Loading

Resorpsiyon için tabletlerin yardımı ile boğaz ağrısı tedavisi nasıl

Boğaz ağrısı anjina dahil ciddi hastalıklara yol açan yaygın bir semptomdur. Önce boğazınıza ne olduğunu ve hastalığın temel nedenini bulmanız gerekir. Bu aşamada, anjina için resorpsiyon tabletleri en iyi ilaç olacaktır. Ancak, bu tür yerel ilaçları hızlıca ayağınızın üzerine koyabilecek tek bir ilaç olarak kullanmayın.

Angina, bir takım olumsuz sonuçları beraberinde getiren ciddi bir hastalıktır. Relapsın tam iyileşmesi ve önlenmesi için, farklı yönlere sahip ilaçların kullanımı ile tam bir tedaviye tabi tutulmalıdır. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının sonuçları karaciğer, idrar-üreme sistemi, dolaşım sistemi ve beyin aktivitesini etkileyebilir.

Makalenin içeriği

Angina: Nedenleri ve Belirtileri

Angina, boğazın mukoza zarının inflamatuar bir prosesidir. Bu hastalık, havadaki damlacıklar yoluyla, gıda yoluyla ve enfekte bir insanla konuşurken bulaşır. Akut ilkbaharda ve sonbaharda tepe ve hipotermi bağlı olabilir veya bazı hastalıkların komplikasyon hareket edebilir: difteri, grip, kızıl, kan hastalıkları, kronik bademcik iltihabı, rinit, sinüzit, diş hastalıkları ve insan vücudunda enfeksiyonun diğer stabil odaklar.

Azaltılmış bağışıklığın arka planı karşısında streptokok enfeksiyonu insana saldırır ve birkaç gün boyunca aşağıdaki semptomlara sahiptir:

 • Boğazda sürekli keskin ağrı, yutulamaması, hastanın pratik olarak konuşamaması;
 • lenf düğümleri büyümüş, duyguları acı verici;
 • bademcik kabarma ve boyutları arttığında, bunlar, bu nokta pürülan sarı (bademcik iltihabı), cerahatli plak (laküner anjin), şiddetli hastalık ile koyu gri renk alanları;
 • sağlık ve genel halsizlik keskin bir bozulma (migren, eklem ağrıları, iştah kaybı, zayıf uyku);
 • güçlü ateş (40 ° 'ye kadar);
 • ateş.

Kendi kendine ilaç kullanmayın, ilk belirtilerle hastanın acil olarak bir ilçe terapistini çağırması gerekir.

Hastalar genellikle ARVI tezahüründe boğaz ağrısını yazarak hastalığın ciddiyetini hafife alırlar. Boğazdaki ağrı bir haftadan fazla endişe duyuyorsa, bu durumda soğuk algınlığın bununla hiçbir ilgisi yoktur. Bu hata ciddi sonuçlara yol açabilir.

Hastalık türleri

Hastalığın tezahürünün şiddeti ve doğası anjinayı sınıflandırmayı mümkün kılar:

 1. Mavi dil. Aniden ortaya çıkar, hızla ilerler. Erken bir aşamada hastanın bir terleme boğazı vardır, mukoza zarı çekilir, vücut boyunca bir ağrı ve zayıflık vardır. Palatine bademcik iltihaplı ve şişmiş, lenf düğümleri hissi ağrılı hislere neden olur. Hastayı yutmaya acıyor, titriyor. Vücut ısısı 39 dereceye yükselir, şiddetli baş ağrıları sanrılı koşullara yol açar.
 2. Foliküler. Semptomlar kataral anjinaya benzer, ancak daha parlak görünür, hastalığın karakteri daha uzun ve ağırdır. Hasta tükürük artışını artırdı. Bu anjin tipi sadece bir hastanede tedavi edilir.
 3. Laküner. Beyaz ve sarımsı renk tonlarındaki trafik sıkışmalarında oluşan boşluktan fark edilir. Hasta belirgin şişmiş ve iltihaplı palatine kemerler.

Angina 14 güne kadar devam eden bulaşıcı bir hastalıktır. Hastanın tam izolasyon, yatak istirahati ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı vardır.

Çözünme tableti nasıl çalışır?

Resorpsiyon için anjinadan elde edilen tabletler, yerel ilaçlara atıfta bulunur ve öncelikle iltihaplanmanın giderilmesinde amaçlanır. Boğazda ağrının giderilmesi, doğrudan enflamasyon odağı üzerinde doğrudan etkili olan maddelerin yüksek konsantrasyonuna bağlı olarak elde edilir.

Bazı resorbanlar, anjini ciddi antibiyotiklerle tedavi edilmeksizin hastalığın erken evresinde tedavi edebilirler. Neredeyse tüm ilaçların bir zarflama etkisi vardır ve hastanın tahriş olmuş larinkste keskin savaş hislerinden kurtulmasına yardımcı olur.

Tabletler kompozisyonda ve buna bağlı olarak etkinlik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle, antiseptiklerin hareketi, enfeksiyöz süreci provoke eden bakterilerin etkisine yöneliktir. Hastalığın semptomlarını bloke eder, enfeksiyonun yayılmasını engeller, dezenfekte edici bir etkiye sahiptirler. Anestezi boğazda ağrıyı hafifletir, anestezi yapar. Enzimler, patojenlerin hücrelerini yok eder. Vitaminler, yerel bağışıklığın korunmasına yardımcı olur. Bitkisel bileşenler ağrıyı azaltır, antibakteriyel etkiye sahiptir ve vücudun direncini artırmaya yardımcı olur. Bazı haplar, alerji hastaları için özellikle önemli olan antihistaminikler içerir.

Rezorpsiyon için bir tablet seçerken, bitki özleri içerenlere tercih vermek daha iyidir. Tatları içeren preparatların aksine, aynı zamanda hoş bir tat ve aroma verir, ancak aynı zamanda terapötik bir etkiye sahiptir.

Rezorpsiyon için tabletlerin avantajları düşük yan etki olasılığıdır. Aktif maddelerin ana dozu lokal olarak etki eder ve vücuttaki mevcut süreçleri etkilemeden çok küçük miktarlarda kan içine emilir.

Antibiyotikler tabletleri

 1. "Anti-angina" antimikrobiyal bir analjezik ilaçtır. Anjinayı provoke eden Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilere ve Candida mantarlarına karşı aktiftir. Askorbik asit, tabletlerin bir kısmı, bağışıklığı artırır ve vücudun savunmalarını uyarır ve C vitamini, etkilenen hücrelerin rejenerasyonunu destekler. Dikkatli diyabetli hastalar tarafından kullanılması tavsiye edilmez, alerjik alınmalıdır. Diğer ilaçlarla ilacın etkileşimi bir doktora danışılmalıdır.
 2. "Neo-angin" - bakterisit ve antiseptik aksiyonlu lolipoplar. Hapda bulunan analjezik ağrıyı çabuk bir şekilde gidermeye yardımcı olacaktır. Uçucu yağlar, nefes almayı kolaylaştıracak ve mukozada kan akışını hızlandıracak, iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu ilacın tedavisi sistematik antibiyotik ihtiyacını azaltır. Akut, bulaşıcı işlemlere, boğaz (bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, oral kandidiyazis, stomatit, larinjit, farenjit) tedavisi için endikedir.
 3. "Septotelet", antitüsif etkisi olan kombine bir ilaçtır. Pastil bileşimi enflamasyonu, serin ve anestezi giderilmesine yardımcı olan uçucu yağları içerir. Orofarenks enfeksiyöz iltihaplı hastalıkların tedavisi için endike edilir, ağızdan ses kısıklığı ve hoş olmayan koku ortadan kaldırır.
 4. "Pharyngosept" - streptokok, stafilokok, pnömokok enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için haplar. İlaç hafif form hastalıkları için monoterapi için uygundur. Hiçbir yan etkisi yoktur, aktif maddeye (ambazona) karşı bireysel hoşgörüsüzlük için kontrendikedir. Diğer ilaçlarla uyumludur. Lezzet içerir.
 5. "Grammidin" (aktif bileşen gramicidin), orofarenksin bulaşıcı hastalıklarının hemen hemen tüm patojenlerini ortadan kaldıran antibakteriyel bir ilaçtır. Sık kullanımda aktif kalır. Tedavi süresi boyunca bol miktarda tükürük, ağız boşluğunun akla yatkınlığına katkıda bulunur. Endikasyonları: bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, stomatit. Gramicidin alerjileri kontrendikedir.

Antiseptik preparatlar

 • "Koldakt Lorkpils", kombine bir antiseptik ve dezenfektandır. Anti-inflamatuar, analjezik ve lokal anestetik etki sağlar, mikrobik hücreler ve mantarlara karşı aktiftir. Tahrişi hafifletir, nefes almayı kolaylaştırır. Tedavi döneminde alerji mümkündür. Boğaz akut iltihaplanma vakalarında gösterilir: farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, ses kısıklığı ve diş hastalıkları.
 • "Supremumların KBB" - güçlü antiseptik, analjezik, lokal anestetik, anti-enflamatuar etkisi ile kombine ilaç. Ağızda ve boğazda tedavi ve anjin, bademcik iltihabı, farenjit, nazofarenjit, larenjit, tracheitis ve diğer bulaşıcı süreçlerin önlenmesi için kullanılır. İlaç viral, bakteriyel ve fungal hastalıklar için uygundur.
 • Kombine antiseptik bir bakterisit olan "Sebidine", mukoza ve larenks hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bakteri yapısını ve kılcal damarları güçlendiren ve vücudun savunmalarını harekete geçiren askorbik asit olan klorheksidin içerir. Tabletlerin rejenerasyon etkisi vardır. Aşırı duyarlılık kontrendikedir. Tedavinin zorunlu hale getirilmesinden önce birtakım yan etkiler vardır.
 • "Teraflu LAR", ağız boşluğunda bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonları yok eden bir antiseptiktir. Anestezik etki, ilacın bir parçası olan lidokain tarafından sağlanır. İçeriği tedavi için en uygun olanıdır ve aşırı doza neden olmaz. İlaç, catarrhalic tonsillitis, farenjit, stomatit, ülseratif gingivitis ve kronik tonsillit tedavisi için endikedir. İlacın etkinliği, diş macununun eş zamanlı etkisi ile azalır, tedavi sırasında alkolün alınması yasaktır.
 • "AstraSept" - anti-inflamatuar, analjezik, lokal anestezik etkisi ile lolipopans antiseptikler. Antimikrobiyal ve antifungal etkiye sahiptirler, boğazdaki ağrıları giderir ve tahriş eder. Bir tonsillit, bir farenjit, larenjit, ses kısıklığı, diş etlerinin inflamatuar süreçlerinde gösterilir. Farklı lezzetlere sahipler.

anestezikler

 • "Strepfen" - anestezik ve anti-inflamatuar bir ilaç, üretimi azaltır ve ağrı dürtülerini gerçekleştirir. İlaç yaklaşık 30 dakika sürer ve 3 saate kadar sürer. Boğaz hastalıklarını akut ağrı sendromu ile tedavi etmek için kullanılır. Uzun süreli tedavinin bir uzman tarafından önerilmesi dışında, tedavi süreci 3 günü geçmemelidir.
 • Çubuklu "Geksoral Lorsept" - zarflama ve koku giderici özelliklere sahip bir antiseptik antimikrobiyal analjezik. Mantarlara karşı geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir, mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü bozar. Bakteri ve mantar ağız boşluğu enfeksiyonları (bademcik iltihabı, farenjit, bademcik iltihabı) ile uygulanan ve SARS için ek bir koruyucu tedavi olarak. İlaç çeşitli damakta sunulmaktadır.
 • "Stopangin 2A Forte" - antiseptik etkinin anestezik bir preparasyonu. Boğazda ağrıyı azaltır, şişmeyi azaltır. Etkinlik ilacı aldıktan 2 dakika sonra başlar. Antibiyotik tirotricin ve gramicidin içerir. Akut ağrı eşlik eden boğaz hastalıkları için kullanılır. Tedavi beş gün boyunca semptomatiktir. Yan etkiler: alerjik reaksiyonlar.
 • "Trachean" - kombinasyon ilaç: antibiyotik tirotricin, antiseptik klorheksidin ve analjezik lidokain. Antibiyotik kanın içine girmeden lokal olarak etki gösterir, çoğu bakteri ve mantarlara karşı aktiftir. Antiseptik geniş etki spektrumu antibiyotiğin etkisini arttırır ve iltihabı ortadan kaldırır. Analjezik madde lidokaindir. Resorpsiyon için tabletler hoş bir nane aromasına sahiptir.
 • Lollipop "Vicks" - biyolojik olarak aktif katkı maddesi, ek bir C vitamini kaynağıdır. Ek tükürük oluşumundan dolayı tahrişi hemen gidermeye, boğazı yenilemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Doğal maddeler (bal, ahududu suyu) vücudu kimyasal etkilere maruz bırakmaz.

Genel kullanım önerileri

Resorpsiyon için tabletler yemek aralarında bir mola sırasında alınmalıdır: yemeklerden bir saat sonra ve yarım saat önce. Boğazları antiseptik bir çözelti, deniz suyu veya bitkilerin bir kaynatmasıyla önceden durulayınca ilaçlar daha etkili olur.

Tabletin uzun süre çözünmesi tavsiye edilir, böylece aktif maddeler boğazın mukoza zarına emilebilir. İlaçlar çiğnenemez ve bütün olarak yutulabilir.

Dozajda kal. Birçok tabletin hoş bir tada sahip olmasına rağmen, hala ilaçlardır. Bunların bir çoğu aşırı doz durumunda vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Çocuklar, hamileler, alerjiler ve diyabet hastası insanlar sadece genel sağlığa zarar vermeyen bazı ilaçları almalıdır.

Anjinli hapların semptomatik bir tedavi olduğunu unutmayın. Tedaviniz sırasında hemen doktorunuza danışın:

 • alerjiler ve nefes darlığı şeklinde yan etkiler;
 • vücut ısısını 38 derecenin üzerine çıkarır;
 • mukus boğazında beyaz bir kaplama ortaya çıktı;
 • ciltte ve mukusda döküntü ortaya çıktı;
 • Ağrı, bir tarafta göz, burun, kulak ve lenf nodunun paralel enflamasyonu ile lokalize olur;
 • çene altında şişmiş yamalar ile ağrı vardı;
 • Boğazdaki ağrı, ilaçlarla bir haftalık tedaviden geçmez.

Zamanında doktorlara hitap etmek, daha karmaşık hastalıkların gelişimini durdurmaya ve aile bütçenizi korumaya yardımcı olacaktır. Sadece bir doktor doğru tanı koyabilir ve bireysel bir tedavi yöntemi önerebilir. Boğaz hastalıklarının tedavisine entegre bir yaklaşım, etkili tedavi ve hızlı iyileşmenin anahtarıdır.

Anjina resorpsiyon için popüler tabletler

Rezorpsiyon için tabletler anjina için yardımcı tedavi olarak kullanılır. Bu tür yöntemler, boğaz ağrısını hızlı bir şekilde hafifleten ve hatta enflamatuar süreçlerin ilerlemesini durdurabilen lokal tedavi olarak kabul edilir.

Etkisi nasıl

Bileşiminde antiseptik ve dezenfekte edici bileşenlere sahip birçok pastil, pastil ve rezorpsiyon tabletleri vardır. Ayrıca, çok miktarda fenol var. Bu madde boğazın mukoza zarında hayatta kalabilen bakterileri ve mikropları yok eder. Resorpsiyon için anjinadan gelen tabletler, bileşimlerinde diğer birçok aktif bileşene sahiptir:

 • heksetidin;
 • ambazone;
 • benzalkonyum klorür;
 • klorheksidin.

Antibakteriyel pastiller mikrobiyal zarların bütünlüğünü bozar ve bu da kısa sürede ölümlerine yol açar. Hastalığı tamamen ortadan kaldırır, yerel ilaçlar yapamaz, ancak patolojik süreçleri etkili bir şekilde durdururlar.

Boğaz (mentol, okaliptüs yağı, narenciye özleri, levomenthol, vb.) Için emilim tabletlerinde bulunan yardımcı maddeler nedeniyle, gözle görülür bir anti-inflamatuar etki elde etmek mümkündür. Ayrıca, lolipoplar bir distraksiyona sahiptir, ağrıyı azaltır. Bazı pastiller NSAID'lere sahiptir ve bu maddeler prostaglandinlerin sentezini inhibe eder. Rezorpsiyon için tabletler katkıda bulunur:

 • acı verici duyumların azaltılması;
 • terleme ve kaşıntı azaltılması;
 • Boğazın yumuşatılması ve nemlendirilmesi.

Rezorpsiyon için tabletler, farinks ve bademciklerin enflamatuar hastalıkları için kullanılır. Ana şey, izin verilen dozajları aşmamak ve tedavinin sıklığını kendi başınıza arttırmamaktır. Tabletlerle tedavi edilirken belirli kurallara uymak gerekir, böylece boğaz ağrısı için yerel ilaçlar işe yarar. Pastilleri çözmek için tamamen çözünene kadar gereklidir. Ayrıca yemeklerden sonra kullanılmalıdır. Pozitif dinamizm yoksa, ilacın başka bir ilaçla değiştirilmesi gerekecektir. Lolipoplar daha uzun süre hareket ederler, ağız boşluğunda emildiklerinde eşit olarak dağılırlar. Yutulmayabilirler, bu nedenle 3 yaşından küçük çocuklara bu tür tabletler verilmesi tavsiye edilmez.

Popüler pastiller

Çoğu zaman, boğazdaki ağrıdan kurtulmak için Septollette pastilleri tavsiye edilir. Bileşiminde timol, okaliptüs yağı, nane ve levomenthol bulunur. Bir şekeri eritmek için 3-4 saatten daha sık olmamalıdır. Böyle bir ilaç kullanmak için ilacın bileşenlerine alerjik reaksiyonlar yanı sıra fruktoza konjenital intoleransı olduğunda yasaktır. Anjinada rezorpsiyon için kullanılan bir başka iyi tabletler, Tharyngept'dir. Ambazon, ilacın aktif bir maddesi olarak kabul edilir, streptokok, stafilokok, pnömokok ve diğer bakterilerin oluşumundan kaynaklanan ağız hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Yüksek etkinliği nedeniyle ürün salyalanmayı artırmaya yardımcı olur, boğaz şişmesini azaltır ve yutulduğunda rahatsızlığı giderir. Tharyngept lokalize olduğundan, bu normal bağırsak mikroflorasının gelişimini engellemez.

Sıklıkla anestezi ile Grammidin gibi emici tabletler reçete. Bu ilaç, boğaz ve ağız boşluğu iltihaplı ve bulaşıcı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir kombine ilaç olarak kabul edilir. Preparat, antimikrobiyal ve anti-enflamatuar bileşenlerin yanı sıra ürünün tadını artıran tatlandırıcılar ve yumuşatıcılar içerir. Bu şekerler, aktif olarak mikroplarla mücadele eder, tükürüğü güçlendirir, acı verici hisleri hafifletir. Ayrıca, bu ilacın şeker kullanımında kısıtlamaların varlığında kullanılması onaylanmıştır. Ancak emilim için böyle bir ilaç emziren kadınlar tarafından kullanılamaz.

Boğazdaki acıdan kurtulmak için Strepfen sıklıkla kullanılır. Tabletler semptomatik bir etkiye sahiptir, ancak hastalara kendini farklı şekilde gösterir. Bu sebeple, tedaviye katılan doktor tarafından reçete yazılmalıdır.

Resorpsiyon için etkili tabletler Strepsils olarak kabul edilir. Hazırlık antimikrobiyal bileşenler içerir - 2,4-diklorobenzil alkol ve amilmmetacresol. Bu tür maddeler, bakterisidal ve bakteriyostatik de dahil olmak üzere geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir. İkincisi, mikroorganizmaların hücre zarının yıkımının bir sonucu olarak ortaya çıkar. Bu tür haplar çeşitli biçimlerde gelir:

 1. Orijinal. Bu ilacın klasik bir versiyonu, antibakteriyel maddeler, nane ve anason esansiyel yağları içerir. Bu tür bileşenler, ağız boşluğunu ve mukoza zarını yavaşça etkiler. Tabletler mikro dolaşımı iyileştirir ve hasta iyileşmesini hızlandırır.
 2. C vitamini ile Lolipoplar antibakteriyel bileşenlere sahiptir ve ayrıca askorbik asit içerir. Bu bağışıklık sistemini arttırır, kılcal damarların geçirgenliğini azaltır. Ayrıca, maddeler anti-enflamatuar ve antialerjik etkiye sahiptir. Bu boğazın şişmesini azaltır.
 3. Okaliptüs ve mentol ile. Bu bileşenlerin kombinasyonu, ağrının giderilmesine katkıda bulunur ve balgam söktürücü bir etkiye sahiptir. Bu tür maddeler, burun bölgesinde şişlikleri giderir ve bu da nefes almayı kolaylaştırır.
 4. Limon ve otlar ile (şekersiz). Hoş bir tada sahiptir, ağzı yumuşatır, balgam söktürücü bir etki yapar, kızarma ve iltihaplanmayı ortadan kaldırır. Tabletler şeker içermediğinden, küçük çocuklar ve ayrıca diyabetli kişiler tarafından tüketilmeleri önerilir.
 5. Bal ve limon ile. Yumuşatıcı ve iltihap önleyici bir etkiye sahiptir, vücudun enfeksiyonlara karşı daha iyi direncini artırır. Ayrıca, metabolik süreçleri hızlandırır ve bakterisidal bir etkiye sahiptir.

Çok sayıda olumlu tavsiyeye rağmen, bu tür bir tedaviye katılan doktor tarafından reçete edilmelidir.

Diğer araçlar

Eğer bademcik iltihabınız varsa, o zaman otlar üzerinde tabletler olmadan yapamazsınız. Çok etkili pastiller, Chlorophyllipt'dir. Bir ilaç, bir antibiyotik değildir, ancak boğazda iltihabı hafifletir. Bir tablet 25 mg okaliptüs ekstresi içerir. Ayrıca, şekerlerin bileşimi sitrik asit, şeker, selüloz ve kalsiyumdur. Hap, ağız boşluğu boyunca hareket ettirilerek yavaşça emilmelidir. Tahriş oluşumunu önlemek için dilin altında veya yanağın arkasında sabitlenemez. Chlorophyllipt yemekten sonra kullanılması önerilir.

Etkili lolipoplar - Hexoral Küvetler Classic. Nane, limon, anason ve portakal yağı gibi bir dizi ek içerik içerirler. Etken madde amilmetacresoldür. Bu sayede boğazdaki enfeksiyonların üstesinden gelmek, hoş olmayan hislerden kurtulmak ve hatta iyileşme sürecini hızlandırmak mümkündür. Genellikle anjina haplarının tedavisinde Efizol kullanılır. Boğazdaki tüm mikropları yok etmek, bademcik iltihabı, larenjit ve farenjitden kurtulmak için lokal tedavi için kullanılırlar. Pastiller bakterisit ve antifungal etkiye sahiptir.

Bu ilaçlar ne zaman kullanılamaz?

Resorpsiyon için ilaçlar kullanmadan önce, talimatları dikkatle incelemeniz ve doktora başvurmak için daha iyisi olmanız gerekir. Bu tür ilaçların farklı dozajları ve yan etkileri olabilir, dolayısıyla tabletlerin kendi kendine ilaç tedavisi ve kötüye kullanımı bazen öngörülemeyen sonuçlara yol açar.

Boğazın viral hastalıklarında antibiyotikli lolipoplar kesinlikle yasaktır, çünkü bu durumda vücutta ekstra bir ilaç yükü oluşturabilirler. 3 yaşın altındaki çocuklar için çözünebilir pastiller yasaktır. Ek olarak, bu tür bir tedavi, bileşenlerin herhangi birine alerjik reaksiyonların varlığında kullanılamaz. İlaç Strepsils hamile kadınlar için yasaklanmıştır ve Strepfen astım ve mide ülserlerinde çözünmesine izin verilmez.

Resorpsiyon için pastil kullanırsanız, anjinin semptomlarını hafifletebilir ve boğazdaki hoş olmayan acıyı unutursunuz.

Resorpsiyon için boğaz ağrısından tabletler: incelemeler ve preparatların gözden geçirilmesi

Akut tonsillit semptomlarının ortaya çıkması için ilk ilaç rezorpsiyon tabletleridir. Boğaz ağrısı ve yutma sırasında güçlenmesi, başlangıç ​​anjinalarının ilk ve ana belirtileridir. Bu hastalık bir kişiyi hareketsiz kılar ve onu geçici olarak engelli kılar.

Tonsillit, patojenik bakteriler tarafından prolifere olan enfeksiyöz ve alerjik kökenli en sık görülen hastalıktır: stafilokok, streptokok ve mantarlar.

Sıklıkla angina akut rinit, sinüzit, kronik bademcik iltihabı ve vücudun çok sayıda alerjik reaksiyonuna eşlik eder.

Anjina hastalarının çoğu hastaneye gitmez, ancak evde tedavi edilmeyi tercih ederler. Bunun nedeni, boğaz ağrısı için iyi olan çok sayıda halk tarifleri olmasıdır.

Bununla birlikte, geleneksel olmayan tedavi yöntemleri temel tedavinin yerini almamalıdır, sadece bir doktor tarafından reçetelenen ilaca ek olarak kabul edilirler. Hastalığın doğasını bilmemek, kendini ilaçlama durumu büyük ölçüde kötüleştirebilir. Ve enfeksiyöz anjina bir antibiyotik ile tedavi edilmelidir.

Boğaz ağrısı olan bir rezorpsiyon tableti satın almak en iyisidir.

Anjina - hastalık oldukça kaprislidir, bu yüzden ilacı kullanmadan önce, talimatları dikkatle incelemeniz gerekir.

Ne zaman antibiyotik almalısın?

Bir ilacın kullanımı doğrudan bademcik iltihabı tipine ve bunun neden olduğu etkenlere bağlıdır. Boğaz ağrısı enfeksiyöz kökenli ise, antibiyotikler önlenemez ve bu yönde angina ile tedavi gereklidir.

Ancak hastalığa bir virüs neden olabilir, daha sonra hastaya antiviral ilaçlar reçete edilir. Viral anjina ile antibiyotikler yardımcı olmayacaktır.

Ancak evde, patojen türünü belirlemek imkansızdır. Bunun için ihtiyacınız var:

 • Rinoskopi yap.
 • Mukus boğazından bir leke alın.
 • Paranazal sinüslerin radyografisini geçirin.

amoksisilin

Anjina için en etkili ilaçlar nelerdir? amoksisilin - Ne zaman reçete güçlü antibakteriyel ilaç:

İlaç ayrıca streptokok ve stafilokok tarafından tetiklenen diğer bakteriyel enfeksiyonlarla da yardımcı olur. Antibiyotik penisilin serisine atıfta bulunur ve yarı sentetiktir. Günde 3 kez yemeklerden sonra ilacı alın. Tabletler Amoksisilin yarısı veya tamamı alınabilir ve bir bardak temiz su ile yıkanabilir.

Yetişkinler için tedavi rejimi, çocuklar için geliştirilen terapötik rejimden farklıdır.

 • Yetişkin hastalar ve çocuklar 10 yıl sonra (hastalık neostro ise) günde 0.5 g atarlar.
 • Hastalığın akut seyrinde ve anjin sonrası komplikasyonlar ile ilacın dozu bir dozda 0.75 gr'a çıkarılabilir.
 • 5-10 yaş arası çocuklar, ilaca günde üç kez 0.25 gram reçete edilir.
 • İlacın 2-5 yaş arası çocuklar günde üç kez 0.125 gram için gösterilir.
 • En küçük hastalar için (2 yaşına kadar), Amoksisilin 20 mg için günde üç kez reçete edilir.

İlaç nispeten güvenli kabul edilir, ancak ilacın bileşenlerine alerjiye ve aşırı duyarlılık eğilimli olan hastalara dikkatle alınmalıdır.

Hastanın ilk advers reaksiyon belirtileri varsa, hemen tedaviyi bırakmalı ve doktoru bilgilendirmelidir. Doktor ilacı başka biriyle değiştirecektir.

 1. heyecan;
 2. guatr;
 3. baş ağrısı;
 4. uykusuzluk;
 5. alerji;
 6. mide bulantısı, kusma;
 7. baş dönmesi;
 8. taşikardi.

Flemoxin çözün

Flemoxin soluteba, penisilin serisinin antibiyotiklerini güçlü bir bakterisit etkisi ile ifade eder. Patolojilerin tedavisi için bir ilaç atayın:

 • solunum organları;
 • gastrointestinal sistem;
 • ürogenital sistem;
 • Bakteriyel enfeksiyonun vücuda girmesinin neden olduğu diğer hastalıklar.

Flemina Flemoxin soluteab ile sık sık reçete edilir. İlaç dozu ve tedavi rejimi, 1 yaşından itibaren hastaların yaş kategorisi için hesaplanır.

İlaç bir limon mandalina aromasına sahiptir, bu yüzden bir yaşındaki çocuklar bile zevkle alırlar.

Flemoxin günde iki kez yemeklerden önce veya hemen sonra çözülür. Bu antibiyotik bütün olarak yutulur ve bir bardak su ile yıkanır. Ama tablet ikiye ayrılabilir ve çiğnenebilir.

 1. Yetişkin hastalar için günlük doz 0,5-2 g'dır, bir kerede alınabilir veya iki doza bölünebilir.
 2. 1-3 yaş arası çocuklar 0.125 gram bir doz reçete etti. günde üç kez veya günde iki kez, ancak günde 0.25 gram.
 3. 3-6 yaş arası hastalar için dozu 0.25 g'dır. günde üç kez veya 0.125 gram. günde üç kez.

Hamile ve emziren kadınlar için bile ilaç almak için kontrendikasyonlar yoktur. Bununla birlikte, alerjiye eğilimli veya ilacın bileşenlerine aşırı duyarlı olan kişilerde, bu hoşgörüsüzlüğe neden olabilir.

Flemoxin salutebam tedavisinin yan etkileri aşağıdaki gibi olabilir:

 • alerjik reaksiyonlar;
 • anüste kaşıntı;
 • ishal;
 • trombositopeni.

Biseptol

Antibiyotik Biseptol kombine bir etkiye sahiptir, bu nedenle sadece bademcik iltihabı için değil, aynı zamanda diğer hastalıklar için de (stafilokok enfeksiyonu, dizanteri) reçete edilir.

Dozaj ve yönetim programı:

 1. 3 ila 12 aylık bebekler Biseptolum'u süspansiyon olarak alırlar;
 2. bir yıl sonra çocuklar reçete şurup;
 3. 3-6 yaş arası çocuklar 240 g için günde iki kez Biseptol tabletleri alırlar;
 4. ilacın günlük dozunun 6-12 yaş arası (480 gram) iki kez bölünmesi;
 5. 12 yaşından sonra yetişkinler ve çocuklar için, Biseptol'un günlük dozu 960 gramdır, iki doza bölünür.

Belli kurallara uyursanız, vücudun Biseptol almasına zarar vermez. Bu kurallar basittir, bu yüzden bunları gözlemlemek oldukça basittir:

 • Tedavi sırasında hasta günde en az 2 litre sıvı içmelidir;
 • Biseptolum ile paralel olarak, bir vitamin kompleksi almak gerekir;
 • hapı sadece yedikten sonra al;
 • Terapötik kurs sırasında hasta bezelye, fasulye, süt ve diğer hayvansal ürünleri yemekten kaçınmalıdır;
 • hastanın diyetinde tatlı tatlılar, kuru meyveler, pancarlar bulunmalıdır.

Biseptol yan etkileri bir dizi vardır: karın, baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı, depresyon, apati kolik.

Hamilelik ve emzirme döneminde kadınların bu antibiyotiği almak kesinlikle yasaktır. Böbrek hastalığı, karaciğer, tiroid, kan, alerjik eğilimli ilaç öyküsü olan kişiler aşırı dikkatle alınmalıdır.

Bu durumda kendi kendine ilaç kabul edilemez, randevu sadece bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Anjina varlığında resorpsiyon için tabletler

Herkesin tabletleri alımı nahoş bir acılık ile ilişkilidir, bu yüzden ilaç üreticileri boğaz ağrısından hoş pastiller ve lolipoplar yaratmıştır.

Bu ilaçların gecikmiş bir etkisi vardır, yine de, hala yardımcı olurlar. Lolipopların geniş bir listesinden doktorlar hastalarına aşağıdaki ilaçları önermektedir:

Pharyngosept - Bu şekerler yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir. Fark sadece dozajdadır. Terapötik kurs sadece 3-4 gündür.

İlaç kontrendikasyonları yoktur. Sadece bileşenlere karşı bireysel hoşgörüsüzlüğü olan kişilere yapılmamalıdır.

Septotelet - emilmede kullanılan bu tabletler, bunların içinde Timol, Levomentol, nane ve okaliptüs yağı içerir. Tedavinin seyri de 4 günü geçmez. Her 3 saatte bir her boğazdan bir tane almanız tavsiye edilir.

 • Tablet ağzında tamamen çözülmelidir.
 • 4 yaşından sonra çocuklar en fazla 4 lolipop alabilir.
 • 10 yıl sonra hastalar günde 6 tabletten fazlasını alamazlar.
 • 12 yaşından büyük çocuklar günde 8 kişiye kadar düzelebilirler.
 1. Yaş 4 yıla kadar.
 2. Alerji hastaları.
 3. İlacın bileşenlerine duyarlı insanlar.
 4. Fruktoza konjenital intoleransı olan kişiler.
 5. İzomaltaz ve laktaz eksikliği olan hastalar.

Strepfen pastilleri, boğazdaki ağrılı hisleri ortadan kaldırmak için reçete edilir. Bu ilacın terapötik kursu üç gündür. Bu pastillerle sadece 12 yaşından itibaren tedavi edilebilir.

Dozaj rejimi: 12 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar tek parça için günde 5 defadan fazla Strepfen almamalıdır.

 • hamile kadınlar;
 • emzirme döneminde;
 • peptik ülseri olan hastalar;
 • 12 yaşından küçük çocuklar;
 • ilacın bileşenlerine aşırı duyarlı olan hastalar;
 • rinit, bronşiyal astım olan kişiler;
 • glukoz-6-fosfat dehidrogenaz yetersizliği ile.

Đlaçın anjinadan seçilmesinin doğruluğuna şüphe yoktur, tanıdan, yani bademcik iltihabının etken tipinden emin olmak gerekir. Ayrıca, her bir vücudun kendi bireysel özellikleri vardır ve bu da bir ilaç seçerken dikkate alınması gereken bir özelliktir.

Bir hastanın iyi bir şekilde yardımcı olması için anti-bakteriyel boğaz hapları varsa, bir diğerine kontrendike olabilir. Bu nedenle, boğaz ağrısının ilk belirtilerinde, kendi kendine ilaç vermemelisiniz, hemen bir kulak burun boğazına gitmelisiniz.

Sadece bir doktor tanıyı yüksek doğrulukla kurabilir ve hastalığın ciddiyetine göre doğru tedaviyi reçete edebilir. Bu makaledeki videodan her şey hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Boğaz ağrısı gelen depresan tabletleri

Günümüzde eczanelerde, bademcik iltihabı sürecini gidermek ve yutma sırasında hastanın iyiliğini arttırmak için bademcik iltihabı sırasında boğazı nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanılan çok çeşitli pastiller ve pastiller bulabilirsiniz. Bunlar arasında, resorpsiyon için aşağıdaki tabletler:

Strepsils. Septolete. Farignosept. Grammidin. Dekatilen. Falimint. Sebidin. Lizobakt. Strepfen.

Strepsils

İlaç fungisidal ve antibakteriyel etki ile kombine bir preparattır. Bir tablet 1.2 mg diklorobenzil alkol, 0.6 mg amilmmetalkol, nane esansiyel yağı, anason, sukroz ve glukoz, levomenthol esansiyel yağ içerir.

Angina'nın ilk günlerinden Candies Strepsils alınması tavsiye edilir. Standart dozaj aşağıdaki gibidir: bir tablet her üç saatte bir ağız içine emilir. Maksimum günlük dozun on iki adet olduğunu unutmayın. Tedavi süresi bir uzman tarafından belirlenir. Altı yaşın altındaki çocukların şekerler Strepsils almak için tavsiye edilmez.

Mide bağırsak sistemi ile ilgili problemlerle kendini gösteren aşırı doz. Tedavi için durulama kullanılır. Tabletlerin alımı durdurulur.

Hamileler için, ilgili hekimin doz ayarlaması gereklidir. Alerjisi olan hastaları tabletlerin temel bileşenlerine kullanmayın. Tat ve alerjik reaksiyonlarda geçici değişikliklere neden olabilir.

Septolete

Setilpiridinyum klorürün aktif bileşenine dayanan ilaç. Bu tabletlerin boğazdaki ağrıdan anjina ile kullanılması, membranlarının geçirgenliğini azaltan bakterilerin enzimatik reaksiyonlarını engelleyebilir. Ayrıca oral mukozaya penetre olan setilpiridinyum klorür, virüsleri ve üremelerini bozan mücadeleleri yok eder.

Dört ila on yıl arasında çocuklarda angina tedavisi için, Septetelet tabletler aşağıdaki dozajda alınır: bir pastil 24 saat boyunca dört kez eritilir. On yıldan itibaren, dozaj günde altı pastil arttırılır. Yetişkin hastalar için doz sekiz lolipopdur. Yemek yerken yemeyin.

Sepetil pastil klorürün alerjisi olan hastalara Septollet pastil almak tavsiye edilmez. Hap almak, bulantı, ishal (özellikle aşırı dozda), kızarıklık veya cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Faringosept

Bir boğaz ağrısı sırasında boğazda ağrı için aktif olarak kullanılan antibakteriyel ilaç. İlaç aktif madde Ambazone monohidrat oluşur. Ayrıca şunları içerir: laktoz, sukroz, kakao, povidon K-30, arap zamkı, vanilin ve magnezyum stearat.

Olumlu bir sonuç elde etmek için uzmanlar, Pharyngocept tabletlerini üç ila dört gün çözdüklerini bildiriyorlar. Standart dozaj, gün boyunca eriyen üç ila beş pastildir. Yedikten sonra çare kullanmak önemlidir. Rezorpsiyondan sonra, iki saat boyunca yemek yemeyi veya içmemenizi tavsiye etmeyin.

Pharyngocept tabletleri, üç yaşına ulaşmamış çocuklara ve Ambasone monohidrat alerjisi olan hastalara götürmeyin. Bu ilacı almak alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Grammidin

Boğaz ağrısı tedavisinde aktif olarak kullanılan antibiyotik. Gramicidin C.'nin aktif bileşenine dayanan ilaç Grammidin tabletleri, yok olduklarından dolayı bakteriyel hücre zarının geçirgenliğini arttırır.

On iki yaşına ulaşmamış çocukların tedavisi için, aşağıdaki dozu kullanmanız tavsiye edilir: bir veya iki pastil 24 saat içinde dört kez çözülür. Yetişkin hastalar günde sekiz şeker alabilir. Tedavi altı güne kadar sürer.

Uzmanlar, anne sütü ile beslenmede anjinin tedavisi için Gramidin kullanımını önermezler. Antimikrobiyal ajanlarla eşzamanlı uygulama ile, bu tabletler etkilerini artırabilir. Alerjiye neden olabilir.

Dekatilen

Dequalinium klorürün aktif bileşenine dayanan ilaç. Fungistatik ve bakterisidal etkide farklıdır, boğazdaki ağrıyı hızla azaltır, iltihabı azaltır.

Hastalığın başlangıcında, durumu hızlı bir şekilde çözmek için iki saatte bir şeker. Hasta, boğazdaki ağrının azaldığını hissettiğinde, dozaj her dört saatte bir pastil'e indirilir.

Decathilene tabletleri diyabetli hastalara korku olmadan alınabilir. Hamilelik sırasında kullanmadan önce bir doktora danışın. Aşırı doz olduğuna dair bir kanıt yoktu. Alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Falimint

Asetilaminonitropropoksibenzenin aktif bileşenine dayanan bir ilaç. Bileşimde ayrıca: jelatin, sukroz, yağ, kolpovidon, talk, magnezyum stearat, silikon dioksit, glukoz. Palet Falimintinin ağız boşluğunda emilmesinin başlangıcından sonra, solunumun kolaylaştırıldığı hoş bir serinlik hissedilir. Tabletler, iltihabı rahatlatır, boğazda ağrıyı azaltır, mukusu sulandırır.

Bir seferde bir pastil eritilmesi tavsiye edilir, ancak öngörülen maksimum doz - 24 saat içinde on pastilleri aşmayın. İlaç tatsız semptomların tamamen ortadan kalkmasından üç ila dört gün önce alınır.

İlaç, asetilaminonitropropoksibenzene alerjilerde kullanılması tavsiye edilmez. Diyabetli hastalar şeker seviyesini dikkatlice izlemelidir. Hamilelik sırasında tedavi için öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Sebidin

Antibakteriyel ve antiseptik etkisi ile angina ile boğaz ağrısı tedavisi için bir çare. Klorheksidin hidroklorürün aktif bileşenine dayanan ilaç.

Bir pastili günde dört ila on defa çözmek için. Terapi süresi bir ila üç haftadır.

Sebidine tabletlerini klorheksidin hidroklorür alerjileri için kullanmayın. Kabul fonları alerjik reaksiyonlara ve dispeptik rahatsızlıklara neden olabilir.

Lizobakt

Piridoksin hidroklorür ve lizozim hidroklorürün aktif bileşenlerine dayanan ilaç. Antibakteriyel özelliklere sahip bir kombine ajan. Ağız mukozasını korur, lokal spesifik olmayan bağışıklığı düzenler.

Lizobakt tabletlerin standart dozajı şu şekildedir: 24 saat içinde üç ila dört kez tamamen çözünene kadar iki pastil emdirilmelidir. On iki yaşına kadar çocukları tedavi etmek için, dozaj günde üç kez bir pastil'e indirilir.

Doktorlar laktoz intoleransı olan hastaların yanı sıra lizozim hidroklorür veya piridoksin hidroklorür alerjisi olan hastalar için ilaç kullanmanızı önermemektedir. Henüz üç yaşına ulaşmamış çocukları tedavi etmek için kullanmayın.

Doz aşımı durumunda, hasta dilin uyuşukluğunu hissedebilir, ağız boşluğunda hafif karıncalanma, alt veya üst ekstremitelerin hassasiyet kaybı olabilir. Tedavi için bol miktarda içecek kullanın. Hapları almak Lizobakt alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Strepfen

Flurbiprofen aktif bileşenine dayanan ilaç. Anti-inflamatuar, analjezik özelliklere sahiptir. Hasta, reseptörün başlangıcından yarım saat sonra Strepfen tabletlerinin etkisinin olumlu etkisini hissedebilir. Kural olarak, bu sonuç iki saate kadar sürer.

Pastil tamamen eriyene kadar ağız boşluğunda emilir, beklenen sonuca yol açmayacağı için tüm tableti çiğnemeye veya yutmaya değmez. On iki yaşından büyük hastalar için önerilen doz 24 saat içinde beş kez bir şekerdir. Terapi üç günden fazla sürmez.

Uzmanlar, emzirme döneminde oniki yaşın altındaki çocukların, yaşlıların, hamile kadınların ve kadınların tedavisinde Strepfen kullanımını yasaklamaktadır. Ayrıca, pastiller akut gastrik ülser, glukoz eksikliği, hiperbilirubinemi, ödem, dolaşım yetmezliği, hemofili, hipertansiyon, işitme kaybı, böbreklerin ve karaciğerin yanlış işleyişi ile almayın.

Strepfen lolipoplarının kullanımı mide bulantısı, ishal, mide ekşimesi, taşikardi, anemi, ataksi ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Çocuklarda angina tedavisi çok önemli bir süreçtir, çünkü bu hastalık oldukça ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir. Boğaz ağrısı başladığında, doktorlar küçük hastalar için uygun olan özel emilim tabletlerinin kullanılmasını önerir. Birincisi, onlar tat için daha hoş, bu nedenle çocuk böyle bir yol almak zorunda kalmayacak. İkinci olarak, çok hızlı ve etkili bir şekilde hareket ederler.

Çocuklar için angina sırasında boğazda daha fazla bulunan en popüler pastiller şunlardır:

Strepsils. Coldrex Lari Plus. Faringosept. Septefril. Neo-Angın.

Çocuklar için Strepsils

Strepsils, boğaz ağrısı ile başa çıkmaya yardımcı olan en popüler pastillerden biri olarak kabul edilir. Bu ilacın hemen hemen tüm formlarında iki ana aktif bileşen vardır: diklorbolil alkol (% 2.4) ve amilmmetakol.

Çocuklarda angina tedavisi için özel bir Strepsils formu kullanılır. Eczanelerde iki uyuşturucu bulabilirsiniz: çileklerin tadıyla ve limonun tadıyla. Bu ilaçların bileşiminde şeker yoktur, tatlı pastillerin uzun süreli emilimi çocuklarda çürüğe neden olabilir. Strepsils resorpsiyon tabletleri altı yaşından itibaren hastalar için uygun olduğunu unutmayın.

Coldrex Lari Plus

Çocuklarda boğaz ağrısı tedavisinde aktif olarak kullanılan analjezik etki anlamına gelir. Diclonin aktif bileşenine dayanan ilaç. Lolipopların farklı tatları olabilir: kiraz, limon, portakal.

On iki yaşından çocukları tedavi etmek için kullanılabilir. Koldrex Lari Plus tabletlerin dozajı şu şekildedir: her iki saatte bir lolipop alınır. 24 saat içinde sekizden fazla pastili almayın.

Caldex Lari Plus tabletlerinin tedavisinde aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir: ağızda uyuşma, ağız mukozasında tahriş, mide bulantısı, tat değişiklikleri.

Faringosept

Pharyngosept, küçük çocuklarda angina tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili bir rezorpsiyon tabletidir. Kontrendikasyonları ve yan etkileri yoktur, disbakteriyoza neden olmazlar. Çocukların tedavisinde son madde çok önemli kabul edilir, zayıf bağışıklık nedeniyle çoğu zaman problemleri vardır.

Ne yazık ki, çocuklar her zaman boğaz ağrısı için yetişkinlerden daha sık hastalanırlar. Bunun nedeni, özellikle çocuk ekipte olduğunda, hastalıklara yol açan zayıf bağışıklıktır. Farignosept almak, bakterilerin yaşamsal aktivitesini bastırmaya yardımcı olur, bu nedenle anjinin ilk günlerinden tedaviye başlamaya değer.

Kullanımı pastil, çocuğun şekeri çözdüğü üç yaşından itibaren olabilir. En genç hastaların (3-7 yaş) tedavisi için, 24 saatte 3 kez bir pastildir. Yedi yıl sonra, günde yedi yediye kadar eritebilirsiniz. Tabletleri aldıktan sonra iki saat içemeyeceğiniz veya yiyemeyeceğinizi unutmayın.

Septefril

Decamethoxin aktif bileşenine dayanan ilaç. Etkili antibakteriyel etki ile karakterize edilir, antimikrobiyallerin etkisini güçlendirmeye yardımcı olur, mantar öldürücü özelliklere sahiptir.

Çocuklarda angina tedavisi için beş yaşından itibaren kullanılır. Bu durumda dozaj: 24 saat içinde üç kez bir pastil. Terapi dört günden fazla sürmez. Şekerlemenin emilmesinden sonra, tükürük salgılanması bir süre daha artabilir.

Neo-Angın

İlaç aktif bileşenlere dayanmaktadır: levomenthol, amilmmetakol, 2,4-diklorobenzil alkol. Antiseptik özelliklere sahiptir, inflamasyonu hafifletir, angina ile boğazda ağrı.

Çocuklarda angina tedavisi için altı yıldan beri kullanılabilir. Standart dozaj: her iki ila üç saatte bir pastil. Ancak, maksimum dozun 24 saat içinde altı tableti geçemeyeceğini belirtmek gerekir. Terapi dört günden fazla sürmez.

Ön-aşırı doz, karın, kusma, ishalde ağrıya neden olabilir. Tedavi için ilacı almayı kesmelisiniz.

Akut tonsillit semptomlarının ortaya çıkması için ilk ilaç rezorpsiyon tabletleridir. Boğaz ağrısı ve yutma sırasında güçlenmesi, başlangıç ​​anjinalarının ilk ve ana belirtileridir. Bu hastalık bir kişiyi hareketsiz kılar ve onu geçici olarak engelli kılar.

Tonsillit, patojenik bakteriler tarafından prolifere olan enfeksiyöz ve alerjik kökenli en sık görülen hastalıktır: stafilokok, streptokok ve mantarlar.

Sıklıkla angina akut rinit, sinüzit, kronik bademcik iltihabı ve vücudun çok sayıda alerjik reaksiyonuna eşlik eder.

Anjina hastalarının çoğu hastaneye gitmez, ancak evde tedavi edilmeyi tercih ederler. Bunun nedeni, boğaz ağrısı için iyi olan çok sayıda halk tarifleri olmasıdır.

Bununla birlikte, geleneksel olmayan tedavi yöntemleri temel tedavinin yerini almamalıdır, sadece bir doktor tarafından reçetelenen ilaca ek olarak kabul edilirler. Hastalığın doğasını bilmemek, kendini ilaçlama durumu büyük ölçüde kötüleştirebilir. Ve enfeksiyöz anjina bir antibiyotik ile tedavi edilmelidir.

Boğaz ağrısı olan bir rezorpsiyon tableti satın almak en iyisidir.

Anjina - hastalık oldukça kaprislidir, bu yüzden ilacı kullanmadan önce, talimatları dikkatle incelemeniz gerekir.

Ne zaman antibiyotik almalısın?

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Bir ilacın kullanımı doğrudan bademcik iltihabı tipine ve bunun neden olduğu etkenlere bağlıdır. Boğaz ağrısı enfeksiyöz kökenli ise, antibiyotikler önlenemez ve bu yönde angina ile tedavi gereklidir.

Ancak hastalığa bir virüs neden olabilir, daha sonra hastaya antiviral ilaçlar reçete edilir. Viral anjina ile antibiyotikler yardımcı olmayacaktır.

Ancak evde, patojen türünü belirlemek imkansızdır. Bunun için ihtiyacınız var:

Rinoskopi yap. Mukus boğazından bir leke alın. Paranazal sinüslerin radyografisini geçirin.

amoksisilin

Anjina için en etkili ilaçlar nelerdir? Için reçete edilen amoksisilin antibiyotik ilaç:

bademcik iltihabı; sinüzit; bronşit; farenjit.

İlaç ayrıca streptokok ve stafilokok tarafından tetiklenen diğer bakteriyel enfeksiyonlarla da yardımcı olur. Antibiyotik penisilin serisine atıfta bulunur ve yarı sentetiktir. Günde 3 kez yemeklerden sonra ilacı alın. Tabletler Amoksisilin yarısı veya tamamı alınabilir ve bir bardak temiz su ile yıkanabilir.

Yetişkinler için tedavi rejimi, çocuklar için geliştirilen terapötik rejimden farklıdır.

Yetişkin hastalar ve çocuklar 10 yıl sonra (hastalık neostro ise) günde 0.5 g atarlar. Hastalığın akut seyrinde ve anjin sonrası komplikasyonlar ile ilacın dozu bir dozda 0.75 gr'a çıkarılabilir. 5-10 yaş arası çocuklar, ilaca günde üç kez 0.25 gram reçete edilir. İlacın 2-5 yaş arası çocuklar günde üç kez 0.125 gram için gösterilir. En küçük hastalar için (2 yaşına kadar), Amoksisilin 20 mg için günde üç kez reçete edilir.

İlaç nispeten güvenli kabul edilir, ancak ilacın bileşenlerine alerjiye ve aşırı duyarlılık eğilimli olan hastalara dikkatle alınmalıdır.

Hastanın ilk advers reaksiyon belirtileri varsa, hemen tedaviyi bırakmalı ve doktoru bilgilendirmelidir. Doktor ilacı başka biriyle değiştirecektir.

heyecan; guatr; baş ağrısı; uykusuzluk; alerji; mide bulantısı, kusma; baş dönmesi; taşikardi.

Flemoxin çözün

Flemoxin soluteba, penisilin serisinin antibiyotiklerini güçlü bir bakterisit etkisi ile ifade eder. Patolojilerin tedavisi için bir ilaç atayın:

solunum organları; gastrointestinal sistem; ürogenital sistem; Bakteriyel enfeksiyonun vücuda girmesinin neden olduğu diğer hastalıklar.

Flemina Flemoxin soluteab ile sık sık reçete edilir. İlaç dozu ve tedavi rejimi, 1 yaşından itibaren hastaların yaş kategorisi için hesaplanır.

İlaç bir limon mandalina aromasına sahiptir, bu yüzden bir yaşındaki çocuklar bile zevkle alırlar.

Flemoxin günde iki kez yemeklerden önce veya hemen sonra çözülür. Bu antibiyotik bütün olarak yutulur ve bir bardak su ile yıkanır. Ama tablet ikiye ayrılabilir ve çiğnenebilir.

Yetişkin hastalar için günlük doz 0,5-2 g'dır, bir kerede alınabilir veya iki doza bölünebilir. 1-3 yaş arası çocuklar 0.125 gram bir doz reçete etti. günde üç kez veya günde iki kez, ancak günde 0.25 gram. 3-6 yaş arası hastalar için dozu 0.25 g'dır. günde üç kez veya 0.125 gram. günde üç kez.

Hamile ve emziren kadınlar için bile ilaç almak için kontrendikasyonlar yoktur. Bununla birlikte, alerjiye eğilimli veya ilacın bileşenlerine aşırı duyarlı olan kişilerde, bu hoşgörüsüzlüğe neden olabilir.

Flemoxin salutebam tedavisinin yan etkileri aşağıdaki gibi olabilir:

alerjik reaksiyonlar; anüste kaşıntı; ishal; trombositopeni.

Biseptol

Antibiyotik Biseptol kombine bir etkiye sahiptir, bu nedenle sadece bademcik iltihabı için değil, aynı zamanda diğer hastalıklar için de (stafilokok enfeksiyonu, dizanteri) reçete edilir.

Dozaj ve yönetim programı:

3 ila 12 aylık bebekler Biseptolum'u süspansiyon olarak alırlar; bir yıl sonra çocuklar reçete şurup; 3-6 yaş arası çocuklar 240 g için günde iki kez Biseptol tabletleri alırlar; ilacın günlük dozunun 6-12 yaş arası (480 gram) iki kez bölünmesi; 12 yaşından sonra yetişkinler ve çocuklar için, Biseptol'un günlük dozu 960 gramdır, iki doza bölünür.

Belli kurallara uyursanız, vücudun Biseptol almasına zarar vermez. Bu kurallar basittir, bu yüzden bunları gözlemlemek oldukça basittir:

Tedavi sırasında hasta günde en az 2 litre sıvı içmelidir; Biseptolum ile paralel olarak, bir vitamin kompleksi almak gerekir; hapı sadece yedikten sonra al; Terapötik kurs sırasında hasta bezelye, fasulye, süt ve diğer hayvansal ürünleri yemekten kaçınmalıdır; hastanın diyetinde tatlı tatlılar, kuru meyveler, pancarlar bulunmalıdır.

Biseptol yan etkileri bir dizi vardır: karın, baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı, depresyon, apati kolik.

Hamilelik ve emzirme döneminde kadınların bu antibiyotiği almak kesinlikle yasaktır. Böbrek hastalığı, karaciğer, tiroid, kan, alerjik eğilimli ilaç öyküsü olan kişiler aşırı dikkatle alınmalıdır.

Bu durumda kendi kendine ilaç kabul edilemez, randevu sadece bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Anjina varlığında resorpsiyon için tabletler

Herkesin tabletleri alımı nahoş bir acılık ile ilişkilidir, bu yüzden ilaç üreticileri boğaz ağrısından hoş pastiller ve lolipoplar yaratmıştır.

Bu ilaçların gecikmiş bir etkisi vardır, yine de, hala yardımcı olurlar. Lolipopların geniş bir listesinden doktorlar hastalarına aşağıdaki ilaçları önermektedir:

Septolete. Strepfen. Faringosept.

Pharyngosept - Bu şekerler yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir. Fark sadece dozajdadır. Terapötik kurs sadece 3-4 gündür.

İlaç kontrendikasyonları yoktur. Sadece bileşenlere karşı bireysel hoşgörüsüzlüğü olan kişilere yapılmamalıdır.

Septotelet - emilmede kullanılan bu tabletler, bunların içinde Timol, Levomentol, nane ve okaliptüs yağı içerir. Tedavinin seyri de 4 günü geçmez. Her 3 saatte bir her boğazdan bir tane almanız tavsiye edilir.

Tablet ağzında tamamen çözülmelidir. 4 yaşından sonra çocuklar en fazla 4 lolipop alabilir. 10 yıl sonra hastalar günde 6 tabletten fazlasını alamazlar. 12 yaşından büyük çocuklar günde 8 kişiye kadar düzelebilirler. Yaş 4 yıla kadar. Alerji hastaları. İlacın bileşenlerine duyarlı insanlar. Fruktoza konjenital intoleransı olan kişiler. İzomaltaz ve laktaz eksikliği olan hastalar.

Strepfen pastilleri, boğazdaki ağrılı hisleri ortadan kaldırmak için reçete edilir. Bu ilacın terapötik kursu üç gündür. Bu pastillerle sadece 12 yaşından itibaren tedavi edilebilir.

Dozaj rejimi: 12 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar tek parça için günde 5 defadan fazla Strepfen almamalıdır.

hamile kadınlar; emzirme döneminde; peptik ülseri olan hastalar; 12 yaşından küçük çocuklar; ilacın bileşenlerine aşırı duyarlı olan hastalar; rinit, bronşiyal astım olan kişiler; glukoz-6-fosfat dehidrogenaz yetersizliği ile.

Đlaçın anjinadan seçilmesinin doğruluğuna şüphe yoktur, tanıdan, yani bademcik iltihabının etken tipinden emin olmak gerekir. Ayrıca, her bir vücudun kendi bireysel özellikleri vardır ve bu da bir ilaç seçerken dikkate alınması gereken bir özelliktir.

Bir hastanın iyi bir şekilde yardımcı olması için anti-bakteriyel boğaz hapları varsa, bir diğerine kontrendike olabilir. Bu nedenle, boğaz ağrısının ilk belirtilerinde, kendi kendine ilaç vermemelisiniz, hemen bir kulak burun boğazına gitmelisiniz.

Sadece bir doktor tanıyı yüksek doğrulukla kurabilir ve hastalığın ciddiyetine göre doğru tedaviyi reçete edebilir. Bu makaledeki videodan her şey hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Propolis ile gargara

Sezon dışı ve kış mevsiminde, birçok kişi düzenli olarak eczaneyi ziyaret ederek soğuk algınlığı için pahalı ilaçlar satın alır. Hastalığın ilk aşamalarında basit halk hekimliğinin yönetilmesinin mümkün olduğunu belirtmek gerekir.

Bir boğaz ağrısı anne bebeğe zarar vermeden nasıl tedavi edilir

Angina veya bademcik iltihabı, hastalıklardan, özellikle tehlikeli sonuçlardan biridir. Sıklıkla iç organlarda komplikasyonlar meydana gelir, özellikle hastalık kötü tedavi edilirse veya ilaçlar doğru şekilde alınmadıysa.