Loading

Anjina için antibiyotikler: Enjeksiyonlarda daha etkili

Angina, bademciklerin iltihaplandığı enfeksiyöz doğanın solunum hastalıklarının tiplerinden biridir. Çoğu zaman, ağız ya da burun içinden geçen ve aktif olarak mukoza zarları üzerinde çoğalan patojenler tarafından tetiklenir. Bu nedenle, bademcik iltihabı tedavi edilirken, duruma bağlı olarak hap veya enjeksiyonlar kullanılarak antibiyotikler sıklıkla kullanılır.

Makalenin içeriği

Antibiyotik endikasyonları

Herkes, antibiyotiklerin yararlarını ve zararlarını bilir. Fakat bir sebepten dolayı, hastalık herkesi kişisel olarak etkilediğinde, birçok kişi bu ilacı düşüncesizce kullanmaya başlar ve semptomlardan daha hızlı kurtulmaya çalışır. Vücuda ciddi zararlar verdiklerini ve ilk olarak, bir kişiyi davetsiz görünmez misafirlerden korumalı olan bağışıklık sistemini fark etmeden bile. Neyse ki, tek başına enjeksiyonlarda anjina için antibiyotik kimse atanmaz.

Antibiyotiklerin kullanımına özel endikasyonlar vardır. Ve bu ilaçlar birkaç gruba ayrılır, bunun etkisi önemli ölçüde değişebilir. Bu nedenle, eğer boğazınız hastalandıysa ve sıcaklık da artarsa, bulunan ilk hapları yutuyorsunuz - bu sadece hastalığın seyrini zorlaştırmanın çok olası bir yoludur.

Antibiyotikler kullanıldığında enfeksiyöz anjin, tespit boğaz bakterilerden mukus bakteriyolojik ekim sonuçları, türüne ve çeşitli ilaç tiplerine karşı hassasiyet için yapılan testler belirlerken.

Bir ambulans olarak doktor geniş spektrumlu bir antibiyotiği şu şekilde reçete edebilir:

 • Boğazda geniş bir inflamatuar süreç;
 • bademciklerin belirgin iltihaplanması;
 • pürülan sinüzit bir arka plana karşı akut anjin;
 • sürekli yüksek vücut ısısı;
 • BTE ve / veya servikal lenf düğümlerinin enflamasyonu;
 • şüphelenilen komplikasyonlar.

Ancak bu, hastayı tam bir inceleme geçirme ve tüm testleri alma ihtiyacını ortadan kaldırmaz. Belki, sonuçlarına göre, ilaç başka biri ile değiştirilecek veya dozu ayarlanacaktır. Aynı zamanda, tabletler enjeksiyonlar ile değiştirilebilir veya bunun tersi de mümkündür.

Dikenlerin avantajı

sefalosporinler - enjeksiyonu şeklinde tipik olarak tabletler, "Ampisilin", "Eritromisin" pürülan tonsilit olarak "oleandomisin" şeklinde aynı hazırlıklar kullanılır. Enjeksiyonların çok daha hızlı olduğu tek farkla, ilacın kas içinden verildiği zaman, hemen kan dolaşımına girer. Tablet midede çözülmeli, bağırsaktan emilmelidir ve ancak o zaman terapötik bir etkiye sahip olmaya başlar.

Buna göre, antibiyotik enjeksiyonları kullanılır:

 • En hızlı etki gerektiğinde, hastalığın orta ve şiddetli bir formu ile;
 • yutma zor olduğunda güçlü bir inflamasyon ve bademciklerin şişmesi ile;
 • Sindirim sistemi çalışmalarının ciddi ihlalleri ile, onlara bir antibiyotik girerken çok istenmeyen;
 • Sık sık kusma ile, ağızdan alındığında ilacın dışarı emilip dışarı atılması için zamana sahip değildir;
 • Kullanılabilecek ilacın diğer formlarının yokluğunda küçük çocukların tedavisi için (şurup, iksir).

Yeni neslin antibiyotikleri, 20-30 yıl önce uygulandığı için günde 4-6 kez bıçaklanmaya artık gerek yok. Uzun etkili ilaçlar kullanıldığı için günde 1-2 enjeksiyon yeterli. Ancak tüm randevular kesinlikle bireyseldir.

Enjeksiyonların dezavantajları

İlacın formunu seçerken dikkate alınması gereken antibiyotik enjeksiyonları ve tedavide dezavantajları vardır:

 1. Enjeksiyon için ilaçların fiyatı her zaman tabletlerden daha yüksektir.
 2. Evde tedavi sırasında düzenli olarak enjekte edebilecek bir kişi bulunmalıdır.
 3. Ürün yanlış uygulandığında, hematom oluşumu riski vardır.
 4. Sterilite ihlali varsa, enjeksiyon bölgesinde bir iltihap veya apse olabilir.
 5. Bir antibiyotiğin intramüsküler enjeksiyonuna karşı alerjik reaksiyonlar, anafilaktik şoka kadar, tabletlerden her zaman daha güçlüdür.

hipotermi ve kirden enjeksiyon yeri bakmak nitelikli hemşire bulmak için, tek kullanımlık şırınga ve antiseptik satın: doktor enjeksiyonlar şeklinde antibiyotik kullanımını önerir hepsi aynı nedenle, sorunların tedavi bu tip ile ilişkili önlemek amacıyla en uygun koşulları yaratmak için gereklidir.

İlk kez antibiyotik kullanılmadan önce mutlaka bu tip bir ilaç için bir numune hazırlanır. Bu, ilacın minimum dozunun uygulandığı subkütan bir enjeksiyondur. Daha sonra organizmanın reaksiyonu gözlenir.

enjeksiyon yeri çevresinde derinin tamamen yok kızarıklık, kılcal damarların önemli genişlemesini şişme döküntü, her türlü, sonra her şey iyi ise - İlaç kullanılabilir. Aksi takdirde, bir değişiklik yapmanız gerekir.

Çocuklar için enjeksiyonlar

Anjina çocukların tedavisinde yetişkinlere göre daha sık enjeksiyonlar reçete edilir. Böylece istenen etkiyi daha hızlı ve aynı zamanda bağırsakların mikroflorasını en aza indirebilir, ki bu da en çok genç için çok önemlidir, genellikle zaten dysbiosis (özellikle de yapay beslenen bebeklerde).

Tüm bebekler enjeksiyondan hoşlanmazlar, ancak yanlış prosedür çocuğun ruhuna tam anlamıyla zarar verebilir. Bu nedenle, çocuklar için aşağıdaki kurallara uymaya çalışmak için enjeksiyon yapılırken çok önemlidir:

 1. Çocuğu prosedüre hazırlayın, bir bebek ya da en sevdiği oyuncak örneğinde bunun nasıl olacağını gösterip gösterin.
 2. İşlemin ağrısız olduğunu hile yapmayın. Dürüstçe incitmek, ama çok fazla değil, ve boğaz yakında geçecek itiraf etmek daha iyidir.
 3. Anne çocuğu sağlık görevlileriyle yalnız bırakmaz, destek hissetmesi gerekir.
 4. Korkuları anlamak ve bebeğin ağlamasını anlamak, eğlenmemek, sevgiyle rahatlatmak ve cesaretlendirmek.
 5. Çocuğunuzu, sağlıklı ve sadece şımartırken "iğrenç bir şeytanla teyze" ile asla korkutmayın.

Çocuğa, inatla aktarılan her vuruş için, ödüllendirileceği gerçeğine alışmak gerekli değildir. Hayatta farklı durumlar olabilir ve bu durumda ödülün sağlık durumunda bir iyileşme olduğunu ve bunu bir şeker ya da oyuncak için değil, kendisi için yaptığını anlamalıdır.

Önemli! Bir bebeğe asla rüyada bir şans vermeyin. Hiçbir nitelikli hemşire bunu yapamaz. Ancak bazı anneler daha iyi olduğunu düşünür, çünkü “çocuk korkmayacak zamana sahip olmayacaktır”. Psikolojik olarak hazır olacağı uyanma halindeki bir enjeksiyondan daha fazlası ve zamanı olacaktır.

Çocuğun sadece korku ve acıdan uyandırması değil, o zaman sakinleşmesi de zor olacaktır, bu yüzden birdenbire keskin bir şekilde sarsılırsa, iğneyi doğru bir şekilde kırma riski de vardır.

Ek prosedürler

Bir enjeksiyon, boğaz ağrısı ile hızlı bir şekilde başa çıkmak için yeterli değildir. Ayrıca, enjeksiyonların arka planı karşısında, basit bir resepsiyon gereklidir:

 • anti-enflamatuar ilaçlar - iltihabı hızlı bir şekilde durdurmak ve boğazdaki ağrıyı gidermek için;
 • antipiretikler - eğer termometre 38 işaretin üzerine çıktıysa;
 • antihistamin - laringeal ödemi hızla kaldırmak ve antibiyotiğe karşı alerjik bir reaksiyonu önlemek için;
 • immunostimulating - vücudun kendi savunmalarını etkinleştirmek.

Birçok kişi, antibiyotiklerle yapılan enjeksiyonlardan sonra, bağırsak mikroflorasını düzeltmek için probiyotik kullanmak gerekli değildir. Bu doğru değildir - mikroflora hala rahatsızlık vericidir, çünkü antibiyotik tüm organizma üzerinde etki gösterir, kısmen öldürücü ve faydalı bakterilerdir. Probiyotik olarak doğal yoğurt veya kefir kullanabilirsiniz.

Yıkama ve boğaz antiseptik solüsyonlar veya otlar decoctions durulama, birikmiş balçık kurtulmak yardımcı yatıştırmaya ve boşalmış mukozaları nemlendirmek, kan dolaşımını artırmak ve onların iyileşmesini hızlandıracaktır. 5-6 yaş ve üzeri arası çocuklar, kendinle o şırınga dışına yıkanabilir çocukları gargara yapabilirsiniz.

Boğazın tedavisi için inhalasyonlar, aerosoller ve spreyler ilaçları bademciklere doğrudan verir ve böylece etkinliklerini arttırır.

İyi bir etki, bademciklerin Lugol çözeltisi veya bir yağ klorofililpti çözeltisiyle işlenmesidir. Fizyoterapi prosedürlerinden tubus-quartz mükemmel bir yardımcıdır, ancak bu cihaz sadece poliklinik veya hastanelerde mevcuttur.

Tedavinin önemli bir kısmı yatak istirahati ve uygun seçilmiş bir diyettir. Şiddetli iltihap durumunda, sıcak, keskin, ekşi ve çok sert yiyecekler, karbonatlı su, paketlenmiş meyve suları kesinlikle kontrendikedir - boğazı tahriş edebilecek herhangi bir şey. Durumu iyileştirmeden önce, hafif et suyu, sebze çorbası, patates püresi, jöle kullanmak daha iyidir.

Bolca sıcak bir içecek boğazdaki ağrıyı hafifletir, mukusu temizler ve tahriş olmuş mukozaları nemlendirir. Bitkisel çaylar ve ılık süt, toksinlerin yok edilmesine katkıda bulunur, fakat aynı zamanda antibiyotiklerin etkisini de zayıflatabilir, bu nedenle sizin durumunuzda ne içeceği konusunda bir doktora danışınız. Belki de sadece ballı veya papatya ile zengin bir çaydır.

Anjina ile hangi antibiyotikler

Bu akut enfeksiyöz hastalık virüslerden kaynaklanıyorsa, antibakteriyel ajanlar mantıklı değildir, çünkü onlar üzerinde hareket etmezler. Al antibiyotikler sadece pürülan anjina ile olmalıdır, neden olan ajanlar staphylococci ve streptococci. Ve zorunlu olarak ilaçların özelliklerini ve yaş kısıtlamalarını dikkate alarak.

Çocuklarda anjina için antibiyotikler

Genellikle hastalık viral bir enfeksiyon (SARS, influenza da dahil) olarak başlar, ama o zaman zararlı bakterileri katıldı ve bademcik, solunum, nazal, kulak pürülan iltihabı verir. Bu durumlarda, 3-15 yaş arası çocuklara antibiyotik verilmesi zorunludur. Üstelik bu ilaçlar folliküler veya Laküner tonsillit (bademcik iltihabı) tedavisinde, ancak eklem, kalp ve sinir sisteminin ciddi yaralanmalardan çocuğu korumak amacıyla sadece ihtiyaç vardır.

Özellikle tehlikeli olan artrit, romatizma, miyokardit, glomerülonefrit, menenjittir. Bu sinsi komplikasyonları önlemek için, anjina için bir çocuk için antibiyotik hemen başlanamaz, ancak hastalık geliştikten sonra 2-9. Çocukların yaşını dikkate almak gerekir:

 • 1 ila 3 yaşındaki çocuklar için solunum yolu, boğaz veya burun komplikasyonları ortaya çıktığı zaman antibakteriyel ilaçlar reçete edilir (genellikle pürülan süreçler gelişmez);
 • 3 ila 15 yaş arası çocuklar - hafif foliküler veya lacunar anjina ile bile;
 • Hastalık solunum yolu, boğaz, kulak, burun komplikasyonları verirse, 15 yaşından büyük ergenler.

Anjina ile hangi antibiyotik almalıyım? Pratik çocukların ilaç penisilin, makrolitler, sefalosporinler tolere daha kolay olduğunu göstermektedir. Tetrasiklinler, sülfonamid preparatları kullanmayın. anjina daha az yan etkilere sahip olan, antibiyotik ile devam zaman Güçlü araçlar aminoglikosit (gentamisin, neomisin, monomitsin) Sadece ciddi vakalarda Kloramfenikol kullanılabilir.

Tercih edilen ilaçlar - penisilinler grubundan. piyojenik birçok bakteri türlerine karşı etkili özellikle iyi kurulmuş Amoksisilin (Amosin, Flemoxin Solutab). antibiyotiklere patojen direncini artırmak enzimleri yok klavulanik asit, amoksisilin ile bir arada - talep Amoksiklav da fazla. Bu ilaç 3 aylıktan itibaren bebeklere verilebilir. Benzer şekilde Augmentin davranır.

Erişkinlerde boğaz ağrısı antibiyotiklerle tedavi

"Profilaksi için" durumunda sadece içen uyuşturucu severler var. Viral bir formda meydana gelen erişkinlerde tonsillit için antibiyotik kullanmak zararlıdır. Boğazdaki ağrıyı, acıyı çıkarmak için, bol miktarda içki ile semptomatik tedaviyi sınırlamak mümkündür - ve rahatsızlık bir buçuk hafta içinde geçecektir. Viral bir boğaz ağrısı belirtileri ortaya çıkarsa, antibiyotik gecikmeden alınmalıdır.

Hamilelik sırasında, özellikle ilk trimesterde antibakteriyel ilaçların kullanılması son derece arzu edilmez, ancak ciddi bir komplikasyon durumunda (örneğin, pnömoni) doktorlar bu tabu bozmaya zorlanırlar. İstisnai durumlarda, fetus için daha güvenli olan penisilin veya makrolit gruplarının ilaçlarını seçin. Emziren annelerde böyle bir ilaca ihtiyaç duyulursa, tedavi süresince emzirmeyi kesmek daha iyidir.

Yaşlı yetişkinlerde pürülan boğaz ağrısı için antibiyotikler, ciddi karaciğer ve böbrek hastalıkları vakalarında dikkatli kullanılmalıdır. İlaçların toksik etkisi uzar, bu nedenle durum dramatik olarak daha kötüleşebilir. Bu ilaçlar, kronik hepatit, glomerülonefrit, pyelonefrit ve bu patolojilerin alevlenmeleri için kontrendikedir. Genellikle bireysel intoleransı etkiler - Bu tür ilaçlar bazen çok güçlü, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Anjina için hangi antibiyotikler reçete edilir

Seçim, esas olarak, bakteriyel hastalığın ciddiyeti ve hastanın yaşı ile belirlenir. Anjina ile hangi antibiyotik almalıyım? İlk serilerin hazırlıkları - penisilinler. İlaçlar patojenik mikroorganizmalar için oldukça seçicidir. Bir hastanın penisiline karşı alerjisi yoksa, doktorlar onlara öncelik verir. Bu ilaçların dezavantajları: ilaçlar hızla vücuttan atılır, birçok bakteri suşu bunlara direnç geliştirir. Penisilinler yardımcı olmadığında doktorlar tarafından diğer ilaçlara tercih edilir.

İkinci basamak preparasyonlar sefalosporindir. Bu ilaçlar birçok bakteriye karşı kalıcı bir iyileştirici etkiye neden olur ve birçok enfeksiyonu tedavi etmek için kullanılır. Hastalık çok şiddetliyse, yüksek ateşle birlikte, mukoza boğazında belirgin şişme, hemen penisilinleri ve sefalosporinleri atar. Fluorokinolonları kullanarak alerjisi olduğunda. Orta şiddetteki anjin genellikle makrolitlerle tedavi edilir. Ciddi yan etki riski nedeniyle tetrasiklinlerin kullanılmaması daha iyidir.

Tabletlerde boğaz ağrısından antibiyotikler

Antibiyotik ilaçlar bu formda daha sık reçete edilir, bademcik iltihabı tedavisi için uygundur. Tabletlerde bir yetişkinde anjin için aşağıdaki antibiyotikler tarafından yüksek verimlilik gösterilmiştir:

 • penisilinler - Amoksisilin, Amoksiklav, Augmentin, Ampisilin, Oxacillin, Flemoxin Solutab;
 • sefalosporinler - Tsifran, Seftriakson, Sefaleksin;
 • florokinolonlar - Levofloksasin, Ofloksasin, Siprofloksasin;
 • makrolidler - Azitromisin, Z-faktörü, Sumamed, Zitrolid, Klaritromisin, Eritromisin;
 • tetrasiklinler - Doksisiklin, Macropen ve diğerleri.

Enjeksiyonlarda boğaz ağrısına karşı antibiyotikler

Hastalığın şiddetli formlarını tedavi ederken, bu tür ilaçların enjeksiyonları kullanılır:

 • Seftriakson, sefazolin (sefalosporinler);
 • Ofloksasin, Pefloksasin (florokinolonlar);
 • Benzilpenisilin, Ampisilin, Ampioks, Oksasilin (penisilin);
 • Sumamed, Eritromisin (makrolidler).

Anjina tedavisi için lokal antibiyotikler

Hastalığın karmaşık tedavisi ile, iyileşmeyi hızlandırmak için boğazına antibakteriyel ajanlar verilmelidir. Antiseptik ilaçların yanı sıra lokal tedavi için anjina ile hangi antibiyotikler alınır? Bunlar:

 • Bioparox (Fusafungin) - iltihaplı bademciklerin sulanması için sprey (sadece bir doktorun sıkı gözetiminde!);
 • Tantum Verde (Benzidamine) - antibakteriyel, anti-inflamatuar sprey, çözelti;
 • Chlorophyllipt - emilim için antimikrobiyal tabletler, okaliptüs ekstresine dayalı çözelti;
 • Angal C (Klorheksidin artı Lidokain) - bakterisidal ve anestezik etkiye sahip bir sprey;
 • Ingalipt (Norsulfazole, Streptocide, nane ve okaliptüs yağları) - antimikrobiyal, anti-inflamatuar sprey;
 • Miramistin gargara için antiseptik bir çözümdür;
 • Septolette Neo (Pharyngosept) - resorpsiyon için popüler tabletler, uygun fiyatlı;
 • Stopangin (Heksetidin) - çözelti, sprey antiseptik;
 • Oracept antiseptik ve analjezik bir spreydir.

Anjinada hangi antibiyotikler bıçaklandı? Etkili ilaçlara genel bakış

Sık sık angina denen tonsillit - inflamatuar boğaz hastalığı, Tedaviye entegre bir yaklaşım gerektiriyor.

Terapötik kursun kalbinde genellikle ya oral olarak alınabilir ve yetişkinler ve çocuklar için enjeksiyonlar şeklinde antibiyotikler vardır.

Angina nedir?

boğaz ağrısı akut enfeksiyöz patolojileri ifade eder. Bu hastalık ile hayretler ağırlıklı olarak palatine bademcikler, Hastalık larinksin diğer dokularına uzansa da.

temel olarak Hastalığın gelişimi streptokok tarafından kışkırtır, vücuda temas yoluyla veya evsel araçlarla girilir.

İlk durumda, bu sağlıklı kişi ve hasta etkileşime girdiğinde ortaya çıkar, ikincisi bakteri ve virüsler, kişinin daha önce hasta tarafından dokunan ev içi nesnelerle temas etmesiyle geçer.

Kendi başlarına, anjina patojenleri şartlı patojenik mikroflora olarak kabul edilir.

Bu, insan bağışıklığının normal durumunda, bu tür mikroorganizmaların insan vücuduna girebileceği, ancak ona zarar vermeyeceği anlamına gelir.

Bazı iç ve dış faktörlerin etkisi altında (hipotermi, endokrin hastalıklar, yetersiz iyi bağışıklık çalışmaları) gibi mikroflora aktive edildi ve akut tonsillit gelişir.

Anjin formları nelerdir?

Akut anginanın ciddi belirtilerinde tedavi edilmesinin yollarından biri de antibiyotiktir. Enjeksiyon şeklinde.

Enjeksiyonlar herhangi bir boğaz ağrısında, eğer komplikasyonlar ile ortaya çıkarsa, ancak bu tür ilaçların kullanımı halinde uygulanabilir. bakteriyel ve pürülan formlar için tavsiye edilir, ve ayrıca hastanın aşağıdaki semptomları varsa:

 • vücut ısısı 39 dereceye yükselir ve antipiretik ajanlarla yıkılmaz;
 • Bademcikler ve gırtlak yüzeyi üzerinde, kapsamlı inflamatuar süreçler vardır;
 • anjin, pürülan sinüzitin bir arka planına karşı gelişir;
 • Servikal ve sığır lenf düğümleri belirgin şekilde iltihaplıdır ve büyük ölçüde artmıştır.

Enjeksiyon için ilaçların uygulanması sadece detaylı bir incelemeden sonra gerçekleşir., Çünkü en etkili ilacı reçetelemek için anjinin nedensel ajanını tanımlamak önemlidir.

Pozitif bir sonuç olmadan, enjeksiyonlarda antibiyotik kullanımı sırasında, tedavi seyri ayarlanabilir ve bazen enjeksiyonlar tabletler ile değiştirilir.

Bazı durumlarda, bademcik iltihabı formundan bağımsız olarak, C ve E vitamini enjeksiyonları reçete edilebilir.

Anjinada antibiyotik enjeksiyonu ile tedavinin etkinliği

Hastalık pürülan bir şekle geçerse - bu tür ilaçlar çok etkili olmayacaktır ve bunun yerine sefalosporin grubunun antibiyotikleri reçete edilir.

Antibiyotikler, tabletler biçiminde oral olarak alınabilir, ancak enjeksiyonlar şeklinde, bu tür ilaçlar daha hızlı hareket eder.

Onlar hemen sistemik dolaşıma girer ve aktif madde konsantrasyonu azalmaz, Uzun bir süre için bağırsak yoluyla kan içine absorbe olan tabletlerde olduğu gibi.

Ortak ilaçlar

Anjina ile enjeksiyon şeklinde reçete birçok antibiyotik vardır.

seftriakson

Ilaç uygulamak gerekirse, şiddetli boğaz ağrısının tedavisi, Güçlü antibiyotiklerin acil olarak uygulanması gerektiğinde.

önceden bu çare tayininden önce cilt testi yapmak, Bu, bir kişinin ilaca karşı alerjik reaksiyonların geliştirilmesine yatkınlığını belirlemenizi sağlar.

Ilacın kullanımı kontrendikasyonlar arasında, karaciğer ve böbrek yetmezliği, hamilelik, kolit ve enteritin ilk üç aylık dönemidir.

Enjeksiyonlar için bir seftriakson ve bir anestetik ilaç lidokain çözeltisi.

Saf formda intramüsküler giriş yapıldığında seftriaksonun etkisi güçlü bir ağrı sendromu olabilir.

Ana ürünün gramına 3.5 mililitre lidokain ilave edilir.

amoksisilin

genellikle Klavulanik asit ile kombinasyon halinde kullanılır. - Bu kombinasyonda, çözüm yoğun akan bademcik iltihabı belirtilerini ortadan kaldırarak streptokoklar için iyi çalışır.

Ilaç toz halinde satılan. Çözeltiyi hazırlamak için, enjeksiyon için suyla karıştırın (tozun bir dozu 20 mililitre su içinde seyreltilir). Enjeksiyonlar iki hafta boyunca günde bir kez alınır.

penisilin

Çözeltinin tam adı benzilpenisilin sodyum tuzu.

Bu ilaç Bilinen Gram-pozitif bakterilerin çoğunu etkiler, Angina'nın nedensel ajanları.

Bazı staphylococci suşları bu ilacı tahrip edebilecek olmasına rağmen, penisiline ayrılan bir enzim olan penisilinaz üretmektedir.

antibiyotik günde dört kez kadar tanıtıldı 250-500 bin adet miktarında.

Komplikasyonlara neden olan sekonder enfeksiyonların bağlanması durumunda, ilacın dozu artabilir. Tedavinin ana seyri bir haftadan on güne kadardır, ancak bazı durumlarda uzamış olabilir.

kontrendikasyonlar para taşımak sadece olası ciddi alerjik reaksiyonlar.

Ayrıca, bu aracı kullanırken Paralel olarak antifungal ilaçlar nistatin ve levorin, benzilpenisilin ile uzun süreli tedavi kandidiyazis gelişimine yol açabilir.

Genel olarak, anjina ile yapılan enjeksiyonlar sadece bir ortak kontraendikasyona sahiptir: reçetelenen ilacın bir veya daha fazla bileşeninin hoşgörüsüzlüğü.

Bu konuda, Her hasta için dozaj ve antibiyotik tipi ayrı ayrı seçilmiştir Hastanın alerjik reaksiyonlara yatkınlığını dikkate alarak.

Boğaz ağrısı için antibiyotikler ile Nyxes

Çocuklar için daha az aktif ve "agresif" antibiyotik ajanları seç, yetişkinler tarafından reçete edilen antibiyotikler kırılgan çocuğun vücudunda alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Çocuklarda anjin için en yaygın yollardan biri, kas içi enjeksiyonlar için bir ilaçtır pantsef. Preparat, üçüncü kuşak sefalosporinlere ait olan antibakteriyel bileşen sefixim içerir.

Bu bakterisit, sadece patojen mikroflorayı yok etmekle kalmaz, aynı zamanda tekrarlanan çoğalmasını ve çoğalmasını da önler..

Bu ajana karşı duyarlılık, bademcik iltihabının aşağıdaki nedenleri ile kendini gösterir:

 • Shigella;
 • Klebsiella;
 • streptkokki;
 • Salmonella;
 • morkasella;
 • Haemophilus influenzae.

Staphylococci ve enterococci tarafından lezyonlandığında ilaç etkinliğini göstermez.

İlaç, bileşenlerine, yanı sıra böbreklerin ihlali durumlarda ve 12 yaşından küçük yaşlarda alerjik reaksiyonların gelişme olasılığı ile kontrendikedir.

Bu gibi durumlarda, çocuklara aynı ilacı reçete edilir, ancak bir süspansiyon veya tablet şeklinde.

 • hemolitik anemi;
 • midenin bozulması (esas olarak ishal olarak tezahür eder);
 • interstisyel nefrit;
 • kanda azalmış miktarda trombosit, nötrofil ve lökosit bulunur.

İlaç reçete edildiğinde, dozajının hesaplanması hastanın yaşı ve vücut ağırlığına göre yapılır. 12 yaşın üzerindeki çocuklar 50 kilogram ağırlığında ve iki yüz miligramda 12 saatte bir ilaç kullanıyorlar.

Hastalığın şiddetine bağlı olarak daha düşük bir ağırlığa göre, her kilogram için 3-9 mili pancephalus kullanılır.

Çocuklarda angina tedavisi için bir başka popüler ilaç - seftriakson.

İlacın bir gramı, günde iki kez 50 kilogram ağırlığında 12 yaşından küçük çocuklar uygulanır.

Daha düşük bir ağırlıkta ve daha genç yaşta, dozaj çocuğun ağırlığının kilogramı başına ilacın 40-100 miligramı olmalıdır (bu doz iki bölüme ayrıldığında günde iki kez enjeksiyonlar yapılır).

Seftriakson aşağıdaki gibidir kontrendikasyonlar:

 • prematürite;
 • hepatit;
 • safra taşı;
 • beta-laktam ilaçlarına karşı toleranssızlık (ayrı ayrı ortaya çıkmaktadır);
 • Antibiyotik alırken ortaya çıkan bağırsak ve ishal iltihabı;
 • Karaciğer ve böbreklerin ciddi ihlalleri;
 • ülseratif nonspesifik kolit.

Yararlı video

Bu videodan anjina için hangi ilaçların en etkili olduğunu öğreneceksiniz:

Buna inanılıyor anjinada antibiyotik enjeksiyonları - güvenilir bir tedavi, Özellikle çocukken, vücut hala kendi başına tedaviyle uğraşırken.

Ancak bu ilaçlar güçlü ilaç kategorisine aittir, Kendinizi reçete etmek kesinlikle karşı gösterge niteliğindedir.

Hangi ilacın en etkili olacağını belirleyin ve aynı zamanda sadece gerekli teşhis prosedürlerini uyguladıktan sonra doktor güvenli bir şekilde çalışabilir.

Anjina için hangi çekimler reçete edilebilir?

Angina patojenik bakteriler, virüsler ve mantarların neden olduğu palatine bademciklerin iltihaplanmasıdır. Temel olarak, bademcik iltihabı azaltılmış bağışıklık arka plana karşı şiddetli hipotermi nedeniyle başlar. Anjina ile farinksin dokuları çok iltihaplı hale gelir ve bu da sıcaklıkta artış ve genel zehirlenmenin semptomları ile birlikte olur. Tabletleri yutmanın çok zor olduğu veya hastanın rahatsızlığının çok bozulduğu durumlarda anjina ile enjeksiyonlar reçete edilir. Boğaz ağrısı tedavi edilmezse, o zaman bir farengeal apse ya da laringeal ödem gibi alevlenmeler olabilir.

Anjina için antibiyotikler

Bademcik iltihabının en yaygın nedeni, ciddi iltihap ve şişmeye yol açan patojenik bakterilerdir. Bu nedenle, şiddetli bir anjina sırasında doktorlar, intramüsküler antibakteriyel ilaç enjeksiyonları reçete ederler.

Doktor insan bağışıklığının zayıf olduğunu ve hastalığın çok zor olduğunu görürse, antibiyotikler tanıdan hemen sonra bıçaklanmaya başlar. Hastalığın nedensel etkeni bilinmediğinde, geniş bir etki spektrumunun antibiyotikleri reçete edilir. Bu, bu ilaçların birçok patojen bakteriye karşı aktif olduğu anlamına gelir. Çoğu zaman bu tür gruplardan ilaçlar tercih edilir:

 • Penisilin - bunlar Augmentin ve Amoksisilin içerir.
 • Sefalosporin - en sık olarak Seftriakson reçete.
 • Makrolidler - bu, aktif içeriği azitromisin olan ilaçları içerir.

Doktor uygunsuz eylem geniş bir spektrumda antibiyotik enjeksiyon reçete değerlendirdiği takdirde, hasta tam patojenik mikrofloranın belirlemek için bir dizi test atanır. Bu durumda, mikropların hassasiyetine göre bir antibiyotik seçin.

Eğer anjina ile farklı antibiyotik enjeksiyonları 3 gün boyunca etkili olmazsa, doktor dozu ayarlamalı veya ilacı başka bir ilaçla değiştirmelidir.

Angina virüs veya mantar tarafından kışkırtırsa, o zaman antibiyotik reçete etmek için tavsiye edilmez. Bu durumda, bu tür ilaçlar sadece durumu kötüleştirebilir.

Antiviral ve antifungal ilaçlar

Virüslerin neden olduğu antijen ile çeşitli antiviral ilaçlar reçete edilebilir. Altevir, Neovir ve Actipol reçete edilebilir. anjin için öngörülen antiviral enjeksiyonlar, nadir masraflar nedeniyle tabletler Groprinozina veya izoprinozin.

Azaltılmış bağışıklığın arka planına karşı, anjin mantarı formu başlayabilir. Bu durumda antimikotik ajanlar enjekte edilir. Bu ilaçlar tabletlerde de reçete edilebilir. Antifungal ilaçlarla eşzamanlı olarak immünmodülatör ilaçlar ve vitamin kompleksleri reçetelemelidir.

Bir kişinin tabletleri yutması zor olduğunda, boğazda şiddetli ağrı için ilaçların enjeksiyonu tavsiye edilir.

Enjeksiyonların avantajları

Tabletleri almadan önce enjekte eden ilaçların avantajı, aktif maddenin yüksek biyoyararlanımıdır. Bu, ilacın çok hızlı bir şekilde kandaki maksimum konsantrasyonuna ulaştığı ve neredeyse anında hareket etmeye başladığı anlamına gelir.

Şiddetli bir anjina teşhisi konmuş yetişkinler ve çocuklar, tabletler bağırsak mukozası ve mide tarafından çok uzun emildiğinden, enjeksiyon verme olasılığı daha yüksektir. Ek olarak, ilacın ağızdan alınan tüm hacmi, kan dolaşımına emilmez. Dışkı ile birlikte ilacın bir kısmı değiştirilmeden çıkarılır.

İntravenöz veya intramüsküler ilaç enjeksiyonu ile ilaç hızla kandaki maksimum konsantrasyona ulaşır. Bu özellikle hastanın durumu çok şiddetli ise ve bu semptomların arka planında ortaya çıkarsa önemlidir:

 • kritik değerlere ulaşan çok yüksek bir sıcaklık;
 • şiddetli titreme;
 • karışıklık veya deliryum;
 • boğazda şiddetli ağrı;
 • Hem KBB organlarında hem de vücudun diğer kısımlarında komplikasyon gelişmesi.

Tüm bu durumlarda, ilacın kanda emilmesini beklemek için yeterli zaman olmadığından, enjeksiyonlarda ilacın reçete edilmesi gerekir. Bu durumda, tedavi oral ilaçların bir listesi ile desteklenebilir, ancak hala ana tedavi enjeksiyonlar oluşur.

Hastanın biraz yutma güçlüğü varsa, bu derhal enjeksiyona başvurmak için bir sebep değildir. Bu durumda, tabletler birkaç parçaya ayrılabilir ve daha sonra alınabilir.

Enjeksiyon Sebepleri

Erişkinlerde anjinadaki enjeksiyonlar sadece aşırı durumlarda reçete edilir, çünkü bu ilaç uygulamasının kendi dezavantajları vardır.

 1. Enjeksiyon olduğunda, cildin bütünlüğü tehlikeye girer. Böyle küçük bir aşındırma bile, enflamatuar bir sürece yol açacak patojenik bakterilere bir giriş kapısı olabilir.
 2. Sağlık çalışanı antiseptik kurallarına uymazsa, tıbbi iğne bile enfeksiyon kaynağı olabilir. Bu durumda, enjeksiyon yerinde bir apsesi gelişir.
 3. Kas içi enjeksiyonlar zor olmasa da, hala özel olarak eğitilmiş bir hemşireye gitmek zorundasınız. Ancak oral ilaç alımı, ek kişilerin katılımını gerektirmez.
 4. Enjeksiyonlarda birçok antibakteriyel ilaç çok ağrılıdır. Novocain veya Lidokain ile yapılması önerilir, ancak bu durumda bile hastanın ilk birkaç dakikasında şiddetli ağrı görülür.

Ayrıca, birçok insanın yetişkinlikte bile panik ataklarından korktuğunu unutmayın. Bu nedenle bu tür manipülasyonlar hem çocuklar hem de yetişkinler için büyük bir stres olarak kabul edilir.

Küçük bir çocuğa ilacın nasıl uygulandığı anlatılmalı ve neyin biraz acı verici olabileceği açıklanmalıdır. Bebeğin korkularına gülme.

Enjeksiyon nasıl doğru yapılır?

Enjeksiyonu doğru bir şekilde yapmak için, bu algoritmaya uymalısınız:

 1. Bir hemşire ellerini bakteriyel bir sabun kullanarak ve antiseptik ile tedavi ederek iyi yıkıyor.
 2. Hasta midesinde uzanır, bu pozisyonda kalçalar olabildiğince rahat olur.
 3. Şırınga ambalajdan çıkarılır ve üzerine bir iğne yerleştirilir, ardından tıbbi çözelti hafifçe çekilir;
 4. İddia edilen enjeksiyonun yerini alkol veya başka antiseptik ile silin.
 5. Şırınga dikey olarak bir iğne ile yukarı doğru yerleştirilir ve pistona basılarak hava serbest bırakılır.
 6. Kalça görsel olarak 4 eşit parçaya bölünür ve ilacı en üstteki kareye enjekte eder.
 7. İğne çekilir ve enjeksiyon bölgesi tekrar bir antiseptik ile silinir.

Enjeksiyonları kendiniz yapabilirsiniz, ancak belirli bir yeteneğe sahip olmanız gerekir.

En sık reçete edilen antibakteriyel ilaçların anjina tedavisi için. Bu hastalık için en iyi ilaçların listesinde Ceftriaxone ve Ampicillin vardır. Her iki ilaç da farklı ilaç gruplarına işaret etse de geniş bir etki spektrumuna sahiptir. Sefalosporinlerin penisilinden daha az sıklıkla yan etkilere yol açtığı düşünülmelidir.

Anjinli dikenli antibiyotikler

Tabletli antibiyotiklerin alınamadığı veya makul olmadığı durumlarda anjinaya bir enjeksiyon atayın. Enjeksiyonlar olarak, klasik antibiyotikler anjina için reçete edilir: Penisilinler veya Sefalosporinler, daha az sıklıkla (veya alerji durumunda) Makrolidler.

Enjeksiyon nasıl yapılır?

İntravenöz ilaç uygulaması sağlık çalışanlarına bırakılır, çünkü bu tedavi yöntemi belirli beceri ve beceri gerektirir.

"Enjekte etme" tıbbi yardım için başvurma şansı bulunmuyorsa ve doktor kas içi enjeksiyonları reçeteliyorsa, aynı zamanda cesaret yeterlidir ve şu anki durum gerçekten harekete neden olur, evde kas içi bir enjeksiyon yapabilirsiniz.

Doğru, bunu yapabilirsin:

 1. En güvenli bölge gluteus kasının üst kısmıdır. Bu bölgede bir enjeksiyon gerekli.
 2. Seçilen ilaçların dozaj ve doğruluğundan emin olun.
 3. Cam ampulleri dikkatlice ayırın.
 4. Ampulün gerekli miktarını ampülden toplamak için bir şırınga kullanın.
 5. Enjekte edilebilir antibiyotiklerin anjinada salındığı tozu inceltmek için, flakonun kapağındaki metal yamayı tozla birlikte çıkarın ya da tamamen alın. Reçete, çözücüde belirtilen cam şişeye dökün ve çözünene kadar çalkalayın. Bundan sonra, solüsyonu şırınganın içine geri alın ve iğneyi çıkarın.
 6. Şırıngayı bir iğne ile yukarı kaldırın, havanın küçük bir damlasıyla birlikte havayı boşaltın.
 7. Enjeksiyon için tahsis edilen kalça alanlarını antiseptik tedavi edin.
 8. Güçlü delici hareket, iğneyi neredeyse tamamen dik açıyla kaslara sokar.
 9. Hafif hareketlerle, yavaşça pistonu itin.
 10. İlacın tam olarak uygulanmasından sonra, iğneyi alın ve enjekte edilen enjeksiyonun antiseptik bir yeri olan pamuk yünü ile küçük, sıkıştırma hareketleriyle silin.

Dikenli sefalosporinler: Seftriakson

Kompleks koşullar için en popüler antibiyotik, Seftriakson'dur. Ciddi anjinin yanı sıra komplikasyonları ve acil antibiyotik tedavisinin gerekli olduğu diğer durumlarda da yetişkinler ve çocuklara enjekte edilir.

Enjeksiyondan önce, antibakteriyel toz çözülmüş olan bir antibiyotik veya lidokaine karşı alerjik bir reaksiyon için bir deri testi yapılması kesinlikle gereklidir.

Kontrendikasyonlar

Varsa seftriakson tedavisinde kullanmayın:

 1. Böbrek veya karaciğer yetmezliği;
 2. antibiyotik ilaçlar tarafından kışkırtır enteritis, kolit, ülseratif kolit;
 3. İlk üç aylık dönemdeki hamilelik.

Hiçbir koşul altında, ölüm acısı altında, bu imkansızdır:

 1. Kalsiyum içeriği olan damlalıklar için çözeltilere ve kalsine solüsyonların son kullanımından iki gün sonra solüsyona ekleyin;
 2. Hem seftriakson hem de kalsiyum preparatları kullanmayın;
 3. Flukonazol ile birleştirin;
 4. Amzacrine ile kullanın;
 5. Aminoglikozidler veya Vankomisin ile birleştirin.

uygulama

Kas içi enjeksiyonlar için çözelti, Ceftriaxone ve Lidocaine tozundan hazırlanır. antibiyotik kendisi kas içi enjeksiyonlarda dayanılmazdır. 1 gr toz için 3.5 ml% 1 lidokain gerekir. Novokainom üreme varyantı var, ama, şu anda kullanılmaz.

Lidokainli seftriakson intravenöz yolla kullanılamaz!

İntravenöz olarak seftriakson, suyla çözelti halinde ya da tuzlu su ile damlatılarak uygulanır. 1 gram tozun intravenöz enjeksiyonu için 10 ml suya ihtiyacınız vardır, damlatıcılar için 2 g antibiyotik ve 40 ml salin gerekir.

Erişkinlerde ve çocuklarda anjina ile, yaşa göre, 12 yıldan fazla, günde bir kez 1-2 gram intramüsküler veya intravenöz olarak reçete edilir.

Küçük çocuklar, kural olarak, çocuğun vücut ağırlığının kg başına 20 ila 80 mg reçete edilir.

Hamileliğin ilk trimesterinden sonra endikasyonlara göre erişkin dozlarda, diğer ilaçların istenilen etkiye sahip olmadığı durumlarda verilir. Emzirirken, bir antibiyotiğin sütün içine girmesi nedeniyle emzirme durur.

Boğaz ağrısı için penisilinler: Enjeksiyonlarda Amoksisilin ve Klavulanik asit

Amoksisilin ve klavulanik asit, anjinin en yaygın provokeri olan streptococcus ve komplikasyonları ile savaşmak için mükemmel bir kombinasyondur.

Kontrendikasyonlar

Penisilinler, Sefalosporinler, Karbapenemler veya Monobaktamlar alerjisi hakkında bilgi için Amoksisilin ve Klavulanik asit kullanmayın.

Hiçbir durumda bu antibiyotik ve inhibitör ile karıştırılmamalıdır:

 1. Kan ürünleri veya protein kapasitesi ile intravenöz preparatların tedavisinde elde edilir;
 2. Aminoglikozit, özellikle bir şırınga veya flakonda, çünkü Onun aktivitesi tamamen "hayır" olarak azalır.

uygulama

Amoksisilin ile tonsillit enjeksiyonu 2 haftadan fazla verilmez. Kural olarak intravenöz uygulama tercih edilir.

Bir damar içine enjeksiyon için bir çözüm hazırlamak için, enjeksiyon için 20 ml steril su ile bir şişe içinde arzu edilen miktarda toz seyreltmek gerekir. Bu durumda korkmayın, çözünme sırasında pembemsi bir gölge görülürse, sonuçta kaybolur, bu normal bir reaksiyondur.

Damla damlalar için, yukarıdaki şemaya göre tozun seyreltilmesi, ilave 100 ml onaylanmış bir infüzyon sıvısı ilave edilmesi gerekecektir. Yarım saat için önerilen damla süresi 40 dakikadır.

Yetişkinler ve adolesanlara her 8 saatte 1 gram Amoksisilin ve 200 mg Clavulanic asit reçete edilir.

12 yaşın altındaki çocuklarda, 8 saatlik aralıktan sonra anjinadan 25 mg antibiyotik ve kilogram başına 5 mg asit kullanıldı.

Amoksisilin, hamile ve emziren kadınlarda kullanım için yasak olarak kabul edilmez, ancak sadece katı tıbbi reçeteler altında kullanılır.

Angina ile ne enjeksiyonları yapmak

basit bir şekilde, tıbbi terimi, akut bademcik iltihabı Anjin göre, viral, fungal ve bakteriyel enfeksiyonların bir sonucu olarak ortaya çıkar bademcik ve yutak bir enflamasyonudur.

Akut bademcik iltihabının başlıca nedenleri, vücudun koruyucu işlevinde bir azalma ile birlikte boğazın hipotermidir. Bu faktörlerin bir sonucu olarak, vücudumuzdaki patojenik bakterilerin aktif olarak çoğalması başlıyor. Bu parazitler, larinksin palatine tonsillerini ve dokularını etkilemeye başlar.

Angina (bademcik iltihabı) nedir?

Akut bademcik iltihabı, larinksin iltihaplanması ve bademciklerin boşluğundan irin aktif salgılanmasıdır. Bademcik iltihabı ile ateş, yutma güçlüğü, iyilik halinin bozulması gibi semptomların bir tablosu vardır.

Boğaz ağrısı tedavi edilmezse, bu rahatsızlık komplikasyon aşamasına girer ve daha ciddi hastalıkları kışkırtır. Anjina komplikasyonları tarafından kışkırtılan ana hastalıklar arasında:

 • orta kulak iltihabı
 • laringeal ödem
 • farinksin apsesi
 • menenjit
 • kan zehirlenmesi

Böyle bir hastalıkta uygun tedavi önerilmektedir. Antibiyotikler ve tabletler, şuruplar veya toz ya da enjeksiyon şeklinde kullanılan diğer ilaçlar ile anjin tedavisi ile. Bu hastalığın komplikasyonları için anjina ile enjeksiyonlar reçete edilir. Bademcik iltihabı ilaçla nasıl tedavi edilir, daha detaylı olarak öğreniriz.

Neden antibiyotikler tedavi edilir?

Bakteriyel anjina, viral veya fungalden farklı olarak agresif bir tezahür niteliğindedir. Bakteriyel enfeksiyon kısa sürede diğer organlara yayılabilir. Eğer irin bademciklerden salgılamaya devam ederse, o zaman vücudun her tarafına yayılabilir ve akciğerlere girebilir.

Sadece bu hastalığın nedenini etkileyen antibiyotiklerin etkisi altında bakterilerle savaşın. Sıklıkla, 5-7 gün boyunca antibiyotiklerle tedavi yapılır. Fakat akut bademcik iltihabı karmaşık bir formun safhasına girerse, doktor tedaviyi 12 güne kadar uzatabilir. Antibiyotik kullanmanın yolu, doktor tarafından reçete edilir.

Antibiyotik kullanmadan akut tonsilliti tedavi etmek imkansızdır. Antibiyotik almanın en güvenilir, en hızlı ve en etkili yolu, kas içi enjeksiyondur. Enjeksiyonlar çoğunlukla çocuklar veya hastalığın komplikasyonları olan kişiler için yapılır. Akut tonsilliti tedavi etmek için hangi antibiyotikler kullanılır, daha detaylı olarak öğreniriz.

Penisilin ile angina tedavisi

Penisilin, insan tarafından icat edilen antibiyotik cinsinin ilk ilacıdır. O zaman penisilin popüler bir antibiyotik haline geldi ve birçok bakteriyel ve hatta viral hastalığı tedavi etmek için kullanıldı.

Penisilin nedir?

Penisilin, kalıp penicillium mantarına dayanan bir antibiyotiktir. Bu mantar, birkaç çeşit penisilin sentezler.

Penisilin türevi, Ampisilin adı verilen bir ilaçtır. Penisilin ve Ampisilin arasındaki fark, ikincisinin vücut üzerinde daha yumuşak bir etki şekli olmasıdır.

Ampisilin hem enjeksiyon şeklinde hem de ağız yoluyla, yani ağız yoluyla kullanılabilir. Penisilin esas olarak intramüsküler yoldan enjeksiyon amaçlıdır. Peroral penisilin, yapısı sadece bağırsak mikroflorasını değil, aynı zamanda mide duvarlarını da yok ettiği için kullanılmaz.

Penisilin anjina ile nasıl tedavi edilir?

Enjeksiyonlar ile angina penisilin solüsyonu kullanılır. Penisilin veya onun türevi Ampisilin vücuttaki tüm patojen bakterileri yok eder. Ancak, ek olarak, bağırsak düzgün çalışması için gerekli yararlı bakteriler üzerinde de feci bir etkiye sahiptir.

Penisilin sadece boğaz ağrısı değil, aynı zamanda diğer birçok ciddi bakteriyel hastalığı tedavi eder. Randevu En uygun olan anjin tedavisi için ampisilin solüsyonu, bu ilacın hastalığın etken maddesi üzerinde zararlı bir etkiye sahip olduğundan.

Antibiyotikler Ampisilin yanı sıra penisilin de spesifik bir enzim üreten bakteri çeşitlerinin suşlarını etkilemez. Bu enzim penisilin etkisini yok eder, bu nedenle bazı patojenler penisiline dirençlidir. Penisilinin bu olumsuz özelliği anjina tedavisinde popülaritesini azaltmıştır.

Bir doktor, ilacın bileşenlerine karşı alerjik reaksiyona eğilimi yoksa, penisilin tedavisini reçete edebilir.

Penisilin tedavisi özellikleri

Antibiyotik Penisilin, sadece gluteus kasına sokulması gereken enjeksiyonlar şeklinde kullanılır. Ampisilin ayrıca 3 mg ampul formunda salım formuna sahiptir. Antibiyotik, uygulandığında ağrı etkisini azaltmak için lidokain ile seyreltilmelidir.

Genellikle anjina ile yetişkinler için günde enjeksiyon sayısı iki katıdır. Çocuklarda "akut tonsillit" hastalığı ile savaşmak için ampisilin reçete edilir. Kullanım talimatları Ampisilin, gıda alımından bağımsız olarak uygun bir zamanda kullanılabileceğini gösterir.

Antibiyotik dozu Ampisilin, çocuğun ağırlığı, yaşı ve hastalığın komplikasyonu gibi veriler temelinde hesaplanır. Çocuklar için antibiyotik Ampisilin, günlük 100 mg / kg'lık bir dozajda hesaplanır. Çocuklar için antibiyotik alımı Ampisilin miktarı, ilacın vücuttan hızlı bir şekilde çıkarılmasına bağlı olarak 4-6 kattır.

Ciprofloxacin ile boğaz ağrısı tedavisi

Antibiyotik Ciprofloxacin, çeşitli şekillerde sonuçlanan geniş bir kullanım alanına sahiptir. Temel olarak, eylemlerin spektrumunda farklı olan birçok analog üretilir.

 • Antibiyotik Ciprofloxacin enjeksiyonu için çözüm 100 ml'lik bir kap olarak mevcuttur. Antibiyotik Ciprofloxacin, bir damlalık kullanan bir hastaya intramüsküler yolla uygulanır. Bir şişe çocuk için 30 dakika veya yetişkinler için bir saat tutmak için yeterlidir.
 • Siprofloksasin, gluteus kasına enjeksiyon için ampul olarak da mevcuttur. Kas içi enjeksiyon için antibiyotik Ciprofloxacin miktarı esas olarak anjinin komplikasyonuna bağlıdır. Genellikle dozaj 200 mg'dan başlar ve 400 mg'a ulaşabilir

Antibiyotik Ciprofloxacin enjeksiyonları günde 2 kez yapılır ve damlalık günde bir kez alınır. Siprofloksasin, anjinin gelişmesine neden olan etken bir etkiye neden olur ve streptokok, stafilokok, pnömokok gibi bakterilerin tamamen yok olmasına neden olur. Bakteriler, penisilin ve ampisilin gibi antibiyotiklerin etkisine karşı direnç geliştirdiyse, Ciprofloxacin ilacına karşı etkinin suşlara karşı etkinliği neden olur. Siprofloksasin solüsyonu doktorun düzeninde reçete edilir ve anjinin spontan tedavisi yasaktır.

Antibiyotikler penisilin ve siprofloksasin ve bunların türevleri, farklı bakteri, akut tonsilit ve çocuklar ve yetişkinler için diğer ciddi hastalıkların patojenlere karşı en etkili olanlardır. Pürülan boğaz ağrısını tedavi etmek için kullanılabilecek diğer ilaç türlerini düşünün.

movalis

İlaç Movalis, anti-inflamatuar etkisi olan bir ilaçtır. Bu preparasyon için analjezik ve antipiretik bir etki de karakteristiktir. Movalis'in Bacteria ile savaşması mümkün değildir, ancak pürülan boğaz ağrısının semptomlarını ortadan kaldırmak için - bu onun gücünün altındadır. Movalis'in enjeksiyonları, artrit, osteoartrit gibi hastalıkların tedavisi için reçete edilir. Hastalık kolay bir sızıntı şekli ile karakterize edilirse, anjina için mortalis solüsyonu reçete edilebilir.

Öncelikle, günde iki kez yapılması gereken Mawalis enjeksiyonları reçete edilir. İlk gün uyuşturucu Mawalis uygulamasından sonra iyileştirmeler gözlemlenir. Movalis vücut ısısını mükemmelleştirir. Yetişkinler için ilaç Movalis ile tedavi şekli şöyledir:

 • İlk 3-5 gün, kas içi enjeksiyon için bir çözelti şeklinde tedavi reçete edilir. Kullanım talimatlarında belirtildiği gibi enjeksiyonlar çeşitli hastalıkların ağrı semptomlarının alevlenmesi için reçete edilir.
 • Durum normalleştirildiğinde, ilaç Movalis tablet şeklinde verilir. Tabletler en az 5 gün boyunca alınmalıdır

Movalis, ağrı semptomlarının hafifletildiği hızın neden olduğu bir ilaçtır. Ayrıca, yerel komplikasyonların gelişmesini de önler, bu nedenle, bazı bireysel durumlarda doktor, kas içi kullanım için Movalis çözümünü reçete edebilir.

diklofenak

Bu tür eylemleri olan tıbbi amaçlar için başka bir güçlü ilaç:

 • şişkinliğin giderilmesi
 • inflamatuar reaksiyonlardan kurtulmak
 • ağrı semptomlarının geri çekilmesi

İlaç Diclofenac anjina ile vücut ısısını azaltabilir ve hızlı bir şekilde yapar. Çözeltinin kullanımı için talimatlar Diclofenac, kullanmadan önce, preparatın oda sıcaklığına ısıtılması tavsiye edilir. Solüsyon Diclofenac doğrudan gluteal kaslara enjekte edilir, bundan hemen sonra anjina ve diğer ciddi hastalıklar ile iyi bir iyileşme olur.

İlaç ciddi yan etkileri olduğundan öncelikle yetişkinler için reçete edilir. İlaç Diclofenac ana amacı artrit, artroz ve diğer bu tür hastalıkların tedavisidir. Angina ile birlikte, Diklofenak ayrıca kullanım talimatlarında tarif edildiği gibi ağrı semptomlarının azaltılmasının hızlı olması nedeniyle kullanımını bulmuştur.

Günümüzde, diklofenak çözeltisi, ağrının doğasına, hastalığın tipine ve hastanın yaşına bağlı olarak 150 mg'a kadar olan bir miktarda reçete edilir. İlaç Diclofen ile hastalıkların tedavi süresi 5 günü geçmez.

İlaç ile boğaz ağrısı tedavi Diclofenac imkansızdır, bu nedenle ağrı semptomlarını azaltmak için yetişkinlere ayrı ayrı reçete edilir. Diklofenak 18 yaşın altındaki hastalarda kontrendikedir. Hamilelikte, Diklofenak talimatlarda belirtildiği gibi kontrendikedir.

Derinat

Derinat, kas içi kullanım için damla ve enjeksiyon şeklinde kullanılabilir. Bu, soğuk algınlığı için reçete edilen etkili bir araçtır. Derinat, kronik bir doğanın inflamatuar ve fungal hastalıklarında kullanılır. Antibiyotikler, kronik bir formdan geçen anjini tedavi edememektedir. Derinate çözeltisi, anjinin tedavisi için yeterli etkinliğe sahip olan ilaçtır.

Kas içi kullanım için enjeksiyonlar, oral uygulama için damlalardan veya burun içine damlatmadan daha az popülerdir. Enjeksiyonlar çeşitli viral veya catarrhal hastalıkların ciddi alevlenmeleri durumunda reçete edilir.

Derinat ilacı hem yetişkinler hem de çocuklar için reçete edilir ve bu sayede vücudun koruyucu işlevi için destek sağlanır. Derinat sadece iltihaplı reaksiyonların giderilmesine katkıda bulunmaz, aynı zamanda bağışıklığın azalmasına katkıda bulunan çeşitli hastalıklarda kullanıldığı için bir immünomodülatördür. Derinat çözeltisi bir doktor tarafından reçete edilir ve ayrı bir biçimde olduğu kadar antibiyotiklerle kullanım için reçete edilebilir.

İlaç Derinat'ın avantajı, ilacın düşük toksisite katsayısına sahip olması ve neredeyse yan semptomlara neden olmamasıdır. Derinat tıbbı kullanımının kontrendikasyonları yoktur, bu nedenle gebeliğin pürülan boğazını tedavi etmek için bile kullanılabilir, ancak sadece doktorun izni ile kullanılabilir.

Derinat ilacı aldıktan sonra vücudun olumsuz bir reaksiyonu varsa, doktorunuza bunun hakkında bilgi vermelisiniz. Derinat, ortaya çıkmasının ilk aşamalarında boğaz ağrısını tedavi etmenizi sağlar.

Anjina ile, insanların sonuçlarının tedavi edilmesi ile sonuçlanacağı için, insanların tedavi yollarına başvurulması tavsiye edilmez. Geleneksel ilaç, doktorun izninde farmakolojik ilaçlarla birlikte ek bir tedavi olarak kullanılabilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Bir anne bakımında anjin nasıl tedavi edilir

Akut tonsillit veya boğaz ağrısı emzirme sırasında - bebekler ve emzirme zarar vermeyen sağ ilacı, seçmek önemlidir, çünkü hoş olmayan bir fenomen ve özel bir tedavi gerektirir.

Bir yetişkinde larenjit nasıl tedavi edilir

Larenjit, larinkste akut veya kronik bir enflamatuar süreçtir. Enflamasyon sınırlı veya yaygın olabilir, izolasyonda ilerler ya da yenidoğanın semptomları ve solunum yolunun diğer kısımları eşlik eder.