Loading

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler ve pastiller

Larenjit, farinkste yanma ve boğulma ile karıncalanma ve gıdıklama sesin ses kısıklığı ile birleşir ve bu da en hoş hislerden uzaktır. Erişkinlerde larenjit ile rezorpsiyon için haplara olan talep, özellikle soğuk mevsimde, enfeksiyöz patolojilerin gerçek “koşuşturması” başladığı zaman çok yüksektir. Tabii ki, bu ilaçlar hastalığı tamamen ortadan kaldırmayacak, ancak semptomlarını önemli ölçüde azaltacaktır.

Larenjit iltihabı için tabletlere ihtiyacınız var mı

Doktor tarafından reçete edilir sistemik ilaçlar alarak, teneffüs durulama - hiçbir durumda çocuk ve erişkinlerde lokal kullanım için Damlalar ve topakları ana larenjit tedavi yerini almamalıdır. Rezorpsiyon tabletlerinin ana amacı semptomatiktir: hızlıca olabilirler:

 • ağrıyı azaltmak;
 • boğaz yumuşatmak;
 • kuruluk ortadan kaldırmak için;
 • zulmü ortadan kaldırmak için;
 • sesi geri yükle. Larenjit sonrası ses restorasyon yöntemlerini okuduğunuzdan emin olun.

Elbette, tüm bu hareketler çeşitli derecelerde hastalarla kendini gösterir: Bazı ilaçlar acı verici duyuları hafifletmek için çok az yardımcı olur, diğer hastalar tam anlamıyla bir ses fonksiyonunu kurmanın birkaç yoludur. Terapötik etkinin şiddeti, ilaç tipine, aktif bileşenlerin tipine ve bunların etkililiğine bağlı olacaktır. Bu nedenle, üst solunum yollarının iltihaplı hastalıklarından modern tabletler ve diğer topikal preparatlar genellikle şunları içerir:

 • antibiyotikler; Larenjitin antibiyotiklerle tedavisi hakkında bilgi edinin
 • anestetikler;
 • antiseptikler;
 • NSAID'ler;
 • uçucu yağlar;
 • bitki ekstreleri;
 • bal, vb larenjit ile bal kullanımı hakkında daha fazla

Birçok ilaç kısmen hücre zarlarını tahrip ederek ve enfeksiyonun çoğalmasını yavaşlatmaya yardımcı olarak bakterileri tahrip edebilir. Diğerleri, viral enfeksiyonların bir arka planında ortaya çıkan iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Diğerleri kendi bağışıklıklarını uyarırlar (örneğin, Lizobakt, Immudon), bu nedenle onlar da çocuklar ve yetişkinler için larenjit için yararlı olacaktır. Ama, boğaz ağrısı ve farenjit aksine bazı ilaçlar dikkatli olmalı, bu nedenle ilaçların seçimi ile, alerjik reaksiyonlar ve hatta laringeal ödem provoke edebilir larenjit. Daha iyi alerji güçlü bir eğilimi ile benzeri bal, boyalar, parfümler ve aromalı bir tek bileşenli tableti seçin. D. boğaz ağrısı için herhangi kullanılan pastilleri bul

Rezorpsiyon tabletlerinin büyük avantajı aktif bileşenlerin sistemik kan dolaşımına neredeyse hiç nüfuz etmemesidir, bunun sonucu olarak belirgin bir lokal etki ve neredeyse tamamen yan etkilerin yokluğu. Fakat bu gerçeğin bir dezavantajı var: Tabletlerin emilmede terapötik etkisi minimal, yüzeysel ve tam bir iyileşme için daha güçlü ilaçlara ihtiyaç duyulacak. Buna ek olarak, larenksin alt kısımlarının iltihabı neredeyse her zaman yerel ilaçlar almak için erişilemezlik anlamına gelir, bu da lolipop ve pastilleri tamamen işe yaramaz kılar.

Yetişkinler için tabletler

Eğer kullanmadan önce pastil, doktor ziyaret etmek en iyisidir çünkü anestezi sorunları ve gizlenmesi "dondurma" it çözmez, kronik hastalık haline larenjit geçişi neden olabilir hatta patolojiyi tedavi değil,.

Neo-Angın

Rezorpsiyon için tabletler, şeker, aktif maddeler - amilmmetakol, levomentol, 2,4-diklorobenzil alkol içermez. Neo-Angin antimikrobiyal, lokal anestezik, anti-inflamatuar etki ile kombine bir antiseptiktir. Ek olarak, bir antifungal etki üretir, boğazda tahrişleri hafifletir, burnun tıkanıklığını azaltır.

yorumlar:

"Benim için Neo-Angin - boğazdaki zulüm ve acı için en iyi hap! Genellikle sesin ses kısıklığı olduğunda 1-2 tableti çözerim ve bana hep geçer ya da geçer. Tadı çok hoş, nane ve ceviz kokuyor, ama muhtemelen boya büstü ile boyanmış. Soğuk algınlığının ilk aşamasında, bence, en iyi ilaç, güvenli olmasının yanında, çok az kontrendikasyon var. "

“ARVI kış aylarında enfekte olduğunda Neo-Angin kullanmaktan gerçekten keyif aldım. Acil bir durum olarak, sadece boğazda ağrıyı ortadan kaldırmak için mükemmeldir, ayrıca nefes almayı da sağlar, burun tıkanıklığı mükemmel bir şekilde giderir. Talimatlar ilacın larenjitin önlenmesi için uygun olduğunu söylüyor, ki bu benim için de önemli - Ben öğretmen olarak çalışıyorum ve larenks benim zayıf noktam. ”

"3 yıldır bu ilaç sürekli olarak ev ecza dolapımda. Neo-Angin beni daha önce kullanmış olduğum Strepsils'le değiştirdi ve kimseye yardım etmeyi bıraktı. Soğuk algınlığı ve öksürüğün ilk belirtileri görüldüğü anda, gün boyunca dört şeker alırım. Genellikle bu tür bir tedaviyi sıcak içecekle, ballı sütle tamamlıyorum ve hastalık ikinci günde düzelir. Ama çok kıskanç ve uzun zamandır bu hapları almayın tavsiye etmiyorum: eğer hastalık ciddi ise, o zaman ciddi larenjitden yardımcı olmazlar, antibiyotik içmek daha iyidir. "

Geksoral

KBB pratiği ve diş hekimliğinde topikal uygulama için ilaç. Bileşimde - benzokain, klorheksidin, yardımcı maddeler - mentol, timol, nane yağı. Tabletlerde heksoral, hücre zarlarını tahrip ederek gram-pozitif, gram-negatif mikroplara karşı belirgin bir etkiye sahiptir. Mantarlara, mikobakterilere, dermatofitlere karşı hiçbir etkisi yoktur. Uzun süreli kullanımla bakterilerin klorheksidin duyarlılığı büyük ölçüde azalır.

yorumlar:

Son zamanlarda kendini tekrar hissettiren kronik larenjit var. Onları ilk kez kullandığım Geksoral Classic adlı eczane tabletinden satın aldı veya satın aldı. Tat (bal ve limon) tadın, 2-3 saat içinde günde 8 parçaya kadar alın. Ne yazık ki, belirli bir etki hissetmedim, ağrı sadece rezorpsiyon anında ve yuttuktan yarım saat sonra yatıştı. Sonra tüm duyumlar yenilendi, ayrıca hastalığın şiddetlenmesi her gün ilerliyordu. Sonuç olarak, antibiyotik içmek zorunda kaldım, doktor hiç bir şekerin bana yardım etmeyeceğini, ses tellerinde hipertrofik olayların gözlemlendiğini söyledi.

"Çok uzun zaman önce üşüttüm, çok yüksek ateşim vardı, boğaz ağrısı çok güçlüydü. Her şey yolunda, ses tamamen ortadan kayboldu, sadece bir fısıltıyla söyleyebilirdim, ve bu bile net değil. Eve giderken Geksoral ve merhem boynuna ve göğsüne sürtünme için merhem aldım Dr. Mohm (eczanede ne önerildi). Boğazdaki ağrı, haplardan sonra gerçekten daha azdır, ancak diş hekimlerine yaptığı ziyaretten sonra, ağızda yapılan tat arzı daha da kötüdür. Bir sebepten dolayı başka bir dil çok uyuşmuştu, beğenmedim. Ancak ilacın etkisi iyi, 2 gün içinde 8 tabletin rezorbsiyonundan sonra, ses döndü ve hastalık yavaş yavaş azaldı. "

"Sadece öksürük veya boğaz ağrım varsa normal olarak tabletlerde Hexoral yiyebilirim. Genel olarak, bu ilaç terapist tarafından reçete edildi - bu pahalı ve çok etkili değil, sadece yetişkinlerde değil, 5 yaşından büyük çocuklarda da alınabilir. Pürülan boğaz ağrısı veya ihmal edilmiş larenjit ile, tabii ki, haplar yardımcı olmaz, daha güçlü ilaçlar içmeliyiz, ama gerçek rahatlama getireceklerdir. Ses netleşir, öksürük atakları daha az yaygındır ve aslında boğazdaki tüm hisler bir şekilde daha yumuşaktır. "

TerraFlu Lar

Lidokain, setilpiridinyum klorür ile resorpsiyon için tabletler. Maddenin, gram-pozitif ve gram-negatif bakterilere (daha az bir ölçüde - ikinci derece) karşı etkili olan bir zar aktif aktivitesi vardır. Ek olarak, ilaç influenza virüslerine karşı aktiftir, parainfluenza, mantarlar, lokal bir anestetiktir, boğazdaki ağrıyı azaltır.

yorumlar:

"TeraFlu Lar tabletleri uzun zamandır bütün boğaz hastalıklarından favorim olmuştur. Çok hızlı hareket ettiklerini, kelimenin tam anlamıyla tabletin henüz tamamen çözülmediğini ve bunun etkisinin zaten fark edilir olduğunu seviyorum. Boğazda şiddetli terleme ve ağrı ile 1-2 saat içinde Teraflju Lar'ı alabildiğinize ve analogların çok daha az sarhoş olması gerektiğine sevindim. Larenjit ile haplar 3 gün boyunca yardımcı oldu, mineral suyla inhalasyon yaptım ve sodayla paralel olarak herkese tavsiye ederim! "

"Yaz aylarında hastalığa son kez düştüm, ki bu da iki kat aşağılayıcıydı: yemek için dondurma yok, yüzmek yok. Öksürük çok güçlüydü, larinjit ilk gelişti, daha sonra tracheitis ile takviye edildi ve hatta burun atıldı. Konuşmak acı vericiydi, muhtemelen ses telleri çok güçlü bir şekilde iltihaplandı. Kocam bana gerçekten yardım ettiğim TerraFlu Lar'ı satın aldı. Onları her 4 saatte bir sürdü, tadı güzel, ama ana şey değil - ikinci güne kadar işime gittiğimde çok rahatladım. Buna ek olarak, Geksoralom'un boğazındaki Squirting, sonuçta böyle bir hastalıktan sonra antibiyotik almaktan kaçınmayı başardım. "

"Orz benim için bir alışkanlıktır, hem yazın hem de kışın üşüyorum. En son çektiğim TerraFlu Lar'ın yanı sıra TeraFlu'yu çuvallarda, sıcaklık yükseltildikten ve hatta burun atıldıktan sonra rahatladım. Tabletlerin çözülmesi kolaydır, tadı tahriş etmez, biraz karamelaları anımsatır. Acıyı rahatlatmaya ve bu hapları öksürmeye hemen yardımcı ol, ama bir saat sonra 2 kabartma zaten farkedildi. Bu yüzden 2 gün boyunca hapları eritmeye devam ettim ve üçüncü günde neredeyse hepsi geçti! Genel olarak, bu araçtan memnun kaldım, tavsiye ederim. "

Çocuklar için tabletler

Yetişkinlerden farklı olarak, çocuklukta larenjit oldukça tehlikeli bir hastalıktır, bu yüzden hemen tedavi edilmeli ve sadece bir doktor gözetiminde yapılmalıdır. Tüm tabletler, erime için lolipoplar, 4-5 yaşından daha erken çocuklara sahip değildir.

Şekersiz adaçayı

Rezorpsiyon için tabletlerin bir parçası olarak - adaçayı, askorbik asit, adaçayı yağı kuru özü. Ürün 5 yaşından büyük çocuklara verilir, anti-inflamatuar, balgam söktürücü, antimikrobiyal, büzücü etkisi vardır.

yorumlar:

"Bu ilacı şu anda 10 yıldan beri kullanıyorum ve şimdi çocuğum için alıyorum. Belki de tüm analoglardan daha ucuzdur ve sonuçlar bana tamamen uygundur! Boğazda ağrı, kaşıntı, terleme, ses kısıklığı gibi ilk belirtilerde hemen oğlum Sage'nin tabletini veririm. Çimlerin tadı, tabii ki şekerlemeyi anımsatmaktan çok uzaktır, ama yine de pek hoş değildir. Boğazdaki ağrı çabucak giderilir, ancak etki stabil değildir, muhtemelen tabletlerde anestezik ve başka bir kimya yoktur. Ama "uzun vadeli" etki mükemmeldir - eğer Salvia'yı soğuğun ilk belirtilerinden almaya başlarsanız, 1-2 gün sonra sağlıklı olursunuz! "

"Adaçayı tabletler, benim tecrübemden, uygulamadan zayıf bir etki veriyor, ama yine de öyle. Genelde şekerlemeyi ve tabletleri resorpsiyon için kötüye kullanmamaya çalışıyorum ve kızıma çok fazla şey vermemeye çalışıyorum, ama bazen acı ve terleme “ölçeğin dışına çıkınca” kötü bir şekilde ihtiyaç duyuyorlar. Hapın belirtileri fazla alınmaz, ama bir saptırma olarak bana uyar. Şeker eksikliğini ve sadece bitki bileşenlerinin varlığını düşünüyorsanız, Sage'nin en kötü seçenek olmadığını düşünüyorum. ”

Imudon

Bakteriyel lizatların bir karışımı, glisin. İlaç, bir immün sistemi uyarıcı ilaçtır, KBB pratiğinde, diş hekimliğinde, 3 yaşından başlayarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bileşim, çoğu zaman üst solunum yollarında iltihaba neden olan bakterilerin lizatlarını içerecek şekilde seçilir. Imudon yerel bağışıklığı aktive eder, interferon ve lizozim üretimini artırır.

yorumlar:

"Imudon'un oğlumun çaresi, tüm tabletlerden daha iyi ve vücuda zarar vermez. Tam olarak güvendiğim çok deneyimli bir doktor tarafından tavsiye edildi. Tabi ki, Imudon'da her zamanki anestezi ve antibiyotik yoktur, bu yüzden acıların anında bir etkisinin buna değmeyeceğini düşünün. Bununla birlikte, tüm larenjit, farenjit, bademcik iltihabından, bu ilaç, özellikle hastalıkların viral bir doğaya sahip olması durumunda, "zarar verme" ye yardımcı olur. Terleme şikayeti ile en ufak bir öksürük belirtisinde, hemen inme tedavisine başlıyorum - günde 8 tablet, 10 gün, ancak iyileşme dönemine kadar oldukça kısa ve 5-6 günlük tedaviye sahibiz. ”

"Imudon ilacı sadece bir dezavantajı var - bu oldukça pahalıdır. Yine de, bir çok boya ve aromaya sahip birçok antiseptik gibi sağlığa zararı yoktur ve başarısız olmaksızın çalışır, bu yüzden bütün aile için soğuk algınlığı için ARVI alırım. Imudon'u ilk kez reçete ettiğimizde, boğazda bir stafilokokal enfeksiyonu tedavi ettiğimizde, bağışıklık sistemi bu ilacı mükemmel bir şekilde güçlendirdi. Neredeyse neredeyse yarım yıl boyunca neredeyse hiç hastalanmadık ve soğuk havaların başlangıcında hemen herkes için Imoudon aldım, önleyici bir doz aldım. Sonuçlar mükemmeldir, tüm aile üyelerinde hafif bir rinit dışında tek bir ciddi hastalık değildir! ”

Ne yazık ki, ne kadar sertleştirdiğimiz ve farklı immüno-uyarıcılar almadığı önemli değil, ne yazık ki, bebeğimin bağışıklığı zayıftır. Bahçede, sık sık enfekte olur ve uzun bir süre hasta olur. Çocuğun son kez "karmaşık" bir şekilde hasta düştü - boğaz kıpkırmızı, ses yok, sümük akar. Doktor hemen bizim için antibiyotik reçete etti, çünkü "tek şişede" bir kataral anjina, farenjit ve bademcik iltihabı vardı. Paralel olarak, çocuk doktoru 21 gün boyunca yeni hastalıkların tedavisi ve önlenmesi için çocuk Imudon'u tavsiye etmiştir. Günde 3 tablet içti, bana göre normalden çok daha hızlı iyileştiler. Semptomlar genellikle birkaç gün içinde kayboldu, ama kesinlikle antibiyotiklerden. Şimdiye kadar, daha fazla acı, muhtemelen, Imudon'un liyakati. "

Tantum Verde

Benzidamin hidroklorür ile yerel eylem tabletleri - Yerel uygulama NSAID'leri. Güçlü bir anti-enflamatuar etkiye sahip, anestezi, antiseptik etkiye sahip. Vücudun üzerinde sistemik bir etkiye sahip olmaksızın, bir antifungal etki taşıyın. 3 yıl çocuklarda kullanım için izin verilir.

yorumlar:

"Bu markanın tabletleri, en ucuz olmasa da, bizim için viral farenjit ve larenjit ile en iyi şekilde yardımcı olur. Tadı, uyuşturucu analogları benziyor - lolipops Hals, Strepsils, ancak bunlar hem çocuklukta hem de hamile kadınlarda bile kullanılabilir. Çocuk hapları reddetmedi, yani tadı keskin değil, rahatsız edici değil. Tantum Verde boğazındaki iltihaplanma ile değnek benzeri bir değnek var, etki zaten ilk haptan fark edilir. Rölyef gerçektir, bebeğimden bıktığımda kendimi denedim ve iyileşme daha hızlı gerçekleşti. "

“Tantum Verde tabletlerinin aynı markayı daha iyi spreylemesine yardımcı olduğu görülüyor. En azından uygulamalarından sonra, kız gece boyunca uyudu ve sprey böyle bir analjezik etkiye sahip değildi. Sonuç şudur: Bu haplar gerçekten boğazı anestezi altına alır, zulümle yardım eder, tüm hoş olmayan hisleri dondurur, böylece birileri hastalanırsa her zaman hazırda uzanırız. ”

“Daha önce, bir çocuğa emilmeme için bir tablet vermedim, bebek için işe yaramaz olduklarını düşünmedim. Ancak son zamanlarda, sürekli öksürük saldırılarına karşı oğlunun sadece uyuyamadığı, aynı zamanda yiyecekleri reddettiği ve sürekli ağladığı gibi güçlü bir larenjit vardı. Sonra Tantum Verde şekerler ve Lizobakt tabletleri de dahil olmak üzere doktorun yazdığı her şeyi aldım. Bu ilaçların her ikisini de kullandık ve sadece onlar yüzünden antibiyotiksiz larenjitleri tedavi ettiklerini söyleyeceğim. Bazıları rahatlamış iltihap ve ağrı, diğerleri - en azından bağışıklığı arttırdılar, bu yüzden talimatlarda yazınız. Tantum Verde'ye herkese tavsiye ederim, boğazın viral hastalıkları harika. "

Larenjit tabletlere kontrendikasyonlar

Bireysel kontrendikasyonlar her zaman tabletlerin talimatlarında belirtilmiştir. Bunlar arasında şunlar olabilir:

 • alerji;
 • gebelik;
 • laktasyon;
 • 3-6 yaşına kadar yaş;
 • akut nefrit;
 • gastrointestinal hastalıkların alevlenmesi;
 • fenilketonüri;
 • diyabet mellitus.

Boğaz için yerel ilaçların bile en iyisi bir doktorun atanmasından sonra içilmesidir. Bu nedenle ilaç, endikasyonları, kontraendikasyonları, hastalığın seyrini göz önünde bulunduracak ve ayrıca terapiyi diğer ilaçlar ile destekleyecek bir uzman tarafından seçilecektir.

Ve son olarak, Brovchenko ailesinin larenjit ile nasıl başa çıktığına dair video incelemesine bakın. "Larinjit" tanısı larinksin iltihaplanması ile yapılır. Larenjit belirtileri - öksürük ve boğukluk havlaması ve genellikle eksik bir ses. En sık viral bir enfeksiyon sonucu oluşur. Genellikle böyle bir tanı ile, çocuklar bir hastaneye alınır. Ailemizde 2-3 kez, hastane gitmedi, ev tedavi edildi, her şey sorunsuz geçti. Deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz, bu bilgiler birine yardımcı olabilir.

Bağışıklığı güçlendirmek isteyen milyonlardan biri misiniz?

Ve tüm girişimleriniz başarısız oldu?

Ve radikal önlemleri düşündünüz mü? Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü güçlü bir organizma sağlık göstergesidir ve gurur için bir fırsattır. Ayrıca, en azından bir kişinin uzun ömürlülüğüdür. Ve sağlıklı bir insanın daha genç görünmesi, kanıt gerektirmeyen bir aksiyomdur.

Bu nedenle, Elena Malysheva'nın makalesini, sonbahar soğukluğundan önce vücudunuzu nasıl güçlendireceğinizi okuyarak okumanızı öneririz. Makaleyi okuyun >>

Larenjit tedavisi için spreyler, şuruplar, lolipoplar ve diğer tabletler

Larenjit, öksürük, boğaz ağrısı, ses kısıklığı, nefes darlığı ve genel rahatsızlık eşlik eden larinksin akut enflamatuar bir hastalığıdır. Hastalığın tedavisi, bu semptomların giderilmesidir. Çocuklarda ve yetişkinlerde larenjit için kullanılan tüm ilaçlar, oral ve lokal tedavi için 2 büyük gruba ayrılabilir. Özellikle popüler olan çeşitli çözünme tabletleri, spreyler ve şuruplar

Yutulması için araçlar

Larenjit tedavisinde birincil görev öksürük ve ses restorasyonudur. Larenjit kuru, ağrılı, paroksismal, verimsiz öksürük. Enflamasyonun odak noktası larinkste olduğu için larenjit ile balgam oluşmaz ve temizlenmez. Bu nedenle, çoğu balgam söktürücü tabletin kullanımı mantıklı değildir.

Hastalık ilerlediğinde, bronşlar ve akciğerler iltihapta yer alırlar, öksürük kurutan nemliye değişir ve mukolitiklerin kullanımı haklı çıkar. Larenjitin ilk aşamasında, öksürüğü baskılayan tabletlerin ve şurupların en etkili kullanımı, örneğin, Libexin, Stoptussin, Tussin plus. Bu ilaçlar çeşitli mekanizmalarla beynin refleks öksürük merkezini etkiler, nefes almayı engellemeden öksürüğü bastırır. Kodein veya efedrin temelli tabletler ve öksürük şurupları geçmişte çok yaygındı. Şu anda, bu tür ilaçlar, bağımlılık yaptıklarından dolayı yetişkinlerde ve çocuklarda kullanım için yasaklanmıştır.

Ayrıca yetişkinlerde larenjitle birlikte, mersin bazlı ilaçları kullanabilirsiniz - iğne yapraklı ağaçlardan elde edilen reçinelerden izole edilen uçucu antiseptik maddeler. Bu ilaçlar Gelomirtol ve Gelomirtol forte'dır. Sıvı formdaki tıbbi madde çözülebilir bir kabuk içine konur, kabuk mide çözülürken, madde buharlaşır. Böylece "içeriden inhalasyonlar" meydana gelir.

hızla vokal kord ödemi ve stenoz gelişmesini sesini dönmek ve önlemek için, doktorlar larenjit antihistaminikler almak öneriyoruz: loratadin (Claritin), desloratadin (Lourdes, Aerius) Fenkarol ve diğerleri. Antialerjik haplar mevcut ödemleri azaltır, onların alımı larinksin inflamatuar stenozunun gelişmesi için bir profilaksi görevi görür.

Topikal tedavi için araçlar

Topikal uygulama için daha ayrıntılı ilaçları düşünün. En yaygın olarak emilim ve sprey tabletleridir. rezorpsiyon pastiller veya püskürtme aktif bileşenlerin büyük bir kısmı kullanıldığında, boğazın arkasına alır ve daha sonra gırtlak içine akar. Bu dolaylı etkinin hem artıları hem de eksileri vardır. Lokal tedavinin dezavantajı, ilacın ilk önce ağız boşluğuna ve farenksine girmesidir, larinkste iltihaplanmaya sadece küçük bir doz "ulaşır". Artı bu tür ilaçların kullanımı nadiren izolasyon larenjit meydana yani larinks iltihabı sıklıkla farenks (farenjit) iltihabı sonraki adım olduğunu ve pastiller ve farenjit ve larenjit davranın.

Boğazdan kaynaklanan rezorpsiyon için çoğu tablet / trok / pastil lokal antibiyotik ve antiseptik içerir.. Hangi maddenin ilacın bir parçası olduğuna bağlı olarak, bunlar birkaç gruba ayrılabilir:

 • Klorheksidin (Anzibel, Antiangin, Trachisan).
 • Biklotimol (Heksaliz).
 • Dequalin (Decatalene, Efizol, Lizak).
 • Gramcidin (Grammidin).
 • Benzalkonyum klorür (Sepptole).
 • Diklorobenzil alkol (Strepsils, Rinza lorsept).
 • Streptocide (Tharyngept).
 • Bitki özleri ve propolis. Boğazdaki acı pastillerinde adaçayı (Adaçayı hapı), okaliptüs, anason ve meyan kökü (Dr. Mom) özleri vardır.

Boğazdan gelen tabletlerde bulunan antibiyotikler ve antiseptikler, bakterilerin, virüslerin, mantarların, protozoaların ölümüne neden olur. Terapötik etki, hasta ilacı aldığı sürece devam eder. Ayrıca birçok rezorpsiyon tableti diğer bileşenleri içerir:

 • Boğazda ağrıyı hafifletmek için örneğin bir benzokain veya lidokain gibi lokal bir anestetik.
 • Kakao yağı (Efizol).
 • İyileşme sürecini hızlandıran enoksolonun iltihap önleyici bileşeni salgının iltihaplanmasını durdurur.
 • C Vitamini - iyileşmeyi destekler, hastalığın sonucunu olumlu etkiler.
 • Lezzet ve lezzet katkı maddeleri: bal, limon, zencefil, nane, elma, vişne ve diğerleri.

Erişkinlerde larenjit tedavisi için rezorpsiyon için hangi pastiller seçilir? Doktor, deneyimlerine, hastalığın tarihine, hastanın ilacın herhangi bir bileşenine karşı alerjik reaksiyonlarına dayanarak tedaviyi reçete eder. Her durumda ilacın seçimi bireyseldir. Yetişkinlerde farenjit veya larenjit tedavisi için evrensel bir topikal ajan mevcut değildir.

Zararsız tatlılar veya ciddi bir ilaç

Farenjit veya larenjitin lokal tedavisi için bu ilacı veya bu ilacı seçmek, bunun sadece lezzetli bir şeker değil, ilacın spesifik bir dozaj şekli olduğu unutulmamalıdır. Bu tür tabletleri kullanırken, ilaca verilen talimatları izlemelisiniz, günde önerilen tablet sayısını geçmemeye çalışın.

içinde bulunan güçlü bir antibiyotik ve antiseptikler tüm mikroorganizmaların yok olmasına neden çünkü pastiller uzun süreli kullanımı, ağız boşluğu ve yutak mikroflora dengesini bozulmasına yol açar - zararlı ve yararlı ve.

Ek olarak, önerilen süreden daha uzun süre lokal antibiyotik içeren ilaçlar almak, ağız boşluğunun mantar hastalıklarına yol açabilir: orofaringeal veya kandidiyaz. Bu neden oluyor? Oral boşluk çeşitli mikroorganizmaların yaşadığı, steril bir ortam yoktur. Ağızdaki mantarlar ve bakteriler arasında, nispi denge kalır: mantarlar, bakterilerin çoğalmasını ve çoğalmasını engelleyen maddeler üretirler. Dışarıdan bakterilere uzun süreli yapay maruziyetle, mantarlar engellenmeden çoğalmaya başlar ve mantar enfeksiyonları bakteriyel enfeksiyonlardan daha kötü tedavi edilir.

Kullanımı ile ilgili kısıtlamalar

Boğaz ağrısı için çoğu hap hamile ve emziren kadınlar tarafından alınamaz. Lokal antibiyotikler (Gramisidin, Streptocide) ve antiseptiklerin (Biklotimol, Timol) fetus üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Yetişkinlerde ve belirli bir yaştan sonraki çocuklarda, karaciğer ve böbreklerde aktif maddenin metabolizması (işlenmesi ve transformasyonu) nedeniyle bu olumsuz etki azalır. Gebe kadınlarda, ilaç metabolitleri plasentaya serbestçe nüfuz eder ve sağırlık ve böbrek hasarı gibi fetusun çeşitli hastalıklarına neden olabilir. Ayrıca metabolitler anne sütüne kolayca nüfuz eder.

Her bir ilaç için Yaş sınırı: - 6 yıl (Valium) ya da 12 yıl (Anzibel) kadar çocukların boğaz ağrısı için bazı pastiller 4 yıl (Efizol, Septolete, Trachisan), diğerleri küçük çocuklar için kabul edilemez. Çocuğun tedavisi zorunlu olarak yetişkinlerin gözetimi altında geçmek zorundadır, bebeğin boğazdaki ağrıdan bir hapın "avuç dolusu" yemesine izin vermemelisiniz.

Ayrıca, dikkatli bir pozitif (doping testi ile belirlenebilir), diabetes mellitus olan hastaların (en çok pastiller tatlandırıcılar) sporculara gibi ilaçları almamalıdır.

Resorpsiyon için tabletler, yetişkinler ve daha büyük çocuklarda larenjitin tedavisinde tek başlarına veya kompleks terapinin bir parçası olarak başarılı bir şekilde kullanılabilir. Bir ilacı seçerken ilacın bileşimi, eşlik eden hastalıkların veya durumların varlığı, geçmişte alerjik reaksiyonlar tarafından yönlendirilmelidir. Boğazdaki ağrıdan pastil alırken, bu ilacın şeker olmadığını hatırlamanız gerekir; Önerilen dozu ve tedavi süresini aşmayın.

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler

Larenjit, larenksin viral enfeksiyonların etkisi altında ortaya çıkan inflamatuar bir süreçtir ve boğazda farenks, ağrı ve hoş olmayan hislerin şişmesi ile birlikte görülür.. Çoğu zaman, hastalık 3 yaşın altındaki çocukları etkiler, ancak yetişkinlerde de ortaya çıkabilir. Larenjitden kaynaklanan rezorpsiyon için tabletler, bulguları yumuşatmaya, virüsleri bastırmaya ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olur.

Lozenjelerin rezorbsiyona etkisi

Çoğu zaman larenjitli boğazda ağrı güçlüdür, ses kaybı olabilir. Pastillerin kullanımı farinksin mukoza yüzeylerini nemlendirmeye yardımcı olur ve kaybolan sesi geri kazandırır..

Pudra şekilli lolipoplar aşağıdaki rahatsızlık verici belirtileri hafifletmek için reçete edilir:

Çözünen tabletler her insan için farklı davranır: Birisi iki veya üç tekniğe ihtiyaç duyarken, diğerleri uzun bir ders gerektirir.

Bir uzman tarafından reçete edilen bazı ilaçlar arasında birkaç aktif bileşen bulunur. Aktif bileşenlere ek olarak, bitkisel maddeler, uçucu yağlar, nane, bal ve diğerleri içerir.

İlaçların ana avantajı, neredeyse yerel olarak hareket eden dolaşım sistemine girmemeleridir. Bu, uygulamalarından sonra olumsuz etkilerin olmadığını açıklar.

Ancak başka bir tarafı var: Pastilin etkisi minimaldir, bu nedenle tedavi sadece onların yardımı ile neredeyse hiçbir zaman hastalığın tedavisine yol açmaz.. Bu daha güçlü ilaçlar gerektirir. Hastanın larinkste güçlü bir şişlik varsa, lolipoplar tamamen işe yaramaz hale gelebilir.

Lolipoplar nasıl seçilir

Lolipop satın almadan önce doktorunuzu ziyaret etmelisiniz. Kendi kendine ilaç alerjileri, çocuklarda laringospazmı, havlayan öksürük ve laringeal ödem görünümünü tetikleyebilir. Yetişkinlerde ve çocuklarda larenjit ile resorpsiyon için tabletler, hastalığın türüne ve hastanın bireysel özelliklerine bağlı olarak reçete edilir:

 • Ağrı semptomlarını azaltın ve boğaz ile nane ve mentol içeren tabletleri yumuşatın;
 • Hastalığın viral yapısında, şekerler antibiyotikleri içermemelidir: terapötik bir etkiye sahip olmayacaklardır;
 • larenjitli pastiller genellikle 6 yaşından küçük çocuklar için önerilmemektedir.

Gerekli çareyi seçerken, kontraendikasyonları okumalısınız. Sahip olan hastalarda dikkat edilmelidir:

 • laktoza duyarlılık;
 • bal alerjisi eğilimi;
 • Tip 2 diyabet;
 • Şiddetli böbrek hastalığı;
 • artan basınç;
 • kan hastalıkları;
 • şişme.

Bazı non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar kullanmayın:

 • 12 yaşın altındaki çocuklarda;
 • çocuğun yatağı sırasında;
 • emzirme döneminde;
 • Solunum sistemi patolojilerinde;
 • bir mide ülseri ile.

Satın almadan önce, gırtlak alerjisi ve ödem oluşmasını önlemek için, ilacın bileşimi hakkında bilgi sahibi olmalı ve kullanmak için herhangi bir kısıtlama olmadığından emin olmalısınız.

Popüler araçlar

Çocuk ve alerji hastalarının tedavisinde, parfüm, boya, bal ve alerjiyi kışkırtan diğer maddeler içermeyen tek bileşenli ürünler.

Şekerlerin etkisi doğru uygulamalarına bağlıdır. Tabletler tamamen eriyene kadar ağızda tutulur. Tıbbı aldıktan sonra terapötik bir etki elde etmek için, bir saat boyunca su içmemeli ve içmemelisiniz.

 • Erken çocukluk döneminde, çoğunlukla reçete:
 • Lizobakt;
 • Sebidin.

Bu ilaçlar 12 aydan büyük çocuklara kabul edilebilir, ancak bir tablet vermeden önce, toz haline getirilmelidir.

 • 3 ila 5 yıl arasında aşağıdaki ilaçlar çocuklar için önerilir:
 • Anti-anjina;
 • Septolete;
 • Çocuklar için Grammidin;
 • Tonsilotren;
 • Tonzipret;
 • Heksoral tabletler;
 • Teraflu Lar;
 • Lizobakt;
 • Tantum Verde.
 • Beş yaşından itibaren çocuk reçete ilaçlar Strepsils, Hexaliz.

Gerekli dozaj çocuk doktoru tarafından belirlenir. Diğer antiseptiklerin eşzamanlı kullanımıyla, doz ayarlanmalıdır.

 • Yetişkinlikte, en reçeteli ilaçlar şunlardır:
 • Grammidin;
 • Septolete;
 • Lizobakt;
 • Faringosept;
 • Strepsils;
 • Gomeovoks.

Hangi ilacı seçmek için ihtiyacınız olan belirtilere bağlıdır.

Boğaz ağrısı azaltılması

Bu durumda, doktorlar ağrı kesiciler içeren ilaçlar reçete. İlaç Tonzipret bitkisel özler içerir, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve bağışıklığın güçlendirilmesini teşvik eder.

Boğazdaki terlemenin giderilmesine, öksürüğün hafifletilmesine ve mikroorganizmaların Sepotlet ve Neo-anginas maddelerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olurlar.

Septefril ve Salvia boğazda şişliği ve yanmayı rahatlatır.. Herhangi bir yaş kategorisinde hastalara atandı. Diğer emilebilir tabletler gibi, günde 7 parçaya kadar kullanılırlar.

Öksürük ortadan kaldırılması

Larenjitin erken belirtileri sadece boğaz ağrısı ve şişme ile değil, aynı zamanda güçlü öksürük ile de karakterizedir. Şişlik ortadan kaldırmak, mukoza yüzeyleri yumuşatmak ve aynı zamanda kuru öksürük kurtulmak yatıştırıcı özellikleri olan tabletler olabilir: Liebexin, Falimint, Dr. Anne, Linkas Lor.

Semptomlar birkaç gün boyunca uzaklaşmazsa, uzman Glikodin veya Dextromethorphan gibi sadece larenjit alevlenmesi için yetişkinlikte kullanılan güçlü ilaçları önerebilir.

Virüsle savaşmak

Viral kökenli olan larenjit, antimikrobiyal ve antiseptik etkisi olan pastillerle tedavi edilir.. Bu tür ilaçlar sadece hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmaz, aynı zamanda enfeksiyonu baskılayamaz.

En yaygın olarak bilinenlerden biri Grammidin, bir bakteri öldürücü etkiye ve geniş bir kullanım alanına sahip bir ilaçtır. Tabletler çoğunlukla sadece larenjit tedavisi için değil, aynı zamanda ağız boşluğunun diğer hastalıkları için de, örneğin stomatit için reçete edilir. İlaç bağımlılık yapmaz ve hastalığın nüksetmesi sırasında kullanılabilir.

Bir başka etkili ilaç larenjit ile Tharyngept'dir. İntestinal mikroflorayı etkilemeden streptokokları baskılayan güçlü antiseptik. Alerji kullananlar kullanmak yasaktır. Terapötik etki genellikle uygulama başlangıcından itibaren 3 gün sonra ortaya çıkar. Ürün yemekten 30 dakika sonra ağızda çözülür. Tabletin emilmesinden sonra 3 saat boyunca yiyecek vermelisiniz. Tedavinin gidişatı4 gün.

İlacın dozunda izinsiz artış daha iyi bir sonuca yol açmayacaktır. Doz aşımı alerjileri ve deri döküntülerini tetikleyebilir.

Etkili kombine antiseptik Lizobakt ağız ve larinksin ağız boşluğunda enflamatuar süreçler için reçete edilir. Larenjitli Lizobakt, bir dezenfektan etkiye sahiptir, patojenik mikroorganizmaları bastırır, enflamatuar süreçleri ortadan kaldırır. Ayrıca, mantar ve virüsleri başarılı bir şekilde ortadan kaldırır, aynı zamanda hücresel bağışıklığı uyarır.

Benzer bir etki, eylemi bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlayan Imudon tarafından ele geçirilmiştir. Bu ilaçlar, otoimmün patolojiler için reçete edilmez ve 3 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz.

Ek olarak, Hexoral Küvet, Teraflu Lar, Tantum Verde virüsleri ile etkili bir şekilde savaşın.

Rezorpsiyon tabletleri ile tedavi, temel tedaviye bir katkıdır ve bir uzman, inhalasyon ve durulama ile reçete edilen ilaç ve prosedürlerin yerine geçemez.

Larenjitli tabletlerin listesi

Larenjit, larinks ve trakeanın üst kısımlarının iltihaplanmasıdır. Çoğu zaman bu aşırı soğuma sık sigara ve alkol tüketimi, kuru ve tozlu alanlarda uzun kalmak, kataral, bulaşıcı hastalıklar (ARD, grip, bronşit, kızıl, boğmaca, kızamık, kızamıkçık, pnömoni, alerji) ve diğerlerine karşı çıkar.

Bir doktor tarafından atanan larenjit tabletleri, solunum yolu mukozasının yumuşatılmasına katkıda bulunur, mukolitik (sıvılaştırıcı balgam) aksiyonuna sahiptir, hastalığa neden olan bakterileri veya virüsleri yok eder.

Larenjit tedavisi

Larenjitin iki ana formu vardır:

 • akut (5-10 gün sürer, altta yatan hastalık ile ilişkili belirli faktörlerin etkisi altında oluşur);
 • Kronik (sürekli akut formları aktardıktan sonra gelişir, iki haftadan fazla sürebilir).

Sırayla, formların her biri çok çeşit var.

Belli bir tedaviyi gerçekleştirmeden önce, hastalığı teşhis etmek gereklidir.

Larinks inceledikten sonra, kulak burun boğaz uzmanı aşağıdaki muayeneleri reçete edebilir:

 • kan ve idrarın genel analizi (enflamatuar süreçlerin varlığı için);
 • balgamın bakteriyolojik muayenesi;
 • alerjik araştırmalar;
 • laringoskopi yapmak.

Tedavi, (evde), ancak ağır formlarda mümkündür - sadece durağan.

Çocuklarda ve yetişkinlerde tüm larenjit tipleri için genel bir tedavi rejimi vardır:

 • tam dinlenme bir gırtlak sağlamak (5-7 gün boyunca sessizlik);
 • diyet değiştirmek (soğuk, tuzlu, baharatlı, baharatlı yiyeceklerin kullanılmasından sakınmak);
 • kötü alışkanlıkların tamamen dışlanması (sigara, alkol);
 • bol sıcak içecek göster;
 • apartmanda havanın nemlendirilmesi;
 • tam uyku sağlamak;
 • larenjitin ortaya çıktığı altta yatan hastalığın tedavisi;
 • ilaç gırtlak - antiviral (Anaferon, Arbidol, Citovir-3 Kagocel), antibakteriyel (Sumamed, Augmentin, seftriakson, Tsefekon, Zinnat) ya da antihistaminikler (loratadin, Tsetrin, setirizin) ilaçlar almak;
 • anti-inflamatuar aerosoller ve larenjit tabletleri ile lokal terapi;
 • boğazın tuzlu çözeltilerle, antiseptik ilaçlarla ve bitkilerle (soda, bir iyot damlasıyla tuz, papatya, miramistin, klorofilit, tundum verde, rotokan) durulanması;
 • Nazal mukoza zarını, nazofarenks ve boğazı nemlendirmek için inhalasyon.

Bu hastalık için reçete edilen ilaçlar üzerinde duralım.

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler

 • Neo-Angın. Antiseptik, ağız ve boğazın enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıklarının yanı sıra ağrının hafifletilmesi için reçete edilir. Bu 6 yıl ve yetişkinlerden 1 tablet her 3 saatte bir reçete edilir. Bir günde en fazla 8 adet alabilirsin.
 • Faringosept. Aktif madde ambazon monohidrat, Oral kavitenin enflamatuar ve enfeksiyöz hastalıklarının patojenlerini ortadan kaldırmada aktiftir. Belirgin bir bakteriyostatik etkiye sahiptir, yani. mikroorganizmaların çoğalmasını önler. İlaç hafif formda geçerse, oral hastalıklar için tek tedavi olarak reçete edilebilir. Yetişkinler için dozaj 1 tablo. Günde 5 kez, 3-7 yaş arası çocuklar için, günlük oran (0.03 gr) 3 doza bölünmüştür. Hamilelik ve emzirme döneminde Tharyngept kullanımıyla ilgili talimatlar, aktif madde kan dolaşımına girmeden lokal olarak hareket ettiğinden bu dönemde kullanılabileceğini belirtir. İlacın yorumları sadece pozitiftir, terleme hissi ve ağız ve boğazdaki diğer rahatsızlık durumlarından kurtulmak şeklinde olumlu bir etkinin hızlı bir başlangıcı vardır.
 • Geksoral Küvetler. Ana bileşenleri: klorheksidin hidroklorür (antibakteriyel özellik) ve benzocaine (Anestezi). Tükürüğün tükürükte uzun süreli bulunmasıyla pozitif tarafta dikkati çekmektedir. Günde 4 tablet miktarında 4 yıldan itibaren reçete edilebilir, düzenli aralıklarla bir tane emilir. 12 yıl ve yetişkinlikte, 8 tablet, her 1-2 saatte bir. Larenjit Hexoral Taps'li resorpsiyon tabletlerinin, ağızdaki açık yaralar veya ülserlerle ve ayrıca aktif bileşenlere karşı artan hassasiyetle kontrendike olduğuna dikkat ediniz. Değerlendirmelere göre, hastalığın ilk belirtileri tespit edildiğinde, hastalığın tedavisinde maksimum etki, fonların hemen kabul edilmesiyle elde edilir. Bu çare hoş bir tada sahiptir, hızlı bir şekilde ağrıyı hafifletir.
 • Lizobakt. Antiseptik, genellikle doktorlar tarafından KBB hastalıkları için kanıtlanmış bir araç olarak değil, aynı zamanda diş hekimliğinde de önerilir. Kontrendikasyonlar: yaş 3 yıl ve laktoz, laktoz eksikliği, bireysel bileşenlerin intoleransı intoleransı ile ilgili sorunlar. Alerji olabilir. Lizobakt, 3 yaşından büyük çocuklar için ve aynı zamanda (ilk trimesterde dikkatle) ve emzirme sırasında gebe kadınlar için larenjit için bir ilaç olarak kullanılabilir. 12 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar, şemaya göre, erken yaşta, günde 4 kez 2-3 tablete kadar reçete edilir. Değerlendirmelere göre, doğru uygulandığında, etki oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkar, çok nadir durumlarda alerjik reaksiyonlar ortaya çıkar.
 • Dekatilen. Aktif maddelerden oluşan bakterisit bir madde dibucaine hidroklorür (anestezi) ve klorür dequalinium, Bakterileri, mantarları ve antibiyotiklere direnç gösteren bir dizi suşları ortadan kaldırır. Larenjit Resatilen'den rezorbsiyon için tabletler 5 günden fazla olmamak koşulu ile kullanılabilirler, daha sonra doktorun tedavisini ayarlamak gerekir. Yetişkinler için dozaj 1 tablo. Her 2 saatte bir akut dönemin geçmesinden sonra aralık 4 saate, günde en fazla 10 tablete çıkar. 3 saatte 1 tablette 4 yıl olan çocuklarda 4 saat içinde daha fazla. Hamilelik sırasında ilacın etkisinin araştırılması yapılmamıştır, bu nedenle kullanımı sadece ilgili hekimle yapılan anlaşma ile mümkündür. Tabletin emilmesinin çok yavaş olması, tabletin alınmasından hemen sonra diş macunlarının kullanılması önerilmez.
 • Septolete. Antineptik, larenjit, bademcik iltihabı ve farenjit ile boğaz için bir tablet formunun yanı sıra diş etlerinin iltihabı. Çözülmek için düzenli aralıklarla, 4-6 yaş çocuklar için günde en fazla 4 pastil, 6 adet olmalıdır. - 10-12 yaş, 8 w. - 12 yaş ve yetişkinler. Yan etkileri arasında, günlük dozun aşıldığı durumlarda, alerjinin düşük olması, diyare, bulantı ve hatta kusma ile ayırt edilebilir. Genel olarak, bazı hastalar düşük bir etki süresi bildirmesine rağmen, ilaca ilişkin incelemeler olumludur.
 • TerraFlu Lar. Antiseptik, lokal anestezik, hem rezorpsiyon için tablet formunda hem de sprey şeklinde kullanılabilir. 4 yıl ve yetişkinlerden 2-3 saat içinde 1 tablet için, çocuklar için maksimum 6 adet / gün ve yetişkinler için 10 adet / gün olarak kullanılmasına izin verilir. Acil durumlarda, her 1-2 saatte bir, ancak izin verilen maksimum günlük dozda çözülebilir. Geri besleme, ağrının hızlı bir şekilde ortadan kaldırıldığını gösterir, ancak kullanım diğer farmasötik grupların preparatları ile birlikte olmalıdır.
 • Geksaliz. Genellikle KBB pratiğinde ve diş hekimliğinde anti-enflamatuar, antiseptik ve analjezik olarak reçete edilir. Hexalisis yetişkinlerde ve 6 yaşına ulaşmış olan çocuklarda larenjit karşı bir ilaç olarak reçete edilir. Alerjik belirtiler, süperinfeksiyonun ortaya çıkması (hücrenin sekonder enfeksiyonu) gibi olası yan etkiler, bakteriyel ve / veya fungal enfeksiyonlarla enfeksiyon olasılığının artması ile birlikte dysbiosis gelişimi. Bu tabletlerin uzun (10 gün) alımı nedeniyle ikinci mümkündür. Günlük dozaj - en fazla 8 tablet, 2 saat içinde yetişkin 1 parça, çocuklar - 4 saat. En büyük etkiye ulaşmak için, çok yavaş bir şekilde çözülmek, en iyisi dilin altına almak gerekir. Hexalysis ile tedavi sırasında, benzer etki mekanizmalarının kullanılmasından kaçınmak gerekir. Değerlendirmelerde, hastalar tedavinin olumlu etkisini, hoş bir tadı not ederler.
 • homeopati. Homeopatik ilaçlarla olası tedavi. Örneğin, larenjit gelen tabletler Gomeovoks. Anti-enflamatuar ve mukolitik etkileri vardır, ses kaybıyla, kısrakla alınırlar. Çocuğun öksürük atakları olabileceği ve çocuğun boğulma ihtimali olduğu göz önünde bulundurulduğunda, ancak çocuklara yaşından sonra izin verilir. 2 saat içinde 2 parça alın, en fazla 24 tablet. Durumun iyileştirilmesinden sonra, alım sıklığı günde 5 kez 2 parçaya ayarlanır. Larengitlere karşı homeopatik tabletler çocuklukta en çok tercih edilir, çünkü bunlar nadiren de olsa alerjik deri döküntülerine yol açabilse de, en az zararlı kimyasal bileşik içerirler.

Larenjit ile öksürük tedavisi

Genellikle larenjit ile, hastalar öksürük muzdarip. Hastalığın ilk aşamasında, solunum yollarının ödemine neden olabilen hırıltı ve nefes alma zorluğu ile birlikte kuru bir öksürük görülür.

Kuru öksürük tedavisi

Bu durumda inhalasyonlarla, örneğin Pulcicort veya Budesonide ile tedavi edilmesi önerilir. Ayrıca öksürük için, basit tuzlu su veya mineral suyla, ancak her zaman alkali ile inhalasyon yapabilirsiniz.

Phytopreparations ile buhar inhalasyonları veya deniz tuzu çözeltisi larenjit karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Öksürük rahatsız edici ve yorucu ise, antitüsif ilaçlarla ilgili yardım isteme zamanı:

 • Sinekod. Damla, şurup ve tablet şeklinde mevcuttur. İlaç, solunum yolu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan ve büyük ölçüde kolaylaştıran bronkodilasyon (solunum yolunun direncini azaltır) etkisine sahiptir. Sinecode hamilelik sırasında (1 trimester), akciğerlerde kanama, 2 aya kadar (damla), 3 yıl (şurup), 6 yıl (tablet) çocuklarda kontrendikedir. Tedavi süresi 1 haftadan fazla değildir, bu süreden sonra ilaç iptal edilir. Bu ilaç hakkındaki yorumlar çelişkilidir, ancak genelde, bazı hastalar Sinecode'un öksürüğü tedavi etmediğini, ancak sadece onu baskıladığını belirtmesine rağmen, olumlu etkilerine dikkat çeker.
 • Stoptussin. Kombine ürün, damla, şurup ve tablet şeklinde mevcuttur. Anestezi etkisi yanı sıra belirgin bir antitussif ve balgam söktürücü özellikleri vardır. Çocuklarda larenjit ile tabletler, ardından kuru öksürük, 12 aylık şurup, 6 aydan itibaren şurup reçete edilir. İlacın tablet formu, ağırlığa bağlı olarak, çiğneme olmadan, şurup olmaksızın, su ile yıkanmalıdır. Hamilelik ve laktasyondan bu ilaçla tedaviden kaçınılması önerilmektedir. Tabletlerin yorumları pozitiftir, pek çoğu, birkaç gün içinde bir öksürüğün kurtulmasına izin veren neredeyse anında bir etki göstermiştir.
 • libeksin. Oral uygulama için tabletler şeklinde antitusif ilaç. Uygulamanın etkisi kodeine benzer, ancak bağımlılığa neden olmaz ve aynı zamanda solunum sürecine de girmez. Kullanımı için endikasyonlar kapsamlıdır ve kontrendikasyonlar komponentlere duyarlılık, galaktoz intoleransı ve solunum organlarındaki sekresyonların bolca salgılanmasıdır. İlaç hakkındaki yorumlar oldukça çelişkilidir ve birçok hasta etkisiz bir ajan olarak Libexin'i karakterize etmektedir.

Balgam oluşumu sonrası, şurup şurupları ve tabletleri yardımıyla çıkmasına yardımcı olmak gerekir.

söktürücüler

 • Doktor anne. Bir balgam söktürücü olarak, resorpsiyon için şurup ve pastiller üretilir. Bitkinin ana bileşenleri. Şurup 3 yıldan itibaren reçete edilir ve 18 yıldan itibaren larenjit tedavisi için haplar. Çok sayıda gözden geçirme, terapötik etkinin, başvurunun başlamasından birkaç gün sonra fark edildiğini göstermektedir. Ve daha erken tedavi, hastalığın ilk belirtilerinden sonra başlar, daha hızlı iyileşme.
 • Althea şurubu. Bir balgam söktürücü ve lokal bir anti-enflamatuar ajan, tat olarak tatlıdır. Doz: 12 yıla kadar, 1 çay kaşığı bir bardak suyun çeyreğinde günde 5 kez, 12 yıldan itibaren yetiştirilir ve yetişkinlere 1 st. after fincan için kaşık da yemeklerden sonra günde 5 kez.
 • Gerbion. Antitussif ve balgam söktürücü özellikleri ile kombinasyon ilaç, primrose kökleri, ortak kekik otu, levomenthol, sukroz özleri içerir. Hamilelik ve emzirme döneminde akut formun ve yalancı krupinin obstrüktif larenjitinden sonra 2 yaşın altındaki çocuklar için Herbionum reçete edilmez. Yetişkinler için dozaj 15 ml. Çocuklardan sonra, çocuğun yaşına bağlı olarak günde 3-4 kez. 3 haftaya kadar tedavi süresi, daha uzun bir süre sadece doktorun izni ile izin verilir.
 • ambrobene. Salım biçimleri oldukça çeşitlidir: intravenöz uygulama için enjekte edilebilir solüsyon, şurup, inhalasyon çözeltisi, geciktirici kapsüller ve akut veya kronik formda ortaya çıkan larenjit ve diğer solunum yolu hastalıklarından gelen tabletler. İlacın türüne bağlı olarak, kendi yan etkileri ve farklı bir dozajı vardır, bu yüzden bir doktor tedaviyi reçete etmelidir. İncelemeler çoğunlukla olumludur ve yüksek verimlilik, hoş tadı, hız, yenidoğanlarda bile kullanma olasılığı gibi birtakım avantajlar not edilir.
 • Gedeliks. Damla ve şurup şeklinde üretilen ana bileşen sarmaşık yapraklarının bir özüdür. Bitki kökenli bu ürün, bir balgam söktürücü, mukolitik ve spazm önleyici etkiye sahiptir. Çocuklar tarafından kullanım için izin verilen doz, ilaç tipi ve çocuğun yaşına bağlıdır. Gebelik ve emzirme döneminde Gedelix reçete edilemez. Bu araç hakkındaki yorumlar olumludur, ancak bazı durumlarda alerjik reaksiyonlar vardır.

Öksürük için ilaç tedavisi halk ilaçları ile takviye edilebilir. Örneğin, bal ile taze sıkılmış havuç suyu. Gün boyunca, bu infüzyonu bir bardak meyve suyu 15 ml bal oranında karıştırın.

Çok etkili kuru teneffüs etme - tavada tavayı ısıtın ve birkaç damla okaliptüs yağı ekleyin. Bu çiftleri günde iki kez 10 dakika teneffüs edin.

Sonuç olarak, çocuk veya yetişkinler için herhangi bir larenjit tabletinin, yalnızca hastalığın tipini doğru bir şekilde belirleyecek ve tedavi edici bir tedavi yöntemi önerecek bir doktor tarafından muayene edildikten sonra alınabileceği konusunda bir kez daha uyarmak gerekir.

Larenjit ile rezorpsiyon için en iyi haplar ve lolipoplar. Tedavi için diğer önemli ilaçlar

larenjit - Üst solunum yollarını etkileyen inflamatuar bir hastalık.

Tedavi olmadığında hastalık, kronik bir form haline gelebilir ve birçok komplikasyondan kaynaklanabilir.

Larenjit nedir?

larenjit Enfeksiyöz bir doğadaki solunum yolu patojenlerine maruz kalmanın bir sonucu olarak gelişir ve enflamatuar süreçler ve eşlik eden uyaranlar şeklinde kendini gösterir.

Bu mikroorganizmaların aktivitesinin gelişimi de dış faktörler (hipotermi, zararlı kimyasallara sürekli maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı) ile şartlandırılmaktadır.

Çocuklarda ve yetişkinlerde larenjit tedavisi için genel kurallar

Genel olarak, akut larenjit bağımsız bir hastalık olarak ortaya çıkmaz, ancak kendini kendini gösterir. akut solunum yolu viral enfeksiyonundan sonra.

Bu gibi durumlarda standart tedavi rejimi, yatak istirahati ve ilaç tedavisi.

Bu nedenle, sözde "ses modu" nun gözlemlenmesi gereklidir. konuşma önerilmiyor, ve gerekirse, bir ekshalasyon ile konuşmanız ve fısıldamaktan kaçınmanız gerekir.

Tedavi süresince Alkolü diyetten hariç tut, yanı sıra Sıcak (veya aşırı derecede soğuk) yiyecekler, baharatlı yiyecekler ve gazlı içecekler.

tavsiye daha fazla sıvı içmek herhangi bir biçimde: doğal meyve suları, çay, sade su. Esas olan, sıvıların çok sıcak veya soğuk olmamasıdır.

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler

Tedavinin temel yolu larenjit sözlüdür resorpsiyon için tabletler şeklinde ilaç almak.

Bu tür ilaçlar doğrudan larinksin mukoza zarında hareket eder ve ilgili doktordan reçete gerektirmez.

Çoğunlukla kontrendikasyon yoktur (alerjik reaksiyonlara neden olabilen bireysel bileşenlerin hoşgörüsüzlüğü hariç).

Antihistaminiklere ve beklentilere ek olarak tedavi süreci antibiyotik içerir, sadece bir doktor atayabilir.

Bu tür ilaçların bağımsız seçimi, farklı bir doğanın komplikasyonlarının gelişmesine yol açabilir.

Ezici çoğu ilaç, larenjit ile tayin edildi emilim için tabletler veya pastiller formunda mevcuttur. Aralarında en popüler olanları şunlardır:

 • Faringosept. Patojenik mikroorganizmaların gelişmesini önlemek için ucuz yollar.
  Böyle bir ilacın aşırı dozda olması durumunda, yan etkiler ortaya çıkabilir, bu tür bir ilacı günde 5 tabletten fazla olmayan bir miktarda alabilir.
 • Falimint. Larenjit belirtilerini gidermek için etkili araçlar.
  Böyle bir preparasyon antiseptiktir ve sadece patojen mikroorganizmaları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda kuru öksürüğü hafifletirken boğaz ağrısını da ortadan kaldırır.
 • Lizobakt. Aynı zamanda antiseptik olan immünomodülatör ilaç.
 • Strepsils. Bu şekerler antiseptik bir etkiye sahiptir ve larinksin iltihaplı mukozasını yumuşatır.
 • augmentin. Geniş spektrumlu antibiyotiklerin bir grubunun tabletleri.
  Nispeten düşük verimliliğe rağmen, her yaş grubundaki hastaları (bebekler dahil) tedavi etmek için kullanıldıkları için talep görmektedirler.

Larenjit ile bu ilaçlara ek olarak sık sık anti-alerjik antihistaminikler reçete, En yaygın kullanılan tabletler arasında suprastin ve erius vardır.

Ayrıca larenjit tedavisinde homeopatik ilaçlar iyi, özellikle bir homeostax preparatı.

Bu, çocuklarda ve erişkinlerde larenjitin tedavisinde kullanılan ve enflamasyonu hafifleten ve ses tellerinin işlevlerini geri kazanmaya yardımcı olan bileşiminin doğal bileşenlerini içeren güvenli bir araçtır.

Çocuklarda larenjit tedavisi için tabletler

Larenjit ile çocuklarda ilaç seçimiyle ilgili olarak dikkatli olunmalıdır, birçok ilaç, yetişkinlere atanan yan etkileri var.

Çocuklar ağırlıklı olarak reçete yazanlar (mukaliticheskie anlamına gelir), antibiyotik reçete etmemeye çalışırken. Balgam söktürücü tabletlere:

En iyisi böyle araçlardan lazolvan düşünülür, öksürüğü ortadan kaldırır, ancak solunum fonksiyonunu olumsuz etkilemez

Ancak bu çözümün en büyük avantajı, diğer ilaçlarla birlikte karmaşık tedavi için kullanılabileceği ve bu durumun eylemlerini engellemediği ve engellemediği ve diğer ilaçlarla aynı etkiye maruz kalmayacağıdır.

Larenjit ile başka ne tedavi edilir?

Larenjit ile, her biri kendi işlevlerini yerine getiren birkaç ilaç reçete edilir. Bu karmaşık ilaç tedavisi, aşağıdaki ilaç gruplarını içerir:

 1. Antiseptik ajanlar (azitromisin, flemoksin soluteba, amoksisilin).
  Bu ajanlar, hastalığın bakteriyel kökeninde etkilidir.
 2. Ekspektoranlar.
  Bu ilaçlar, üst solunum yollarından ve larinksden mukus kitlelerinin çıkarılmasına yardımcı olur. Bu gruptaki en yaygın ilaç bromhexindir.
 3. Antibiyotikler.
  Bu, tedavi rejimindeki ana ilaçtır, ancak, güçlü etki ve bu tür ilaçların çok sayıda yan etkisi nedeniyle, sadece ilgilenen doktor bunları reçete edebilir. Çoğu zaman larenjit reçete edilen hastalar, heksoral sprey, benzidamini tantum verde.
 4. Immunomodulators.
  Bu ilaçlar hastalığın mekanizmasına bağlı olarak reçete edilir.
 5. Antiviral ilaçlar.
  Bunlar arasında osikokosinum, anaferon (homeopatik serilerin preparatları), kagocel, levomax ve arbidol (sentezlenmiş ilaçlar) sayılabilir.
  Homeopatik ilaçlar en düşük toksisite açısından tercih edilir ve bu nedenle küçük çocukların ve hamile kadınların tedavisi için uygundur, ancak bu ilaçlar etkili değildir. Bu ilaçların en yüksek etkinliği, yalnızca hastalığın ilk aşamalarında bunları almaya başlarlarsa verilir.
 6. Vitamin Kompleksleri.
  Bu tür ilaçlar ek olarak ve kendileri de terapötik bir etkiye sahip değildir, ancak doktor tarafından reçetelenen ilaçlarla birlikte alındıklarında iyileşme süresini önemli ölçüde azaltmaktadır.
  Bunlar, bronşal, lizobakt, imudon, interferon ve diğer analogları içerir.
 7. Karmaşık preparatlar.
  Bu tür ürünler, sindirilebilirliklerini hızlandıran emilim için tabletler biçiminde temin edilebilir.
  En güvenli, ucuz ve etkili, yetişkinler, çocuklar ve hamile ve emziren kadınlar için reçete edilen tonsillone ve sinupretlerdir.
  Bu tür en etkili araçlar, karmaşık tedavi koşulu altında ve en az bir buçuk hafta ile iki hafta arasında bir süre almaları durumunda gösterilmektedir.
 8. Antihistaminikler (antialerjik ilaçlar).
  Doğrudan bu ilaçların akut gırtlak iltihabı formuna yardımcı olmamasına rağmen, enflamatuar etkileri giderir ve ayrıca mukus larenksin şişkinliğini giderir ve öksürüğü durdurur.
  Bu tür ilaçlar, hamile kadınlara reçete edilmez, çünkü toplam kan akışına girerler ve sistemik yan etkilere sahip olabilirler.
  Antialerjik ilaçların çocuklara reçete edilmesi durumunda, çocuk doktoru ile zorunlu bir muayene ve konsültasyon gereklidir.

Yararlı video

Bu videodan larenjit belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi edineceksiniz:

Genel olarak larenjit patolojik ve ciddi bir hastalık değildir. ve zamanında teşhis ile bu hastalık hızlıca tedavi edilebilir.

Ancak ilaçları kendiniz seçerseniz veya ilaç tedavisini ihmal ederseniz, geleneksel tıbbı tercih ediyorsanız, bu durum durumu kötüleştirebilir ve birçok komplikasyona ve hastalığın kronik bir aşamaya geçmesine neden olabilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Evde bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir

Hem yetişkinleri hem de çocukları etkileyen bulaşıcı hastalıklardan biri de bademcik iltihabıdır. Çeşitli patojenler neden olur: streptokok, stafilokok, mikoplazmalar, klamidya, virüsler ve mantarlar.

Çocuklarda ve yetişkinlerde ne kadar angina tedavi edilir?

En yaygın hastalıklardan biri boğaz ağrısıdır. Farklı yaş ve yetişkinlerde görülür. Angina, akut olan bulaşıcı alerjik bir hastalık olarak kabul edilir.