Loading

Larenjitlerden Tabletler ve Pediatri Kullanımının Özellikleri

Larenjit (larinksin iltihaplanması) erken yaşlarda daha sık görülür (yaklaşık altı aydan üç yıla kadar).

Klinik istatistiklere göre, hastalık genellikle çocukların yarısından fazlasını taşır.

Erişkin enfeksiyonu daha az yaygındır.

Daha büyük ölçüde, insanlar yaşamları ve çalışmaları, vokal kordları veya larinksin zayıflamış bağışıklığı olan bir kişinin mukozası üzerindeki bir yükle ilişkili olarak maruz kalırlar.

Doktor tarafından atanan larenjit tabletleri, solunum yollarının epitelyumunu yumuşatmaya, hastalığa neden olan bakteriler veya virüslerle etkili bir şekilde savaşmaya, iltihap belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur.

Akut veya kronik larenjit için en yaygın farmakolojik ilaç grubu, topikal uygulama için antiseptik ilaçlardır. Onlar belirgin bir antimikrobiyal, yumuşatıcı, analjezik etkiye sahiptir. Üst solunum yollarının ve ağız boşluğunun (farenjit, bademcik iltihabı vb.) Tüm iltihaplı hastalıkları için yaygın olarak reçete edilirler.

Topikal uygulama için larenjitlere karşı antiseptik tabletlerin avantajı, nadir istisnalarla kontrendikasyonların neredeyse tamamen yok olmasıdır. Aktif bileşenleri, toplam kan akışına son derece düşük bir konsantrasyonda girerler, böylece sistemik bir etki yaratmazlar.

Larenjitden kaynaklanan resorpsiyon için tabletler, ilacı oluşturan maddelere karşı aşırı duyarlılık için kullanılmaz.. Ek olarak, çocuklarda larenjitin topikal uygulaması için tabletlerin kullanımıyla ilgili bazı zorluklar vardır. Gerçek şu ki, belirli bir yaşa kadar, çocuğun ilacı nasıl doğru bir şekilde kullanacağını açıklamak zor.

önemli

Lizobakt ve Imudon gibi maddeler, belirli bir immünomodülatör etkiye sahiptir, bu nedenle otoimmün hastalıklarda kontrendikedirler.

Bununla birlikte, larenjit tedavisi için bazı antiseptik ilaçlar yeterli değildir. Bunlar kombinasyon terapisinin sadece bir parçasıdır.

Ayrıca, bu ilaç grupları reçete edilir:

 1. Öksürük gidericiler. Genellikle çocuklarda bulunan eşzamanlı bronşit ile balgamın geri çekilmesini kolaylaştırmak için balgam söktürücü ilaçlara ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, eğer hasta ağrılı bir kuru öksürükten endişe ediyorsa, sesin havlamasıyla, alt solunum yolundan gelen mukus salgılanmasının ilaç uyarımı sadece durumu daha da kötüleştirecektir. Bu durumda, beyindeki öksürük merkezini doğrudan etkileyen ilaçlar gereklidir. Bununla birlikte, kan dolaşım bozuklukları, kardiyak aktivite, gebelik, emzirme, böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu kontrendikedir.
 2. antibiyotikler Boğazdan bakteriyolojik bir pozitif sonuçla ya da bakteriyel enfeksiyon semptomları için tipik olarak belirtin (37.5 ° 'nin üzerindeki sıcaklık artışı, klinik kan testindeki karşılık gelen rakamlar). Genellikle, düşük toksik, geniş spektrum ajanları, sefalosporinler, penisilinler grubundan kullanılır. Makrolidler larenjit komplikasyonlarında gösterilmiştir. Bazı antibiyotikler hamilelik sırasında izin verilir, ancak dikkatli bir şekilde karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalara reçete edilmelidir.
 3. antihistaminikler. Alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır, şişlikleri etkili bir şekilde giderir.
 4. NSAID'ler (steroidal olmayan anti-inflamatuar ilaçlar) esas olarak yüksek vücut ısısında reçete. Bu ilaçlar, mide ve bağırsakların ülseratif lezyonları olan kişilere izin verilmez.

Larenjitlere karşı çok daha az sıklıkla antiviral tabletler kullanılır. Gerçek şu ki, larinksin inflamasyonu nedeni ARVI ise, bu durumda çoğu durumda vücut ek ilaç tedavisi olmaksızın enfeksiyonla başa çıkacaktır.

Larinksin iltihaplanması için en iyi tedaviyi seçmek oldukça zordur. Ayrıca, tüm randevular muayene verileri ve test sonuçlarına dayalı bir doktor tarafından yapılmalıdır.

En popüler tabletler ve lolipoplar:

 • Lokal antiseptik ilaçlar. Faringosept, Lizobakt, Laryngosept, Strepsils, Falimint içerir. 3 (ilk 2 ilaç) veya 5 (geri kalan) yıl olan çocuklar için kullanılır.
 • Antibiyotikler. Bunlar Zinnat, Augmentin, Flemoxin Solutayub, Cefodox, Sumamed içerir. Pediatri, 12 yaşın altındaki çocuklara yönelik talimatlara göre kullanılır; ilaçlar bir süspansiyon olarak uygulanır.
 • Balgam söktürücü ilaçlar. Örneğin, Ambroksol ve analogları, ATSTS. 6 yaşından büyük çocuklar için reçete edilir, daha erken yaştaki hastalar için bir şurup reçete edilir.
 • Karşı-öksürük, merkezi eylem anlamına gelir. Bunlar 5 yıldan beri genç hastalar için reçete Eufillin içerir.
 • antihistaminikler. Erius, Cetrin - 6 yaşından küçük çocuklar için şurup şeklinde reçete edilirler. Loratadin, 2 yaşından büyük çocuklar için reçete edilir.

Hastalar larengit'ten tabletleri almanın başlamasından 2 - 3 gün sonra, boğazda ağrıların arttığını, sesin geri döndüğünü ve daha az sıklıkla öksürdüğünü belirtir. Bu ilaçlara iyi bir katkı, homeopatik ilaçlardır.

Ama onların eylemlerinin yavaşça geliştiğini düşünmeye değer, bu yüzden alevlenmeler için tavsiye edilmez. Bununla birlikte, bu tür haplar kronik larenjit için koruyucu bir önlem olarak hizmet eder. Yani doktorlar Homeovox, Tonsilotren, Tonzipret'i öneriyorlar. Eczanede daha iyi gezinmek için, bu ilaçların ve fotoğraf paketlerinin fiyatı internette bulunabilir.

Larenjitli pastiller, gerekli ilaçların gözden geçirilmesi

Larenks enfeksiyonu tedavisi için ilaçlar, testlerin sonuçları, enflamatuar sürecin şiddeti ve kontrendikasyonların varlığı veya yokluğu tarafından yönlendirilen bir doktor tarafından seçilmelidir. Aynı bileşime sahip ilaçların ucuz ve pahalı analogları için, kendi kendini değiştirme önerilmemektedir.

İlacın etkinliğinin sadece ana aktif bileşeni değil, aynı zamanda saflaştırma derecesini de etkilemesidir.

Bu nedenle, daha ucuz ilaçlar uygun şekilde "işe yaramaz".

İşte larenjit gelen reçete sık sık tabletlerin bir açıklaması

Topikal kullanım için tabletler ve pastiller

 • Tharingosept (Romanya)
  Patojenik streptokok mikroflorasının büyümesini askıya alır.
  Doz: Günde 5 tablete kadar.
  Fiyatı: 180 ruble.
 • Falimint (Almanya)
  Boğaz ağrısı giderir, kuru refleks öksürük giderir, antiseptik etkisi vardır.
  Doz: Günde 5 tablete kadar.
  Fiyatı: 240 ruble.
 • Strepsils (Büyük Britanya)
  Antimikrobiyal etki, laringeal mukozayı yumuşatır.
  Doz: Günde 8 lolise kadar.
  Fiyat: 210 ruble.
 • Lizobakt (Bosna Hersek)
  Antiseptik etkisine ek olarak immünomodülatör bir etkiye sahiptir.
  Doz: Günde 8 lolise kadar.
  Fiyatı: 300 ruble.

antibiyotikler

 • Zinnat (Büyük Britanya)
  KBB hastalıklarının ana patojenlerine karşı aktiftir - organlar. Hamilelik sırasında izin verilir.
  Doz: günde iki kez 250 mg.
  Fiyatı: 420 ruble.
 • Augmentin (Büyük Britanya)
  İlaç geniş spektrumlu, düşük toksik, anne sütüne nüfuz etmez.
  Doz: Yemeklerden hemen önce günde üç kez 1 tablet.
  Fiyatı: 190 ruble.

Anti-öksürük ilaçları

 • Larenjit Lazolvan'dan pastiller (Almanya)
  Balgamı sıvılaştırır ve atılımını artırır.
  Doz: 1 - 2 pastil günde üç kez.
  Fiyatı: 180 ruble.
 • Eufillin (Rusya)
  Kuru öksürük semptomlarını hafifletir.
  Doz: günde 1 ila 3 tablet.
  Fiyat: 15 ruble.

Antialerjik ajanlar

 • Erius (ABD), Suprastin (Macaristan)
  Ödemi etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Uyuşukluğa neden olmaz.
  Doz: günde 1 tablet.
  Fiyat: Erius - 650 ruble, Suprastin - 130 ruble.

Emilim için lolipop yerine sprey kullanabilirsiniz. Ancak bu dozaj formu laringospazm riski nedeniyle küçük çocuklar tarafından kullanım için kontrendikedir. İlaç tedavisinin etkinliğini artırmak için, geleneksel tıp tariflerini kullanabilirsiniz.

Yani, calendula çiçekleri, papatya, St. John's wort, okaliptüs suyu ile durulama öneririz. Bunların pişirilmesi, bir bardak kaynar su üzerinde ezilmiş bitkilerin bir çorba kaşığı temelinde yapılmalıdır. Gargara, sıradan bir soda çözeltisi (200 ml ılık su için 1 çay kaşığı) ile durulanabilir. İyi kanıtlanmış votka veya hardal, boyunda, mineral suyla solunarak sıkıştırır.

Larenjitli herhangi bir tablet, pastil ve pastil sadece bir doktor tarafından belirtildiği gibi alınabilir. Ayrıca tedavi süresini de belirler (genellikle 10-14 gün). Tedavinin 2. - 3. gününde herhangi bir etkisi yoksa, ek bir doktor konsültasyonu gereklidir. Antibiyotik değiştirmek veya bir hastanede tedaviye devam etmek gerekli olabilir.

Larenjitli tabletlerin listesi

Larenjit, larinks ve trakeanın üst kısımlarının iltihaplanmasıdır. Çoğu zaman bu aşırı soğuma sık sigara ve alkol tüketimi, kuru ve tozlu alanlarda uzun kalmak, kataral, bulaşıcı hastalıklar (ARD, grip, bronşit, kızıl, boğmaca, kızamık, kızamıkçık, pnömoni, alerji) ve diğerlerine karşı çıkar.

Bir doktor tarafından atanan larenjit tabletleri, solunum yolu mukozasının yumuşatılmasına katkıda bulunur, mukolitik (sıvılaştırıcı balgam) aksiyonuna sahiptir, hastalığa neden olan bakterileri veya virüsleri yok eder.

Larenjit tedavisi

Larenjitin iki ana formu vardır:

 • akut (5-10 gün sürer, altta yatan hastalık ile ilişkili belirli faktörlerin etkisi altında oluşur);
 • Kronik (sürekli akut formları aktardıktan sonra gelişir, iki haftadan fazla sürebilir).

Sırayla, formların her biri çok çeşit var.

Belli bir tedaviyi gerçekleştirmeden önce, hastalığı teşhis etmek gereklidir.

Larinks inceledikten sonra, kulak burun boğaz uzmanı aşağıdaki muayeneleri reçete edebilir:

 • kan ve idrarın genel analizi (enflamatuar süreçlerin varlığı için);
 • balgamın bakteriyolojik muayenesi;
 • alerjik araştırmalar;
 • laringoskopi yapmak.

Tedavi, (evde), ancak ağır formlarda mümkündür - sadece durağan.

Çocuklarda ve yetişkinlerde tüm larenjit tipleri için genel bir tedavi rejimi vardır:

 • tam dinlenme bir gırtlak sağlamak (5-7 gün boyunca sessizlik);
 • diyet değiştirmek (soğuk, tuzlu, baharatlı, baharatlı yiyeceklerin kullanılmasından sakınmak);
 • kötü alışkanlıkların tamamen dışlanması (sigara, alkol);
 • bol sıcak içecek göster;
 • apartmanda havanın nemlendirilmesi;
 • tam uyku sağlamak;
 • larenjitin ortaya çıktığı altta yatan hastalığın tedavisi;
 • ilaç gırtlak - antiviral (Anaferon, Arbidol, Citovir-3 Kagocel), antibakteriyel (Sumamed, Augmentin, seftriakson, Tsefekon, Zinnat) ya da antihistaminikler (loratadin, Tsetrin, setirizin) ilaçlar almak;
 • anti-inflamatuar aerosoller ve larenjit tabletleri ile lokal terapi;
 • boğazın tuzlu çözeltilerle, antiseptik ilaçlarla ve bitkilerle (soda, bir iyot damlasıyla tuz, papatya, miramistin, klorofilit, tundum verde, rotokan) durulanması;
 • Nazal mukoza zarını, nazofarenks ve boğazı nemlendirmek için inhalasyon.

Bu hastalık için reçete edilen ilaçlar üzerinde duralım.

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler

 • Neo-Angın. Antiseptik, ağız ve boğazın enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıklarının yanı sıra ağrının hafifletilmesi için reçete edilir. Bu 6 yıl ve yetişkinlerden 1 tablet her 3 saatte bir reçete edilir. Bir günde en fazla 8 adet alabilirsin.
 • Faringosept. Aktif madde ambazon monohidrat, Oral kavitenin enflamatuar ve enfeksiyöz hastalıklarının patojenlerini ortadan kaldırmada aktiftir. Belirgin bir bakteriyostatik etkiye sahiptir, yani. mikroorganizmaların çoğalmasını önler. İlaç hafif formda geçerse, oral hastalıklar için tek tedavi olarak reçete edilebilir. Yetişkinler için dozaj 1 tablo. Günde 5 kez, 3-7 yaş arası çocuklar için, günlük oran (0.03 gr) 3 doza bölünmüştür. Hamilelik ve emzirme döneminde Tharyngept kullanımıyla ilgili talimatlar, aktif madde kan dolaşımına girmeden lokal olarak hareket ettiğinden bu dönemde kullanılabileceğini belirtir. İlacın yorumları sadece pozitiftir, terleme hissi ve ağız ve boğazdaki diğer rahatsızlık durumlarından kurtulmak şeklinde olumlu bir etkinin hızlı bir başlangıcı vardır.
 • Geksoral Küvetler. Ana bileşenleri: klorheksidin hidroklorür (antibakteriyel özellik) ve benzocaine (Anestezi). Tükürüğün tükürükte uzun süreli bulunmasıyla pozitif tarafta dikkati çekmektedir. Günde 4 tablet miktarında 4 yıldan itibaren reçete edilebilir, düzenli aralıklarla bir tane emilir. 12 yıl ve yetişkinlikte, 8 tablet, her 1-2 saatte bir. Larenjit Hexoral Taps'li resorpsiyon tabletlerinin, ağızdaki açık yaralar veya ülserlerle ve ayrıca aktif bileşenlere karşı artan hassasiyetle kontrendike olduğuna dikkat ediniz. Değerlendirmelere göre, hastalığın ilk belirtileri tespit edildiğinde, hastalığın tedavisinde maksimum etki, fonların hemen kabul edilmesiyle elde edilir. Bu çare hoş bir tada sahiptir, hızlı bir şekilde ağrıyı hafifletir.
 • Lizobakt. Antiseptik, genellikle doktorlar tarafından KBB hastalıkları için kanıtlanmış bir araç olarak değil, aynı zamanda diş hekimliğinde de önerilir. Kontrendikasyonlar: yaş 3 yıl ve laktoz, laktoz eksikliği, bireysel bileşenlerin intoleransı intoleransı ile ilgili sorunlar. Alerji olabilir. Lizobakt, 3 yaşından büyük çocuklar için ve aynı zamanda (ilk trimesterde dikkatle) ve emzirme sırasında gebe kadınlar için larenjit için bir ilaç olarak kullanılabilir. 12 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar, şemaya göre, erken yaşta, günde 4 kez 2-3 tablete kadar reçete edilir. Değerlendirmelere göre, doğru uygulandığında, etki oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkar, çok nadir durumlarda alerjik reaksiyonlar ortaya çıkar.
 • Dekatilen. Aktif maddelerden oluşan bakterisit bir madde dibucaine hidroklorür (anestezi) ve klorür dequalinium, Bakterileri, mantarları ve antibiyotiklere direnç gösteren bir dizi suşları ortadan kaldırır. Larenjit Resatilen'den rezorbsiyon için tabletler 5 günden fazla olmamak koşulu ile kullanılabilirler, daha sonra doktorun tedavisini ayarlamak gerekir. Yetişkinler için dozaj 1 tablo. Her 2 saatte bir akut dönemin geçmesinden sonra aralık 4 saate, günde en fazla 10 tablete çıkar. 3 saatte 1 tablette 4 yıl olan çocuklarda 4 saat içinde daha fazla. Hamilelik sırasında ilacın etkisinin araştırılması yapılmamıştır, bu nedenle kullanımı sadece ilgili hekimle yapılan anlaşma ile mümkündür. Tabletin emilmesinin çok yavaş olması, tabletin alınmasından hemen sonra diş macunlarının kullanılması önerilmez.
 • Septolete. Antineptik, larenjit, bademcik iltihabı ve farenjit ile boğaz için bir tablet formunun yanı sıra diş etlerinin iltihabı. Çözülmek için düzenli aralıklarla, 4-6 yaş çocuklar için günde en fazla 4 pastil, 6 adet olmalıdır. - 10-12 yaş, 8 w. - 12 yaş ve yetişkinler. Yan etkileri arasında, günlük dozun aşıldığı durumlarda, alerjinin düşük olması, diyare, bulantı ve hatta kusma ile ayırt edilebilir. Genel olarak, bazı hastalar düşük bir etki süresi bildirmesine rağmen, ilaca ilişkin incelemeler olumludur.
 • TerraFlu Lar. Antiseptik, lokal anestezik, hem rezorpsiyon için tablet formunda hem de sprey şeklinde kullanılabilir. 4 yıl ve yetişkinlerden 2-3 saat içinde 1 tablet için, çocuklar için maksimum 6 adet / gün ve yetişkinler için 10 adet / gün olarak kullanılmasına izin verilir. Acil durumlarda, her 1-2 saatte bir, ancak izin verilen maksimum günlük dozda çözülebilir. Geri besleme, ağrının hızlı bir şekilde ortadan kaldırıldığını gösterir, ancak kullanım diğer farmasötik grupların preparatları ile birlikte olmalıdır.
 • Geksaliz. Genellikle KBB pratiğinde ve diş hekimliğinde anti-enflamatuar, antiseptik ve analjezik olarak reçete edilir. Hexalisis yetişkinlerde ve 6 yaşına ulaşmış olan çocuklarda larenjit karşı bir ilaç olarak reçete edilir. Alerjik belirtiler, süperinfeksiyonun ortaya çıkması (hücrenin sekonder enfeksiyonu) gibi olası yan etkiler, bakteriyel ve / veya fungal enfeksiyonlarla enfeksiyon olasılığının artması ile birlikte dysbiosis gelişimi. Bu tabletlerin uzun (10 gün) alımı nedeniyle ikinci mümkündür. Günlük dozaj - en fazla 8 tablet, 2 saat içinde yetişkin 1 parça, çocuklar - 4 saat. En büyük etkiye ulaşmak için, çok yavaş bir şekilde çözülmek, en iyisi dilin altına almak gerekir. Hexalysis ile tedavi sırasında, benzer etki mekanizmalarının kullanılmasından kaçınmak gerekir. Değerlendirmelerde, hastalar tedavinin olumlu etkisini, hoş bir tadı not ederler.
 • homeopati. Homeopatik ilaçlarla olası tedavi. Örneğin, larenjit gelen tabletler Gomeovoks. Anti-enflamatuar ve mukolitik etkileri vardır, ses kaybıyla, kısrakla alınırlar. Çocuğun öksürük atakları olabileceği ve çocuğun boğulma ihtimali olduğu göz önünde bulundurulduğunda, ancak çocuklara yaşından sonra izin verilir. 2 saat içinde 2 parça alın, en fazla 24 tablet. Durumun iyileştirilmesinden sonra, alım sıklığı günde 5 kez 2 parçaya ayarlanır. Larengitlere karşı homeopatik tabletler çocuklukta en çok tercih edilir, çünkü bunlar nadiren de olsa alerjik deri döküntülerine yol açabilse de, en az zararlı kimyasal bileşik içerirler.

Larenjit ile öksürük tedavisi

Genellikle larenjit ile, hastalar öksürük muzdarip. Hastalığın ilk aşamasında, solunum yollarının ödemine neden olabilen hırıltı ve nefes alma zorluğu ile birlikte kuru bir öksürük görülür.

Kuru öksürük tedavisi

Bu durumda inhalasyonlarla, örneğin Pulcicort veya Budesonide ile tedavi edilmesi önerilir. Ayrıca öksürük için, basit tuzlu su veya mineral suyla, ancak her zaman alkali ile inhalasyon yapabilirsiniz.

Phytopreparations ile buhar inhalasyonları veya deniz tuzu çözeltisi larenjit karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Öksürük rahatsız edici ve yorucu ise, antitüsif ilaçlarla ilgili yardım isteme zamanı:

 • Sinekod. Damla, şurup ve tablet şeklinde mevcuttur. İlaç, solunum yolu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan ve büyük ölçüde kolaylaştıran bronkodilasyon (solunum yolunun direncini azaltır) etkisine sahiptir. Sinecode hamilelik sırasında (1 trimester), akciğerlerde kanama, 2 aya kadar (damla), 3 yıl (şurup), 6 yıl (tablet) çocuklarda kontrendikedir. Tedavi süresi 1 haftadan fazla değildir, bu süreden sonra ilaç iptal edilir. Bu ilaç hakkındaki yorumlar çelişkilidir, ancak genelde, bazı hastalar Sinecode'un öksürüğü tedavi etmediğini, ancak sadece onu baskıladığını belirtmesine rağmen, olumlu etkilerine dikkat çeker.
 • Stoptussin. Kombine ürün, damla, şurup ve tablet şeklinde mevcuttur. Anestezi etkisi yanı sıra belirgin bir antitussif ve balgam söktürücü özellikleri vardır. Çocuklarda larenjit ile tabletler, ardından kuru öksürük, 12 aylık şurup, 6 aydan itibaren şurup reçete edilir. İlacın tablet formu, ağırlığa bağlı olarak, çiğneme olmadan, şurup olmaksızın, su ile yıkanmalıdır. Hamilelik ve laktasyondan bu ilaçla tedaviden kaçınılması önerilmektedir. Tabletlerin yorumları pozitiftir, pek çoğu, birkaç gün içinde bir öksürüğün kurtulmasına izin veren neredeyse anında bir etki göstermiştir.
 • libeksin. Oral uygulama için tabletler şeklinde antitusif ilaç. Uygulamanın etkisi kodeine benzer, ancak bağımlılığa neden olmaz ve aynı zamanda solunum sürecine de girmez. Kullanımı için endikasyonlar kapsamlıdır ve kontrendikasyonlar komponentlere duyarlılık, galaktoz intoleransı ve solunum organlarındaki sekresyonların bolca salgılanmasıdır. İlaç hakkındaki yorumlar oldukça çelişkilidir ve birçok hasta etkisiz bir ajan olarak Libexin'i karakterize etmektedir.

Balgam oluşumu sonrası, şurup şurupları ve tabletleri yardımıyla çıkmasına yardımcı olmak gerekir.

söktürücüler

 • Doktor anne. Bir balgam söktürücü olarak, resorpsiyon için şurup ve pastiller üretilir. Bitkinin ana bileşenleri. Şurup 3 yıldan itibaren reçete edilir ve 18 yıldan itibaren larenjit tedavisi için haplar. Çok sayıda gözden geçirme, terapötik etkinin, başvurunun başlamasından birkaç gün sonra fark edildiğini göstermektedir. Ve daha erken tedavi, hastalığın ilk belirtilerinden sonra başlar, daha hızlı iyileşme.
 • Althea şurubu. Bir balgam söktürücü ve lokal bir anti-enflamatuar ajan, tat olarak tatlıdır. Doz: 12 yıla kadar, 1 çay kaşığı bir bardak suyun çeyreğinde günde 5 kez, 12 yıldan itibaren yetiştirilir ve yetişkinlere 1 st. after fincan için kaşık da yemeklerden sonra günde 5 kez.
 • Gerbion. Antitussif ve balgam söktürücü özellikleri ile kombinasyon ilaç, primrose kökleri, ortak kekik otu, levomenthol, sukroz özleri içerir. Hamilelik ve emzirme döneminde akut formun ve yalancı krupinin obstrüktif larenjitinden sonra 2 yaşın altındaki çocuklar için Herbionum reçete edilmez. Yetişkinler için dozaj 15 ml. Çocuklardan sonra, çocuğun yaşına bağlı olarak günde 3-4 kez. 3 haftaya kadar tedavi süresi, daha uzun bir süre sadece doktorun izni ile izin verilir.
 • ambrobene. Salım biçimleri oldukça çeşitlidir: intravenöz uygulama için enjekte edilebilir solüsyon, şurup, inhalasyon çözeltisi, geciktirici kapsüller ve akut veya kronik formda ortaya çıkan larenjit ve diğer solunum yolu hastalıklarından gelen tabletler. İlacın türüne bağlı olarak, kendi yan etkileri ve farklı bir dozajı vardır, bu yüzden bir doktor tedaviyi reçete etmelidir. İncelemeler çoğunlukla olumludur ve yüksek verimlilik, hoş tadı, hız, yenidoğanlarda bile kullanma olasılığı gibi birtakım avantajlar not edilir.
 • Gedeliks. Damla ve şurup şeklinde üretilen ana bileşen sarmaşık yapraklarının bir özüdür. Bitki kökenli bu ürün, bir balgam söktürücü, mukolitik ve spazm önleyici etkiye sahiptir. Çocuklar tarafından kullanım için izin verilen doz, ilaç tipi ve çocuğun yaşına bağlıdır. Gebelik ve emzirme döneminde Gedelix reçete edilemez. Bu araç hakkındaki yorumlar olumludur, ancak bazı durumlarda alerjik reaksiyonlar vardır.

Öksürük için ilaç tedavisi halk ilaçları ile takviye edilebilir. Örneğin, bal ile taze sıkılmış havuç suyu. Gün boyunca, bu infüzyonu bir bardak meyve suyu 15 ml bal oranında karıştırın.

Çok etkili kuru teneffüs etme - tavada tavayı ısıtın ve birkaç damla okaliptüs yağı ekleyin. Bu çiftleri günde iki kez 10 dakika teneffüs edin.

Sonuç olarak, çocuk veya yetişkinler için herhangi bir larenjit tabletinin, yalnızca hastalığın tipini doğru bir şekilde belirleyecek ve tedavi edici bir tedavi yöntemi önerecek bir doktor tarafından muayene edildikten sonra alınabileceği konusunda bir kez daha uyarmak gerekir.

Ilk doktor

Larenjit ve farenjit için en iyi ilaç

 • Hangi ilaçları kullanmalıyım?
 • Ne zaman antibiyotik kullanmalıyım?
 • Larenjit ve farenjit için kullanılan antibiyotik türleri
 • Farenjit ve larenjit tedavisinde ampisilin
 • Farenjit ve larenjit tedavisinde seftriakson
 • Farenjit ve larenjit tedavisinde klaritromisin

Larenjit ve farenjit için ilaçlar larinks, bronşlar, akciğerler ve nazal mukozanın enfeksiyonu ve enflamatuar süreçleriyle başa çıkmaya yardımcı olan bir dizi ilaç içerir. Ve doktor, sadece bu hastalığın vücudun bu bölgelerindeki zararlı bakterilerin sayısındaki artış nedeniyle geliştiğinde antibiyotiği reçete eder.

Larenjit ve farenjit tedavisine gelince, hafta boyunca konuşma önerilmemektedir ve vücudun geri kalan kısmı da önemlidir. Hastalığın derecesine bağlı olarak antibiyotik kullanmak gereklidir. Balgam ve mukus kaldırmak için mukolitikler kullanabilirsiniz. Ek olarak, doktor şişliği hafifletmeye yardımcı olacak ilaçlar da reçete edebilir. Antimikrobiyal bir sprey kullanmak zorunludur, böylece bakteriler başka organlara yayılmaz. Fizyoterapiyi kullanabilir, bacaklarınızı rahatlatabilir, boğazınızda sıcak kompresler ve inhalasyon yapabilirsiniz. Bronş ve akciğerin daha iyi çalışması için meyankökü ve diğer otlarla birlikte çayın yanı sıra papatya ve adaçayı ile birlikte yararlı durulama.

Hangi ilaçları kullanmalıyım?

Bu tür ilaçlar arasında ilk sırada penisiline dayalı ilaçlar vardır. Doğal madde etkisiz kalırsa, o zaman yarı sentetik penisilin içeren preparatlara geçmek mümkündür.

Yetişkinler için bioparox kullanılabilir. Bu yerel bir etkiye sahip bir aerosoldur. En az bir hafta ihtiyacınız olan bu aracı kullanın. Çocukların tedavisinde, kullanımı yasaktır. laringospazm oluşabilir.

Biseptol kullanabilirsiniz. Bu ilaç, antibiyotik grubuna ait değildir, ancak etkisi geniş bir bakterisid etkisi yaratır.

Balgamı ortadan kaldırmak için, ambroksol, bromhexine veya solvine reçete edilir. Viskoz mukusun çıkarılması gerekecektir. Bu amaçla tussin, mucaltin veya pertussin gibi balgam söktürücü ilaçlar kullanılır.

Balgam henüz değilse, bronşit gelişmeye başlamamıştır. Ancak hasta başka bir sorun yaşayacak - kuru öksürük. Ondan kurtulmak için, antitussif ilaçlara ihtiyacınız var. Bronşları enfeksiyondan koruyabilirler. Boğazdaki iyi kuruluk, ılık süt ve mineral su karışımını ortadan kaldırır.

Katılan hekimin instilasyonu, larinkse bir hidrokortizon ve antibiyotik karışımının uygulanması işlemidir. Doktorlar genellikle buhar ve ısınma kompresleri ile solunum yaparlar. Bunlar arasında en etkili olanı, bir aerosol formunda bir antibiyotik karışımı ile üretilenlerdir. Antibiyotiklere bağırsak çalışmasını büyük ölçüde etkilemeyen doktor, yararlı bakteriler içeren preparatlar reçete eder.

Çocuklarda, larenks çok sayıda yakın yerleştirilmiş kan damarı ile ayırt edilir, bu nedenle bu bölgedeki enflamatuar süreçler hava yollarını bloke edebilen şişlik görünümü ile çok zor ve karmaşıktır. Bu yüzden zamanında doktora başvurmak çok önemlidir. Çocuklar için antibiyotikler son çare olarak atanır, tk. Bir çocuğun zayıflamış vücudu için tehlikelidirler.

İçeriğe geri dön

Ne zaman antibiyotik kullanmalıyım?

Antibiyotikler hastaya yalnızca bakterilerin farenjit veya larenjit nedeni olması durumunda yardımcı olabilir. Başlangıç ​​olarak, boğazdan bir çubukla alınan bakteriyolojik bir analiz gerçekleştirilir. Ayrıca, hastalığın nedenleri olan bakteriler ve bazı antibiyotiklere reaksiyonları belirlenir.

Bununla birlikte, çoğu zaman, bu hastalıkları mümkün olduğunca çabuk tedavi etmek için, antibiyotikler doktorlar tarafından derhal reçete edilir. Bunun nedeni enfeksiyonun çok hızlı bir şekilde diğer organlara geçebilmesi, zaman içinde durdurulmaması ve analiz sonuçlarının iki haftaya kadar beklemesi gerekmesidir. Ayrıca, her hastanenin bu tür analizlere izin veren bir laboratuvarı bulunmamaktadır.

Bu nedenle, doktor hastanın genel klinik resmine bağlı olarak antibiyotikler reçete eder. Normal semptomların arka planında ateş ve pürülan akıntı varsa, bakteriyel enfeksiyonun yanı sıra, virüs de vücutta gelişir.

İçeriğe geri dön

Larenjit ve farenjit için kullanılan antibiyotik türleri

Larenjit ve farenjit tedavisi için gerekli olan tüm antibiyotikler üç gruba ayrılabilir.

Birincisi penisilin içeren ilaçlar içerir. Bu ilaçlar arasında, çoğunlukla, augmentin, ampisilin ve amoksiklav kullanılmaktadır.

İkinci ilaç grubu sefalosporinler ile ilgilidir. Aralarında aksetin, seftriakson ve benzerlerini bulabilirsiniz.

Üçüncü alt grubun tıbbi preparatları, makrolidlerin kategorisine aittir. Çoğu zaman katılan doktor, summa veya klaritromisini atar.

Antibiyotiklerin kullanımı, bir hidrokortizon çözeltisi ile birlikte ortaya çıkar. İlaçları reçete etmeden önce, hastanın bunlara karşı alerjik reaksiyonları olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Ek olarak, bir dizi ilaç, hastalığın evresinden hastalığın nedenine bağlıdır.

İçeriğe geri dön

Farenjit ve larenjit tedavisinde ampisilin

Bu ilaç yarı sentetik penisiline dayanır. Eylemi mikroplara karşıdır. İlaç kullanımı bir haftadan 3 haftaya kadar olabilir. Yemeklerden yarım saat önce ya da 2 saat sonra yemekten sonra yemelisiniz. Bir seferde, en fazla 0,5 g almanız gerekir. İlaç alma arasındaki süre 5 saattir. Genel olarak, insan vücudu yan etkileri olmaksızın ilacı oldukça kolay bir şekilde tolere eder. Bazı durumlarda, bulantı ve erüstasyon meydana gelebilir. Bağırsaklara olumsuz bir etki veya ilaca karşı alerjik bir reaksiyon ile, disbiyoz ve döküntü mümkündür. Penisiline karşı yüksek bir ters reaksiyon ile, ilacı terk etmek gereklidir. Kontrendikasyonlar böbrek, karaciğer, astım ve alerjilerdir.

İçeriğe geri dön

Farenjit ve larenjit tedavisinde seftriakson

Bu ilacın belirgin bir bakterisidal etkisi vardır. Kas içi ve intravenöz enjeksiyon için beyaz bir toz şeklinde mevcuttur. Çözelti sadece taze karıştırılır. Seftriakson enjeksiyon için steril su ile etkileşime girebilir. Kas içi uygulama için, oran aşağıdaki gibidir: 2 ml su başına 0.5 g seftriakson. İntravenöz kullanım için 0.5 g 5 ml su ile karıştırılır. İlacını verirken ağrılı hislerden kaçınmak için,% 1'lik bir lidokain solüsyonuna önceden girebilirsiniz.

Yan etkiler mide bulantısı, baş dönmesi, ishal, kolit, deri döküntüleri, nefrit ve benzerlerini içerir.

Genel olarak, kontrendikasyonlar sadece hamile kadınlar ve emzirme sırasında ve olası bir alerjik reaksiyonu olan kişiler için mevcuttur. Uzun süreli kullanımla, kanın bileşimi değişebilir. Diğer ilaçlar ile, bakterisidal eylem uyumlu değildir.

İçeriğe geri dön

Farenjit ve larenjit tedavisinde klaritromisin

İlaç makrolidlerin grubuna ait, yarı sentetik bir antibiyotiktir. Bakterisidal etkisi vardır.

Yetişkin hastalar günde 0.25-1 g için 2 kez almalıdır 12 yaşın altındaki çocuklar için, doz iki bölünmüş dozda 15 mg'a düşürülür. Kullanım süresi doktor tarafından atanır. Hastanın böbrek fonksiyonu ile ilgili sorunları varsa, doz yarıya inmelidir. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanım yasaktır.

Yan etkileri arasında Öğürmeyi ve mide bulantısı, baş dönmesi bulundu, tat, döküntü ve kaşıntı, uykusuzluk, panik içinde gastrointestinal sistem ve karaciğer, değişiklikle sorunları.

Larenjit ve farenjit, benzer semptomlara ve genel tedaviye sahip ciddi hastalıklardır. Hastalığın ilk belirtilerinde, tıbbi yardım için hemen bir doktora danışmak daha iyidir, çünkü Gerekli ilaçları alabilecektir.

Ana menünün en üstüne

Makale farenks ve larenks - farenjit ve larenjit iltihabını tedavi etmek için kullanılan ilaçların çeşitlerini anlatıyor. Özellikleri, aktif bileşenleri, uygulama yöntemleri ve kontrendikasyonları anlatılmaktadır.

Anjin için bir çare seçmek hiç de zor görünmüyor - eczane vitrinlerinde mevcut olan çeşitlilik ile. Ancak, ilacı almaya karar veren kişiyi karıştıran bu bolluk budur. Birçok paketi nasıl anlayacaksınız ve hangi araç en etkili olacak?

Farenjit ve larenjit inflamatuar süreçlerdir. Birincisi, farinksin mukoza zarında, ikincisi de larinkste oluşur. Onların sebepleri neredeyse her zaman aynı.

Daha nadiren profesyonel bir patoloji - çok konuşanlar veya vokal ile meşgul olan kişilerde. Çok daha sıklıkla hastalıklar bir enfeksiyondan kaynaklanır - virüsler, bakteriler, bazen mantarlar.

Enfeksiyon şartlı patojenik olabilir - yani, her zaman mukus boğazında ve larinkste yaşıyor olabilir. Bu durumda, örneğin, soğuk içeceklerin kullanımı gibi belirli faktörlerin etkisi altında harekete geçer.

Ayrıca, enfeksiyon dışarıdan da olabilir - çoğu zaman influenza ve diğer solunum yolu enfeksiyonlarıdır. Kökendeki bu farklılıklardan, tedavi taktiğine bağlı olacaktır.

Farenjit ve larenjit tedavisi için çeşitli yöntemlerin birleştirildiği bir komplekste gereklidir. İlaç tedavisi, etiyolojik faktörün ortadan kaldırılması, iltihaplanmanın giderilmesi, semptomların hafifletilmesidir. Fizyoterapi yöntemleri iyileşmeyi hızlandırmaya, sesi düzeltmeye yardımcı olur. Ek evde tedavidir.

Herhangi bir tedavi doktor ile anlaşılmalıdır. Yetersiz veya yanlış tedavi ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir.

İlaç acıyı hafifletmeli

İlaçlar birkaç gruba ayrılır. Her grup farklı işaretleri ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Antibiyotikler genellikle topik uygulama için reçete edilir - şekerler ve spreyler şeklinde. Anti-inflamatuar ilaçlar, durulama veya mukozal irrigasyon veya bir rezorpsiyon tableti olarak reçete edilebilir.

Larenjit için etkili tedaviler: antibiyotikler, semptomatik, topikal ajanlar

Larenjit, larinksin inflamatuar bir hastalığıdır. Karakteristik özelliklere sahiptir, ancak semptomatoloji patolojinin türüne bağlı olarak değişebilir. Tedavi, hastalığın türüne bağlı olarak reçete edilir.

Larenjit: Etiyoloji

Larenjit bulaşıcı ve bulaşıcı değildir. Hastalığın seyri kronik ve akut bir şekilde ortaya çıkabilir. Hastalığın 7 tipi vardır:

Larenjit iltihaplı ses telleri

semptomlar

Genel olarak, tüm patoloji türlerinde semptomatoloji benzerdir, ancak larenjit tipine bağlı olarak farklıdır. Genel semptomatoloji ortaya çıkar:

Tipine bağlı olarak, kan damarları ile kalın mukus ve balgam, ateş, kısmi veya tam ses kaybı ve yorgunluk, boğazda kuruluk mevcut olabilir. Genellikle larenjit farenjit ile birleştirilir.

tıp

Bir apse haricinde her türlü klasik terapi uygulaması uygulanır. Apse durumunda, sadece ilk aşamada tıbbi tedavi uygulanır. Vaka başlanırsa, o zaman pürülan boşluğu cerrahi olarak açmak gerekir. Diğer durumlarda, patolojinin türüne bağlı olarak farklı yönlere sahip ilaçlar kullanılır.

antibiyotikler

Antibiyotikler, mukozal dokuların bakteriler tarafından enfeksiyonu durumunda kullanılır. Ayrıca, sunulan alanda cerrahi müdahalelerden sonra kullanılırlar. Larenjit ile aşağıdaki ilaçları uygulayın:

Antiviral ve antimikrobiyal

Patoloji virüslerden kaynaklanıyorsa antiviral ilaçlar reçete edilir. Çoğu zaman influenza ve diğer akut solunum yolu viral enfeksiyonlarının arka planına karşı gelişir. En popüler antiviral ilaçlar:

Larenjit tedavisinde kullanılan antiseptik ilaçlar, genellikle ya spreyler ya da sıvıları durulama, ya da emilme için tabletler ve pastiller ima:

antihistaminikler

Antihistaminikler genel olarak her türlü inflamatuar ve alerjik hastalık için reçete ederler. Semptomların yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olurlar. Ayrıca, bu ilaçlar vücudun bir alerjene karşı reaksiyonunu azaltmaya yardımcı olur.

Aşağıdaki hazırlıklar sunulmaktadır:

Yetişkinler ilaçları tablet biçiminde alır, ancak çocuklar ilacı şurup veya süspansiyon şeklinde reçeteler. Özellikle ağır vakalarda, oral uygulama imkansızsa veya boğulma riski taşıyorsa (örneğin, larinksin şişmesiyle) enjekte edilebilir uygulama yöntemleri kullanılır.

Larenjit tedavisi nasıl yapılır, bizim videomuza bakınız:

Öksürük için araçlar

Özellikle havlama üstesinden gelmek, öksürük yorgunluğunu gidermeye yardımcı olmayan ve karın bölgesine ait kasların aşırı yüklenmesine ve midenin duvarlarına maruz kalmasına bağlı olarak kusmaya neden olan öksürüğü tüketen larenjit antitusifleriyle uygulanır. Aşağıdaki hazırlıklar sunulmaktadır:

Spreyler ve boğaz çözümleri ve semptomların giderilmesi

Boğaz için spreyler çeşitli etkilere sahiptir. Mukoza zarının tahrişini ortadan kaldırır, kuruluğu ve iltihabı azaltır, larenjit belirtilerini hafifletmeye yardımcı olurlar.

Kompozisyona bağlı olarak, anestetik etki de taşıyabilirler. Temel olarak aşağıdaki araç türlerini uygulayın:

Birçoğunun bitkisel bir temelleri vardır ve acıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Tantum Verde ve Oracept'in bileşiminde, güçlü bir ağrı sendromunu bile hafifletmeye yardımcı olan bir anestetik bileşen vardır.

Boğazın yağlanması için araçlar

Boğazın yağlanması için uygun ilaçlar:

 • Lugol;
 • karotolin;
 • collargol;
 • Gliserin üzerinde tanen.

Güçlü bir öksürükten rahatsız olan daha fazla iltihaplı mukoza zarına zarar vermemek için bu tür fonları dikkatli bir şekilde uygulayın.

ateş düşürücü

Genellikle steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar antipiretik özelliklere sahiptir. Bu gibi hazırlıklar şunlardır:

Hemen hemen tüm bu ilaçların şurup veya süspansiyon şeklinde bir çocuk seçeneği vardır.

Burun damlaları

Rinit belirtileri genellikle ya enfeksiyöz tipin veya alerjik tipin karakteristiğidir. Bu nedenle, larenjit ile burun damlaları sadece bu belirti varsa reçete edilir.

Halk ilaçları

Halk ilaçları da larenjit ile daha az etkili değildir. Klasik ilaç tedavisinin yerini almayacaklar, ancak daha hızlı iyileşmeye ve hastalığın üstesinden gelmeye yardımcı olacaklar. Alerji ve alerjik rinit için bu tarifleri uygulamak yasaktır.

Durulama için otlar

Enflamasyon varlığında durulama için, aşağıdaki otlar kullanılır:

Meyve suları ve çaylar

Ayrıca, meyve suları ve çay larenjitinin tedavisinde de kullanılırlar. Bağışıklığı güçlendirmeye, iltihaplanmayı ortadan kaldırmaya veya tezahürünü azaltmaya yardımcı olurlar. En etkili olanlar aşağıdaki içeceklerdir:

 • Narenciye suları;
 • Limonlu çay;
 • Ahududu çayı meyveleri temelinde;
 • Kırmızı veya siyah frenk üzümü bazlı çay;
 • Ahududu yaprağı, kuş üzümü;
 • Ballı çaylar.

Eğer meyveleri bal ya da reçel yaparsanız, yeşil çay, puer ya da çay oolong çayı tercih etmek daha iyidir. Çay değil, ama son derece yararlı içecek - bal ve tereyağı ile sıcak süt, boğaz yumuşatır. Öksürük etkisine ihtiyacınız varsa, o zaman bir çay kaşığı içme ½ çay kaşığı soda ekleyebilirsiniz.

Larenjit için halk ilaçları:

soluk alma

Larenjit ile zorunlu inhalasyon beklenir. Nefes almayı önemli ölçüde kolaylaştırır, iltihap ve mukoza zarlarının kurumasını önler, antitusif veya balgam söktürücü etkiye sahiptir. Prosedür bir nebülizör, inhaler veya doğaçlama araçlar ile gerçekleştirilebilir.

Tıbbi preparatlar

Tıbbi ürünlerle inhalasyonların yapılması, solüsyonu ısıtmaksızın bir nebülizatörün kullanımını içerir. Bir kişi talimatlara göre bölmeye bir solüsyon döküp, dumanı soluyarak giderir. Bunun için uygula:

otlar

Otlar solunabilir. Bunun için 2 yemek kaşığı gerekir. Ham kaynar su dökün ve yarım saat bekletin. Sonra süzün ve inhalere dökün. Prosedürün en uygun varyantı buhardır.

Inhalasyon için uygulanan:

 • Papatya kimyası;
 • nergis;
 • adaçayı;
 • okaliptüs;
 • Böbrekler çam.

Bu bitkilerin bir karışımını yapabilir ve yukarıda belirtildiği gibi hazırlayabilirsiniz.

yağlar

Yağ inhalasyonları sadece kullanılan bileşenlere alerjinin yokluğunda kullanılır. Temel olarak esansiyel yağlar kullanılır:

İlacın 3-5 damlaı ile bir bardak su eklenir, daha sonra çözelti karıştırılır ve bir inhaler veya nebulizer içine dökülür. Sunulan yağların çoğu Gevkamen merhem gibi bir preparatta mevcuttur. İnhalasyonlar için de kullanılabilir, ancak sadece buhar için. Suyun içindeki bir maç başlığının boyutunu bir merhem ekleyin ve havalandırın.

Komarovsky diyor ki, inhalasyon yapmak daha iyi ne diyor?

görünüm

Kalitatif ve tam teşekküllü tedaviyi yaparken, larenjit tedavi edilebilir bir hastalıktır. Kronik formu sadece remisyon aşamasında olabilir. Tedavinin yokluğunda, patolojiye bağlı olarak, ya kronik aşamaya geçer ya da ilerler ve komplikasyonlara neden olur.

Çocuklarda, bu tip larenjit, astar veya yalancı kabuğu gibi, boğulmaya ve ölüme neden olabilir. Larenjitin pürülan formları komplike pnömoni, sepsis, larinkste stenoz gelişmesine neden olur.

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler

Larenjit, larenksin viral enfeksiyonların etkisi altında ortaya çıkan inflamatuar bir süreçtir ve boğazda farenks, ağrı ve hoş olmayan hislerin şişmesi ile birlikte görülür.. Çoğu zaman, hastalık 3 yaşın altındaki çocukları etkiler, ancak yetişkinlerde de ortaya çıkabilir. Larenjitden kaynaklanan rezorpsiyon için tabletler, bulguları yumuşatmaya, virüsleri bastırmaya ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olur.

Lozenjelerin rezorbsiyona etkisi

Çoğu zaman larenjitli boğazda ağrı güçlüdür, ses kaybı olabilir. Pastillerin kullanımı farinksin mukoza yüzeylerini nemlendirmeye yardımcı olur ve kaybolan sesi geri kazandırır..

Pudra şekilli lolipoplar aşağıdaki rahatsızlık verici belirtileri hafifletmek için reçete edilir:

Çözünen tabletler her insan için farklı davranır: Birisi iki veya üç tekniğe ihtiyaç duyarken, diğerleri uzun bir ders gerektirir.

Bir uzman tarafından reçete edilen bazı ilaçlar arasında birkaç aktif bileşen bulunur. Aktif bileşenlere ek olarak, bitkisel maddeler, uçucu yağlar, nane, bal ve diğerleri içerir.

İlaçların ana avantajı, neredeyse yerel olarak hareket eden dolaşım sistemine girmemeleridir. Bu, uygulamalarından sonra olumsuz etkilerin olmadığını açıklar.

Ancak başka bir tarafı var: Pastilin etkisi minimaldir, bu nedenle tedavi sadece onların yardımı ile neredeyse hiçbir zaman hastalığın tedavisine yol açmaz.. Bu daha güçlü ilaçlar gerektirir. Hastanın larinkste güçlü bir şişlik varsa, lolipoplar tamamen işe yaramaz hale gelebilir.

Lolipoplar nasıl seçilir

Lolipop satın almadan önce doktorunuzu ziyaret etmelisiniz. Kendi kendine ilaç alerjileri, çocuklarda laringospazmı, havlayan öksürük ve laringeal ödem görünümünü tetikleyebilir. Yetişkinlerde ve çocuklarda larenjit ile resorpsiyon için tabletler, hastalığın türüne ve hastanın bireysel özelliklerine bağlı olarak reçete edilir:

 • Ağrı semptomlarını azaltın ve boğaz ile nane ve mentol içeren tabletleri yumuşatın;
 • Hastalığın viral yapısında, şekerler antibiyotikleri içermemelidir: terapötik bir etkiye sahip olmayacaklardır;
 • larenjitli pastiller genellikle 6 yaşından küçük çocuklar için önerilmemektedir.

Gerekli çareyi seçerken, kontraendikasyonları okumalısınız. Sahip olan hastalarda dikkat edilmelidir:

 • laktoza duyarlılık;
 • bal alerjisi eğilimi;
 • Tip 2 diyabet;
 • Şiddetli böbrek hastalığı;
 • artan basınç;
 • kan hastalıkları;
 • şişme.

Bazı non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar kullanmayın:

 • 12 yaşın altındaki çocuklarda;
 • çocuğun yatağı sırasında;
 • emzirme döneminde;
 • Solunum sistemi patolojilerinde;
 • bir mide ülseri ile.

Satın almadan önce, gırtlak alerjisi ve ödem oluşmasını önlemek için, ilacın bileşimi hakkında bilgi sahibi olmalı ve kullanmak için herhangi bir kısıtlama olmadığından emin olmalısınız.

Popüler araçlar

Çocuk ve alerji hastalarının tedavisinde, parfüm, boya, bal ve alerjiyi kışkırtan diğer maddeler içermeyen tek bileşenli ürünler.

Şekerlerin etkisi doğru uygulamalarına bağlıdır. Tabletler tamamen eriyene kadar ağızda tutulur. Tıbbı aldıktan sonra terapötik bir etki elde etmek için, bir saat boyunca su içmemeli ve içmemelisiniz.

 • Erken çocukluk döneminde, çoğunlukla reçete:
 • Lizobakt;
 • Sebidin.

Bu ilaçlar 12 aydan büyük çocuklara kabul edilebilir, ancak bir tablet vermeden önce, toz haline getirilmelidir.

 • 3 ila 5 yıl arasında aşağıdaki ilaçlar çocuklar için önerilir:
 • Anti-anjina;
 • Septolete;
 • Çocuklar için Grammidin;
 • Tonsilotren;
 • Tonzipret;
 • Heksoral tabletler;
 • Teraflu Lar;
 • Lizobakt;
 • Tantum Verde.
 • Beş yaşından itibaren çocuk reçete ilaçlar Strepsils, Hexaliz.

Gerekli dozaj çocuk doktoru tarafından belirlenir. Diğer antiseptiklerin eşzamanlı kullanımıyla, doz ayarlanmalıdır.

 • Yetişkinlikte, en reçeteli ilaçlar şunlardır:
 • Grammidin;
 • Septolete;
 • Lizobakt;
 • Faringosept;
 • Strepsils;
 • Gomeovoks.

Hangi ilacı seçmek için ihtiyacınız olan belirtilere bağlıdır.

Boğaz ağrısı azaltılması

Bu durumda, doktorlar ağrı kesiciler içeren ilaçlar reçete. İlaç Tonzipret bitkisel özler içerir, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve bağışıklığın güçlendirilmesini teşvik eder.

Boğazdaki terlemenin giderilmesine, öksürüğün hafifletilmesine ve mikroorganizmaların Sepotlet ve Neo-anginas maddelerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olurlar.

Septefril ve Salvia boğazda şişliği ve yanmayı rahatlatır.. Herhangi bir yaş kategorisinde hastalara atandı. Diğer emilebilir tabletler gibi, günde 7 parçaya kadar kullanılırlar.

Öksürük ortadan kaldırılması

Larenjitin erken belirtileri sadece boğaz ağrısı ve şişme ile değil, aynı zamanda güçlü öksürük ile de karakterizedir. Şişlik ortadan kaldırmak, mukoza yüzeyleri yumuşatmak ve aynı zamanda kuru öksürük kurtulmak yatıştırıcı özellikleri olan tabletler olabilir: Liebexin, Falimint, Dr. Anne, Linkas Lor.

Semptomlar birkaç gün boyunca uzaklaşmazsa, uzman Glikodin veya Dextromethorphan gibi sadece larenjit alevlenmesi için yetişkinlikte kullanılan güçlü ilaçları önerebilir.

Virüsle savaşmak

Viral kökenli olan larenjit, antimikrobiyal ve antiseptik etkisi olan pastillerle tedavi edilir.. Bu tür ilaçlar sadece hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmaz, aynı zamanda enfeksiyonu baskılayamaz.

En yaygın olarak bilinenlerden biri Grammidin, bir bakteri öldürücü etkiye ve geniş bir kullanım alanına sahip bir ilaçtır. Tabletler çoğunlukla sadece larenjit tedavisi için değil, aynı zamanda ağız boşluğunun diğer hastalıkları için de, örneğin stomatit için reçete edilir. İlaç bağımlılık yapmaz ve hastalığın nüksetmesi sırasında kullanılabilir.

Bir başka etkili ilaç larenjit ile Tharyngept'dir. İntestinal mikroflorayı etkilemeden streptokokları baskılayan güçlü antiseptik. Alerji kullananlar kullanmak yasaktır. Terapötik etki genellikle uygulama başlangıcından itibaren 3 gün sonra ortaya çıkar. Ürün yemekten 30 dakika sonra ağızda çözülür. Tabletin emilmesinden sonra 3 saat boyunca yiyecek vermelisiniz. Tedavinin gidişatı4 gün.

İlacın dozunda izinsiz artış daha iyi bir sonuca yol açmayacaktır. Doz aşımı alerjileri ve deri döküntülerini tetikleyebilir.

Etkili kombine antiseptik Lizobakt ağız ve larinksin ağız boşluğunda enflamatuar süreçler için reçete edilir. Larenjitli Lizobakt, bir dezenfektan etkiye sahiptir, patojenik mikroorganizmaları bastırır, enflamatuar süreçleri ortadan kaldırır. Ayrıca, mantar ve virüsleri başarılı bir şekilde ortadan kaldırır, aynı zamanda hücresel bağışıklığı uyarır.

Benzer bir etki, eylemi bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlayan Imudon tarafından ele geçirilmiştir. Bu ilaçlar, otoimmün patolojiler için reçete edilmez ve 3 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.

Ek olarak, Hexoral Küvet, Teraflu Lar, Tantum Verde virüsleri ile etkili bir şekilde savaşın.

Rezorpsiyon tabletleri ile tedavi, temel tedaviye bir katkıdır ve bir uzman, inhalasyon ve durulama ile reçete edilen ilaç ve prosedürlerin yerine geçemez.

Larenjit tabletleri

Bağışıklık ne kadar güçlü olursa olsun ve ne önleyici tedavi uygulanırsa yapılsın, enfeksiyonun vücuda nüfuz etmesi ve kişinin hastalanmasına neden olma ihtimali hala vardır. En büyük riskler sonbaharda ve ilkbaharda soğuk algınlığı yakalar, bu dönemler için farenjit ve larenjitli hasta sayısında zirve vardır. Bir kişi, antiviral tedavi için reçete edildiği terapiste gelir. Çoğu zaman antibakteriyel etkisi olan tabletler şeklinde ilaç alıyor. Reçeteli ilaçlar enfeksiyon ile başa çıkamadıysa, doktor antibiyotikleri reçete eder.

Farenjit ve larenjit karşı tabletler

Antiviral tedavinin geçişi sırasında kişinin yatak istirahatine uyması veya kendi hareketlerini olabildiğince sınırlandırması, normal yükleri azaltması ve daha fazla sıvı içmesi tavsiye edilir. Hastalığın daha hızlı ve etkili bir şekilde bertaraf edilmesi için, konuşma süresince ses tellerinin çok hassas olduğu ve konuşmadan sonra sesin kaybolacağı bir şans olduğu için konuşmaları azaltmak gerekir. Hastayı ve farenjit veya larenjit ile reçete ettiği ilaçları gözlemleyen doktor tavsiyeleri standarttır:

 • Antiviral ilaçlar, enfeksiyonun vücuda daha fazla yayılmasını önleyecek şekilde reçete edilir.
 • Larenjit ve farenjit için zorunlu bir madde bir antimikrobiyal spreydir.
 • Artmış şişlik varsa, doktor dekonjestanları reçete eder.
 • Daha iyi expectoration için reçete mukolitik ilaçlar.
 • Önceden reçete edilen tedavi etkisiz ise, o zaman larenjit ve farenjit tabletleri reçete edilir, kendi kompozisyonlarında antibiyotikler bulunur.

Organizmaya ve virüse belirli bir antibiyotiğe alışmaktan kaçınmak için, doktor her üç günde bir başka temel aktif madde ile başka bir ilacı reçete eder. Hastanın durumunda ciddi gelişmeler meydana geldiğinde, antibiyotikler ortadan kaldırılır ve özlerinde bir antibiyotik bulunmayan tabletler kullanılır. İlaç tedavisinin beklenen sonuçları vermemesi durumunda, doktor cerrahi tedavi yöntemlerini ele almalıdır.

Yetişkinler için larenjit tabletleri

Larenjit, genellikle grip ve ARVI'nin arka planına karşı gelişen viral bir doğa hastalığıdır. Bu hastalıkta tayin edilen yetişkinler için en etkili ilaçlar şunlardır:

Larenjit tabletleri yetişkinler için reçete edildiğinde, immün uyarıcılar, örneğin Echinacea preparatları ve Imupret gibi tüketilmesi zorunlu olan zorunlu ilaçlardır.

Larenjitin ana nedenleri stafilokok ve streptokok gibi patojenler olduğu için, tedavide iki grup antibiyotik - sefalosporin ve penisilin kullanılabilir. Staphylococcus ve streptococcus'un tahrip edilmesine yöneliktir. Hekimler tarafından atanan veya aday gösterilen ve ılımlı bir fiyat kategorisine ilişkin verilen aktif maddeleri içeren temel tabletler şunlardır:

 1. Ampisilin bir grup geniş etkili penisilin, yarı sentetik bir antibiyotiktir.
 2. Oksasilin, yarı sentetik orijinli bir bakterisit etkisi olan penisil grubudur.
 3. Amoksisilin, yarı sentetik kökenli geniş bir etki spektrumlu penisilinler grubudur.
 4. Cephalaxime, 1. nesil olan geniş spektrumlu, yarı sentetik kökenli bir grup sefalosporindir.
 5. Seftibuten - bir grup sefalosporin, bakterisidal, yarı sentetik, III jenerasyon.
 6. Zinnat - bir grup sefalosporin, geniş spektrumlu, yarı sentetik orijinli, ikinci jenerasyon.

Bu haplar yetişkinler tarafından bir haftadan daha uzun olmayan bir süre için alınabilir - bu tür periyotlar gastrointestinal sistem, karaciğer ve kardiyovasküler sistemin çalışmasında ciddi ihlalleri önler. Belirtilen süre, patojenlerin tamamen yok edilmesi için gerekli zamandır. Aniden, bir tıp uzmanı tarafından atanırsa, ilaç etkisizdi, bu, patojenik floranın spesifik bir varyasyona dirençli olduğu anlamına gelir. Daha sonra doktor başka bir grubun antibiyotiğini reçete eder.

Çocuklar için larenjit tabletleri

Larenjit çocuklarda yaygın bir KBB hastalığıdır. Çocuklar, kırılgan bağışıklık sistemi nedeniyle bulaşıcı hastalıklara daha yatkın olduğundan, soğuk algınlığı immüno-uyarıcıları veya vitaminleri zorunlu olarak reçete edilir. Daha sıklıkla larenjit tabletleri, ek olarak, tabletlerde ekinezya ve C vitamini preparatları reçete edilir.

Yetişkinlerden farklı olarak, yetişkinlere reçete edilen tüm larenjit tabletleri çocuklara atanamaz - potansiyel zararın belirli ilaçlardan daha yararlı olduğu için. Çocukluk çağında, böyle antihistaminikler larenjit için reçete edilir:

Bu seçim, ilaçların sadece tablet biçiminde değil, aynı zamanda en hassas yaştaki çocuklara (bir yıldan itibaren) uygulanabilen damlalar şeklinde sunulmadığı gerçeğine dayanmaktadır. Bu ilaçların yanı sıra, solunum yollarındaki mukus miktarını azaltan ve balgamları akıntılardan deşarj eden, örneğin Mukaltin gibi beklentileri karşılar. Küçük hastalar antibiyotik reçete etmemeye çalışmaktadır, ancak bazen hastalığın seyri o kadar şiddetlidir ki, bu ilaçlar ilacın kullanımının mümkün olduğu son önlem olarak kalmaktadır, çünkü ilacın daha ileri tedavisi zaten cerrahi hale gelecektir.

Akut larenjitde, daha genç hastalara antibakteriyel etkiye sahip ve etkili bir şekilde patojenleri öldüren antibiyotikler reçete edilebilir:

 1. Suprax - sefalosporin içeren, geniş bir etki yelpazesi, III nesil.
 2. Seftriakson - geniş spektrumlu sefalosporin içeren bir ilaç, üçüncü nesil.
 3. Augmentin - penisilin, geniş bir etki yelpazesi.
 4. Flemcorlav - penisilin, geniş bir etki yelpazesi.

Emici tabletler

Larenjit ile rezorpsiyon için tablet kullanmanın önemi yadsınamaz. Belirli bir ilaç tipinin ana amacı semptomatik bir etkidir. Çözünen ilaçlar en kısa sürede yardımcı olabilir:

 • Ağrıyı kaldır.
 • Kuruluk ve terleme ortadan kaldırın.
 • Sesi tekrar yükle.

Kuşkusuz, etkinin etkisi zayıflamış bir versiyonda ortaya çıkabilir. Bileşenlerin etkinliğine ve hastanın durumuna bağlıdır. Malzemelere bağlı olarak, eczanelerde sunulan ilaçların bir kısmı enfeksiyonu ortadan kaldırabilir, diğerleri enflamatuar süreçleri azaltacaktır ve diğerleri de yerel bağışıklığı güçlendirecektir. Çoğunlukla, larenjitden emilebilen tabletler aşağıdaki bileşen türlerini içerebilir:

 • Anestezikler (anestezi).
 • Antibiyotikler ve antiseptikler (bakteri yıkımı).
 • Steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar - NSAID'ler.
 • Uçucu yağlar (hem tıbbi hem de yumuşatıcı).
 • Med.
 • Yardımcı maddeler - boyalar, vb.

Ancak larenjitle birlikte, ilaç seçimine dikkat etmek daha iyidir - alerjik reaksiyonların herhangi bir şekilde ortaya çıkabileceğini unutmamak gerekir. Alerjilerin varlığında, aşağıdakiler hariç, tek bileşenli terkiplerin müstahzarlarını seçmek gerekir: bal, parfüm, boyalar.

Emilebilir tabletlerin lehine yeterli derecede önemli bir gerçek, hastanın durumunu etkileyen bileşenlerin kanın içine girmemesidir, ancak neredeyse hiç yan etkisi yoktur. Lokal etkinin ters tarafı, yüzeysel bir sonuç ve tam iyileşme için karmaşık tedavinin gerekli olduğu gerçeğidir. Diğer şeylerin yanı sıra, emilebilir tabletlerin bileşenleri alt larinksin durumunu güvenilir bir şekilde etkileyemez - sadece orada kalmazlar.

Hamilelik sırasında diyet hapları

Çoğu zaman, hormona hormonal uyum nedeniyle bağışıklık sistemlerinin bozulması nedeniyle vücudun koruyucu işlevlerinde ciddi bir düşüş eşlik eder. Bu nedenle, sıklıkla kadınlarda boğaz hastalığı tanısı konmaktadır. ENT hastalıklarının tedavisinin, anne karnında gelişmekte olan bebeğe zarar vermemesi gerektiği unutulmamalıdır. Buna uygun olarak, ilaç seçimi, yalnızca hamile bir ilacın kullanımından çocuğa olası tüm zararı gerçekleştiren bir tıp uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Boğazdan gelen emici ilaçların arasında, yeterince büyük bir niş, hamile madde için tehlikeli olan kendi formüllerinde bulunan ilaçlar tarafından işgal edilir. Buna dayanarak, rezorpsiyon için larenjitli olası tabletlerin sayısı en aza indirgenir. En yaygın reçete edilen ilaçlar, küçük çocuklara uygulanabilen ilaçlardır. Alt taraftaki değişiklikler ve muhtemel dozaja eşlik edilir - bir gün gebe larenjitden 6-t emilebilir tabletlerden daha fazla olamaz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Staphylococcus aureus'un tedavi yöntemleri

Makalenin içeriğiBoğazda stafilokok nasıl tedavi edilir? Herkes, vücuttaki stafilokokları tamamen ortadan kaldırmanın imkansız olduğunu bilmez, çünkü bazı bakteri suşları, mukozal solunum yolunun mikroflorasının "normal" temsilcileridir.

Farenjit - yetişkinlerde semptom ve tedavi: ilaçlar, inhalasyon, durulama

Farenjit, posterior faringeal duvarın mukoza ve lenfoid dokusunun akut veya kronik bir enflamasyonudur. Hastalığın gelişimi için faktörler, bakteriyel veya viral enfeksiyonlar, irritan veya alerjenlerin etkileri, vb olabilir.