Loading

Evde kronik bademcik iltihabı nasıl tedavi ettim

Arkadaşlar, iyi günler! Bugünkü yazı evde kronik bademcik iltihabı tedavisine adanmıştır. Arkhangelsk'ten Olga, bu hastalığı tedavi etme deneyimini paylaştı. Makaleye yanıt olarak bu yazıyı yazdı: 7 gün içinde evde genyantriti nasıl tedavi ettim. Belki birisi bir bütün olarak ya da bazı özel anlarından edindiği tecrübeden faydalanacaktır.

Kronik bademcik iltihabı, palatinin ve faringeal bademciklerin uzun süreli iltihaplanmasıdır. Bu farenks veya öncesinde akut hastalığı olmayan mukoza iltihabı eşliğinde transfer anjin ve diğer bulaşıcı hastalıkların sonra gelişebilir.

Hastalık hakkında daha fazla bilgi (sınıflandırma, etiyoloji, patogenez, semptomlar) burada bulunabilir.

Öyleyse, Olga'nın tedavi hakkındaki hikayesi (kişisel deneyim)

Kronik bademcik iltihabı tedavi ettim

Kronik tonsilliti iyileştirdim. Kendime bu konuda kesinlikle yazacağıma söz verdim, belki birisi de yardım edecek. 25 yaşına kadar neredeyse hiç hastalanmadım, sonra tedavi edilmeyen bademcik iltihapları yüzünden işkencelerim başladı, temelde antibiyotik amoksisilin içtim, ama sonra bana yardım etmeyi bıraktı. Biraz soğuk bacak ya da ayağı ve aniden bir anina yakalayacağım.

Yaz aylarında her şey yolundaydı. Ama 25 yaşında hastalandım. Hasta tek seferde, ilk başta ben sadece, bronşit, sürekli, yutmak zorunda kaldı burnunu sözü verdi, arka duvardan aşağı koştu nazofarenks, mukus yoktu, boğaz sadece kırar, sadece içki yoktu bazı bok amoksiklava summamedom vb antibiyotiklerden herşey İkincisi en azından slime boğuk, ama o ayrılmamıştı. Tüm KBB doktorları burun septum tüm kötülükleri nedeni olmakla birlikte, aslında bir kez bu duvarın yaşadı önce, bükülmüş olduğunu iddia etti. Halk hekimliğinin tüm tariflerini okudum, hemen hemen her şeyi denedim. tüm vahşi yanında çarpıntı, her yemekten sonra midede ağrı, her şeyin patlama olacağını görünüyordu katıldı yürüyemiyordu ağrı, EGD banal gastrit, doktorlar teşhis edemeyeceğini gösterdi. Sonunda, kilo toplamda 37 idi, bu başka bir doktordan yıl motayas kurtuldu, ben bilmiyorum hiperaktif tiroit (hipertiroidizm) değinen olduğu ortaya çıktı 10 kg kaybetti. endokrinolog bir ülser gelmiştir böyle bir tanısıyla genellikle olduğunu söyledi çünkü midede ağrı ile her gün gibi yaşamak, çalışmıyor bu veba tarafından görülen otlar, çaylar, muz suyu, çeşitli gördük.

Hormonlar tüm mukozayı yakar, görünüşe bakılırsa boğaz ağrısından bu kadar, hatta sabahtan akşama kadar sürekli yanmış, aylık, vahşi ağrıları vb. De sona ermiştir. Tedaviden sonra, her şey normale döndü gibi görünüyordu, ancak bu hastalıkta bulunan bu yaralar kronik bir biçime geçti.

Boğazım ağrıyordu, bir günde çıkan trafik sıkışıklıkları vardı ve korkunç bir şekilde kokuyorlardı. İnternetteki yazıları okuduktan sonra bademciklerin işlevini yitirdiğini ve kendilerini temizlemeyi bıraktığını fark ettim, balçık arka duvardan aktı. Ben bademcikleri kesmek istemedim ve bir çıkış yolu aramaya karar verdim.

Sonsuza kadar bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir

Yaptığım ilk şey, Staphylococcus aureus varlığını gösterdi boğaz, bir çubukla analizini geçti, internetten, ben bu malzeme pratikte hiçbir öldürmek ve Staphylococcus buna alışması ve daha sonra antibiyotik artık geçerli değil yanında antibiyotikler yalnızca anda sıkışmış olduğunu fark etti.

Anladığım ilk şey, boğazım soğuduğumda daha fazla acı çekmeye başlar. Bu nedenle, temperli olmaya başladım. Kendini küvette yıkadı ve her defasında buz gibi soğuk ayaklarla yıkamayı bitirdi. Yavaş yavaş, daha yüksek ve daha yüksek bacaklar döktüm, tüm buzlu suları döktüğüm noktaya geldi, ama sıcak bir banyodan sonra soğuk algınlığı yapamadım ve sonra vücut böyle bir prosedüre alıştı.

Şimdi soğukta bir saat bekleyebilirim, donar, ama hasta olmaz. Sertleşme, iyileşmenin ilk yolu, eğer iyileşmek istiyorsanız, sabırlı olmanız gerekir. Ayrıca, Staphylococcus aureus'un okaliptüs yapraklarından elde edilen klorofililpttan korktuğunu, eczanede satıldığını okudum. Öğleden sonra, sabahları her gün gargara yapmaya başladım. Bir bardak su bir çay kaşığı, AMA O ALERJENE OLABİLİR. Yani bir alerjenite testi yapın.

Bundan sonra, bu çare ile ve aynı zamanda bir antibiyotik aldıktan sonra çok yardımcı olduğumu fark ettim, ama burada kendimi zehirlemek zorunda kalmadım. Staphylococcus için sıradan bir yeşil de çok yararlıdır, ona karşı hassastır. Bir parça pamuk Makao Zelenka aldı daha kolay olduktan sonra hiç önemli oldu biraz durulama ve yayma bademcik, ama sadece olmamıştır benim bezleri ve alkole propolis ve çeşitli spreylerin tentür, böylece alkole biraz suyla serpilir, ben Eczaneden aloe suyu tentürü aldım. Ve her gün, yarım yıl, onu akşam sabah altı ay bademciklerini meshedilmiş ve lo boğaz artık zarar sol mantar bezleri yarıya.

Şimdi en kısa sürede boğaz zarar etmeye başlar, ama çocuklarla çalışmak gibi herhangi bir virüs onu oradan eğer değil soğuk nedeniyle, çok nadir olduğunu ve ve genellikle vaka, günün yeşil boya 2 Mart smear boğaz olduğunu ve tüm uzağa gider. Ben arka duvarda mukusu aşağı koştu boğaz ağrısı iken, bazı yolu arayan internette çok fazla zaman değilim, ama benzer belirtiler üretebilir çünkü doktorlar, bağırsak dysbiosis için silkip ve bağlantı olduğunu yazdı. Tabii ki, sarhoş dağlardan sonra antibiyotikler, göbek üzerinde sürekli ağrıyan acı, şişti ve yemekten sonra patladı. Ve internette kürek çekerek başka bir tarif buldum.

Bademcik iltihabı ile neler yardımcı olur

Üç aşamada tedavi edilir. Önce kötü florayı öldür, sonra bağırsakları temizle ve sonra yeni bir mikroflora doldur. Tıbbi terimler olmadan yazıyorum, böylece daha hızlı ve anlaşılır olacak. Kısacası, bu grup probiyotikler ve lineks ve bifiform ve bifidobakterin içmeden önce içtüm, fakat bu, eczanede satıldı, beni eczanede sattı.

preparatları:

Ben ilk 7 gün enterol gördüm, daha sonra bağırsak temizlemek için polisorb ve sonra aşçı tembel değilken şimdi de, zaman zaman içki üç ay boyunca onu mayalamak için, ama ben sadece burun aynı dysbiosis anlamaya tembel burun ve boğazdaki nadoJ mukus değildir. Kötü bakteriler çoğalır, ancak azı iyidir.

Bu nedenle, sinüzit ortaya çıkmaya başladı, ama sonra durumun çıktı, ben.Ben bir bardak sonra Zelenka'ya bir pamuklu çubukla smaç zelenochkoy deniz tuzu ve renkli birazcık sıcak su ekili ve (burun lavajı için) Yunus aleti vardı tuzlu su. Sonuç yeşilimsi bir gölgeydi. 3 yıkama için yeşil yapraklar. Ana şey, salin solüsyonunun mukoza zarını yakmamak için çok güçlü olmamasıdır.

Ve asıl önemli olan, genyantritin yıkamak için tetiklenmemesiydi, yani, ödem yoktu, ama zaten nasıl durulacaktı. Sadece damlalar vazokonstriktif ise, durulayın. Ve yeşil sümük gibi geçtikçe, burcun kızıl suyunu gömdüm. Kaplan aloe diğer türler kadar acı değil, yanlışlıkla bir komşundan aldım. Artık asistanım yaralanmadan sinüzite kadar her şeyde.

Ama her zaman doğru harikalar yaratıyor, ancak herhangi bir şekilde daha güçlü bir çözüm de, bana gerçekten parlak yeşil olur. Ve biraz yeşile damlacıkları bir bardak. (Sinüzit birkaç gün gerçekleşti, ama genellikle bir viral enfeksiyondan sonra, yeşil sümük başladığında kendimi biliyorum, bu yüzden kaçma. :) Ben bir kez daha bir antibiyotik içmeye gerek yoktu, ama nazofarenks mukus hala geçmedi Daha sonra, internet shoveled ben smear uzun bir süre vermemesinin nedeni, bakterilerin çeşitli türlerine göre bir çok değerlikli piobakteriofag almaya karar verdim ve buna bağlı mukus bazı çöp olduğunu biliyordu.

Ve bana yardım etti, balçık yüzde 80 azaldı. Benim için sadece bir mucize, çünkü bundan acı çeken, beni anlayacak. Neredeyse bunu fark, ancak olmayan bu sinüzit ve mukus ben, alerjik rinit var sabah hapşırma, ama aynı zamanda gündüzleri olur, bu yüzden bir mendille, uyku beni vymatal arka planında. Ama elimizdeki her şey başka bir şey deneyecek. Ve çok huylu, kızartılmış ve füme herhangi bir çöp, yemek yok. Daha fazla meyve, sebze. Olumlu tutum.

Birisinin buna yardım edeceğine sevinirim, çünkü kendisi de gerekli bilgileri ararken internetten çıkmadı. Aynı zamanda hirudoterapi de yaptım, yüzüme sülükler koydum. Burun tıkanıklığı ile yardım etti, ancak mukus tamamen bakteriyofajdan sonra tamamen gitmedi.

Tavsiyem size yardım ederse mutlu olurum! Mail'de bana yaz.

Birisi Olga yazma istiyorsa Arkadaş, yorumlardaki yazmak emin olun ve ben size e-posta e-posta ile gönderecek. Ayrıca kronik hastalıkları tedavi etme deneyiminizi paylaşabilirsiniz. Yaz, tıbbi mektuplarınızı memnuniyetle yayınlayacağız.

Arkadaşlar hayatınızın bademcik iltihabı, sinüzit, bronşit ve diğer hastalıklarla renklenmemesine izin verir.

Nasıl ve ne kadar çabuk bademcik iltihabı hızla tedavi edebilirsin?

Tonsillit, palatine bademcikler alanında ortaya çıkan kronik bir doğanın inflamatuar bir prosesidir. İnsan vücudunda bademcikler, bağışıklık savunmasının oluşumunda aktif rol alan en önemli organlardan biri olarak kabul edilir.

En tehlikeli olanları çocukluktaki palatine bademcikler ve aktif çalışmaları güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmaya yardımcı olur. Birçok hasta, bademcik iltihabını nasıl tedavi edeceğini bilmek için faydalı olacaktır, insan vücudundaki gelişiminin nedenleri ve geleneksel tıp için en etkili tarifler nelerdir?

Hastalığın özellikleri

Göğüs iltihabı, bulaşıcı bir hastalıktır, bu bulgu, palatine bademcik iltihabıdır.

Bakteriyel bir enfeksiyon insan vücuduna girdiğinde bademciklerde iltihaplanma süreci başlar. Bu bağışıklık sürecinin inhibisyonuna neden olur ve sonuç bademcik iltihabıdır. Bazı durumlarda, uygun şekilde tedavi edilmediğinde ve çok yüksek sıcaklıklarda antipiretikler alınırken vücudun koruyucu fonksiyonlarının oluşması ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.

Bazı vakalarda, bademcik iltihabının nedeni, aşağıdaki patolojiler ile ortaya çıkan burun solunumu ile ilgili çeşitli problemlerdir:

Çoğu zaman, yerel bir doğanın bademcik iltihabının ortaya çıkmasının nedeni, birtakım yerleşmiş organlarda lokalize olan enfeksiyon odakları haline gelir.

Patoloji, kronik bir doğanın sinüziti veya adenoiditi varlığında gelişebilir.

Kronik doğada bademcik iltihabının seyrindeki son rol, vücudun koruyucu işlevlerinde, yani alerjik reaksiyonlarda azalmaya ait değildir. Bu, hem hastalığın gelişim nedeninin hem de kronik bir hastalığın bir sonucu olabileceği anlamına gelir.

Akut bademcik iltihabı için vücudun genel zehirlenmesi sendromu ile başlayan bir başlangıçtır:

 • vücut ısısı 40 dereceye yükselir
 • artan terleme
 • tüm organizmanın şiddetli zayıflığı
 • iştahın azalması veya tamamen yokluğu
 • Kas ve eklemlerde ağrı ve artrit
 • titreme gelişimi

Bu semptomlarla eşzamanlı olarak veya bir süre sonra, hasta boğazda ağrıyı hissetmeye başlar, bu yavaş yavaş artar. Zamanla ağrı, hastanın hiçbir şeyi yutmayacağı bir düzeye ulaşır ve uyku ile ilgili sorunlar vardır. Lenfatik sistemin boğazdaki iltihaplanma sürecine reaksiyonu lenf düğümlerindeki artış ve artmış ağrıdır.

Faydalı video - Akut tonsillitin ana belirtileri:

Kronik bademcik iltihabı, remisyon dönemlerinin hastalığın alevlenmesi ile yer değiştirmesi ile karakterizedir. Bu bademcik iltihabı ile karakteristik semptomlar vücut ısısında hafif bir artış, yutma ve hafif öksürük sırasında boğazda rahatsızlık hissidir. Hastalığın bu aşamasında teşhis, hastanın boğazının görsel muayenesinin sonuçlarına dayanır.

İnsan vücudunun koruyucu işlevlerinde bir azalma ile ortaya çıkan solunum yolu viral hastalıklarının arka planına karşı, remisyon aşaması alevlenme ile yer değiştirir:

 • vücut ısısı 39 dereceye yükselir
 • Boğaz, rahatsızlık ve ağrıda yabancı bir vücut hissi var
 • Bir organizma zehirlenmesinin bir semptomatolojisi var
 • bademciklerin sırrı, hastanın sürekli öksürmesine neden olur

Tonsillit'e canlı bir semptomatolojinin eşlik etmesi eşlik eder, bu nedenle bunu kaçırmak oldukça zordur. Bu tür belirtiler ortaya çıkarsa, hasta muayenesi yapacak ve en etkili tedaviyi seçecek bir uzmanla görüşmelisiniz.

Hastalığın ilaç tedavisi

Bademcillit ilaçları ortaya çıkma nedenine ve ek semptomlara bağlı olarak alınır.

Akut tonsilliti olan bir hastayı teşhis ederken çoğu durumda hastanede yatış gereklidir. Böyle bir hastalığın tedavisinin, sadece bir doktorun gözetiminde yapılması ve istenmeyen sonuçların ve komplikasyonların gelişmesinden kaçınılmasına yardımcı olması gerektiği unutulmamalıdır.

Tonsillit bulaşıcı bir hastalık olarak kabul edilir, bu nedenle hastanın başkalarından izolasyonu gereklidir. Bir tıbbi kurumda, hasta bir bulaşıcı hastane kutusuna yerleştirilir ve evde tedavi edilirken ayrı bir oda tahsis etmesi gerekir.

Tedavinin tüm süresi boyunca, koruyucu bir diyet gözlemlemek ve mümkün olduğunca çok sıcak içecek içmek gerekir. Ayrıca, hastalığın akut döneminde yatak istirahati gözlenmelidir.

İlaç tedavisi aşağıdaki alanları içerir:

 • Lozenges ve analjezik ve anti-inflamatuar etkilerin spreyleri: Trachsen, Decatilen, Tantum Verde, Teraflu, Inhalipt.
 • Ağzın antiseptik solüsyonlarla durulanması: Furacilin, Klorheksidin, Klorofil alkol.
 • Badem bölgesinin antiseptik ilaçlarla tedavisi: Lugol çözeltisi, Klorofililpt yağ çözeltisi.
 • Vücut ısısı yükseldiğinde antipiretik ilaçların atanması: Parasetamol, Ibuprofen.
 • Antihistaminiklerin bademciklerin artan ödemi ile kabul edilmesi: Cetrin, Loratadin.
 • Lenfadenit ile, Lenex düğümü bölgesine Dimexid ve anti-inflamatuar bileşenler ile kompreslerin uygulanması.

Bu hastalıkta etkisiz olduğu kanıtlanmış olan bademcik iltihabının tedavisinde kullanılan inhalasyonlar nadiren reçete edilmektedir. Bu veya bademcik iltihabı için terapi yönteminin seçimi, hastalık formuna göre belirlenir, yani tedavi hem konservatif hem de cerrahi olabilir.

Hastalık için antibiyotikler

Antibiyotikler, hangi patojenin hastalığın gelişimini tetiklediğine bağlı olarak tamamen bireysel olarak seçilir.

Akut tonsillit tanısı konduğunda, antibiyotik tedavisi zorunludur ve genellikle vücut ısısının normale döndürülmesinden 3-5 gün sonra ilaç çekilir. Çocuk ve yetişkinlerin tedavisinde aynı ilaçlar reçete edilir ve fark sadece dozajdadır.

Bademcik iltihabında antibakteriyel ilaçlarla yapılan tedavinin oldukça etkili olduğu düşünülse de, bu patolojiden kurtulmak ancak bademciklerin uzaklaştırılmasıyla mümkün olmaktadır.

Yapılan antibakteriyel tedavinin istenen sonucu vermemesi durumunda, uzman bıldırcınları çıkarmak için operasyonu yapmaya karar verebilir.

Akut tonsillit tedavisinde hangi grup antibakteriyel ilaçlar reçete edilebilir:

 • Sefalosporinler: Cefodox, Cefix.
 • Penisilinler: Flemoclav, Amoxiclav, Augmentin.
 • Makrolidler: Klaritromisin, Josamisin, Azitral, Sumamed, Hemomisin.

Ek olarak, lokal antibakteriyel tedavi reçete edilir ve Bioparox en etkili ilaç olarak kabul edilir. Bademcik iltihabı tedavisinde antibiyotik alırken, sindirim sisteminin mikroflorasını korumak için onlarla aynı anda içmeniz gerektiğini hatırlamak gerekir.

Patolojide operasyon

Bir hastada basit bir hastalık teşhisi konulduğunda, genellikle ilaç almak ve fizyoterapik prosedürler uygulamak gibi konservatif tedavi uygulanır. Konservatif tedavinin etkisiz kaldığı durumlarda, sadece bademcik iltihabının cerrahi tedavisini yapmak için başvurdu.

Palatine bademciklerin çıkarıldığı bilateral tonsillektomi yapılır. Böyle bir tedavi ile lenfoid dokunun tamamen veya kısmen çıkarılması mümkündür ve operasyon oldukça hızlıdır. Ertesi gün hasta eve dönüyor ve çalışma kapasitesi 10-12 gün sonra restore ediliyor.

Bademcik iltihabının cerrahi tedavisinin başka bir yöntemi de bademciklerin alınmadığı lacunotomidir. Böyle bir cerrahi müdahale, bir lazer yardımıyla gerçekleştirilir ve sonraki 5-7 yıl boyunca hasta daha iyi hisseder. Bademcikler önemli ölçüde azalır ve işlevlerini yerine getirmeye başlar, ayrıca akut solunum yolu patolojilerinin alevlenme riskini azaltır.

Tonsillit tedavisinde kullanılan etkili ve güvenli bir işlem kriyoterapi olarak kabul edilir.

Azot yardımı ile hasarlı dokuların donması sağlanır ve bağışıklık uyarılır. Bu tedavi yönteminin tek dezavantajı, hastanın boğazındaki hoş olmayan hislerin ortaya çıkmasıdır. Kriyoterapi, kanamanın gelişimini tamamen ortadan kaldırır ve yara izleri ve yara izleri oluşturmaz.

Hastalığa karşı halk tedavisi

Durulama boğazı bademcik iltihabı hızla tedavi yardımcı olacaktır

Hem bademcik iltihabı tedavisi hem ilaç tedavisi hem de cerrahi ve halk ilaçları yardımı ile yapılabilir. En yaygın halk ilaçları, boğaz ağrısını çeşitli özümler ve infüzyonlarla durulamaktır.

Bu amaçla antibakteriyel ve iyileştirici özelliklere sahip bitkiler kullanılabilir:

Bademcillit ile gargara hidrojen peroksit, tuz ve soda bir çözüm olabilir. Hastalığın tedavisinde iyi bir etki, şifalı bitkilerin solunması ile inhalasyon yoluyla verilir ve bal ve arı ürünleri güçlendirici maddeler olarak önerilmektedir.

Tonsillit ile durulamaya ek olarak, aşağıdaki prosedürler gerçekleştirilebilir:

 • bir tülbent içinde rendelenmiş sebze sarar sonra 2 saat lahana kompresleri için boğaz bölgesinde uygulanır
 • Soğan suyuyla, yani rendelenmiş sebzelerin üzerine soluyarak inhalasyon yapmak
 • salin solüsyonu ile emprenye edilmiş bandaj ve bez

Halk ilaçları tarafından gerçekleştirilen tedavinin istenilen sonucu vermemesi durumunda doktora başvurmalısınız.

Akut bademcik iltihabında, prognoz genellikle elverişlidir ve uygun tedavi ile hastanın tam iyileşmesi görülür. Bir hastanın bir doktor randevusunu görmezden gelmesi ve tedaviyi reddetmesi durumunda, akut patoloji şekli sonunda kronikleşir. Kronik bademcik iltihabından kurtulmak neredeyse imkansızdır ve asıl görev, hastalığın kalıcı remisyon aşamasına girmesidir.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı tedavi etmek mümkün mü: tavsiye ve tavsiye, kapsamlı tedavi

Kronik bademcik iltihabı, palatinin ve faringeal bademciklerin uzun süreli iltihaplanmasıdır. Gelişimine transfer edilen angina ve farinksin mukoza zarının iltihabı ile karakterize diğer enfeksiyöz patolojileri yol açabilir. Bazen hastalık daha önce akut patoloji olmaksızın ortaya çıkar.

Kronik tonsillit: etiyoloji

Bu tür bademcik iltihabı çeşitli enfeksiyonlara yol açar. Çoğu zaman provoke edici faktörler streptokok, stafilokok, adenovirüslerdir. Ayrıca, neden pnömokok, herpetik bir enfeksiyon, mantar mikroorganizmaları olabilir.

Bununla birlikte, bu tür bademcik iltihabının ortaya çıkmasında temel faktör beta-hemolitik streptokoktur.

Bu teşhisi olan birçok insan, Staphylococcus aureus ile birlikte bu tip bir enfeksiyona sahiptir.

nedenleri

Çoğu zaman, kronik bir enfeksiyon akut tonsillitin bir komplikasyonudur. Birçok insan bağımsız olarak angina ile baş etmeye çalışır. Bu, kontrolsüz ilaç kullanımına yol açar.

Hastalığın nüksü bu faktörlerden kaynaklanır:

 • kronik iltihap - sinüzit, farenjit, çürük, vb;
 • hipotermi;
 • bağışıklık sisteminin zayıflaması;
 • burun septumunun eğriliği;
 • bezlerin yenilmesi;
 • adenoid boyutunda artış.

Kronik tonsillit nedir Dr. Komarovsky diyor ki:

semptomlar

Patoloji, yıl boyunca birkaç kez ortaya çıkabilecek sık alevlenmeler ile karakterizedir. Bu belirtilerin belirtilerini tanımlamak için yardım edin:

Süreç kronik olduğunda, bademcik iltihabı daha az belirgin belirtilere sahiptir. Sıcaklık çok fazla artmaz veya hiç normal kalmaz, plak da daha az fark edilir hale gelir. Bununla birlikte, bademcikler iltihabı devam ediyor.

Kronik bademcik iltihabı ile iltihaplı bademcik fotoğrafı

tedavi

Durumunuzu iyileştirmek için, doktorunuza zamanında başvurmanız ve önerilerini net bir şekilde uygulamanız gerekir.

Bir alevlenme sırasında nasıl tedavi edilir

Hastalık tekrarlanırsa karmaşık tedavi seçilmelidir. Kendi kendine tedavi için herhangi bir seçenek kesinlikle yasaktır. Ev terapisi şunları içerir:

 1. Yatak istirahati, bol içecek, koruyucu diyetin uyumu.
 2. Antibakteriyel tedavi. Bu tür ilaçların kullanımı ders tarafından gerçekleştirilmektedir. İlaç, sıcaklık normalizasyonundan 3-5 gün sonra iptal edilmelidir. Çoğu zaman, çok çeşitli uygulamalara sahip ilaçlar reçete edilir. Doktorlar sıklıkla penisilinler - cefix veya sefodoks reçete ederler. Genellikle, korunan penisilinler reçete - amoksiklav, flemoklav. Hoşgörüsüz ise azitromisin veya eritromisin gibi makrolidler gösterilir.
 3. Lokal antibiyotikler. Bu konuda en etkili olan sprey bioparoks'dur.
 4. Antiseptik solüsyonlarla durulama. Bu amaçla, klorheksidin, furacilin, klorofilkil alkol çözeltisi kullanılabilir.
 5. Etkilenen bademciklerin antiseptiklerle tedavisi. Bu amaçla lugol ve yağlı klorofililpt uygundur.
 6. Antihistaminiklerin kullanımı. Kinet ve loratadin gibi ilaçlar bademciklerin şiddetli şişmesi için endikedir.
 7. Antipiretik ilaçların kullanımı. İbuprofen ve parasetamol içerir. Bu tür fonlar 38,5-39 derecelik bir sıcaklık artışında reçete edilir.
 8. Anti-inflamatuar maddeler ve dimexide ile sıkıştırır. Lenfadenit gelişiminde lenf düğümlerine uygulanır.

Bizim videoda kronik tonsillit tedavisi için yorumlar ve öneriler:

Hastalık remisyondayken ne yapabilirim?

Alevlenmeyi giderdikten sonra fizyoterapi kullanılabilir. Kronik tonsillitte, aşağıdaki prosedürler en faydalı olanlardır:

 • UHF;
 • submaksiller bölgede lazer etkisi;
 • Etkilenen bademcik ve lenf düğümlerinin ultraviyole ışınlanması;
 • lenf düğümlerinde oositit uygulamaları;
 • terapötik çamurun uygulanması;
 • Tıbbi preparatlar ile ultrasonik aerosoller.

Bu yöntemlerin kullanılması için, dersleri geçmek zorundadırlar. Her biri 10-15 seans içermelidir.

Kronik bademcik tedavisi zorunlu bölümü bu işlemi şiddetlenir, karşı enfeksiyon ve patolojilerin odaklarının ortadan kaldırılması vardır. Bu amaçla doktorlar genellikle bu tür tedavi yöntemlerini reçete eder:

 • yaşam tarzının düzeltilmesi - günün rejimi ile uyum, düzenli egzersiz, tam uyku, doğru beslenme;
 • immünomodülatörlerin kullanımı ve aşılama - bronkosmün, ribomunil, IRS-19 gibi, sadece bir immünolog için kullanılabilir;
 • vitamin terapisi - B grubu vitaminler, K, C, E, halk ilaçları reçete edilebilir;
 • hipo-duyarlaştırıcı ilaçların kullanımı - antihistaminikler, küçük alerjen dozları, kalsiyum preparatları kullanılabilir.

Cerrahi tedavi: ne kadar etkili endikasyonlar

Bir ameliyat müdahalesinin temel göstergesi, dekompanse bademcik iltihabının varlığıdır. Ayrıca, bu prosedür, konservatif tedavinin etkisinin yokluğunda belirtilmektedir.

Bademciklerin çıkarılması tonsillektomi olarak adlandırılır. Bu prosedür tam veya kısmi olabilir. İlk durumda bademciklerin toplam eksizyonu yapılır. Kısmi çıkarma, etkilenen bezlerin boyutunu azaltabilir. Bununla birlikte, günümüzde bu tür bir manipülasyon çok nadirdir, çünkü sıklıkla hastalığın nüksetmesine yol açar.

Tonsillit mücadele yeni bir yöntem lazer lacunotomidir. Bu operasyon, bir cerrahi lazer kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tip tedaviyi cerrahi ultrason ile de yapmak mümkündür.

Cryodestruction da popüler bir yöntem olarak kabul edilir. Sıvı nitrojen ile etkilenen alanlarda donma oluşur. Bu tür müdahale genellikle bademciklerin boyutunda hafif bir artış ile kullanılır.

Ayrıca tonsillektominin yapılması için belirli kontrendikasyonlar olduğunu düşünmek de önemlidir. Aşağıdakileri içerir:

 • hemofili;
 • kalp yetmezliği, iskemi, hipertansiyonun karmaşık formları;
 • Enfeksiyöz patolojilerin akut seyri;
 • diabetes mellitusun dekompanse evresi;
 • böbrek yetmezliği;
 • tüberkülozun farklı formları ve aşamaları;
 • aybaşı kanaması;
 • hamileliğin son üç aylık dönemi;
 • hamilelik planlaması;
 • emzirme.

tavsiyeler

Tedavinin etkisini elde etmek için, bir dizi tavsiyeye bağlı kalmanız gerekir:

 1. Süper soğutmadan kaçının.
 2. Doğru beslenme ilkelerini gözleyin. Diyette lifli ürünler baskın olmalıdır. Protein besin miktarını azaltmak için tavsiye edilir.
 3. Sigara içmeyi reddedin.
 4. Ağzı yemekle durulayın. Ürün kalıntıları aktif bakteri çoğalmasına yol açar.
 5. Doğru çalışma modunu organize edin ve dinlenin. Bu, vücudun tonusunda kalmasına yardımcı olacaktır.

Kronik tonsillitiniz varsa ne yapmalısınız?

görünüm

Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı tedavi etmek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle tedavi, stabil bir remisyon elde etmeyi amaçlamalıdır. Basit hastalık türleri nispeten olumlu prognoza sahiptir.

Kronik tonsillit dekompanse edilirse, durum önemli ölçüde kötüleşir. Bu durumda, relapslar arasında bile, hastanın durumu ciddi şekilde bozulabilir.

Kronik bademcik iltihabı periyodik olarak çocuklarda ve yetişkinlerde alevlenmelerin eşlik ettiği oldukça ciddi bir patolojidir. Bu tür sorunları önlemek için, tıbbi önerileri açıkça izlemeniz ve bağışıklığı güçlendirmeniz gerekir.

0P3.RU

soğuk algınlığı tedavisi

 • Solunum hastalıkları
  • soğuk
  • ARVI ve ARI
  • grip
  • öksürük
  • zatürree
  • bronşit
 • KBB hastalıkları
  • Burun akıntısı
  • antritis
  • bademcik iltihabı
  • Boğaz ağrısı
  • kulak iltihabı

Bademcik iltihabı tedavi etmek mümkün mü

Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı tedavisi: geleneksel tıp

 • Hasta konseyleri

Kronik tonsillitin sonsuza kadar nasıl tedavi edileceği - bu rahatsız edici otoimmün hastalıktan muzdarip olan her kişinin kendisine sorduğu soru budur. Kronik bademcik iltihabına sahip insanlar sürekli olarak bir kısır döngü içinde yürüyeceklerini hissederler, çünkü bir ithalat hastalığından kurtulmak son derece zordur.

Sıcak bir günde hafif bir hipotermi veya soğuk bir dondurma yenir, hemen tüm vücutta boğaz ağrısına ve genel rahatsızlığa neden olur. Sürekli bir periyodiklik ile tekrarlanmasaydı, ve rahatsızlık belirtileri böyle uzun bir akış almadıysa, hiçbir şey olmazdı.

Kronik tonsillitin nasıl tedavi edileceğini anlamak için öncelikle hastalığın etiyolojisini ve nedenlerini belirlemelisiniz. Kronik bademcik iltihabı tüm vücudun en büyük savunma kuvvetlerinden birini etkileyen bir bulaşıcı alerjik hastalık olarak kabul edilir - palatine bademcikler. İnsan vücuduna giren zararlı bakterileri yok edebilen, gerekli antikorların üretildiği palatine bademciklerde bulunur.

Bademcik iltihabı neden olabilir: adenovirüs, enterococcus, hemolitik streptococcus, mantarlar, stafilokoklar ve diğer patojenler. Bademcik iltihabının ortaya çıkmasına katkıda bulunmak için eşlik eden bazı hastalıklar da olabilir, örneğin: sinüzit, sık sık bademcik iltihabı, sinüzit, çürük, vb.

Bakteriler ve virüsler soğukta aktif olarak çoğalırlar, bu nedenle bademcik iltihabının en yüksek tepe noktası soğuk mevsimlerde görülür: sonbahar, kış, erken ilkbahar. Bu yüzden tehlikeli hipotermi ve keskin bir sıcaklık düşüşü (örneğin, ısıdan soğuğa).

Kronik tonsillit teşhisi konduğunda, hemen umutsuzluğa kapılmayın. Kuşkusuz ki, uzun ve başarısız tedavi, ve sonsuz tekrarlayan hoş olmayan belirtiler bir dizi, çaresiz bir adım - bademcik kaldırmak için bir işlem gitmek için birçok neden olur. Ne yazık ki, tıbbi uygulamada bu tür vakalar nadir olmaktan uzaktır. Ancak cerrahi müdahale aşırı bir durumdur ve doktorlar sadece en ihmal edilmiş ve kritik vakalarda operasyona gönderilir.

Sağlığınız için en son savaşmak her zaman gereklidir.. Sorabilirsiniz: ağrı anlamıyla dayanılmaz boğaz sıkar ve iltihaplı bademcik herhangi bir sonuç vermez, aynı zamanda "ateş" ve tedavi Turnike zaman nasıl bunu yapmak için? Çok basit - halk hekimliğine gidin ve kronik bademcik iltihabını nasıl tedavi edeceğinizi öğreneceksiniz. tonsillit sizi kaydedebilirsiniz bademcik halk ilaçları tedavisi için birçok tarif var. Bununla birlikte, bazı yemek tariflerine özel dikkat gösterilmelidir.

Ayrıca "Bir angina gargara ile" okuyun.

Tarif # 1

100 ml'de seyreltmek gereklidir. % 70 alkol 10 gr. doğal propolis (100 ml düz su için 10 ml alkol alabilirsiniz). Daha sonra çözüm bir hafta boyunca ısrar etmeli. Bir hafta sonra, hazır tentür çay ve bal ile birlikte birkaç damla alınabilir.

Doğal propolis dikilemez, ancak ham halde alınır, yani çiğneyin. Bu, bağışıklık sistemini artırmaya yardımcı olacak, ayrıca bademciklere düşen virüs ve bakterilerle savaşacak. Çiğneme propolis yedikten sonra daha iyidir. Çocuklar 1 gr alabilirler. propolis, yetişkinler - 2 gr. günde en az 3 kez değil. Ham seyreltilmemiş propolis ile tedavi süreci 2-4 haftadır.

2 numaralı yemek tarifi

Boğaz ağrısı durulama için sarımsak çözüm yapmak için, 2-3 diş sarımsak (yeşil lahanası olmadan) ve 1 çorba kaşığı almanız gerekir. süt. Sarımsak başları iyice ezilmeli ve ısıtılmamış kaynatılmış süt dökülmelidir. Daha sonra, tülbentten geçirin ve sıcak bir solüsyonla günde birkaç kez boğazınızı yıkayın.

Durulama çözümlerini değiştirirseniz en iyi sonuç olur. Bu nedenle, sarımsak karışımı diğer solüsyonlar ve tentürler ile kombine edilebilir, yani 1 gün bademcikler tek bir çözelti ile, diğer gün - başka biriyle durulanır. Örneğin, boğazınızı yıkamak için, papatya, nergis çiçekleri, adaçayı vb. Çiçeklerden alkolde bir tentür yapabilirsiniz.

Tarif # 3

Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir? Anjina hızlı bir şekilde nasıl tedavi edilir? Geleneksel tıp, karanfilin boğaz ağrısına yardımcı olduğunu iddia ediyor. Bir ilaç olarak davranır, yani tüm lenfatik sistemi temizler, özellikle de enfeksiyon ile tahriş edilen boğaz bölgesinde. Kullanım karanfil infüzyon olabilir (1 öğe kaynar su için ½ çay kaşığı karanfil bezelye). Çözeltiyi 30 dakika sürdükten sonra yemekten sonra sıcak tutun. Yorumlara göre, bu tarif bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

Geleneksel tıbbın kronik bademcik iltihabının tedavisinde en etkili olduğu, birkaç basit kurala uymanız gerekir:

 • hiçbir durumda donma;
 • Doğru yiyin: çok lif içeren gıdalar yiyin ve daha az proteinli yiyecekler yiyin;
 • aktif ve pasif sigara içmekten kaçının;
 • Yemekten sonra ağızda kalan hiç bir şey kalmayacak şekilde ağız boşluğunu durulayın, aksi takdirde bakteriler ağızda çoğalmaya başlayabilir;
 • vitaminler bir kompleks almak ve ayrıca daha fazla meyve ve sebze yiyin;
 • İş ve dinlenme tarzını doğru bir şekilde organize eder, bu bağışıklığı güçlendirmeye ve vücudun enerji kaynağını geri kazanmaya yardımcı olur.

Kronik tonsillit kurtulmak nasıl: ipuçları hasta

Hastalık ile yıllarca mücadele için bademcik iltihabı olan hastaların her biri, hastalığın semptomlarını ve bir bütün olarak rahatsızlığı ortadan kaldırmak için birçok yol ve yöntem denedi. En etkili hale getirilen araçlar, doğrudan hastaların cevaplarından öğrenilebilir.

Ses titreşimleri ile boğaz masajı ile bademcik iltihabı kurtulmak için nasıl

Kronik bademcik iltihabı için en çok tavsiye edilen tedavi, vokal sarsıntılarla boğaz ağrısının bir masajıdır. İlk bakışta, pratikte biraz alışılmadık bir yol oldukça etkili ve etkili oluyor. Bademcikleri masaj yapmak için kendi sesinizi doğru bir şekilde koymanız gerekir.

İlk olarak, boynu, boğazı ve yüz kaslarını gevşetin. Ardından "C" sesini telaffuz etmeye çalışın (30 saniye için 2-3 kez), diğer bir deyişle, rahat bir şekilde dinlenmeye çalışın. Sibilance anda, boğazınızda bir rahatlama hissetmelisiniz. Bundan sonra, ekshalasyon sırasında, hafif bir inilti verin, boğazınızı zorlamayın ve dilin pozisyonunu değiştirmeyin. Prosedür sırasında, sadece burnunuzla havada nefes alın ve mideniz ile nefes verin. Boğaz için böyle bir masaj jimnastiği yapmak için günde iki kez ya da üç kez 3-5 dakika açık (ya da kapalı) ağız ile gereklidir.

Soğuk inhalasyon yardımı ile bademcik iltihabı kurtulmak için nasıl

Nasıl bademcik iltihabı tedavi edilir? Bu çok basit. Soğuk inhalasyon için, herhangi bir (daha iyi doğal) dokuya 2-3 damla uçucu yağ uygulamalısınız ve sonra kokulu şifa damlalarını soluyunuz. Soğuk inhalasyon ve doku olmadan yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, yağı doğrudan flakondan 5-10 dakika kadar inhale edin.

Uçucu yağlardan, lambalar yapabilir ve aroma yapabilirsiniz. Dozaj, kendi duyuları ile belirlenebilir, ancak odanın 15 metrekaresi başına 3 ila 7 damla yağ ilave edilmesi arzu edilir. Aroma lambaları ile inhalasyon 2-3 saat içerisinde yapılmalıdır.

Bununla birlikte, yukarıdaki yöntemlerin tüm etkililiğine ve etkililiğine rağmen, bir uzmana danışmadan evde inhalasyon ve diğer prosedürlerin kullanılması önerilmez. Bademcik iltihabına bağlı olarak, özel bir tedavi reçete edilir ve çoğu zaman karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, inhalasyonlar ve masaj yapmak boğazda ancak tüm testler tamamlandıktan ve doğru bir teşhis oluşturulduktan sonra mümkündür.

Dikkat lütfen!

Geleneksel tıp konusunda şüpheci olanlar, her zaman kronik tonsillit ve diğer ilaçlarda antibiyotik tedavisinin geleneksel yönteme açabilirsiniz. Ancak birçok ilaçtan bile doğru olanı seçmeniz gerekiyor!

Tedavi bademcik iltihabı kesinlikle çok zordur. Gerekli tabletlerin, fizyoterapinin ve iltihaplı bademciklerin çeşitli durulamalarının alımını birleştiren sadece karmaşık bir tedavi gereklidir. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen tüm ipuçlarından yararlanmak zarar vermeyecektir. Ana şey - bir uzmana başvurduğunuzdan emin olun. Analiz sonuçlarına dayanan görüşü nihai olmalıdır. Tam ve doğru tedavi ile, soru: Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı kurtulmak, yakında sizin için uygun olmayabilir. Sonuçta, sağlıklı boğazınız özgürce nefes almaya başlayacak ve hiç bir cerrahi müdahale gerektirmeyecek.

Kronik tonsilliti bir kez nasıl tedavi edebilirsin?

Kronik bademcik iltihabının nasıl ve ne şekilde tedavi edileceğine dair bir fikre sahip olmak için, ne tür bir hastalık olduğunu, neye sebep olduğunu ve hangi önlemlerin alınması gerektiğini anlamak gerekir. Hastalık oldukça yaygındır ve orofarinkste bulunan bademciklerde ortaya çıkan aktif bir inflamatuar süreçtir.

Toplamda bir kişinin 6 bademciği vardır:

Bademcik iltihabı gelince, bademcik iltihabı var. Ve hastalığın iki şekli vardır:

Tüm yaş kategorilerine sahip kişiler bademcik iltihabı hastalığına yakalanırlar, ancak çocuklar çoğunlukla bunlardan etkilenirler. Bakteriyel enfeksiyon bademciklerine nüfuz ederken, koruyucu özellikleri azalırken, bademciklerin boyutu önemli ölçüde artar, bu da onların içinde aktif bir inflamatuar sürecin varlığını gösterir.

Kronik bademcik iltihabı vücut için belirli bir tehlikedir ve bunu bir zaman bombası prensibi ile etkiler. Aslında hastalık kronik akut formundan aktığı zaman, vücutta inatçı enfeksiyon mevcut olduğu, ve bu bağışıklık sistemi aşamalı olarak zayıflaması ve solunum yolu enfeksiyonları meydana katkıda bulunur.

Sıklıkla, bademciklerdeki önemli bir artışla, nefes alma, yutma ve sesin deforme süreci bozulabilir. Doğası ve semptomları hastalıkta anjinaya çok benzemektedir. Her ne kadar bu iki hastalık bazı farklılıklar göstermektedir.

Bademcik iltihabı başlangıcı ve seyri

Bir enfeksiyon bademcikler içine girdiğinde, bağışıklık sistemi hemen hücresel düzeyde ajanları tanır. İmmün hücreler - makrofajlar, enfeksiyonu yok etmek için gönderilir. Fakat maalesef, bedenin bununla başa çıkamaması, her zaman sadece bu savaşın gerçekleştiği lenfatik doku yeterli zaman olmadığı için değildir. Daha sonra akut tonsillit gelişmeye başlar. Hastalığın kronik bir forma akması, bir kural olarak, aktarılan anjinadan sonra ortaya çıkar. Aynı zamanda, inflamatuar sürecin yavaşlaması yoktur ve hastalık yavaş yavaş kronik bir forma dönüşür.

Bir akut atak sırasında hem akut hem de kronik tonsillit benzer bir semptomatolojiye sahiptir. Hemen hemen her durumda boğaz bakıldığında yapım ağzından, bademcikler üzerinde beyaz bir plak birikimi olarak sevimsiz oluşumlar görünüm tuhaf koku hareketleri yutma sırasında bir bademcikler boyutunda belirgin bir artış dokuya ufalanırlığını, ağrı görünümünü gözlemleyebiliriz. Sıklıkla, özellikle çocuklarda, boyundaki lenf düğümleri artar.

Kronik tonsillit tedavisi

Bir kez ve her şeyden önce bademcik iltihabından kurtulmak için, buna yönelik terapötik önlemlerin alınması planlanmaktadır. Bu sürecin oldukça zor olduğu unutulmamalıdır.

En iyi seçenek, hastalığı akut bir şekilde tedavi edip, hastalığın ilerleyişini ve bunun kronik olarak akmasına izin vermemenizdir. Çoğu zaman, anjinin nedeni, toksinleri salgılayan ve en olumsuz etkilere yol açan bir mikroorganizma olan beta-hemolitik streptokok enfeksiyonudır.

Hemen her vakada tonsillit tedavisi antibiyotik kullanımını içerir. Boğazda ağrı oluşumu gibi bademcik iltihabının ilk belirtilerinde, vücut sıcaklığındaki artış ve vücudun genel zehirlenmesinin tezahürü, doktora yapılan ziyareti geciktirmez. Ve randevu alırken, önerilen tedavi planına sıkı sıkıya bağlı kalınmalıdır.

angina konservatif antibakteriyel tedavi antibiyotikler penisilin grubu, hem de makrolid ve sefalosporinler kullanılmasını içerir. Buna ek olarak, aynı zamanda pastiller, aerosoller olarak antiseptik maruz lokal uygulamaya atanmış, otlar, soda ve benzeri çözeltilerinin boğaz decoctions gargaralar.

Çoğu zaman, hastalar yatak istirahatine uymak zorundadır. Organizmanın tedavi kompleksi içine zehirlenmesini nötralize etmek için, çay, süt ve tıbbi et suyu şeklinde sıcak içeceklerin eklenmesi gerekmektedir.

Ayrıca, rahatsız edici bademcikler yiyecek ve içecekleri dışlayan diyet tedavisi tavsiye edilir. Bu 38 ° C'yi aştığında sıcaklığı düşürmek için, non-steroidal antienflamatuar ilaçlar verilir: "Nimesulid" "İbuprofen" "Parasetamol" "Tsitramon" ve Alerjik reaksiyonlar meydana geldiğinde, Suprastin, Lorano, Citrine, Loratadin ve diğerleri gibi antihistaminikler reçete edilebilir.

Kronik bademcik iltihabı akut formdaki hastalıktan çok daha uzun süre tedavi edilir. Hastalığın kendisi, zaman zaman ortaya çıkan ara sıra alevlenmelerle uzun süreli bir seyir ile karakterizedir. Tedavi süreci, formun tanımı ve hastalığın ihmal derecesi temelinde, geliştirilen taktiklere göre gerçekleştirilir.

Bıldırcınların doğrudan etkisi ile tüm ağız boşluğu ve nazofarenks etkilenir. Bu tür hastalara reçete edilen diyete uymanın yanı sıra doğru günlük rutini organize etmek ve gözlemlemek için uzun bir süre tavsiye edilir. Remisyon sırasında çok faydalı olacak, sanatoryuma bir gezi olacaktır.

Tıbbi önlemler sadece hastalığın alevlenme dönemlerinde yapılır. Bademciklerin önemli işlevleri yerine getiren ve bağışıklık sisteminin etkinliğine aktif olarak katılan bir organ olduğu düşünüldüğünde, problemi çözmenin işlevsel bir yolu son derece nadir durumlarda başvurulmaktadır. Kronik tonsillitte, alevlenme durumunda konservatif tedavi kullanılır. Benzer şekilde antibiyotikler reçete edilir, alerjik organizmanın çıkarılması, boğazın yıkanması ve nazofaringeal bölgenin yıkanmasıdır. Topikal uygulama hazırlıkları olarak, immün sistemi uyarıcı ve bağışıklık düzenleyici ilaçların atanmasının uygun olduğu düşünülmektedir.

Onların yardımı ile, hastalığın etken maddesiyle mücadele etmeyi amaçlayan daha fazla antikor üretmek mümkündür.

Bir temizleyici lavman veya laksatifler ile olası alerjilerin tezahürlerini çıkarmanın yanı sıra çeşitli türde sorbentler alarak çıkarın. Bu durumda, bir doktor konsültasyonu zorunludur.

Oldukça iyi olan bu gibi manipülasyon, badem oluklarının yıkanması ve ardından ilaçların içine girmesi ile gösterilmiştir. Bu prosedür sadece KBB doktoruyla konuşan bir otorinolarynolog tarafından yapılmalıdır.

Buna ek olarak, daha hızlı sonuçlar elde etmek için bu tür manyetik rezonans terapi, lazer tedavisi, UV ışınlaması, UHF ve elektroforez olarak popülerlik fizyoterapi teknikleri kazandı. Novocain abluka eylemi ve manuel tedavi kullanımı ile fark edilebilir bir etki elde edilebilir.

Konuyla ilgili sonuç

Bademciklerin çıkarılması, bu organların çalışmayı bıraktığı veya temel amaçlarını yeterince yerine getirmediği durumlarda gerçekleştirilir.

Operasyon her zaman tam olarak yapılmaz, bazı durumlarda bademciklerin kısmen uzaklaştırılmasına izin verilir. Her zamanki operasyona ek olarak, şimdiki aşamada, kriyodestrit, lazer ve ultrason ile düzeltme gibi yöntemler popüler hale gelmiştir.

Bugün başarı ile, ve bitkisel ürünleri, yüksek verimliliğini oldukça iyi gösteren. En modern teknolojilerin yardımıyla ve aktif doğal bileşenler temelinde üretilirler. Örnek olarak, "Tonzipret" ismine sahip bir ilaç gösterilebilir. Etkisi anti-inflamatuar etki ve bağışıklığın uyarılmasına dayanmaktadır. İlaç antiseptik, antiviral ve antioksidan etkileri vardır. Bu ortamda, maddeler, ortak uygulamalarının ayrı ayrı olduğundan çok daha etkili bir şekilde birleştirilir.

Özellikle hastalığın erken evrelerinde kronik bademcik iltihabının önlenmesine başvurursanız, tamamen iyileşme bademcik iltihabı mümkündür.

Kronik bademcik iltihabı

Kronik bademcik iltihabı bademcik iltihabıdır. Bademcikler - vücudun savunma mekanizmalarının oluşumunda ana katılımcılar. Bademcikler işinin en aktif aşaması erken çocukluk döneminde, bu dönemde tüm iltihaplanma süreçleri bağışıklığın güçlendirilmesine katkıda bulunur.

Bir çocuğun sürekli olarak bakteriyel enfeksiyonlara maruz kalması ve bunun sonucunda bademciklerin sıklıkla iltihabı gelişmesi durumunda, bağışıklık oluşturma süreci engellenir. Bağışıklık gelişimini önlemek için antibiyotiklerle uygunsuz tedavi olabilir.

Nazal solunum sonucu kronik bademcik iltihabı gelişebilir. Çoğu zaman bu adenoidlere, kavisli bir nazal septuma, poliplere yol açar. Yerel doğanın çeşitli nedenleri vardır: çürük dişler, sinüzit veya kronik adenoidler.

Kronik tonsillit: sonuçları

Kronik tonsillitin en korkunç tehdidi, yol açabileceği komplikasyonlarda yatmaktadır. Bu, vücuttaki enfeksiyonun yayılmasından kaynaklanmaktadır. Hastalık aşağıdaki komplikasyonlara yol açabilir:

 • kalp kapaklarını prolaplayabilir;
 • kalbin ve eklemlerin romatizması;
 • orofarenkste, iltihaplı iltihap oluşabilir;
 • hastalık pnömoniye yol açabilir;
 • orta kulak iltihabı ve hatta işitme kaybı;
 • Alerjik reaksiyonlar varsa, alevlenme evresine gidebilirler.

Kronik kompanze bademcik iltihabı

Kronik kompanze tonsillit bozukluğu ve bağışıklığın azalması ile başlar. Vücut, kronik hale gelen soğuk hastalıklardan muzdarip başlar. Sonuç olarak, doğal vücut filtrelerinden palatine bademcikler enfeksiyon kaynağı olurlar.

Bu hastalık, bir kural olarak, sık bademcik iltihabı ile oluşur, ağızdan hoş olmayan bir koku ve tüm zehirlenme belirtileri eşlik edebilir. Bu durumda, bademcikler genellikle çok fazla büyütülür (daha az sıklıkla azalır). Bademciklerin çukurları çürüme ürünlerini biriktirir ve enfeksiyon odağı haline gelir.

Kronik tonsilliti tedavi edebilir miyim?

Bu hastalık iki yöntemle tedavi edilebilir: konservatif veya cerrahi olarak. İlk durumda, çürüme ürünlerinin kalıntılarını uzaklaştırmak ve enfeksiyondan kaçınmak için lakuna sürekli olarak yıkanmalıdır. Bu, kötü nefesi temizlemeye yardımcı olur, hastanın durumunu iyileştirir ve rahatsızlığı giderir. Ancak bu yıkama periyodik olarak tekrarlanmalıdır.

Bademcik iltihabının tedavisi her zaman antibiyotik alımı ile eşlik eder. Onların alımı tüm kurallarla yapılmalıdır. Bu tür tedavi sık anjinayı önlemek ve bademcik iltihabı ortadan kaldırmak için yardımcı olacaktır.

Cerrahi yöntem, ancak yukarıdaki yöntemlerin hepsi işe yaramazsa kullanılır. Vücudun sürekli bir enfeksiyon odağı varsa, bu komplikasyonlara yol açabilir. Bu karar bir doktor tarafından yapılmalıdır, her hasta için bireysel olarak gerçekleşir.

Kronik bademcik iltihabı: halk ilaçları

Bademcik iltihabı tedavisi genellikle çok fazla egzoz yapar, çünkü bir haftadan fazla sürer. Birçoğu, kimyacıların ilaçlarını umudunu yitirmiş, halk tariflerine yöneldi. Bir "büyükannenin yöntemi" ile kronik bademcik iltihabı tedavi etmek mümkün mü? Bu yöntem gerçekleşir. Ancak çeşitli ücretler veya tentürler almadan önce, kontrendikasyonlarını kullanımlarına okuduğunuzdan emin olun. İşte tonsillit tedavisi için birkaç tarif. Durulama, enflamatuar süreçlerin en popüler tedavi yöntemidir.

Bir bardak kaynar su 2 yemek kaşığı dökün. l. kuru ot civanperçemi. En az bir saat boyunca demlensin. Gargara günde en az 3 kez olmalıdır.

Sıklıkla, fesleğen yağı boğaz ağrılarını tedavi etmek için kullanılır. Birkaç damla yağ eklemeden önce kaynamış su ile gargara yapmalısınız.

Kronik bademcik iltihabından kurtulmak mümkün mü?

cevaplar:

Kişisel Kabin Çıkarıldı

Normal sıcaklık sabah 36.2 ve akşam 36.6'dır. Soğuk algınlığı altı ay sürer - sonuçlarla birlikte. Ve eğer her ay hastaysanız, o zaman bu tedavi edilmeyen bir hastalıktır. Bağışıklığı arttırmak için ayaklarınızın tabanlarını her gün kırmızı-sıcak havlu mitten ovalayın. Yere bir havlu koyabilirsiniz, içeriye katlanmış, içeriye katlanmış - küçük yuvarlak çakıl taşları (çakıl taşları). Oda sıcaklığında tuzlu su ile nemlendirin ve üzerinde çiğneyin. Aynı amaçla, oldukça hızlı bir yürüyüşte yürüyerek yürümeniz yararlıdır.

KANALI

evet nasyki ile durulama (meşe karikatürü)

natalya savkin

Anlayamayacağım: Lor sana bir hronzitli bademcik iltihabı veya ameliyatı teklif ettiğini söyledi mi? Beni bütün çocukluk ve gençlik kesmek için teklif etti ama ben kayboldu tonsillit 43-inci yıllara sonucunda reddettim ama daha yakından inceleme çok az bulaşıcı ve alerjik doktorlara çıktı sinüzit, belirdi. Kısacası, çok (bana şiddetle rahatsız!) çevreye ayrılmasından kaynaklanmaktadır bütün bağışıklık problemleri, mı rahatsız, özellikle de bezler veda etmek hiçbir şey yoktur, (yani, hiçbir şey olacak küçük bademcikleri kesemez, kesilmiş) immuniteta- güçlendiriyor Benim için çok iyi, soğuk su ile ayak dökmeye yardım etti - ve bacakların damarları için her yaşta çok yararlı ve nazofarenks güçlendirir. Ama sadece fanatizm olmadan, ama kendi zevkiniz için!

Alexander Pimenov

Anahtar kelime kronik... Yolu yok

Alexey Khimich

Lor olarak, remisyon sağlayabildiğini söyleyebilirim, ama bunu tamamen iyileştirmek çok zor

Marina Ivanova

Doktor bademcikleri kesmeniz gerektiğini söyledi, o zaman o bir aptal! Angina sabit ise, yılda 4 defadan fazla veya daha fazla kesim yapın. Mücadele-tavlama (ev, havuz), artan bağışıklık (ilaçlar), supercool için deneyin. ENT, size hasta veya hasta olduklarında hazırlıklar vermelidir.

Tatiana

Kronik tonsilliti tamamen iyileştirdim. Kapsamlı bir homeopatik hazırlık "Angin-hel" satın alın. Talimatları alın, resepsiyonda antibiyotik içmeyin - homeopatinin etkisini iptal ederler.

Yana Topoleva

Bana bir bademcik iltihabı tedavisinde bana homeopati yardım etti veya yardım etti. Lor Tonsilotren atandı. Çok iyi tabletler. Bir hafta boyunca boğaz ağrısı ile tedavi edilir.

Sonsuza kadar bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir

Bademcik iltihabının başlangıcı ve gelişimi için önkoşullar bademciklerin (palatine bademcikler) yapısının bireysel özelliklerinin yanı sıra bunlarda meydana gelen koruyucu süreçlerin ihlalidir. Tedavi, imkansız olduğu gibi, bağışıklığın azalmasına yol açan kronik hale olmadan bu hastalık bırakın, romatizmal ateş çıkması, safra sisteminin lezyonlar, tiroid bezi ve diğer komplikasyonlar ile ilgili sorunlar.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Kasten tıkanıklıktan nasıl kurtulur?

Boğazda pürülan veya kasık tıkanıklık, özellikle anjinadan muzdarip olanlar için oldukça yaygın bir olgudur. Bu hastalığın ortaya çıkma nedenleri ve tedavisinin yolları bu yazıda açıklanacaktır.

, . , ., ., ,...