Loading

Tonsillit bademcik enjeksiyonları

Merhaba Kronik tonsillitli bademciklerdeki enjeksiyonlar farklıdır. Uygulama, antibiyotiklerin, enzim preparatlarının, emilebilir farmakolojik ajanların tanıtımıdır. Longidase enjeksiyonu ile kesin bir etki verilir, ancak kısa ömürlüdür ve tedavi maliyeti oldukça yüksektir. Size yardımcı olacaklar - Ben söyleyemem çünkü hastalığınızın tarihini görmüyorum. Her şeyden önce, bilmeniz gereken - palatine bademciklerdeki kronik inflamatuar sürecin tam olarak nedenidir. Ne tür bir mikroorganizma bu? Mikroflorayı ve antibiyotiğe olan duyarlılığını belirlemek için boğazdan bir yayma yaptınız. Bu, prensipte etkili bir tedaviyi reçetelemek imkansız olan önemli bir sınavdır. İkinci nokta - alerjik reaksiyon dışlandı mı? Sıklıkla, bademciklerin genişlemesi, lenfoid dokunun şişmesine neden olan, vücudun alerjik uyanıklığı ile doğrudan ilişkilidir. Genel kan testi kullanarak alerjileri hariç tutun. Bu durumda, "Longidase" enjeksiyonları bile zararlı olabilir. Palatine bademciklerinin çıkarılması - bu, mümkünse, kaçınılması gereken aşırı bir ölçüdür. Önce patojeni tanımlamanız veya bademcik iltihabının nedenini bulmanız gerekir. Daha sonra uygun seçilmiş antibiyotikler ve bakteriyofajlarla yeterli tedaviyi yapın. Bağışıklığı güçlendirmek. Ve eğer tüm bunlar agregada pozitif sonuç vermezse, tonsillektomi ameliyatı yapsın.

Saygılarımla, KBB-doktor Verzhbitsky Mark Zakharovich. 14 Ekim 2016

Yöntem Yakovenko - ameliyatsız bademcik iltihabı tedavisi

Ana Sayfa »src =» http://www.profolimp.com/img/nav-del.gif »/> Haberler ve Yayınlar» src = »http://www.profolimp.com/img/nav-del.gif» /> Master class »src =» http://www.profolimp.com/img/nav-del.gif »/> Yakovenko'nun metodu - ameliyatsız bademcik iltihabı tedavisi

Kış, üst solunum yollarındaki soğuk algınlığı ve enfeksiyonların zamanıdır. Bu tür inflamatuar hastalıkları tedavi etmezseniz, kronik bir form haline gelirler.

Ve bu, hipoterminin larenjit, anjina veya bronşit ile dolu olduğu anlamına gelir. Bu durumda çoğu doktor radikal bir adımı tavsiye ediyor - bademciklerin kaldırılması.

Tıp Bilimleri Doktoru, Profesör Vladimir Dmitrievich Yakovenko Cerrahi olmayan kronik üst solunum yolu hastalıklarını tedavi etmek için kendi yöntemini geliştirdi.

Onun yöntemi hakkında Profolimp.com ile bir röportajda söyledi

Vladimir Dmitrievich, bize metodolojiniz hakkında daha fazla bilgi verin.

Üst solunum yollarımız sürekli olarak dışsal enfeksiyonun etkisi altındadır, toksinlerin etkisi altında, bu nedenle sıklıkla hastalanırlar. Uzamış bir hastalık, genellikle ciddi olan birçok komplikasyona neden olabilir: romatizma, poliartrit, miyokardit, ensefalit. Bu hastalıkları tedavi edemezsiniz ve bugüne kadar tedavi başarısız olmuştur.

Göğüs iltihabı, örneğin, kronik bir hastalıktır. Sonuç olarak, mikroorganizmalar... böyle bir sözümüz var - ısrar ediyor... bademciklerin dokularında yaşamaya başlıyoruz. Dokular içine düşer, sabitleşir, çoğalmaya başlar ve uzun süre var olurlar. Herhangi bir tedavi yönteminin özü, dokulardaki enfeksiyonu yok etmektir.

Uzun bir süre bademcikler içinde olmak, mikroplar lenf düğümlerine girer, organizma enfeksiyonlardan izole etmeye çalışır ve mikropların ev olarak kullandığı kapsüller oluşturur. Antibiyotikler, antiseptikler, bir çeşit fizyoterapi gibi herhangi bir etkiden kurtulabilirler. Bu işlemler yapılırken, mikroplar donar. Prosedürler sonlandırıldıktan sonra tekrar dışarı çıkar ve zararlı faaliyetlerine girmeye başlarlar.

Tıbbı doğrudan bu kapsüllere getirme fırsatı veren bir tedavi yönteminin geliştirilmesi gerekliydi.
Yöntem. İntert tonsillar multidot enjeksiyon gerçekleştirilir. Körü körüne yapılır, ancak üç enjeksiyon sayesinde, vakaların% 80'inde bu kapsülleri geçmek mümkündür. Mümkün olmadığı durumlarda, tekrarlı bir tedavi süreci yürütüyoruz ve mutlaka sonucu alıyoruz.

İşlem ne kadar acı verici? Herhangi bir kontrendikasyon var mı?

Enjektörde 51 iğnemiz var. Bu özel bir enjeksiyon, özel tüpler, özel bileme ve hemen hemen hiç enjeksiyon yapılmaz. Sağlıklı bademcikler içine enjekte ederseniz, hasta genellikle şöyle der: “Bana hiçbir şey yapmadılar”, sadece bir itme hissedilir. Bademcikler daha fazla etkilendikçe, ne kadar çok iltihaplı olurlarsa, o kadar fazla yara izi vardır, elbette ki hassasiyet daha yüksektir.

86 yıldır büyükbabam vardı. “Ne zaman hastalandın?”, “Henüz okula gitmedim” diye sordum. 80 yıldan fazla bir süredir, dokuda ne tür değişiklikler olduğunu hayal edersiniz, sürekli bir yara izleri vardır. Ve elbette, bu bir yara içinde yapıldığı zaman, bazı duyarlılık var. Ancak, sosyolojik bir çalışma yaptığımızda, çoğu hasta bunun intravenöz enjeksiyon düzeyinde bir şey olduğunu söylüyor.

Kontrendikasyonlar varken, bunlar çok nadir varyantlardır: palatine tonsil, tahammülsüzlük, ilaçlara karşı alerjiler, farinksin tüberkülozu.

Hangi prosedürü atadığınız veya hangi prosedürü atacağınız?

Üst solunum yolu kronik iltihaplı hastalıklarda: bademcik iltihabı, farenjit, rinit, lenfadenit, larenjit, adenoidit. Enflamatuar süreç bademciklerde başladığında, vücut bundan hoşlanmaz ve bu enfeksiyonu temizlemek ister.

Bir çok balgam üretilir, farinksin üzerinden akar ve bir şey temizler. Fakat bir çok balgam üretildiğinde, bunun tahliyesi zordur, sinüslerde durgunlaşır, kalınlaşır ve burnun hastalıklarına yol açar. Balgam, farenks aşağı damlar zaman, foliküllerde birikir ve farenjit, larenjit, bronşit var.

İnternet, enjeksiyonlardan kurtulmanın geçici olduğu ve prosedürün tekrarlanması gerektiği fikrini dile getirdi. Bu böyle mi? Ve ne sıklıkta başvurulur?

Öyle diyelim ki, bademciklerden hiçbir şey kalmazsa, bazı yara izleri, iyi çalışmazlar. Bu teknik, yeni bademcikler yapmanıza izin vermez, ancak bir, iki, üç yıl boyunca enfeksiyonun varlığını dışlamanıza izin verir. Tüm bu zamana kadar kişi başarılı bir şekilde var olur ve daha sonra prosedüre devam edebilir.

Ama çoğu insanın istediği gibi - üç kez enjeksiyon yapılmış ve kesinlikle sağlıklı gitti. Ve diğer birçokları, bilirsin, suç işledim: "Enjeksiyonları verdim ve üşüttüm"... Bundan sonra asla soğuk olmayacaklarını düşünüyorlar ve genelde bin yıl yaşayacaklar. İnsanların% 80'i üç enjeksiyon alır ve iyileşir. Sonra tekrar bu tür hasta tekrar hasta olduğu ortaya çıkabilir. Ama geri dönen aynı hastalık değildi, tekrar hastalandı.

Tıp alanında 36 icat etmiş bulunuyorsunuz. Onlardan en ilginç olanını anlat.

Ben daha çok düşünüyorum. ) En ilginç, muhtemelen, hayvanlarda kronik bademcik iltihabı modelidir. Hayvanları bademcik iltihabı ile enfekte etmeyi öğrendik. Bu hiç başarılı olmamıştı. Bu tedaviyi kontrol etmek için tedaviyi test etmek için koşulları yarattı.

Kronik tonsillitin tüm mevcut yöntem ve yöntemlerini test ettik. Hepsi bir kovaya katlanabilir ve atılabilir. Çünkü hiç bir etkisi yoktur.

Bademcikleri kaldırmak için geleneksel tedavi yöntemleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eh, işte bu bir kova koydu ve atıldı. Bu yüzden yaptık. Bizim yöntemimizi geliştirmeden önce, tüm mevcut yöntemleri dikkatle inceledik, hiçbiri bir kurtarma sağlar.

Bazıları geçici bir iyileşme sağlar. Ancak bademcik iltihabı gelişmemesi daha iyi bir hastalıktır. İyileşme klinik tabloyu gizlediği için hasta sağlıklı görünüyor. Bazı zamanlar geçer ve engelli olabileceğiniz ciddi komplikasyonlar alır.

Evet, size söyleyeyim ki Kharkov'da normal olarak bademcikleri kaldırabilecek kimse yok. Ama tamamen ve niteliksel olarak kaldırılsalar bile, bu konuda iyi bir şey yoktur. Üçlü bir enfeksiyon yükünü almaya başlayan lingual bir amigdala kalır. Ve farinksin ana sorumluluğu olan organı çıkarın. Peki, bu nasıl iyi olabilir? Çocuklardan çıkarıldığında, diğer lenfoid oluşumlar bir şekilde kaldırılmış bademciklerin işlevini üstlenir ve yetişkinlerde bu mekanizma artık işe yaramaz.

Enjeksiyonlarınızdan sonra daha da kötüleştiğine dair bir görüş var - deliklerdeki tüm bezler ve orada pus birikir.

Fakat bu, bademcik iltihabının ana tezahürüdür - irin birikmesi. Ve deliklerdeki bezler fizyolojik olarak aynıdır. Onlarda, lacuna, bezlerdeki ceplerdir. Bademcikler sağlıklıyken, bu "delikler" uykudadır, görünür değildir ve bademcik iltihabı başladığında genişler.

Çalıştın ve bildiğim kadarıyla Peru'da çalışmaya devam ettin. Orada hangi özel teknikleri öğrendin?

Oraya ulaşmak zor. )
Ayacucho bölgesinde çalışıyorum, her 2 ya da 3 kez Kharkiv bölgesinden daha büyük ve tüm bölge için tek bir KBB doktoru yok, çok sıkı çalışmak gerekiyor çünkü hastalara çok fazla yardıma ihtiyacım var.
Peru'da kulak burun boğazını öğrenemezsiniz, orada yaşam felsefesini öğrenebilirsiniz.

Anna Akulova ile röportaj

Angina ile ne enjeksiyonları yapmak

Tıbbi terime göre, akut tonsillit veya bademcik iltihabı kolaydır, viral, fungal ve bakteriyel enfeksiyonların bir sonucu olarak ortaya çıkan farinks ve palatine bademcik iltihabıdır.

Akut bademcik iltihabının başlıca nedenleri, vücudun koruyucu işlevinde bir azalma ile birlikte boğazın hipotermidir. Bu faktörlerin bir sonucu olarak, vücudumuzdaki patojenik bakterilerin aktif olarak çoğalması başlıyor. Bu parazitler, larinksin palatine tonsillerini ve dokularını etkilemeye başlar.

Angina (bademcik iltihabı) nedir?

Akut bademcik iltihabı, larinksin iltihaplanması ve bademciklerin boşluğundan irin aktif salgılanmasıdır. Bademcik iltihabı ile ateş, yutma güçlüğü, iyilik halinin bozulması gibi semptomların bir tablosu vardır.

Boğaz ağrısı tedavi edilmezse. sonra bu rahatsızlık komplikasyon aşamasına geçer ve daha ciddi hastalıkları kışkırtır. Anjina komplikasyonları ile kışkırtılan ana hastalıklar arasında. Bunlar:

 • orta kulak iltihabı
 • laringeal ödem
 • farinksin apsesi
 • menenjit
 • kan zehirlenmesi

Böyle bir hastalıkta uygun tedavi önerilmektedir. Antibiyotikler ve tabletler, şuruplar veya toz ya da enjeksiyon şeklinde kullanılan diğer ilaçlar ile anjin tedavisi ile. Bu hastalığın komplikasyonları için anjina ile enjeksiyonlar reçete edilir. Bademcik iltihabı ilaçla nasıl tedavi edilir, daha detaylı olarak öğreniriz.

Neden antibiyotikler tedavi edilir?

Bakteriyel anjina, viral veya fungalden farklı olarak agresif bir tezahür niteliğindedir. Bakteriyel enfeksiyon kısa sürede diğer organlara yayılabilir. Eğer irin bademciklerden salgılamaya devam ederse, o zaman vücudun her tarafına yayılabilir ve akciğerlere girebilir.

Sadece bu hastalığın nedenini etkileyen antibiyotiklerin etkisi altında bakterilerle savaşın. Sıklıkla, 5-7 gün boyunca antibiyotiklerle tedavi yapılır. Fakat akut bademcik iltihabı karmaşık bir formun safhasına girerse, doktor tedaviyi 12 güne kadar uzatabilir. Antibiyotik kullanmanın yolu, doktor tarafından reçete edilir.

Antibiyotik kullanmadan akut tonsilliti tedavi etmek imkansızdır. Antibiyotik almanın en güvenilir, en hızlı ve en etkili yolu, kas içi enjeksiyondur. Enjeksiyonlar çoğunlukla çocuklar veya hastalığın komplikasyonları olan kişiler için yapılır. Akut tonsilliti tedavi etmek için hangi antibiyotikler kullanılır. daha ayrıntılı olarak öğreniyoruz.

Penisilin ile angina tedavisi

Penisilin, insan tarafından icat edilen antibiyotik cinsinin ilk ilacıdır. O zaman penisilin popüler bir antibiyotik haline geldi ve birçok bakteriyel ve hatta viral hastalığı tedavi etmek için kullanıldı.

Penisilin nedir?

Penisilin, kalıp penicillium mantarına dayanan bir antibiyotiktir. Bu mantar, birkaç çeşit penisilin sentezler.

Penisilin türevi, Ampisilin adı verilen bir ilaçtır. Penisilin ve Ampisilin arasındaki fark, ikincisinin vücut üzerinde daha yumuşak bir etki şekli olmasıdır.

Ampisilin hem enjeksiyon şeklinde hem de ağız yoluyla, yani ağız yoluyla kullanılabilir. Penisilin esas olarak intramüsküler yoldan enjeksiyon amaçlıdır. Peroral penisilin, yapısı sadece bağırsak mikroflorasını değil, aynı zamanda mide duvarlarını da yok ettiği için kullanılmaz.

Penisilin anjina ile nasıl tedavi edilir?

Penisilin çözeltisi, anjinadaki enjeksiyon formunda uygulanır, böylece antibakteriyel etki gözlenir. Penisilin veya onun türevi Ampisilin vücuttaki tüm patojen bakterileri yok eder. Ancak, ek olarak, bağırsak düzgün çalışması için gerekli yararlı bakteriler üzerinde de feci bir etkiye sahiptir.

Penisilin sadece boğaz ağrısı değil, aynı zamanda diğer birçok ciddi bakteriyel hastalığı tedavi eder. Randevu En uygun olan anjin tedavisi için ampisilin solüsyonu, bu ilacın hastalığın etken maddesi üzerinde zararlı bir etkiye sahip olduğundan.

Antibiyotikler Ampisilin yanı sıra penisilin de spesifik bir enzim üreten bakteri çeşitlerinin suşlarını etkilemez. Bu enzim penisilin etkisini yok eder, bu nedenle bazı patojenler penisiline dirençlidir. Penisilinin bu olumsuz özelliği anjina tedavisinde popülaritesini azaltmıştır.

Bir doktor, ilacın bileşenlerine karşı alerjik reaksiyona eğilimi yoksa, penisilin tedavisini reçete edebilir.

Penisilin tedavisi özellikleri

Antibiyotik Penisilin, sadece gluteus kasına sokulması gereken enjeksiyonlar şeklinde kullanılır. Ampisilin ayrıca 3 mg ampul formunda salım formuna sahiptir. Antibiyotik, uygulandığında ağrı etkisini azaltmak için lidokain ile seyreltilmelidir.

Genellikle anjina ile yetişkinler için günde enjeksiyon sayısı iki katıdır. Çocuklarda hasta "akut tonsillit" ile savaşmak için ampisilin reçete edilir. Kullanım talimatları Ampisilin, gıda alımından bağımsız olarak uygun bir zamanda kullanılabileceğini gösterir.

Antibiyotik dozu Ampisilin, çocuğun ağırlığı, yaşı ve hastalığın komplikasyonu gibi veriler temelinde hesaplanır. Çocuklar için antibiyotik Ampisilin, günlük 100 mg / kg'lık bir dozajda hesaplanır. Çocuklar için antibiyotik alımı Ampisilin miktarı, ilacın vücuttan hızlı bir şekilde çıkarılmasına bağlı olarak 4-6 kattır.

Ciprofloxacin ile boğaz ağrısı tedavisi

Antibiyotik Ciprofloxacin, çeşitli şekillerde sonuçlanan geniş bir kullanım alanına sahiptir. Temel olarak, eylemlerin spektrumunda farklı olan birçok analog üretilir.

 • Antibiyotik Ciprofloxacin enjeksiyonu için çözüm 100 ml'lik bir kap olarak mevcuttur. Antibiyotik Ciprofloxacin, bir damlalık kullanan bir hastaya intramüsküler yolla uygulanır. Bir şişe çocuk için 30 dakika veya yetişkinler için bir saat tutmak için yeterlidir.
 • Siprofloksasin, gluteus kasına enjeksiyon için ampul olarak da mevcuttur. Kas içi enjeksiyon için antibiyotik Ciprofloxacin miktarı esas olarak anjinin komplikasyonuna bağlıdır. Genellikle dozaj 200 mg'dan başlar ve 400 mg'a ulaşabilir

Antibiyotik Ciprofloxacin enjeksiyonları günde 2 kez yapılır ve damlalık günde bir kez alınır. Siprofloksasin, anjinin gelişmesine neden olan etken bir etkiye neden olur ve streptokok, stafilokok, pnömokok gibi bakterilerin tamamen yok olmasına neden olur. Bakteriler, penisilin ve ampisilin gibi antibiyotiklerin etkisine karşı direnç geliştirdiyse, Ciprofloxacin ilacına karşı etkinin suşlara karşı etkinliği neden olur. Siprofloksasin solüsyonu doktorun düzeninde reçete edilir ve anjinin spontan tedavisi yasaktır.

Antibiyotikler penisilin ve siprofloksasin ve bunların türevleri, farklı bakteri, akut tonsilit ve çocuklar ve yetişkinler için diğer ciddi hastalıkların patojenlere karşı en etkili olanlardır. Pürülan boğaz ağrısını tedavi etmek için kullanılabilecek diğer ilaç türlerini düşünün.

İlaç Movalis, anti-inflamatuar etkisi olan bir ilaçtır. Bu preparasyon için analjezik ve antipiretik bir etki de karakteristiktir. Movalis'in Bacteria ile savaşması mümkün değildir, ancak pürülan boğaz ağrısının semptomlarını ortadan kaldırmak için - bu onun gücünün altındadır. Movalis'in enjeksiyonları, artrit, osteoartrit gibi hastalıkların tedavisi için reçete edilir. Hastalık kolay bir sızıntı şekli ile karakterize edilirse, anjina için mortalis solüsyonu reçete edilebilir.

Öncelikle, günde iki kez yapılması gereken Mawalis enjeksiyonları reçete edilir. İlk gün uyuşturucu Mawalis uygulamasından sonra iyileştirmeler gözlemlenir. Movalis vücut ısısını mükemmelleştirir. Yetişkinler için ilaç Movalis ile tedavi şekli şöyledir:

 • İlk 3-5 gün, kas içi enjeksiyon için bir çözelti şeklinde tedavi reçete edilir. Kullanım talimatlarında belirtildiği gibi enjeksiyonlar çeşitli hastalıkların ağrı semptomlarının alevlenmesi için reçete edilir.
 • Durum normalleştirildiğinde, ilaç Movalis tablet şeklinde verilir. Tabletler en az 5 gün boyunca alınmalıdır

Movalis, ağrı semptomlarının hafifletildiği hızın neden olduğu bir ilaçtır. Ayrıca, yerel komplikasyonların gelişmesini de önler, bu nedenle, bazı bireysel durumlarda doktor, kas içi kullanım için Movalis çözümünü reçete edebilir.

diklofenak

Bu tür eylemleri olan tıbbi amaçlar için başka bir güçlü ilaç:

 • şişkinliğin giderilmesi
 • inflamatuar reaksiyonlardan kurtulmak
 • ağrı semptomlarının geri çekilmesi

İlaç Diclofenac anjina ile vücut ısısını azaltabilir ve hızlı bir şekilde yapar. Çözeltinin kullanımı için talimatlar Diclofenac, kullanmadan önce, preparatın oda sıcaklığına ısıtılması tavsiye edilir. Solüsyon Diclofenac doğrudan gluteal kaslara enjekte edilir, bundan hemen sonra anjina ve diğer ciddi hastalıklar ile iyi bir iyileşme olur.

İlaç ciddi yan etkileri olduğundan öncelikle yetişkinler için reçete edilir. İlaç Diclofenac ana amacı artrit, artroz ve diğer bu tür hastalıkların tedavisidir. Angina ile birlikte, Diklofenak ayrıca kullanım talimatlarında tarif edildiği gibi ağrı semptomlarının azaltılmasının hızlı olması nedeniyle kullanımını bulmuştur.

Günümüzde, diklofenak çözeltisi, ağrının doğasına, hastalığın tipine ve hastanın yaşına bağlı olarak 150 mg'a kadar olan bir miktarda reçete edilir. İlaç Diclofen ile hastalıkların tedavi süresi 5 günü geçmez.

İlaç ile boğaz ağrısı tedavi Diclofenac imkansızdır, bu nedenle ağrı semptomlarını azaltmak için yetişkinlere ayrı ayrı reçete edilir. Diklofenak 18 yaşın altındaki hastalarda kontrendikedir. Hamilelikte, Diklofenak talimatlarda belirtildiği gibi kontrendikedir.

Derinat, kas içi kullanım için damla ve enjeksiyon şeklinde kullanılabilir. Bu, soğuk algınlığı için reçete edilen etkili bir araçtır. Derinat, kronik bir doğanın inflamatuar ve fungal hastalıklarında kullanılır. Antibiyotikler anjini iyileştiremez. Kronik bir formdan geçti. Derinate çözeltisi, anjinin tedavisi için yeterli etkinliğe sahip olan ilaçtır.

Kas içi kullanım için enjeksiyonlar, oral uygulama için damlalardan veya burun içine damlatmadan daha az popülerdir. Enjeksiyonlar çeşitli viral veya catarrhal hastalıkların ciddi alevlenmeleri durumunda reçete edilir.

Derinat ilacı hem yetişkinler hem de çocuklar için reçete edilir ve bu sayede vücudun koruyucu işlevi için destek sağlanır. Derinat sadece iltihaplı reaksiyonların giderilmesine katkıda bulunmaz, aynı zamanda bağışıklığın azalmasına katkıda bulunan çeşitli hastalıklarda kullanıldığı için bir immünomodülatördür. Derinat çözeltisi bir doktor tarafından reçete edilir ve ayrı bir biçimde olduğu kadar antibiyotiklerle kullanım için reçete edilebilir.

İlaç Derinat'ın avantajı, ilacın düşük toksisite katsayısına sahip olması ve neredeyse yan semptomlara neden olmamasıdır. Derinat tıbbı kullanımının kontrendikasyonları yoktur, bu nedenle gebeliğin pürülan boğazını tedavi etmek için bile kullanılabilir, ancak sadece doktorun izni ile kullanılabilir.

Derinat ilacı aldıktan sonra vücudun olumsuz bir reaksiyonu varsa, doktorunuza bunun hakkında bilgi vermelisiniz. Derinat, ortaya çıkmasının ilk aşamalarında boğaz ağrısını tedavi etmenizi sağlar.

Anjina ile, insanların sonuçlarının tedavi edilmesi ile sonuçlanacağı için, insanların tedavi yollarına başvurulması tavsiye edilmez. Geleneksel ilaç, doktorun izninde farmakolojik ilaçlarla birlikte ek bir tedavi olarak kullanılabilir.

Kronik bademcik iltihabı

Kronik bademcik iltihabı, yavaş ve kalıcı bir form alan palatin bademciklerinde lokalizasyonla birlikte gelişen bir enflamatuar süreçtir. Hastalığın formu periyodik relapslarla karakterizedir (hastalığın akut ataklarının tek kullanımlık faktörlerinin varlığında düzenli aralıklarla rekürrens).

Bağışıklık ve fizyolojik vücut savunma türlerinin oluşumu zincirinde belirleyici bir rol oynayan önemli bir organ olduğunu düşünürsek, hekimlerin patolojilerinin tanı ve etkin mekanizmalarının önemi şüphesiz önemlidir. Bu, uzman doktorlarımızın KBB doktorları (kulak burun boğaz uzmanları) çalışmalarının materyalleri üzerine hazırladığı bir makaledir.

Çocuk yaşı ve bademcikler. Vücutta bezlerin rolü

Bağışıklık savunmasının bir unsuru olan palatine bademcikler, çocuğun büyüme dönemine en çok dahil olurlar.

Kataral hastalıklar sadece hoş olmayan problemler değil, aynı zamanda çocuğun vücudu tarafından güçlü bir bağışıklık geliştirme olasılığıdır.

Hastalığın gelişimine katkıda bulunan faktörler

Ilk nedeni Bakteriyel enfeksiyon varlığı. Sık görülen bakteriyel enfeksiyonlar bademciklerde uzun süreli enflamatuar süreçlere yol açar. Bu bağışıklık savunmasını aşar, sonuç ciddi komplikasyonlara yol açabilen kronik bademcik iltihabıdır.

Ikinci sebep. Kontrolsüz ilaç kullanımı

Dikkat lütfen! Hastalığın bu formunun oluşması için en yaygın ve en önemli ikinci neden, çoğu durumda, vücut ısısını azaltmayı hedefleyen, ilaçların okuma yazma bilmeyen kullanımı dahil olmak üzere antibiyotik tedavisini haksız kılmaktadır. Halen 37 derece veya biraz daha yüksek bir sıcaklıkta olan hapları olan çocukların "beslenmesini" güçlendirmek üzücü bir gelenek haline gelmiştir.

Üçüncü faktör. Nazal solunumun stabil bozulması. Bademcik iltihabının kronik bir formda geçişinin bir başka önemli nedeni, stabil bir rahatsız edici burun nefesidir.

 • adenoidlerin varlığı;
 • burun septumunun eğriliği;
 • inferior nazal konkada bir artış.

Hastalığın lokal nedenleri

Bunlar palatine bademcikler yakınında bulunan organların enfeksiyöz lezyonlarını içerir:

 • dişlerin patolojisi;
 • pürülan semptomlarla sinüzit;
 • adenoidit (kronik).

Kronik bademcik iltihabı. Hastalığın seyrini ne etkiler?

Bademcik iltihabının gelişimi ve seyri esas olarak koruyucu özelliklerin zayıflaması ve alerjik belirtilere (hastalığın seyrinin bir sonucu veya bir sonucu olarak) eğilimlidir.

Kronik inflamatuar süreçte bademcikler içinde ne olur?

Değişiklikler bademciklerin salgılarıyla ilgilidir, hastalık yavaş yavaş sert yapılı yumuşak yapının lenfoid dokularını değiştirir.

Ortaya çıkan yara izleri şunlardır:

 • bir araya gelmek;
 • büzülür;
 • İçerideki pürülan içerikli lokal kapalı inflamasyon odaklarında oluşur.

Dikkat lütfen! Lacunas, sözde fişlerin birikmesiyle karakterizedir.

Laksalardaki trafik sıkışıklığı. Bu nedir?

Mantarlar - bu, mukus lacuna, gıda mikropartikülleri, yaşayan ve ölü mikroplar, lökositlerin birikmiş epitelyumudur. Bu "katil" kümesine ek olarak, sivilce bazen pus (eksüda) içerir.

Bademciklerin büyüklüğü. Oran nasıl belirlenir?

Hastalıktaki artışları zorunlu bir semptom değildir. Yani, bazen normal boyutlarda bezlerde kronik bademcik iltihabı teşhisi mümkündür, çünkü lakunanın kendisi, patojenik floranın yaşamsal aktivitesi için elverişli bir ortamdır.

Bununla birlikte, çocuklarda bademcikler çoğu kez sadece zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda hacim de artar.

Kronik tonsillit belirtileri

Mikroplar, enflamatuar süreç için lenfatik yollardan teşvik eden bir "yakıt" görevi görür. Bu nedenle, genişlemiş servikal lenf düğümleri inflamasyon belirtilerinden biridir.

 • kanla dolu kan damarları;
 • palatine kemerin kalınlaşmış kenarları;
 • skar dokusu oluşumu (lokalizasyon - bademcikler ve palatine bölgesi);
 • bademciklerin gevşemesi, skarlanması, konsolidasyonu;
 • trafik sıkışıklığı oluşumu;
 • lakunada sulu irin varlığı;
 • bölgesel lenfadeniti gösteren genişlemiş servikal lenf düğümleri.

Not. Yukarıdaki semptomların birkaçının varlığı, teşhis için temeldir.

İki tür bademcik iltihabı

Tıpta, bademcik iltihabı genellikle iki ana formda düşünülür:

telafi

Bu bademcik iltihabı tamamen lokal patoloji bulguları ile karakterizedir. Aynı zamanda, çocuğun vücudunun bariyer koruması ve reaktivitesi, hastalığın negatif dinamiklerini dengeleyebilir ve iltihap bölgesini lokalize edebilir. Vücudun ifade edilen genel reaksiyonu, bağışıklık faktörlerinin telafisi ile engellenir.

dekompanse

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, eşlik eden hastalıkların yanı sıra, kronik inflamatuar süreçlerin yerel belirtilerinin varlığında bademcik iltihabının daha kötü bir varyantı:

 • boğaz ağrısı;
 • paratonzillit;
 • bir apse;
 • uzak lokasyonlu patoloji (kardiyovasküler, genitoüriner ve diğer sistemler).

Dikkat edin! Herhangi bir semptomatoloji ile herhangi bir formda kronik bademcik iltihabı, vücutta alerjikleşme ve enfeksiyonun tehlikeli bir faktörüdür. Bezlerdeki mikroorganizmalar ve viral enfeksiyon, alevlenmeleri tahrik etmek için vücudun savunma mekanizmalarının soğumasını ve zayıflamasını kullanır. Anginas ve paratonsiller apseler meselesi.

Hastalıklar - kronik bademcik iltihabı

Bademciklerdeki kronik iltihaplanma sürecine, dolaylı veya ayrılmaz bir şekilde bağlanmış çeşitli hastalıklar eşlik edebilir.

Hastalıklar-uyduların ana listesi:

 • romatizma, lupus eritematozus, skleroderma ve diğerleri dahil olmak üzere dokulara ve kan damarlarına verilen hasar;
 • psoriazis, egzama, polimorfik eksudatif eritem dahil cilt lezyonları;
 • açık yeşil;
 • periferik sinirlerin işlevselliğinin ihlali - örneğin siyatik.

Önemli! Uzun süreli tonsilolojik zehirlenmelerin (patojenik mikropların vital aktivitesinin ürünleri ile aşındırma) bezleri alanında bulunma faktörü, trombositopenik purpura ve hemorajik vaskülit gibi tehlikeli hastalıkların gelişmesine neden olabilir.

Takdir edileceği gibi, normal sıcaklık göstergesinin bir hafif bir fazlalığı, kulak hissi hoş olmayan gürültü, burun bozulan vazomotor disfonksiyonu (solunum yetmezliği), vb vestibüler fonksiyon bozukluğu (baş dönmesi, baş ağrısı, koordinasyon bozukluğu, vs. de dahil olmak üzere, bitkisel sorunlar ) ayrıca sıklıkla ağır ve enflamatuar süreç için uzun zaman meydana gelir.

Kronik bademcik iltihabı. Terapi yöntemleri, modern yaklaşımlar

Eylemleri belirlemeden önce, hastalığın kesin formunu oluşturmak gereklidir.

Çocukta dekompanse bir patoloji tipi tespit edilirse, eşlik eden patolojileri de dikkate almak gerekir.

Tonsillit, kronik bir formda. Tedavide ön tıbbi önlemler

Bu zorunlu önlemler şunları içerir:

 1. Ağızdan etkilenen dişlerin tedavisi ile ağız boşluğunun sanitasyonu;
 2. burun patolojilerinin tedavisi;
 3. paranazal sinüslerde enfeksiyonun giderilmesi.

Modern tıp bademcikleri ve vücudu bir bütün olarak etkileyen hem cerrahi müdahale hem de konservatif yöntemleri kullanır.

Her iki yön, belirli duruma bağlı olarak çeşitli terapötik yaklaşımlar ve uygulamalardır.

Operasyonel yöntemler

 1. dekompanse hastalık durumunda;
 2. Uzun bir süre için kullanılan diğer yöntemler herhangi bir sonuç vermezse, komplikasyon riski de belgelenmiştir.

Dikkat lütfen! Genellikle yardım etmek için herhangi bir girişimde bulunmadan, bezlerin çıkarılmasını tavsiye ederiz. Deneyimli bir hekim tarafından seçilen konservatif yöntemler ve tüm reçetelere uygunluk, vakaların büyük çoğunluğunda iyi bir sonuç vermektedir.

Çocuktan bademcik ne zaman kaldırılır?

Operasyon için iyi sebepler olmalı. İnsanlar acısı yüzünden kafasından kurtulmazlar. Böyle bir tedavi saçma görünüyor. Vücutta gereksiz bir organ yoktur, her biri görevini çözmek için çağrılır.

Tonsillektomi (bezlerin çıkarılması), bu doktorların dediği gibi, hayati belirtilere göre yapılan bir işlem değildir. Belirli bir zamanda tüm mevcut yöntemleri denemek ve sonra bir karar vermek gereklidir.

 1. Bezlerin tamamen çıkarılması.
 2. Çıkarma kısmi.
 3. Galvanik kostikler ve diyatermo-pıhtılaşma.
 4. Bir lazer ile bezlerin çıkarılması.
 5. Ultrasonik tedavi.
 6. Kriyocerrahi yöntemi (bezler donar).

Kriyocerrahi küçük bezler için endikedir, genellikle prosedürden önce ultrasonografi ile dokuların ön tedavisi yapılır. Bu yöntem, işlem sırasında tedavi edilen dokuların yan etkilerini ortadan kaldırmayı ve rejenerasyon sürecini iyileştirmeyi ve rehabilitasyon süresini kısaltmayı sağlar.

Bademcikler kaldırılması kontrendikasyonları (tonsillektomi)

 1. Kan hastalıkları (hemofili).
 2. Şiddetli kardiyovasküler patolojiler ve bazı böbrek hastalıkları.
 3. Komplike diabetes mellitus.
 4. Aktif formda tüberküloz.
 5. Herhangi bir akut enfeksiyon.
 6. Son trimesterde hamilelik.
 7. Aybaşı.

Önemli! Yakın bir anjina ile belirli bir süreye (komplikasyon yokluğunda en az üç hafta) dayanmak gerekir.

Konservatif yöntemler

 • Telafi formu ile.
 • Hastalığın sık relapsları ile oluşan dekompanse bir formda.
 • Bireysel faktörlerden dolayı ameliyat gösterilmediğinde.

Ameliyatsız bademcik iltihabı tedavisinde etkili yöntemler:

1. Her zamanki banal dahil olmak üzere bağışıklığı iyileştirmeye yönelik tedbirler ve yine de mevcut öneriler - aktif faaliyetler ve rekreasyon dengesi, uygun beslenme, motor aktivite, tatil yerinde tedavi, deneyimli bir doktorun atanmasına randevu:

 • biostimulators,
 • gamma globulin,
 • demir preparatları
 • vitamin ve mineral kompleksleri.

2. Vücudun alerjik reaksiyonlarını ve genel immüno-düzeltmeyi ortadan kaldırmak için gerekli olan hipo-duyarlılaştırıcı ilaçların alınması:

 • kalsiyum,
 • antihistaminikler,
 • askorbik asit;
 • epsilon-aminocaproic asit ve diğerleri.

3. Bağışıklık ilaçlarının düzeltilmesi amacıyla geliştirilen özel kurslar:

 • levamisol,
 • taktivina,
 • prodigiozan,
 • thymalin,
 • timagena,
 • IRS-19,
 • bronhomunal,
 • ribomunil vb. (Hepsi immünologun reçetesine göre ve koruyucu kuvvetlerin azaltıldığını doğrulayan tıbbi testlerden sonra).

4. Yansıma etki yöntemleri:

 • Novocain abluka,
 • akupunktur seansları,
 • Servikal omurganın manuel tedavisi (uygulama, kronik bademcik iltihabından muzdarip tüm yaş gruplarındaki hastalarda, kranial servikal bölgenin hareketliliğinin büyük bir yüzdesini ve boynun kısa ekstansörlerinin spazmlarını göstermektedir).

5. Bezleri ve bölgesel lenf düğümlerini sterilize etmek (uygun nitelikler ve deneyim gerektiren, tamamen tıbbi manipülasyon).

Neden bezlerin lakazını yıkamalıyız?

Bezlerin içeriğini (pus ve tıkaçları) çıkarmayı amaçlayan gerekli tıbbi manipülasyon.

Bademciklerin kızarması. Prosedür nasıl yapılır?

Kanül ve dezenfektan çözeltileri ile özel bir şırınga kullanılır.

Yıkama sıvıları:

 • özel antiseptikler;
 • antibiyotikler;
 • fermente edilmiş müstahzarlar;
 • antifungal ajanlar;
 • antialerjik ilaçlar;
 • immün sistemi uyarıcı maddeler;
 • biyolojik olarak aktif sıvılar vb.

Dikkat lütfen! Yıkama prosedürü, enflamatuar süreci ortadan kaldırmak ve büyüklükteki bezleri azaltmak için yüksek bir etki sağlar.

Bezlerden irin emme

Sıvı içeriğini çıkarmak için kanülü olan bir elektrikli pompa kullanılır. Özel bir ucun ve vakum kapağının kullanılması, ilaç solüsyonunu tedavi edilen bölgeye getirir ve tüm lakuna yıkanır.

Neden bezleri bezlerin lakunalarına sokar?

Uzun süre lakunada olabilen ve etkisi olan emülsiyon, macun, merhem, yağ süspansiyonu kullanılır. İlaç çeşitleri yıkama sıvılarına benzer.

Bademciklerdeki iğneler nasıl yapılır ve neden?

Bir iğneli bir şırınga kullanılarak bir enjeksiyon yapılır ve tek tek seçilen ilaçlar, bezlerin ve çevre dokuların etkilenen dokusuna doğrudan enjekte edilir.

 • ilaçların sızması;
 • dokularda düşük konsantrasyonda ilaç;
 • acı verici prosedür.

Not. Bir süre önce, Ukrayna (Kharkov) uzmanları bademciklere yeni bir enjeksiyon yöntemi önerdi ve bu da iyi bir sonuç verdi. Küçük bir çocuk, birçok küçük iğneye sahip özel nozulların yardımıyla bir prosedüre tabi tutuldu. Böylece, dokuları ilaç ile emprenye etmek ve ilacın dışarı akışını önlemek mümkün olmuştur. Ne yazık ki, yaygın dağıtım tekniği almadı.

Son zamanlarda, bazı doktorlar, amigdala, örneğin, tiymalin ve timogen içine immünomodülatör enjekte ederek, bademcik iltihabının karmaşık formlarını tedavi etmeye çalışıyorlar. Bu karar yerel bağışıklığın sağlanmasından kaynaklanmaktadır.

Çözelti bezlerinin yağlanması

Sık kullanılan araçlar:

 • Lugol'un çözümü;
 • collargol;
 • yağ içinde klorofililpt çözeltisi;
 • propolis (alkol tentürü) artı mısır veya deniz topalak yağı;
 • iyododisin ve iyodinol çözeltisi vb.

Boğaz iltihabı ile boğaz durulayın

Bu prosedür evde yapılabilir. Çok sayıda ev tarifleri var.

Kronik tonsillit için fizyoterapi

Hastalık ile tedavi edilir:

 • ultrason;
 • mikrodalga fırın;
 • lazer ışını;
 • mikrodalga;
 • inductothermy;
 • UV;
 • Manyetik tedavisi;
 • elektroforezi;
 • vibroakustik aparat;
 • çamur;
 • inhalasyon ve diğer yöntemler.

Bu kurslar, tıbbi manipülasyonlar ve fizyoterapi yöntemleri dahil olmak üzere 10 ila 15 seans arasındadır. Tedavi, patolojik süreçlerin tüm bağlantıları üzerinde bir etki ile kapsamlı olmalıdır. Yılda iki ders (sonbahar, ilkbahar) yapılması tavsiye edilir.

Bir tıp pratisyeni için tedavi algoritması örneği

Bezlerin yıkanması. Sıkıştırma basıncı oluşturularak bir nebulizer tarafından üretilir. Bu, kanülleri olan şırıngalardan çok daha kullanışlı ve etkilidir.

 • irin çıkarılması;
 • tıbbi ürünlerle tedavi;
 • bezlerin hidromasajı.

İlaçlar sıvı kullanımını içerir:

 • Japon Sophora'nın tentürü;
 • çözelti içinde calendula;
 • hlorofillipta;
 • Rotokan;
 • okaliptüs;
 • sangviritrin;
 • klorheksidin;
 • mikrotsida;
 • dioksidina;
 • decasan ve diğerleri.

Deneyimli doktorlar çok sayıda yan etki nedeniyle (antibiyotiklerin aktif kullanımını engellemektedirler) (bağışıklığın azalması, mantarların gelişimi vb.)

Bezlerin yağlanması. Durulamadan birkaç dakika sonra gerçekleştirilir. Bol yağlanmış bezler ve arka faringeal duvar:

 • Propolis tentürü ile birlikte Lugol çözeltisi (bir çocuk için 5: 1, bir yetişkin için 2: 1);
 • bağımsız bir bileşen olarak ioddicerin ve bir ila bir oranında ilaç septadin (klorheksidin);
 • geksoralom;
 • bir klorofililtil yağ çözeltisi;
 • Collargol;
 • klotrimazol;
 • betadin;
 • stomatidin ve diğerleri.

Merhemin iptali. Tüm boşluklarda bir şırınga ile serilmiş hafif ısınmış bir merhem kullanın. En iyi sonuç, bir ön yıkamanın ardından merhemlerin dökülmesiyle gösterildi (her gün değişen işlemler).

Bu merhemlerin tavsiye edilen kullanımı:

 • gioksizon;
 • propoceum;
 • klotrimazol mantarları ile;
 • flutsinar;
 • azaltılmış bağışıklık ile bir merhem şeklinde interferon.

Fizprotsedury. Gösterilen kurslar:

 1. Fonoforez (özel olarak seçilmiş ilaçlarla yapılan ultrason terapisi), bölgeye dışarıdan düzgün bir şekilde (projektif olarak) gerçekleştirilir, her bir stresten etkilenme süresi yaklaşık sekiz dakikadır.
 2. Lazer tedavisi (helyum, neon lazer bezi veya dışarıdan kızılötesi ışın uygulaması)
 3. Magnitolecheniya.
 4. Vibroakustik tedavi (donanım tedavisi, "Vitafon")
 5. Işık tedavisi (lamba "Bioptron").
 6. D * Arsonval.
 7. Inductothermy.

Bezlerin sulanması. Fizmet merkezleri (10 oturum) sonunda yapılır.

Posterior farryngeal duvarın tedavisinde kullanılan ilaçlar:

 • Gevaleks.
 • Timsal.
 • Stopangin.
 • Aerosol klorofilkil ve diğerleri.

Evde kronik bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir?

Tedavi faaliyetleriyle eşzamanlı olarak şunları yapabilirsiniz:

 • Gargara çeşitli ürünler (elma sirkesi, kırlangıçotu otu, alkollü bitkisel tentürler, su ile hazır ürünler, rotokan, elekasol.

Durulamalar, örneğin bir haftada bir çare, bir sonraki yedi gün - bir diğeri ile değişebilir.

 • Ağızda çözülen antiseptik (Sebidine) alın.
 • bal (bir çorba kaşığı saya, yemek odası), askorbik asit ve (beş ile on beş damla yaşına göre) propolis bir alkol tentür ince bir rende havuç (iki tam çorba kaşığı) rendelenmiş oluşan, tedavi için, kendi kendine hazırlanan karışımı kullanın. maddeleri de ve küçük bölümleri ağızda erimesi karıştırılır, göğe karışım kuvvetli şekilde dil basın gerekir. Bir süre sonra, karışım yutulabilir. (8-10 damlalar veya yodditserina) ve haplar streptotsida karışım angina iyi etkiler göstermiştir maddeler Lugol çözeltisi ilave olarak.
 • Çocuklarda tanı konulduğunda, kronik bademcik iltihabı, bezlerin hipertrofisi ile ağırlaştırılmış, ek olarak homotoksik ilaçlar - lenfomiyozit, Angin-topuk (Topuk Şirketi, Almanya).
 • Tedavi sonuçlarını düzeltmek için homeopatik ilaçların (anjin-gran, tonsilotren, tonzigon) kullanımı gösterilmektedir.
 • İz elementleri (özellikle selenyum), şifalı otlar (ekinezya), alg (spirulina) içeren koruyucu fonksiyonları geliştirmek için araçlar kullanın.
 • Sık sık tekrarlanan tonsillit için mevsimsel ev tedbirleri

  Kursları yapmak için yılda iki kez:

  1. Ağzı çeşitli yollarla durulayın.
  2. İşlemden sonra antiseptik tablet kullanımı. İyi bir sonuç sebidine, ethezole, pharyngosept vb.
  3. Yukarıdaki verilen tarifi çözünme karışımını kullanın.
  4. Bir ev fizyoterapi odası açın.
  5. Genellikle bronchoimulin, ribomunil, imudon, leisobak (sadece bir doktora danıştıktan sonra) gibi hazır ilaçlar hazırlayın.
  6. Sertleştirme prosedürlerini uygulayın (doğru şekilde, zarar görmeyecek şekilde).

  bulgular. Kronik tonsillit gibi bir hastalığın tedavisi çaba gerektiren bir görevdir. Günümüzde hastalıkla baş edebilecek ve ciddi komplikasyonların gelişmesini engelleyebilecek etkili yöntemler bulunmaktadır. Sonucu elde etmek için disiplin ve öz kontrol gereklidir.

  Tonsillit gelen bademcik içine enjeksiyonlar

  Bir anjinle ilgili sor. Çocuk hekimliği

  Çocukta (7,5 yıl) bir bademcik iltihabı. Sıcaklık 38-38.2'dir. Söylesene, antibiyotiksiz yapabilir miyim? (tüm antibiyotikler için en yenilar için bile alerjiler verir). Doktor, antibiyotik + klaritin / fenkarol / suprastin vermeniz gerektiğini söyledi. Ve durulama ile yapamazsın, Bioparox, başka bir şey? Ya da hastalığın süresi ve sonraki komplikasyonların büyük olasılığı nedir?

  iki yaşındaki bir hastada tekrarlanan anjina. Çocuk hekimliği

  kim ne yapıyorlardı?

  Karmaşık bir çocukta angina nasıl tedavi edilir: 5 önemli nokta!

  Anjin. Kullanıcısına ait Blog Çocuk polikliniği Litfond on 7я.ру

  Angina, farinksin, çoğunlukla tonsil bademciklerinin lenfoid dokusunun baskın bir lezyonuna sahip enfeksiyöz-alerjik bir hastalıktır; Genellikle iltihaplanma sürecinde ve bitişik yumuşak dokuda, okolomindalikovaya lif. Anjin nedenleri farklı olabilir - bakteri, virüs, mantar, hatta idiyopatik (açıkça belirlenmiş bir neden olmadan) vardır; Bu hastalıkları bir - boğaz ağrısı birleştirir. Ayrıca risk faktörlerini de dikkate almak gerekir: yerel veya genel soğutma, vitamin eksikliği, eksiklik.

  Kronik tonsillit veya tonsillektomi.

  Burada saklıyorum, tarih için)))) Birdenbire birileri işe yarayacak. İlk başta, amigdaladan periyodik olarak sıkılan ve ağzımdan gelen kokusu olan pürülan tıkaçlar yüzünden sıkıntı çektim. Bununla poliklinikte ENT'ye gittim. Tanı: kronik tonsillit. Tedavi - bademciklerin uzaklaştırılması, çünkü diğeri yardımcı olmaz. ENT biriminde konsültasyon için 12. şehir hastanesine sevk aldım. Tanı doğrulandı. Hastaneye yatış testi yaptırdım. Önemli! Kadınlara: opera, menstruasyondan sonra azalmak için harcanıyor.

  Kırmızı boğaz tedavisi

  Grubun üyelerinin soru: "Merhaba, bu sorun, oğlum 38.8 derece ateşi, bol tükürük salgılanması, sıcaklık spodala sadece 1-1,5 saat uyku gece hiç göz vyzvada edemedi ibufen ve mumlar ile dönüşümlü verdi vardı kırmızı boğaz enfeksiyon gibi olduğunu söyledi, ertesi gün temperatuoa ve ostalas.Na sabah 125 ladin amoksikar bir antibiyotik ve talzingol reçete doktor uyku bebek koydu geldi. Bu tedavi yeterli mi? bir şey gruba endişeli, "Sorular değilim.

  Govodova içinde Angina.Help! 1 ila 3 arası çocuk

  Çocuk 1 yıl ve 4mes. anjin Tanısı. 39.5 sıcaklık. Flemoklav atandı. Onun gününü propil ve korkunç bir alerji döktü. Flemoklav iptal etti. Sumamed boşaltılmıştır. Biz 3 dnya.Vot şimdi 4 gün verecek olan içti. sıcaklığı hepsi aynı: - ((((ateş düşürücü minimuma kolayca ve gerçekçi düşüşler True - 36,6 yani navernoe.Ne ölçme, ama reb soğuk yeniden Fakat o olur resepsiyon ateş düşürücü ile yeni arasında yükselir.! kalkış hızı 7-8 saat. Ama yüksek çalışır! 39.5.

  Angina, hronus tonsillit. 3'ten 7'ye çocuk

  Daha fazla acı çekiyor mu? Nisan ayında başladık ve o zamandan beri 7! Vakalar, başka hiçbir şey hasta değil. Smearlar geçti, ilginç bir şey yok. antibiyotikler, iki gün boyunca 38 sıcaklığı, daha sonra 40 tüm denenmiş ve her gün gargara ve her yeniden tüm bahsedilen mükemmel badem geçen 10 gün sonra, bademcik vakum yıkanmıştır. Medsi VHI biz anket tüm Pirogovke iyi Morozovka lorov vardı. Kimsenin bir çözümü yok. Onlar Prag'da hastaydılar, kimliği söylediler, bunun büyümesini bekleyin. Hala yiyebilirsin.

  Bezler çıkarıldığında. 3'ten 7'ye çocuk

  Kızlar, kızı her zaman bademcik şişirir (iltihaplı) bu yüzden sık sık hastalanır. Doktorlar henüz bir şey söylemediler ama muhtemelen bezler hakkında konuşacaklar. 7 yıl sonra sadece yıllar kaldırıldıklarını duydum. Bu doğru mu?

  Boğaz ağrısı boğuldu !. Tıp ve Sağlık

  İyi günler! Şubat ayında, bende boğaz ağrısı vardı, tedavi edildim, antibiyotik içtim ve o günden beri her ay hastayım! Daha güçlü, daha kolay, ancak her ay ayda bir kez boğazınızı incitmeye başlıyor ve pürülan bir kaplama var. Ben zaten durulayıp ilaç aldım. Birisi iyi bir doktor önerebilir mi?

  Angina - tavsiyeye ihtiyacın var. JV: toplantılar

  Çok teşekkür ederim, tedavi göreceğim.

  Angina hakkında (uzun, ama birisi tavsiye edebilir). 1 ila 3 arası çocuk

  Kızlar, ne yapacağımı bilmiyorum. (Bir hafta önce sırasıyla, sümük öksürük için soğuk bir içecek antibiyotik vardı, ama hızla olmadan, iyi ve boğaz kırmızı) 39 Siskin ambulans aramıştı için, dediler, o tempoda altında kıpkırmızı ağrısı, büyümüş bademcikler yazdım ama antibiyotik içmek için gerekli değildir. Içti olması gerektiği gibi, o zaman, doktor vardı Laura ayrı gitti 5 gün amoksiklav, sorun değil, biz aslında sadece profilde aynı amoksiklav olan Augmentin, reçete bugün, bu yüzden düşünüyorum.

  Bademcikler üzerinde mantar.. Tıp ve sağlık

  Hayatımda hiç boğaz ağrım olmadı, boğazım zayıf noktam değildi, ama amigdala üzerinde beyazın apselere benzediğini öğrendim. Bir mantarı, - bir mantarına gittim, diyor. O temizledi, yine akşam ortaya çıktı. Tekrar temizledim, sanki tekrar ortaya çıkıyormuş gibi. Boğazımı durulayım, biraz hap aldım, yazdım ama orada. Bu konuda hiç bir şey anlamadım. İnsanlar böyle durumlarda ne yapar?

  Sürekli boğaz ağrısı - nasıl savaşılır? Tıp ve Sağlık

  Bende bütün yaraların tüm kökenini anladım! Ve burada kan damarı patladığında ayakları üzerinde, orada Staphylococcus (ya da her neyse o) her türlü tanesi sadece antibiyotik ile tedavi son anjin sonra, pamukçuk oluşmuş bulunuyor, bademcik iltihabı gibi kronik hastalıklar, boğaz ağrısı, gelen vaskülit söyledi. Her altı ayda bir son altı ay stabildir! Hız olmadan, ancak boğaz özellikle trafik sıkışıklığı veya olmadan, kırmızı, acıyor. Genel olarak, şimdi soru - BEKLEME AÇISINDAN NASIL KALACAK?

  Bademcikler bıktınız. Çocuk hekimliği

  Hiç böyle bir durumla karşılaştı Kızlar - bademcikler üzerinde çocuklarda anjin (işlenmiş antibiyotik) sonra beyaz bir filmdi ve durulama yok, yıkayın değil. Bademcikler genişlememiş olsa da, boğaz kırmızı değil, sıcaklık yoktur. Kronik bademcik iltihabı ifade edilebilir, ve bir iğneli bir şırınga bademcik yıkamak için gereklidir. ama böyle bir işlemin 2 yaşında bir çocuk için yapılması mümkün mü, birileri bunun üzerinden geçti mi? ne kadar tatsız? Ve ne kadar etkili?

  Lütfen söyle, lütfen, AŞAĞIDAKİ TANIYOR.

  Sıcaklık 5 günden fazladır, artık gücüm yok, ve durulayıp sıçrayım, zaten antibiyotik-Sumamed'in ikinci günü, ama Pazartesi günü işyerinde görünmesi gereken daha iyi bir şey değil. Moderatörler, lütfen profile aktarmazlar. *** Konu konferanstan "JV: sit-round" taşındı.

  Evde tedavi edilir: Boğaz ağrısı olan bir çocuğa yardım etmenin 5 yolu.

  Çocuğunuz onu yutmaya zorladığı için şikayet eder ve ağız boşluğunu incelerken kızarıklığı farkedersiniz. Bu nedir? Daha iyi "boğaz ağrısı" veya farenjit olarak bilinen Tonsillit? Ya da başka bir şey? Enflamasyonun odağını belirle ve doğru bir teşhis yapmak sadece bir doktor olabilir. Ayrıca tedavi için ilaç reçete edecektir. Annesi çocuğunun daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için ne yapabilir? Çok az değil: 1. Nazik diyet "Bir diyet ne olabilir? - Annem endişeleniyor. "Bir şeyleri ağzına sokmak iyidir."

  Çocuklarda boğaz ağrısı ve boğaz ağrısı: antibiyotikler veya durulama?

  Angina tedavisi: streptococcus nasıl yenilir ve neden testler alınır?

  Yine boğaz ağrısı ya da ne? Tıp ve Sağlık

  Bir hafta önce aniden hastalandı. Bademcikler üzerinde beyaz kaplama, apseler, tüm zamanlar için 1 kez 37.5'lik bir sıcaklık idi. Doktor anjina teşhisi koydu. Bir durulama ve tsiprolet antibakteriyel tayin veya aday gösterdi. Sıcaklık artık artmadı, scurf hızla durulandı, Cumartesi günü daha iyi hissedildi, taburcu edildi. Ama yutmak acı, o iş yerinde zaman şiddetli boğaz ağrısı.. olarak düz fiziksel acı Ve bugün aniden Tempra 37.3, don ve her şeyi yutmak ve zarar çok, çok (((Naletov değil. Yani Yine? Budur.

  Angina ile kim hastaydı? 3'ten 7'ye çocuk

  İstemi, tedavi edilmekten daha mı? Danışmak istiyorum. Bir temponun üç günü kızı, ilk 38,7'de, bugün şimdiden 40,2'ye ulaşır. Kötü düşüyor - sonra sırayla Nurofen, sonra Cefekon (mum) verdi. Dün doktor bademciklerdeki plağı gördü, boğaz ağrısını koydu. Amoxiclav içmeye başladı. Yani Katya bugün ishal var - zaten 4 kez gitti, kesinlikle sıvı. İçerde bir şey vermek için şimdi korkuyorum. Silinmekten korkuyorum - bu konuda çok muğlak görüşler. Cefefon 4 için yeterli saat - ve günde en fazla 4 kez koyabilirsiniz. I.

  Çocuğun boğaz ağrısı vardır: nasıl yardımcı olur. İlk yardım çantası, tıbbi.

  Akut solunum yolu enfeksiyonlarının tedavi yöntemleri: Çocuklar için daha uygun olan

  Boğazdaki acının üstesinden ne kadar çabuk gelir. Solunum sistemi hastalıkları.

  Çocuğun boğaz ağrıyor. Soğuk algınlığı ve akut solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi.

  Bademcikleri çıkarmalı mıyım?

  Sevgili doktor, 34 yaşında bademcikler çıkarmaya değer, bademcikler çok genişlemiş, sık iltihap, boğaz ağrısı nadirdir. Angina son 4 yıl önceydi, şimdi her yıl denize gidiyorum, anjin değil, bademcik iltihaplı hale geliyor.

  Boğaz ağrısı tedavi etmek için? Çocuklarda solunum sistemi hastalıkları

  Anjina tedavisinin başarısı doğru tanıya bağlıdır.

  Boğaz ağrıyor: larenjit, bademcik iltihabı, farenjit ve 6 daha fazla neden.

  Boğaz ağrısı: belirtileri ve tedavisi. Ne zaman dondurma yiyebilirsin ve lolipopları çözemezsin

  Boğaz ağrısı? Çocuklarda anjin ve kızıl ateş: semptomlar ve tedavi.

  Sıcaklık, döküntü, bademcik ve dil: hastalığın nasıl tanınacağı?

  Bezlerin pürülan tıkanıklığı. Tıp ve Sağlık

  Geçtiğimiz 4-5 yıl söktürücü boğaz beyaz, sert, korkunç kötü kokulu topak için. (Tanıdık) KBB sprey "Joks" Ben varlık bir olduğunu bildirdi ama genel olarak söyledi, sen bu topaklar doktor (aka-KBB) silindi hastane prosedürlerinin çok geçmek zorunda. Belki birisi irin tıkanmalar bademcikleri nasıl temizleneceğini öğrenmek için bir halk çare söyleyecektir? Hepinize teşekkür ederim!

  Yaz aylarında Angina. Drtheiss'in blogunda 7ya.ru

  Birçoğumuz için, angina soğuk algınlığının başlangıcı ile güçlü bir şekilde ilişkilidir. Ancak, bu hastalık sadece kış mevsiminde bir refakatçi olmaktan çıktı. Günümüzde boğaz ağrılar genellikle yaz aylarında, özellikle de uygun olmadığında hastalanırlar, çünkü birçoğu tatil, aile dinlenme ve şehir dışına, denizde veya yurtdışında geziler için planlar yaparlar. Ne yazık ki, şiddetli bir boğaz ağrısı iyi bir dinlenme izlenimi yaratabilir. Bu sinsi boğaz ağrısı.. Herhangi bir boğaz ağrısı boğaz ağrısı olduğu düşüncesi genellikle yanlıştır. Tatsız.

  Soldaki boğazda garip bir acı. Teşhis - angina: (İlaç.

  Moderatörler, biraz transfer etmeyin, pliz. Daha hızlı tepki verecekler. Kızlar, kim bilir ne olabilir? Dün bir şey boğazında yanlış olduğunu biraz gıdıkladı keçe, geceleri furatsilinom durulama hasta olmuştur ve daha sonra bütün gün boğazında keskin ağrı ve sadece sol tarafta vardır. Ve boyun da dışarıdan da sola şişmişti. Bütün gün durulama, serpin, ayaklarım, sarılı sarılı ve yıldız gibi duran - o gitmiyor. Sıcaklık düşük, 37-37,4. Sağ tarafta her şey yolunda. Yutmak çok acı verici.

  Kriyoterapi.. için ve karşı.. Evlatlık

  Moderatörler, pozh-yüzüm temku.Znayu'yu almazlar, forumda çok fazla uzmanımız var ve sadece çok deneyimli insanlarla ilgileniyorlar. Yani, biz 5 yıllık bir kız var, kronik tonsillit, KBB teklifler glandy.Ya değil soglasna.Chitala silip, cumhuriyet delayut.Esli fikrimi makyaj değil tonzillita.U kriyoterapi hakkında geribildirim duymak, bir yere ehat.Ochen duyana istiyorum olmalıdır Çocuğunuza işkence edip etmeme konusundaki ipuçlarınız ve tecrübeleriniz olumlu sonuçlar doğuracaktır.

  Kronik tonsilliti tedavi etmek gerekli midir?. Soğuk algınlığı.

  . Vay, vay, ben az sıklıkla soğuk algınlığı ile hasta olacak, tedavi, ama yine de bir bakış var", kaçamayacağım maalesef oldukça yaygındır, ancak yıl öldürmez için, kronik bademcik -.... değil kanser, evet kesinlikle yanlış. Ama zararsız bunu dikkate - çok hafifçe biri olabilir, bir yıl hastanede geçirdiği kaç gün kurs, kurşun çehreleri, şiddetli kronik bademcik iltihabı, ve ck olan hastalar..
  . Kronik bademcik iltihabı kronik pnömoninin alevlenmesine katkıda bulunabilir ve aynı zamanda hastalığın daha şiddetli seyrini de beraberinde getirir. Pulmonologlar palatine bademciklerdeki enfeksiyon odaklarının zamanında yok edilmesinin kronik akciğer hastalıklarındaki komplikasyon sayısını 2.3 kat azalttığını belirtmektedirler. Kişisel uygulamada - 35 vaka. Bir muhasebeci olan GN, 23 yaşında 7 yaşından beri bademcik iltihabı çekiyor ve fizyoterapiye tabi tutuluyor. 22 yaşında, bir tanı yapıldı: orta şiddette bronşiyal astım, karışık karakter, kronik obstrüktif bronşit, amfizem; pulmoner kalp oluşumu, solunum yetmezliği 2 derece. Hormon bağımlıdır. 3 seanstan sonra, NUZF inhaler (Berodual) tedaviden önce 4-6 yerine 1 r / d kullanmaya başladı. 10 seanstan sonra - ber.

  Nasıl hastalanılmamalı? Çocuk sağlığı

  . Virüs çarpmak vermezse, hastalık oluşmaz ve mikrop hapşırma, örneğin, ölür veya vücuttan uzaklaştırılır. Bu nedenle, yılın ince ince kesilmiş sarımsak boyunca haftada 1-2 kez (genellikle can) soğuk algınlığı önlenmesi için gerekli olduğunu ve çocuğun beşiğine yakın geceleri dilimlenmiş sarımsak fincan tabağı koydu. Çoğunlukla boğaz ağrısı şikayet edilirse, çocuk boğaz ağrısı şikayet ederse? Anjin kadar olana kadar olmaz, ancak okuldaki dersler nedeniyle boğazda ağrıdan dolayı genellikle gözden kaçırılmalı. Bu durumda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Eğer boğaz ağrınız varsa, en basit ve en etkili tedavi yöntemi "soda - tuz - iyot" bileşimi ile durulanır. Genellikle tüm bu bileşenler tek bir bardağa karışır ve hafif bir etki kazanır. Çok daha etkili olan "sıralı" şema, hangisinin bir durulama gereği 3 yüz olmalıdır.

  Delinme olmadan sinüzit, ameliyatsız adenoidler. Hastalık.

  . Artık doktorlardan korkmayacaklar. Tedavinin ilk aşaması tamamen drenajdır. Mucus, maksiller sinüsün bir vakumla doğal olarak açılmasıyla aspire edilir. Yöntem ağrısızdır ve enjeksiyon gerektirmez, bu nedenle çocuklar için harikadır. Bu arada gerekli ilaçlar tanıtıldı. Daha sonra, lazer tedavisi süreci gerçekleşir. KBB organlarının hastalıklarında cerrahi lazerin kullanılmasının önemli bir avantajı, müdahalenin kısa süresinin yanı sıra kansızlığıdır. Zaten beşinci veya yedinci günde, hasta burun nefeslerini yeniden kazanır. Dedikleri gibi, derin nefes al! Yüz.

  Kırmızı ateşten nasıl kurtulduk. Çocuklar için bulaşıcı hastalıklar

  . Çocuğa, benzer durumlarda tekrar tekrar yardım ettiği mum Cefekon verildi. Gecenin geri kalanı sakin bir şekilde geçti. İkinci Gün ertesi sabah, 7 Mart, çocuğun ruh hali daha iyiydi, ama durum aynı kaldı. Parlak güneş ışığında akşam yemeğine daha yakın, pürülan boğazda olduğu gibi bademciklerin beyaz noktalarında gördük. Son bir kez boğaz ağrısı geçirdiğinde, biseptol ve Jox reçete edildi, bu yüzden biz de onları uygulamaya karar verdik. Biseptol kullanmaya karşıyım ama bu sefer kendimden istifa ettim. çünkü Doktor hala beklemek için yeterince uzun ve gerekli bir şey tedavi etmek. Ve küçük bir reçete yazarsanız, daha büyük olan daha da iyi olacaktır. Bütün gün, sıcaklık 37.5'ten 38.5'e atlamaya devam etti. Çocuk kırık ve yorgun görünüyordu. Her zaman güçlü ve aktif olması gerekir, hatta n.
  . Yutulduğunda bir acı ve yok olmayan bir erüpsiyon vardı ve tam tersine, daha fazla oldu. Şimdi neredeyse tüm kıvrımlara yayılmış, kollar ve bacaklar üzerinde mevcut olanlar hariç, kasık bölgesinde, alt karın bölgesinde, sırtta, boyunda oldukça parlak hale gelmiştir. Tüm vücut küçük lekeler içinde sertti. Ağzına baktım - şişmiş bademcikler çok daha küçüktü, ama dil iyi sivilce ve parlak kırmızıydı. Bir çeşit hastalık şüphesiyle kaymaya başladım. Ve iyi olan şey, bugün neredeyse her evde çocuk bakımı, çocukluk hastalıkları kitapları var. Burada edebiyat çalışmalarına başladı. Yarım saat sonra iki hastalık için durdum - kızamık ve kırmızı ateş, semptomları benzerdi. On dakika sonra "teşhis" verdim.

  Tanı adenoidlerdir. Çocuklarda solunum sistemi hastalıkları

  Adenoidlerin nedenleri. Nazofaringeal tonsillerin büyümesi, çocuklarda en sık görülen solunum hastalıklarından biridir: başlangıç, tanı, tedavi yöntemleri.

  Tekrarlanan boğaz ağrısı. Soğuk algınlığı ve viral hastalıklar

  Tekrarlayan bademcik iltihabı ile başa çıkmanın sadece bir operasyon yardımı ile mümkün olabileceği düşüncesi vardır. Bu doğru mu Tıp bilimleri danışmanı, Moskova'da "Guta Kliniği" tıp merkezi başkanı, kulak burun boğaz uzmanı Oleg A. Merkulov.
  . Bu nedenle, aldatılmış ve yanlış tanı koyabilirsiniz. Çocuklukta bir ameliyat genellikle istenmeyen bir durumdur. Palatine bademcikler çok önemli immünosupresif organlar olduğundan. Ve bu yaşta onları kaldırmak için, gereksiz gerilmeye bağışıklığı ortaya çıkarmak için, tavsiye edilmez. - Peki ya bir çocuk genellikle hasta ise, o zaman çocukluk döneminde bezleri ve adenoidleri kaldırmak için gerekli olan yaygın görüş nedir? - Adenoidlerle durum oldukça özel. Bazı durumlarda, onları kesmek gerekir, ancak bu ayrı bir konuşmadır. Bademcikler, ya da bilimsel olarak, palatine bademcikler, her şey farklı. Onlardan kurtulmaları gerçekten tavsiye edilirse, şimdi bu sorunun görüşleri değişti. Çocuklar sadece seks yaptıktan sonra çalıştırılabilir.

  Aromatik solunum. Çocuk hastalıkları

  Genellikle bebekler süt kokarlar ve daha büyük çocuklardan çocuklukta yumuşak bir koku gelir.

  "Terry" farenjit ve çok daha fazlası. Tıp ve Sağlık

  İlk genç hasta - SARS, ardından en büyüğü - adenovrus (biz hala iltihaplanmış gözleri festered ve neden olan) + güçlü bademcik (5 kuruşluk moent uzhOs ile Marie bademcik). Keşke "Terry" farenjit teşhisi kondu dopolzla.Segodnya şirketlere Kendisi. Ben 39 oranını (şimdi yarım derecelik az), takoz sadece yutmak mümkün değildir, en az iki kedilerin poslelilis gözyaşı bir şaka değildir boğazında çıkıyor değilim ama benden hat-defki benim ancak şimdi olmak zorunda. CHECKED'i soruyorum.

  Boğaz yeşili birisi tedavi edildi mi? 1 ila 3 arası çocuk

  Burada yüzlerce kez yazdığım gibi, bir hafta önce bebeğin quincke şişmesi vardı. Şimdi çoğu uyuşturucu yasaklandı. Ve çocuğun yüksek ateşi, kırmızı bir boğaz vardır. Her türlü inhalifti yapamayız. Doktor, yeşilin içindeki boğazını temizlemeyi ya da kavanozdan yeşili akuamarin'den kavanoza dökmeyi ve boğazda kurcalamayı teklif etti. alerjiler açısından etkili ve en önemlisi diğer ilaçlara göre daha güvenli olduğunu söylemektedir. Bunu deneyen var mı?

  Antibiyotik olmadan anjin.. Tıp ve Sağlık

  Doktor lacunar anjina teşhisi koydu. Boğazda (Bioparox) antibiyotikler ve antibiyotik enjeksiyonu dahil olmak üzere her şey yazdı. Ama söylediğim, antibiyotiklerle ilgili birçok problemim olduğunu söyledi, saçmalık, linex, nystatin ve tavegil içti ve her şey iyi olacak. Ben biyoparoks serpiyorum, herşeyi yaparım, her yarım saatte duruyorum, ama henüz antibiyotik kullanmıyorum. Sıcaklık düştü, boğaz daha az acı veriyor, ama bademcikler daha iyi ya da daha az almıyordu. Pürülan bir boğaz ağrısını tedavi etmek suçtur.

  • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

  Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

  Erişkinlerde viral farenjit tedavisi

  Farenjit, özellikle şiddetli semptomlara sahip olan mukozanın (özellikle fotoğrafta gösterildiği gibi) mukoza zarının ve lenf bezinin iltihaplanmasıdır.Görünümünün nedeni çeşitli faktörler olabilir:

  Bir pürülan boğaz ağrısıyla hangi yiyecekleri yiyebilirim?

  Pürülan boğaz ağrısı ile, iyi tat ve iştah açıcı olan, çok sayıda vitamin içeren yumuşak, kolayca sindirilebilen yiyecekler yiyebilirsiniz. Hasta için bir diyet oluşturulması, bu faktörleri dikkate almak gerekir: