, mide ekşimesi, taşikardi, anemi, ataksi ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Çocuklarda angina tedavisi çok önemli bir süreçtir, çünkü bu hastalık oldukça ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir. Boğaz ağrısı başladığında, doktorlar küçük hastalar için uygun olan özel emilim tabletlerinin kullanılmasını önerir. Birincisi, onlar tat için daha hoş, bu nedenle çocuk böyle bir yol almak zorunda kalmayacak. İkinci olarak, çok hızlı ve etkili bir şekilde hareket ederler.

Çocuklar için angina sırasında boğazda daha fazla bulunan en popüler pastiller şunlardır:

Strepsils. Coldrex Lari Plus. Faringosept. Septefril. Neo-Angın.

Çocuklar için Strepsils

Strepsils, boğaz ağrısı ile başa çıkmaya yardımcı olan en popüler pastillerden biri olarak kabul edilir. Bu ilacın hemen hemen tüm formlarında iki ana aktif bileşen vardır: diklorbolil alkol (% 2.4) ve amilmmetakol.

Çocuklarda angina tedavisi için özel bir Strepsils formu kullanılır. Eczanelerde iki uyuşturucu bulabilirsiniz: çileklerin tadıyla ve limonun tadıyla. Bu ilaçların bileşiminde şeker yoktur, tatlı pastillerin uzun süreli emilimi çocuklarda çürüğe neden olabilir. Strepsils resorpsiyon tabletleri altı yaşından itibaren hastalar için uygun olduğunu unutmayın.

Coldrex Lari Plus

Çocuklarda boğaz ağrısı tedavisinde aktif olarak kullanılan analjezik etki anlamına gelir. Diclonin aktif bileşenine dayanan ilaç. Lolipopların farklı tatları olabilir: kiraz, limon, portakal.

On iki yaşından çocukları tedavi etmek için kullanılabilir. Koldrex Lari Plus tabletlerin dozajı şu şekildedir: her iki saatte bir lolipop alınır. 24 saat içinde sekizden fazla pastili almayın.

Caldex Lari Plus tabletlerinin tedavisinde aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir: ağızda uyuşma, ağız mukozasında tahriş, mide bulantısı, tat değişiklikleri.

Faringosept

Pharyngosept, küçük çocuklarda angina tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili bir rezorpsiyon tabletidir. Kontrendikasyonları ve yan etkileri yoktur, disbakteriyoza neden olmazlar. Çocukların tedavisinde son madde çok önemli kabul edilir, zayıf bağışıklık nedeniyle çoğu zaman problemleri vardır.

Ne yazık ki, çocuklar her zaman boğaz ağrısı için yetişkinlerden daha sık hastalanırlar. Bunun nedeni, özellikle çocuk ekipte olduğunda, hastalıklara yol açan zayıf bağışıklıktır. Farignosept almak, bakterilerin yaşamsal aktivitesini bastırmaya yardımcı olur, bu nedenle anjinin ilk günlerinden tedaviye başlamaya değer.

Kullanımı pastil, çocuğun şekeri çözdüğü üç yaşından itibaren olabilir. En genç hastaların (3-7 yaş) tedavisi için, 24 saatte 3 kez bir pastildir. Yedi yıl sonra, günde yedi yediye kadar eritebilirsiniz. Tabletleri aldıktan sonra iki saat içemeyeceğiniz veya yiyemeyeceğinizi unutmayın.

Septefril

Decamethoxin aktif bileşenine dayanan ilaç. Etkili antibakteriyel etki ile karakterize edilir, antimikrobiyallerin etkisini güçlendirmeye yardımcı olur, mantar öldürücü özelliklere sahiptir.

Çocuklarda angina tedavisi için beş yaşından itibaren kullanılır. Bu durumda dozaj: 24 saat içinde üç kez bir pastil. Terapi dört günden fazla sürmez. Şekerlemenin emilmesinden sonra, tükürük salgılanması bir süre daha artabilir.

Neo-Angın

İlaç aktif bileşenlere dayanmaktadır: levomenthol, amilmmetakol, 2,4-diklorobenzil alkol. Antiseptik özelliklere sahiptir, inflamasyonu hafifletir, angina ile boğazda ağrı.

Çocuklarda angina tedavisi için altı yıldan beri kullanılabilir. Standart dozaj: her iki ila üç saatte bir pastil. Ancak, maksimum dozun 24 saat içinde altı tableti geçemeyeceğini belirtmek gerekir. Terapi dört günden fazla sürmez.

Ön-aşırı doz, karın, kusma, ishalde ağrıya neden olabilir. Tedavi için ilacı almayı kesmelisiniz.

Boğaz ağrısı anjina dahil ciddi hastalıklara yol açan yaygın bir semptomdur. Önce boğazınıza ne olduğunu ve hastalığın temel nedenini bulmanız gerekir. Bu aşamada, anjina için resorpsiyon tabletleri en iyi ilaç olacaktır. Ancak, bu tür yerel ilaçları hızlıca ayağınızın üzerine koyabilecek tek bir ilaç olarak kullanmayın.

Angina, bir takım olumsuz sonuçları beraberinde getiren ciddi bir hastalıktır. Relapsın tam iyileşmesi ve önlenmesi için, farklı yönlere sahip ilaçların kullanımı ile tam bir tedaviye tabi tutulmalıdır. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının sonuçları karaciğer, idrar-üreme sistemi, dolaşım sistemi ve beyin aktivitesini etkileyebilir.

Angina: Nedenleri ve Belirtileri

Angina, boğazın mukoza zarının inflamatuar bir prosesidir. Bu hastalık, havadaki damlacıklar yoluyla, gıda yoluyla ve enfekte bir insanla konuşurken bulaşır. Akut ilkbaharda ve sonbaharda tepe ve hipotermi bağlı olabilir veya bazı hastalıkların komplikasyon hareket edebilir: difteri, grip, kızıl, kan hastalıkları, kronik bademcik iltihabı, rinit, sinüzit, diş hastalıkları ve insan vücudunda enfeksiyonun diğer stabil odaklar.

Azaltılmış bağışıklığın arka planı karşısında streptokok enfeksiyonu insana saldırır ve birkaç gün boyunca aşağıdaki semptomlara sahiptir:

Boğazda sürekli keskin ağrı, yutulamaması, hastanın pratik olarak konuşamaması; lenf düğümleri büyümüş, duyguları acı verici; bademcik kabarma ve boyutları arttığında, bunlar, bu nokta pürülan sarı (bademcik iltihabı), cerahatli plak (laküner anjin), şiddetli hastalık ile koyu gri renk alanları; sağlık ve genel halsizlik keskin bir bozulma (migren, eklem ağrıları, iştah kaybı, zayıf uyku); güçlü ateş (40 ° 'ye kadar); ateş.

Kendi kendine ilaç kullanmayın, ilk belirtilerle hastanın acil olarak bir ilçe terapistini çağırması gerekir.

Hastalar genellikle ARVI tezahüründe boğaz ağrısını yazarak hastalığın ciddiyetini hafife alırlar. Boğazdaki ağrı bir haftadan fazla endişe duyuyorsa, bu durumda soğuk algınlığın bununla hiçbir ilgisi yoktur. Bu hata ciddi sonuçlara yol açabilir.

Hastalık türleri

Hastalığın tezahürünün şiddeti ve doğası anjinayı sınıflandırmayı mümkün kılar:

Mavi dil. Aniden ortaya çıkar, hızla ilerler. Erken bir aşamada hastanın bir terleme boğazı vardır, mukoza zarı çekilir, vücut boyunca bir ağrı ve zayıflık vardır. Palatine bademcik iltihaplı ve şişmiş, lenf düğümleri hissi ağrılı hislere neden olur. Hastayı yutmaya acıyor, titriyor. Vücut ısısı 39 dereceye yükselir, şiddetli baş ağrıları sanrılı koşullara yol açar. Foliküler. Semptomlar kataral anjinaya benzer, ancak daha parlak görünür, hastalığın karakteri daha uzun ve ağırdır. Hasta tükürük artışını artırdı. Bu anjin tipi sadece bir hastanede tedavi edilir. Laküner. Beyaz ve sarımsı renk tonlarındaki trafik sıkışmalarında oluşan boşluktan fark edilir. Hasta belirgin şişmiş ve iltihaplı palatine kemerler.

Angina 14 güne kadar devam eden bulaşıcı bir hastalıktır. Hastanın tam izolasyon, yatak istirahati ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı vardır.

Çözünme tableti nasıl çalışır?

Resorpsiyon için anjinadan elde edilen tabletler, yerel ilaçlara atıfta bulunur ve öncelikle iltihaplanmanın giderilmesinde amaçlanır. Boğazda ağrının giderilmesi, doğrudan enflamasyon odağı üzerinde doğrudan etkili olan maddelerin yüksek konsantrasyonuna bağlı olarak elde edilir.

Bazı resorbanlar, anjini ciddi antibiyotiklerle tedavi edilmeksizin hastalığın erken evresinde tedavi edebilirler. Neredeyse tüm ilaçların bir zarflama etkisi vardır ve hastanın tahriş olmuş larinkste keskin savaş hislerinden kurtulmasına yardımcı olur.

Tabletler kompozisyonda ve buna bağlı olarak etkinlik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle, antiseptiklerin hareketi, enfeksiyöz süreci provoke eden bakterilerin etkisine yöneliktir. Hastalığın semptomlarını bloke eder, enfeksiyonun yayılmasını engeller, dezenfekte edici bir etkiye sahiptirler. Anestezi boğazda ağrıyı hafifletir, anestezi yapar. Enzimler, patojenlerin hücrelerini yok eder. Vitaminler, yerel bağışıklığın korunmasına yardımcı olur. Bitkisel bileşenler ağrıyı azaltır, antibakteriyel etkiye sahiptir ve vücudun direncini artırmaya yardımcı olur. Bazı haplar, alerji hastaları için özellikle önemli olan antihistaminikler içerir.

Rezorpsiyon için bir tablet seçerken, bitki özleri içerenlere tercih vermek daha iyidir. Tatları içeren preparatların aksine, aynı zamanda hoş bir tat ve aroma verir, ancak aynı zamanda terapötik bir etkiye sahiptir.

Rezorpsiyon için tabletlerin avantajları düşük yan etki olasılığıdır. Aktif maddelerin ana dozu lokal olarak etki eder ve vücuttaki mevcut süreçleri etkilemeden çok küçük miktarlarda kan içine emilir.

Antibiyotikler tabletleri

"Anti-angina" antimikrobiyal bir analjezik ilaçtır. Anjinayı provoke eden Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilere ve Candida mantarlarına karşı aktiftir. Askorbik asit, tabletlerin bir kısmı, bağışıklığı artırır ve vücudun savunmalarını uyarır ve C vitamini, etkilenen hücrelerin rejenerasyonunu destekler. Dikkatli diyabetli hastalar tarafından kullanılması tavsiye edilmez, alerjik alınmalıdır. Diğer ilaçlarla ilacın etkileşimi bir doktora danışılmalıdır. "Neo-angin" - bakterisit ve antiseptik aksiyonlu lolipoplar. Hapda bulunan analjezik ağrıyı çabuk bir şekilde gidermeye yardımcı olacaktır. Uçucu yağlar, nefes almayı kolaylaştıracak ve mukozada kan akışını hızlandıracak, iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu ilacın tedavisi sistematik antibiyotik ihtiyacını azaltır. Akut, bulaşıcı işlemlere, boğaz (bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, oral kandidiyazis, stomatit, larinjit, farenjit) tedavisi için endikedir. "Septotelet", antitüsif etkisi olan kombine bir ilaçtır. Pastil bileşimi enflamasyonu, serin ve anestezi giderilmesine yardımcı olan uçucu yağları içerir. Orofarenks enfeksiyöz iltihaplı hastalıkların tedavisi için endike edilir, ağızdan ses kısıklığı ve hoş olmayan koku ortadan kaldırır. "Pharyngosept" - streptokok, stafilokok, pnömokok enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için haplar. İlaç hafif form hastalıkları için monoterapi için uygundur. Hiçbir yan etkisi yoktur, aktif maddeye (ambazona) karşı bireysel hoşgörüsüzlük için kontrendikedir. Diğer ilaçlarla uyumludur. Lezzet içerir. "Grammidin" (aktif bileşen gramicidin), orofarenksin bulaşıcı hastalıklarının hemen hemen tüm patojenlerini ortadan kaldıran antibakteriyel bir ilaçtır. Sık kullanımda aktif kalır. Tedavi süresi boyunca bol miktarda tükürük, ağız boşluğunun akla yatkınlığına katkıda bulunur. Endikasyonları: bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, stomatit. Gramicidin alerjileri kontrendikedir.

Antiseptik preparatlar

"Koldakt Lorkpils", kombine bir antiseptik ve dezenfektandır. Anti-inflamatuar, analjezik ve lokal anestetik etki sağlar, mikrobik hücreler ve mantarlara karşı aktiftir. Tahrişi hafifletir, nefes almayı kolaylaştırır. Tedavi döneminde alerji mümkündür. Boğaz akut iltihaplanma vakalarında gösterilir: farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, ses kısıklığı ve diş hastalıkları. "Supremumların KBB" - güçlü antiseptik, analjezik, lokal anestetik, anti-enflamatuar etkisi ile kombine ilaç. Ağızda ve boğazda tedavi ve anjin, bademcik iltihabı, farenjit, nazofarenjit, larenjit, tracheitis ve diğer bulaşıcı süreçlerin önlenmesi için kullanılır. İlaç viral, bakteriyel ve fungal hastalıklar için uygundur. Kombine antiseptik bir bakterisit olan "Sebidine", mukoza ve larenks hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bakteri yapısını ve kılcal damarları güçlendiren ve vücudun savunmalarını harekete geçiren askorbik asit olan klorheksidin içerir. Tabletlerin rejenerasyon etkisi vardır. Aşırı duyarlılık kontrendikedir. Tedavinin zorunlu hale getirilmesinden önce birtakım yan etkiler vardır. "Teraflu LAR", ağız boşluğunda bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonları yok eden bir antiseptiktir. Anestezik etki, ilacın bir parçası olan lidokain tarafından sağlanır. İçeriği tedavi için en uygun olanıdır ve aşırı doza neden olmaz. İlaç, catarrhalic tonsillitis, farenjit, stomatit, ülseratif gingivitis ve kronik tonsillit tedavisi için endikedir. İlacın etkinliği, diş macununun eş zamanlı etkisi ile azalır, tedavi sırasında alkolün alınması yasaktır. "AstraSept" - anti-inflamatuar, analjezik, lokal anestezik etkisi ile lolipopans antiseptikler. Antimikrobiyal ve antifungal etkiye sahiptirler, boğazdaki ağrıları giderir ve tahriş eder. Bir tonsillit, bir farenjit, larenjit, ses kısıklığı, diş etlerinin inflamatuar süreçlerinde gösterilir. Farklı lezzetlere sahipler.

anestezikler

"Strepfen" - anestezik ve anti-inflamatuar bir ilaç, üretimi azaltır ve ağrı dürtülerini gerçekleştirir. İlaç yaklaşık 30 dakika sürer ve 3 saate kadar sürer. Boğaz hastalıklarını akut ağrı sendromu ile tedavi etmek için kullanılır. Uzun süreli tedavinin bir uzman tarafından önerilmesi dışında, tedavi süreci 3 günü geçmemelidir. Çubuklu "Geksoral Lorsept" - zarflama ve koku giderici özelliklere sahip bir antiseptik antimikrobiyal analjezik. Mantarlara karşı geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir, mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü bozar. Bakteri ve mantar ağız boşluğu enfeksiyonları (bademcik iltihabı, farenjit, bademcik iltihabı) ile uygulanan ve SARS için ek bir koruyucu tedavi olarak. İlaç çeşitli damakta sunulmaktadır. "Stopangin 2A Forte" - antiseptik etkinin anestezik bir preparasyonu. Boğazda ağrıyı azaltır, şişmeyi azaltır. Etkinlik ilacı aldıktan 2 dakika sonra başlar. Antibiyotik tirotricin ve gramicidin içerir. Akut ağrı eşlik eden boğaz hastalıkları için kullanılır. Tedavi beş gün boyunca semptomatiktir. Yan etkiler: alerjik reaksiyonlar. "Trachean" - kombinasyon ilaç: antibiyotik tirotricin, antiseptik klorheksidin ve analjezik lidokain. Antibiyotik kanın içine girmeden lokal olarak etki gösterir, çoğu bakteri ve mantarlara karşı aktiftir. Antiseptik geniş etki spektrumu antibiyotiğin etkisini arttırır ve iltihabı ortadan kaldırır. Analjezik madde lidokaindir. Resorpsiyon için tabletler hoş bir nane aromasına sahiptir. Lollipop "Vicks" - biyolojik olarak aktif katkı maddesi, ek bir C vitamini kaynağıdır. Ek tükürük oluşumundan dolayı tahrişi hemen gidermeye, boğazı yenilemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Doğal maddeler (bal, ahududu suyu) vücudu kimyasal etkilere maruz bırakmaz.

Genel kullanım önerileri

Resorpsiyon için tabletler yemek aralarında bir mola sırasında alınmalıdır: yemeklerden bir saat sonra ve yarım saat önce. Boğazları antiseptik bir çözelti, deniz suyu veya bitkilerin bir kaynatmasıyla önceden durulayınca ilaçlar daha etkili olur.

Tabletin uzun süre çözünmesi tavsiye edilir, böylece aktif maddeler boğazın mukoza zarına emilebilir. İlaçlar çiğnenemez ve bütün olarak yutulabilir.

Dozajda kal. Birçok tabletin hoş bir tada sahip olmasına rağmen, hala ilaçlardır. Bunların bir çoğu aşırı doz durumunda vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Çocuklar, hamileler, alerjiler ve diyabet hastası insanlar sadece genel sağlığa zarar vermeyen bazı ilaçları almalıdır.

Anjinli hapların semptomatik bir tedavi olduğunu unutmayın. Tedaviniz sırasında hemen doktorunuza danışın:

alerjiler ve nefes darlığı şeklinde yan etkiler; vücut ısısını 38 derecenin üzerine çıkarır; mukus boğazında beyaz bir kaplama ortaya çıktı; ciltte ve mukusda döküntü ortaya çıktı; Ağrı, bir tarafta göz, burun, kulak ve lenf nodunun paralel enflamasyonu ile lokalize olur; çene altında şişmiş yamalar ile ağrı vardı; Boğazdaki ağrı, ilaçlarla bir haftalık tedaviden geçmez.

Zamanında doktorlara hitap etmek, daha karmaşık hastalıkların gelişimini durdurmaya ve aile bütçenizi korumaya yardımcı olacaktır. Sadece bir doktor doğru tanı koyabilir ve bireysel bir tedavi yöntemi önerebilir. Boğaz hastalıklarının tedavisine entegre bir yaklaşım, etkili tedavi ve hızlı iyileşmenin anahtarıdır.

Erişkinlerde anjinadaki tabletlerin listesi

Boğaz ağrırsa, her zaman tatsız olur. Esas olan, nazofarenks ile ilişkili hastalıkları başlatamamak. Sonuçta, ciddi komplikasyonlara neden olabilir veya kronik bir formda olabilirler. Özellikle tehlikeli olan anjina, bakteriyel bir enfeksiyondur ve belirli bir tedaviye ihtiyacı vardır. Genellikle ARVI ile karıştırılır ve bu nedenle değerli zaman kaybeder.

Boğaz ağrısı gelen tabletler

İlaçlar farklı uygulanır. Enfeksiyon bakteriyel olduğundan, yapılacak ilk şey bir antibiyotik reçete etmektir. Hangi mikroorganizmanın anjinayı ilacı mümkün olduğunca kesin olarak seçmesine neden olduğunu belirlemek önemlidir.

İlk sırada Amoksisilin. Bu çok güçlü bir antibakteriyel tedavidir. Yetişkinlere atandı, günde üç kez bir tablet al. Etki 3. günde zaten farkedilebilir. Sıcaklık düşer, baş ve boğaz ağrısı geçer. Tabii hastanın durumuna bağlı olarak 5-7 gün sürer.

Aynı aktif maddede ve Amoksiklavda, Augmentin. Genellikle kurs 7-10 gün olarak planlanmaktadır. Ve bu ilaçların uzun süreli kullanımının, kronik bir iltihaplanma süreci olan bademciğin korunmasına bile yardımcı olabileceğine inanılmaktadır. Bu gibi durumlarda, doktorlar genellikle onu siler. Fakat Augmentin’in 6-8 haftasının kursu iyileşmeye yol açabilir.

Güçlü antibakteriyel etkili Flemoxin solutusu ile anjina ile evrensel tabletler. Sindirim, gastrointestinal sistem ile ilişkili enfeksiyonlar için kullanılabilir. Bir yıldan itibaren çocuklara, sadece daha düşük bir dozda reçete edilir. Günde iki kere al. Ve boğazdan gelen bu tabletlere hamile ve emziren kadınlara bile izin verilir. Mümkün olduğunca zararsız kabul edilirler.

Biseptol pazarında çok uzun zaman. Bu ilk geniş spektrumlu antibiyotiklerden biridir. Bebeklere üç aydan bile uygulanabilir. Ancak bu ilacı tedavi ederken izlenecek bazı ilkeler vardır. Şunları içerir:

 • Bol sıvı tüketin. Genel olarak bulaşıcı hastalıklarda yararlıdır ve bu durumda toksinleri de giderir.
 • Paralel olarak vitaminler alınır.
 • Menüden, hariç tutulacak baklagiller, et, süt.

Bu ilaç günde iki kez bir yemekten sonra içilir. Başta apati, mide bulantısı, ağrı şeklinde olası yan etkiler.

Lolipoplar Boğaz Boğazını Nasıl Giderir?

Phenol birçok türde emici pastilde bulunur ve boğaz mukozasında virüs ve bakterilerin çoğalmasını önleyen ana bileşenlerden biridir. Vücudun bağışıklığı güçlendirmek için zamanı vardır, bu da iyileşmenin hızlanmasına katkıda bulunur. Lolipoplar en az yarım saat boyunca boğazın sinir uçlarını etkileyerek ağrı ve terlemeyi ortadan kaldırır. Ancak Holls ve Tunes sadece kısa bir süre sadece donarsa, uzun bir süre Strepsils ve Grammidin bu durumu iyileştirir ve aynı zamanda tedavi eder. Genellikle, bu tür tabletler anjina, farenjit, tracheitis ile resorpsiyon için reçete edilir.

Aşırı dozda ciddi sağlık sorunlarına yol açan şeker içeren fenolü kötüye kullanmayın.

Diğer ilaçlar

Penisilin antibiyotiklerin çalışmadığı veya yakın zamanda başka hastalıklara yakalandığı durumlarda sefalosporinler kullanılmaktadır. Ayrıca hasta diğer ilaçlara alerjisi varsa da kullanılır.

Bu kategoride, antibiyotikler en yaygın olarak kullanılmaktadır:

Bir kişinin sürekli boğaz ağrısı ile hasta olduğu zamanlar vardır. Sonra Klindamisin reçete edilir. Dalacin bir analogu var. Anjinadan çok etkili tabletler, bakterileri penisilin analoglarına adapte ettiklerinde bunları sadece en uç durumda uygularlar.

Anjina tedavisinin temeli bir antibiyotiktir. Fakat yerel ilaçlar da unutulmamalıdır, çünkü enflamatuar süreç boğazdadır.

Angina ve ağrı giderici tabletler

Çok fazla ilaç var. Herkes hangi tür aktif maddenin daha iyi ve daha hızlı bir etkiye sahip olduğunu seçmelidir. Genel olarak, resorpsiyon için tabletleri atayın.

Uzun bir süre Strepsils gibi bir ilaç talep edildi. Çok fazla tadı var, uygun paketlerde mevcut. Çocuklar sadece altı yıl sonra alabilirler. Genellikle bu ilaç diğerleriyle dönüşümlüdür.

Septhotte çok popüler. Ayrıca çok farklı lezzetlere sahip, tercihinize göre seçebilirsiniz. İlacın çeşitli türleri vardır. Bazıları kategorik olarak küçük çocuklara verilemez. Bu nedenle, bir doktora danışmak önemlidir.

Pharyngept, hem anjin hem de farenjit için reçete edilir. Bir çikolata tadına sahiptir. Oldukça hızlı bir anestezi ve iyileştirici etkiye sahiptir. Çocuklar altı yıl sonra olabilir.

Birçok insan Anti-anjinayı bir antibiyotikle karıştırır. Bazı antimikrobiyal etkiye sahiptir, ancak antibakteriyel tedavi değildir. İlaç boğaz ağrısını iyi ve hızlı bir şekilde iyileştirir.

Klorheksidin ve benzokain içeren ilaç, mükemmel bir antiseptik ve anestetik olarak kabul edilir. Bu Geksoral sekmeler denir. Olur ve bir sprey şeklinde. Üç yaşından itibaren bebekler için bile reçete edilir. Yetişkinlerde ve çocuklarda angina için bu haplar ARVI'de etkili değildir.

Anneye hem çocuğa hem de hamileye ve emzirmeye izin verilir. Birçok tat, ilacın farklı formları vardır. Çocuklara çok düşkündür çünkü tatlıdır. Ancak şeker hastaları için de sakaroz yoktur.

Suda çözülmesi gereken tabletler vardır. Daha sonra bu karışım boğazınızı durulayın. Bu tür preparatlara Furatsilin, Furoplast, Akutol taşır. Bu ilaçlar analoglardır, çünkü nitrofuraldan oluşurlar.

İdeal olarak, anjin tedavisi birkaç prensibe indirgenir:

 • Antibiyotik.
 • Anti-inflamatuar haplar ve spreyler.
 • Durulayın.
 • Yatak istirahatı.
 • Antipiretikler gerektiği gibi.

Ancak tüm bunlar bir doktor tarafından yazılmalıdır. Hastalığı doğru bir şekilde teşhis edebilen ve yalnızca boğaz ağrısının üstesinden gelmekle kalmayacak, aynı zamanda komplikasyonları önleyecek doğru tedaviyi reçete edebilen kişidir.

Angina son derece bulaşıcı ve akut bir hastalıktır. Ve eğer tedavi edilmezse, o zaman her şey kötü bitebilir. Semptomları da teşvik etmese de, komplikasyonlarından korkuyor. Sıcaklık yükselirse, boğaz ağrır ve servikal lenfodlar şişer. Hoş küçük.

Tedavi için hastaya öncelikle bir penisilin grubu olmak üzere bir antibiyotik reçete edilir. Üç gün boyunca yardım etmezse, ilacı değiştirin. Ve resepsiyon sırasında alkol içmek yasaktır.

Anti-inflamatuar ilaçlar da reçete edilir. Gelecek günlerde nazofarenksin tedavisine yardımcı olurlar. İlaçlar tabletlere ya da spreylere gider. Hızlı bir etki için bile, gargara yapmanız gerekir.

Çocuklar için boğaz ağrısı için en iyi ilaçlar: spreyler, emilim tabletleri ve diğer ürünler

Bir çocuk hastalandığında, hastalık ile hızlı bir şekilde başa çıkmak için bir istek var. Eczaneye geldiğinizde, gözleriniz çeşitli hastalıklardan elde edilen fonların çeşitliliğinden kaçar. Sonra soru ortaya çıkıyor: Çocuklar için anjina için en iyi ve etkili ilaç nedir? Başlamak için hangi tür anginaların tedavi edilmesi gerektiğine karar vermek gerekir: bakteriyel, fungal veya viral. Bunu yapmak için uygun uzmana danışmalı ve testleri almalısınız.

Çocuklarda angina tedavisi sadece deneyimli bir uzman gözetiminde yapılmalıdır.

antibiyotikler

Kullanmadan önce talimatları ve olası kontraendikasyonları ve yan etkileri okumalısınız. Sadece doktorun tavsiyesini sıkı bir şekilde takip ettikten sonra kullanılmaları gerektiğini hatırlamak önemlidir. Hastalığın ana semptomları durmuş olsa bile, tedaviyi bırakmayın - bu daha fazla komplikasyona yol açabilir.

Antiviral ilaçlar

Antiviral ilaçlar da anjina tedavisinde kullanılır:
(okuma tavsiye: 8 yaşından büyük çocuklar için en iyi antiviral ilaçlar)

 • Amantidin. Aktif madde, virüsün sağlıklı hücrelere nüfuz etmesini önler. Bir dizi yan etki vardır, kullanım talimatlarını okumak için tavsiye edilir.
 • Rimantadin. Erken dönemlerde tedaviye yardımcı olur. Doz ayrı ayrı seçilir.
 • Asiklovir. Herpes virüsünün neden olduğu anjina için kullanılır. İlacın dozu ayrı ayrı reçete edilir.
Rimantadin uygun fiyatlı bir antiviral ajandır

Boğaz için en iyi spreyler

Spreyler, aktif maddeye bağlı olarak, aşağıdaki yönlerde çalışır:

 • Antimikrobiyal aksiyon. Sprey bileşenleri patojenleri etkili bir şekilde bastırmaya yardımcı olur.
 • Spreyler iltihapla savaşır, şişlik ve kızarıklığı giderir.
 • Ilacın bileşimi ağrı kesiciler varsa, ilaç boğazda ağrı, terleme ve diğer tatsız duyumları gidermek için yardımcı olacaktır.
 • Enfeksiyondan mukoza boğazını nemlendirmeye ve arındırmaya yardımcı olun.

3 yaşından küçük çocuklar için şifa spreyleri:

3 yaşından büyük çocuklar:

Antibiyotikli spreyler:

 • Bioparoks. Yerel antibakteriyel etkiye sahiptir. Inflamatuar süreci kaldırır. Alerjiye neden olabilir. 2,5 yaşından küçük çocuklarda kontrendikedir. Son zamanlarda, bu durdurulan olmuştur.
 • Anjinal. Boğaz ağrısını sarar ve rahatsızlığı azaltır. Mikroplara karşı savaşır. Inflamatuar süreci kaldırır. Kurucu bitki bileşenleri sayesinde, antispazmodik etkisi ve daha güçlü bir antimikrobiyal etkisi vardır. Alerjiler için kontrendikedir.

Çözünme tabletleri

Emilim için angina haplarının tedavisinde göz ardı etmeyin:

 • Lizobakt. 3 yaşından önce kullanmayınız. Mukoza boğazının bağışıklık sistemini güçlendirir ve anjinine neden olan mikropları ve mantarları yok eder. Ağız ve boğaz mukozasını enfeksiyondan korur. Daha önceki tedavi başlatılır, etki ne kadar büyük olur.
 • Faringosept. Mukoza boğazındaki bakterilerin çoğalmasını bastırır. 3 yaşından büyük çocuklarda rezorpsiyon için kullanılır.
 • Grammidin. Antimikrobiyal etkiye sahiptir. Enfeksiyon patojenlerinin boğazını temizlemeye yardımcı olur. Antibiyotik içerir. Boğazda ağrıyı azaltır.

Durulama için etkili araçlar

 • Durulama için en etkili araç furacilindir. Daha önce suda çözülmesi ve etkilenen yüzeyi günde birkaç kez tedavi etmesi gereken tablet formunda mevcuttur.
 • Miramistin ayrıca durulama çözeltisi şeklinde de mevcuttur (okumaya devam etmenizi öneririz: Miramistin spreyi çocuklar için boğaza nasıl uygulanır?). Enfeksiyonu yok etmek ve iltihabı gidermek için yardımcı olacaktır.
 • okaliptüs ve papatya çiçeği yapraklarından örneğin belli otlar, aşılanmasının da anjin ile yardımcı olabilir, ancak bunlar bileşenleri ve alerjik reaksiyonların hoşgörüsüzlük durumunda kontrendikedir.
Boğazın anjina ile durulanması için hazırlanmış furacilin çözeltisi

Antipiretik ilaçlar

Ateşi hafifleten ilaçlar:

Hangi durumlarda antihistaminik alımıdır?

Boğaz ağrısı belirtileri ile mücadele için ek bir araç olarak alerji ilaçları uygulayın. Enflamasyonun ana belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olurlar - boğazda kızarıklık, şişme, yanma hissi ve terleme. Ayrıca, uzun bir antibiyotik alımı vücutta alerjik reaksiyon gelişimini tetikleyebilir.

Vitamin-mineral kompleksleri ve probiyotikler

Uzun süreli bir hastalık çocuğun vücudunu tüketir ve besinlerin yenilenmesini gerektirir. Hastalıktan sonra sağlık vitaminleri ve mineralleri korumak önemlidir. Ayrıca, antibiyotiklerin kullanımı bağırsak mikroflorası üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir. Sonuç olarak, akut diyare ve arka plan ilerleyici dehidratasyon olabilir. Bunu önlemek için probiyotiklerle paralel olarak reçete edilir. Ayrıca anjinin tedavisi ve önlenmesi için çeşitli immüno-uyarıcılar kullanmakta etkilidir.

Homeopatik ilaçlar

Bu tür ilaçlar alternatif tedavi yöntemlerini ifade eder. Bu tür ilaçlarla tedavi, antibiyotik ve antiviral ajanlarla tedavinin yerine geçmeyecektir. Kendi kendine ilaç verme. Bunu, analiz sonuçlarına göre doğru bir şekilde teşhis eden bir uzmana vermek ve yeterli tedaviyi reçetelemek daha iyidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Evde yetişkinlerde larenjit tedavisi

Larenjit, larinkste bir virüs, bakteriyel, fungal enfeksiyon meydana geldiğinde oluşan bir enflamasyondur. Evde ve vokal kordlarla hızlı bir şekilde nasıl tedavi edilebileceği, kronik larenjit hastalarının, özellikle de konuşma ile ilgili profesyonel aktiviteleri olan yetişkinlerin bilinmesi yararlıdır.

Bir pürülan bir boğazda boğazını işlemek için mi?

ağrı kesiciler durulama, spreyler, pastiller - akut ağrı olarak pürülan angina ile boğaz, anti-inflamatuar maddeler ile bir çözelti ile muamele edilmesi, ya da lokal anestezik para kullanımı.