Loading

Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı kurtulmak için nasıl

Ana sayfa »Tonsillit» Sonsuza kadar kronik tonsillit kurtulmak nasıl

Kronik tonsilliti bir kez nasıl tedavi edebilirsin?

Kronik bademcik iltihabının nasıl ve ne şekilde tedavi edileceğine dair bir fikre sahip olmak için, ne tür bir hastalık olduğunu, neye sebep olduğunu ve hangi önlemlerin alınması gerektiğini anlamak gerekir. Hastalık oldukça yaygındır ve orofarinkste bulunan bademciklerde ortaya çıkan aktif bir inflamatuar süreçtir.

Toplamda bir kişinin 6 bademciği vardır:

Bademcik iltihabı gelince, bademcik iltihabı var. Ve hastalığın iki şekli vardır:

Tüm yaş kategorilerine sahip kişiler bademcik iltihabı hastalığına yakalanırlar, ancak çocuklar çoğunlukla bunlardan etkilenirler. Bakteriyel enfeksiyon bademciklerine nüfuz ederken, koruyucu özellikleri azalırken, bademciklerin boyutu önemli ölçüde artar, bu da onların içinde aktif bir inflamatuar sürecin varlığını gösterir.

Kronik bademcik iltihabı vücut için belirli bir tehlikedir ve bunu bir zaman bombası prensibi ile etkiler. Aslında hastalık kronik akut formundan aktığı zaman, vücutta inatçı enfeksiyon mevcut olduğu, ve bu bağışıklık sistemi aşamalı olarak zayıflaması ve solunum yolu enfeksiyonları meydana katkıda bulunur.

Sıklıkla, bademciklerdeki önemli bir artışla, nefes alma, yutma ve sesin deforme süreci bozulabilir. Doğası ve semptomları hastalıkta anjinaya çok benzemektedir. Her ne kadar bu iki hastalık bazı farklılıklar göstermektedir.

Bademcik iltihabı başlangıcı ve seyri

Bir enfeksiyon bademcikler içine girdiğinde, bağışıklık sistemi hemen hücresel düzeyde ajanları tanır. İmmün hücreler - makrofajlar, enfeksiyonu yok etmek için gönderilir. Fakat maalesef, bedenin bununla başa çıkamaması, her zaman sadece bu savaşın gerçekleştiği lenfatik doku yeterli zaman olmadığı için değildir. Daha sonra akut tonsillit gelişmeye başlar. Hastalığın kronik bir forma akması, bir kural olarak, aktarılan anjinadan sonra ortaya çıkar. Aynı zamanda, inflamatuar sürecin yavaşlaması yoktur ve hastalık yavaş yavaş kronik bir forma dönüşür.

Bir akut atak sırasında hem akut hem de kronik tonsillit benzer bir semptomatolojiye sahiptir. Hemen hemen her durumda boğaz bakıldığında yapım ağzından, bademcikler üzerinde beyaz bir plak birikimi olarak sevimsiz oluşumlar görünüm tuhaf koku hareketleri yutma sırasında bir bademcikler boyutunda belirgin bir artış dokuya ufalanırlığını, ağrı görünümünü gözlemleyebiliriz. Sıklıkla, özellikle çocuklarda, boyundaki lenf düğümleri artar.

Kronik tonsillit tedavisi

Bir kez ve her şeyden önce bademcik iltihabından kurtulmak için, buna yönelik terapötik önlemlerin alınması planlanmaktadır. Bu sürecin oldukça zor olduğu unutulmamalıdır.

En iyi seçenek, hastalığı akut bir şekilde tedavi edip, hastalığın ilerleyişini ve bunun kronik olarak akmasına izin vermemenizdir. Çoğu zaman, anjinin nedeni, toksinleri salgılayan ve en olumsuz etkilere yol açan bir mikroorganizma olan beta-hemolitik streptokok enfeksiyonudır.

Hemen her vakada tonsillit tedavisi antibiyotik kullanımını içerir. Boğazda ağrı oluşumu gibi bademcik iltihabının ilk belirtilerinde, vücut sıcaklığındaki artış ve vücudun genel zehirlenmesinin tezahürü, doktora yapılan ziyareti geciktirmez. Ve randevu alırken, önerilen tedavi planına sıkı sıkıya bağlı kalınmalıdır.

angina konservatif antibakteriyel tedavi antibiyotikler penisilin grubu, hem de makrolid ve sefalosporinler kullanılmasını içerir. Buna ek olarak, aynı zamanda pastiller, aerosoller olarak antiseptik maruz lokal uygulamaya atanmış, otlar, soda ve benzeri çözeltilerinin boğaz decoctions gargaralar.

Çoğu zaman, hastalar yatak istirahatine uymak zorundadır. Organizmanın tedavi kompleksi içine zehirlenmesini nötralize etmek için, çay, süt ve tıbbi et suyu şeklinde sıcak içeceklerin eklenmesi gerekmektedir.

Ayrıca, rahatsız edici bademcikler yiyecek ve içecekleri dışlayan diyet tedavisi tavsiye edilir. Bu 38 ° C'yi aştığında sıcaklığı düşürmek için, non-steroidal antienflamatuar ilaçlar verilir: "Nimesulid" "İbuprofen" "Parasetamol" "Tsitramon" ve Alerjik reaksiyonlar meydana geldiğinde, Suprastin, Lorano, Citrine, Loratadin ve diğerleri gibi antihistaminikler reçete edilebilir.

Kronik bademcik iltihabı akut formdaki hastalıktan çok daha uzun süre tedavi edilir. Hastalığın kendisi, zaman zaman ortaya çıkan ara sıra alevlenmelerle uzun süreli bir seyir ile karakterizedir. Tedavi süreci, formun tanımı ve hastalığın ihmal derecesi temelinde, geliştirilen taktiklere göre gerçekleştirilir.

Bıldırcınların doğrudan etkisi ile tüm ağız boşluğu ve nazofarenks etkilenir. Bu tür hastalara reçete edilen diyete uymanın yanı sıra doğru günlük rutini organize etmek ve gözlemlemek için uzun bir süre tavsiye edilir. Remisyon sırasında çok faydalı olacak, sanatoryuma bir gezi olacaktır.

Tıbbi önlemler sadece hastalığın alevlenme dönemlerinde yapılır. Bademciklerin önemli işlevleri yerine getiren ve bağışıklık sisteminin etkinliğine aktif olarak katılan bir organ olduğu düşünüldüğünde, problemi çözmenin işlevsel bir yolu son derece nadir durumlarda başvurulmaktadır. Kronik tonsillitte, alevlenme durumunda konservatif tedavi kullanılır. Benzer şekilde antibiyotikler reçete edilir, alerjik organizmanın çıkarılması, boğazın yıkanması ve nazofaringeal bölgenin yıkanmasıdır. Topikal uygulama hazırlıkları olarak, immün sistemi uyarıcı ve bağışıklık düzenleyici ilaçların atanmasının uygun olduğu düşünülmektedir.

Onların yardımı ile, hastalığın etken maddesiyle mücadele etmeyi amaçlayan daha fazla antikor üretmek mümkündür.

Bir temizleyici lavman veya laksatifler ile olası alerjilerin tezahürlerini çıkarmanın yanı sıra çeşitli türde sorbentler alarak çıkarın. Bu durumda, bir doktor konsültasyonu zorunludur.

Oldukça iyi olan bu gibi manipülasyon, badem oluklarının yıkanması ve ardından ilaçların içine girmesi ile gösterilmiştir. Bu prosedür sadece KBB doktoruyla konuşan bir otorinolarynolog tarafından yapılmalıdır.

Buna ek olarak, daha hızlı sonuçlar elde etmek için bu tür manyetik rezonans terapi, lazer tedavisi, UV ışınlaması, UHF ve elektroforez olarak popülerlik fizyoterapi teknikleri kazandı. Novocain abluka eylemi ve manuel tedavi kullanımı ile fark edilebilir bir etki elde edilebilir.

Konuyla ilgili sonuç

Bademciklerin çıkarılması, bu organların çalışmayı bıraktığı veya temel amaçlarını yeterince yerine getirmediği durumlarda gerçekleştirilir.

Operasyon her zaman tam olarak yapılmaz, bazı durumlarda bademciklerin kısmen uzaklaştırılmasına izin verilir. Her zamanki operasyona ek olarak, şimdiki aşamada, kriyodestrit, lazer ve ultrason ile düzeltme gibi yöntemler popüler hale gelmiştir.

Bugün başarı ile, ve bitkisel ürünleri, yüksek verimliliğini oldukça iyi gösteren. En modern teknolojilerin yardımıyla ve aktif doğal bileşenler temelinde üretilirler. Örnek olarak, "Tonzipret" ismine sahip bir ilaç gösterilebilir. Etkisi anti-inflamatuar etki ve bağışıklığın uyarılmasına dayanmaktadır. İlaç antiseptik, antiviral ve antioksidan etkileri vardır. Bu ortamda, maddeler, ortak uygulamalarının ayrı ayrı olduğundan çok daha etkili bir şekilde birleştirilir.

Özellikle hastalığın erken evrelerinde kronik bademcik iltihabının önlenmesine başvurursanız, tamamen iyileşme bademcik iltihabı mümkündür.

Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı tedavi etmek mümkün mü?

cevaplar:

kiz kizlyar

Halk ilaçları SÜPER. Bir pamuklu yünü bir sopayla sarın, düzeltin, böylece boğazda çıkmaz. Saf havacılık gazyağı ve zamana daldınız! Üç kez bademcik iltihabı unuttum.

Piratochka

Kronik tonsillit tedavisi

Snezana

Alkolde homeopatik damlalar vardır, ayrıca bağışıklık arttırılmalıdır.

Sergey Golovach

Her şeyden önce bademcik iltihabı ve ona karşı verilen savaşta S. Fisyuk'un Kronik Tonsillit: Kazanma Bilimi: Tam Kılavuz kitabında buldum.

Halk ilaçları ile kronik bademcik iltihabı kurtulmak için nasıl?

cevaplar:

galip

Sık sık görülen bademcik iltihabı semptomları, özellikle yutulduğunda, sürekli baş ağrısında, ateşte boğaz ağrısıdır. Komplikasyonları önlemek için, hasta yatak istirahatine uymalıdır, sıcak olmayan, çoğunlukla sıvı yiyecek olmalıdır, çok fazla içtiğinizden emin olun (maden suyu ve limonlu çay).

vladislava vitkovskaya

Limon suyuna bir yemek kaşığı şeker yemek kaşığı ve günde üç kez ve bademcik iyileşene ile karıştırılır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. genel olarak çoğu kez o zaman, boğaz durulayın sarımsak 5 diş almak zorunda ve- üvey anne ya da boğazlarını durulama - otlar annenin kaynatma iç., Doğramak adaçayı 2 çorba kaşığı ekleyin, serin, 15 dakika boyunca su banyosunda ısrar ve günde 0.25 fincan 3 süreleri veya ağzınızı çalkalayın için kaynar su bir litre dökün, yine de badem ve sarımsak suyu ile yağlanır, küçük bir şey (propolis ile tekrar edebilirsiniz acı çekmek) etkisi beklemeyecek! pancar suyu unutmayın, onlar gargara ve burun içine gömmek, tuzlu su ile her sabah burun durulama ve aloe, Kalanchoe suyu kullanın edebilir, köknar yağı sonra onlara boyun parlatmak ve bir yün atkı kravat edilir. Ve eğer bir öksürük eşlik ederse, o zaman gece sütü ve 3-4 yemek kaşığı votka içilir!

Kronik tonsillit kurtulmak için nasıl

Kronik bademcik iltihabı tehlikeli bir hastalık olarak kabul edilmez, ancak poliartrit, böbrek hastalığı veya nörodermatit gibi hastalıklara yol açan ciddi komplikasyonlar riski taşır. Ameliyat belirtilmezse konservatif tedavi yapılmalıdır.

Nasıl ve ne kadar çabuk bademcik iltihabı hızla tedavi edebilirsin?

Tonsillit, palatine bademcikler alanında ortaya çıkan kronik bir doğanın inflamatuar bir prosesidir. İnsan vücudunda bademcikler, bağışıklık savunmasının oluşumunda aktif rol alan en önemli organlardan biri olarak kabul edilir.

En tehlikeli olanları çocukluktaki palatine bademcikler ve aktif çalışmaları güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmaya yardımcı olur. Birçok hasta, bademcik iltihabını nasıl tedavi edeceğini bilmek için faydalı olacaktır, insan vücudundaki gelişiminin nedenleri ve geleneksel tıp için en etkili tarifler nelerdir?

Hastalığın özellikleri

Göğüs iltihabı, bulaşıcı bir hastalıktır, bu bulgu, palatine bademcik iltihabıdır.

Bakteriyel bir enfeksiyon insan vücuduna girdiğinde bademciklerde iltihaplanma süreci başlar. Bu bağışıklık sürecinin inhibisyonuna neden olur ve sonuç bademcik iltihabıdır. Bazı durumlarda, uygun şekilde tedavi edilmediğinde ve çok yüksek sıcaklıklarda antipiretikler alınırken vücudun koruyucu fonksiyonlarının oluşması ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.

Bazı vakalarda, bademcik iltihabının nedeni, aşağıdaki patolojiler ile ortaya çıkan burun solunumu ile ilgili çeşitli problemlerdir:

Çoğu zaman, yerel bir doğanın bademcik iltihabının ortaya çıkmasının nedeni, birtakım yerleşmiş organlarda lokalize olan enfeksiyon odakları haline gelir.

Patoloji, kronik bir doğanın sinüziti veya adenoiditi varlığında gelişebilir.

Kronik doğada bademcik iltihabının seyrindeki son rol, vücudun koruyucu işlevlerinde, yani alerjik reaksiyonlarda azalmaya ait değildir. Bu, hem hastalığın gelişim nedeninin hem de kronik bir hastalığın bir sonucu olabileceği anlamına gelir.

Akut bademcik iltihabı için vücudun genel zehirlenmesi sendromu ile başlayan bir başlangıçtır:

 • vücut ısısı 40 dereceye yükselir
 • artan terleme
 • tüm organizmanın şiddetli zayıflığı
 • iştahın azalması veya tamamen yokluğu
 • Kas ve eklemlerde ağrı ve artrit
 • titreme gelişimi

Bu semptomlarla eşzamanlı olarak veya bir süre sonra, hasta boğazda ağrıyı hissetmeye başlar, bu yavaş yavaş artar. Zamanla ağrı, hastanın hiçbir şeyi yutmayacağı bir düzeye ulaşır ve uyku ile ilgili sorunlar vardır. Lenfatik sistemin boğazdaki iltihaplanma sürecine reaksiyonu lenf düğümlerindeki artış ve artmış ağrıdır.

Faydalı video - Akut tonsillitin ana belirtileri:

Kronik bademcik iltihabı, remisyon dönemlerinin hastalığın alevlenmesi ile yer değiştirmesi ile karakterizedir. Bu bademcik iltihabı ile karakteristik semptomlar vücut ısısında hafif bir artış, yutma ve hafif öksürük sırasında boğazda rahatsızlık hissidir. Hastalığın bu aşamasında teşhis, hastanın boğazının görsel muayenesinin sonuçlarına dayanır.

İnsan vücudunun koruyucu işlevlerinde bir azalma ile ortaya çıkan solunum yolu viral hastalıklarının arka planına karşı, remisyon aşaması alevlenme ile yer değiştirir:

 • vücut ısısı 39 dereceye yükselir
 • Boğaz, rahatsızlık ve ağrıda yabancı bir vücut hissi var
 • Bir organizma zehirlenmesinin bir semptomatolojisi var
 • bademciklerin sırrı, hastanın sürekli öksürmesine neden olur

Tonsillit'e canlı bir semptomatolojinin eşlik etmesi eşlik eder, bu nedenle bunu kaçırmak oldukça zordur. Bu tür belirtiler ortaya çıkarsa, hasta muayenesi yapacak ve en etkili tedaviyi seçecek bir uzmanla görüşmelisiniz.

Hastalığın ilaç tedavisi

Bademcillit ilaçları ortaya çıkma nedenine ve ek semptomlara bağlı olarak alınır.

Akut tonsilliti olan bir hastayı teşhis ederken çoğu durumda hastanede yatış gereklidir. Böyle bir hastalığın tedavisinin, sadece bir doktorun gözetiminde yapılması ve istenmeyen sonuçların ve komplikasyonların gelişmesinden kaçınılmasına yardımcı olması gerektiği unutulmamalıdır.

Tonsillit bulaşıcı bir hastalık olarak kabul edilir, bu nedenle hastanın başkalarından izolasyonu gereklidir. Bir tıbbi kurumda, hasta bir bulaşıcı hastane kutusuna yerleştirilir ve evde tedavi edilirken ayrı bir oda tahsis etmesi gerekir.

Tedavinin tüm süresi boyunca, koruyucu bir diyet gözlemlemek ve mümkün olduğunca çok sıcak içecek içmek gerekir. Ayrıca, hastalığın akut döneminde yatak istirahati gözlenmelidir.

İlaç tedavisi aşağıdaki alanları içerir:

 • Lozenges ve analjezik ve anti-inflamatuar etkilerin spreyleri: Trachsen, Decatilen, Tantum Verde, Teraflu, Inhalipt.
 • Ağzın antiseptik solüsyonlarla durulanması: Furacilin, Klorheksidin, Klorofil alkol.
 • Badem bölgesinin antiseptik ilaçlarla tedavisi: Lugol çözeltisi, Klorofililpt yağ çözeltisi.
 • Vücut ısısı yükseldiğinde antipiretik ilaçların atanması: Parasetamol, Ibuprofen.
 • Antihistaminiklerin bademciklerin artan ödemi ile kabul edilmesi: Cetrin, Loratadin.
 • Lenfadenit ile, Lenex düğümü bölgesine Dimexid ve anti-inflamatuar bileşenler ile kompreslerin uygulanması.

Bu hastalıkta etkisiz olduğu kanıtlanmış olan bademcik iltihabının tedavisinde kullanılan inhalasyonlar nadiren reçete edilmektedir. Bu veya bademcik iltihabı için terapi yönteminin seçimi, hastalık formuna göre belirlenir, yani tedavi hem konservatif hem de cerrahi olabilir.

Hastalık için antibiyotikler

Antibiyotikler, hangi patojenin hastalığın gelişimini tetiklediğine bağlı olarak tamamen bireysel olarak seçilir.

Akut tonsillit tanısı konduğunda, antibiyotik tedavisi zorunludur ve genellikle vücut ısısının normale döndürülmesinden 3-5 gün sonra ilaç çekilir. Çocuk ve yetişkinlerin tedavisinde aynı ilaçlar reçete edilir ve fark sadece dozajdadır.

Bademcik iltihabında antibakteriyel ilaçlarla yapılan tedavinin oldukça etkili olduğu düşünülse de, bu patolojiden kurtulmak ancak bademciklerin uzaklaştırılmasıyla mümkün olmaktadır.

Yapılan antibakteriyel tedavinin istenen sonucu vermemesi durumunda, uzman bıldırcınları çıkarmak için operasyonu yapmaya karar verebilir.

Akut tonsillit tedavisinde hangi grup antibakteriyel ilaçlar reçete edilebilir:

 • Sefalosporinler: Cefodox, Cefix.
 • Penisilinler: Flemoclav, Amoxiclav, Augmentin.
 • Makrolidler: Klaritromisin, Josamisin, Azitral, Sumamed, Hemomisin.

Ek olarak, lokal antibakteriyel tedavi reçete edilir ve Bioparox en etkili ilaç olarak kabul edilir. Bademcik iltihabı tedavisinde antibiyotik alırken, sindirim sisteminin mikroflorasını korumak için onlarla aynı anda içmeniz gerektiğini hatırlamak gerekir.

Patolojide operasyon

Bir hastada basit bir hastalık teşhisi konulduğunda, genellikle ilaç almak ve fizyoterapik prosedürler uygulamak gibi konservatif tedavi uygulanır. Konservatif tedavinin etkisiz kaldığı durumlarda, sadece bademcik iltihabının cerrahi tedavisini yapmak için başvurdu.

Palatine bademciklerin çıkarıldığı bilateral tonsillektomi yapılır. Böyle bir tedavi ile lenfoid dokunun tamamen veya kısmen çıkarılması mümkündür ve operasyon oldukça hızlıdır. Ertesi gün hasta eve dönüyor ve çalışma kapasitesi 10-12 gün sonra restore ediliyor.

Bademcik iltihabının cerrahi tedavisinin başka bir yöntemi de bademciklerin alınmadığı lacunotomidir. Böyle bir cerrahi müdahale, bir lazer yardımıyla gerçekleştirilir ve sonraki 5-7 yıl boyunca hasta daha iyi hisseder. Bademcikler önemli ölçüde azalır ve işlevlerini yerine getirmeye başlar, ayrıca akut solunum yolu patolojilerinin alevlenme riskini azaltır.

Tonsillit tedavisinde kullanılan etkili ve güvenli bir işlem kriyoterapi olarak kabul edilir.

Azot yardımı ile hasarlı dokuların donması sağlanır ve bağışıklık uyarılır. Bu tedavi yönteminin tek dezavantajı, hastanın boğazındaki hoş olmayan hislerin ortaya çıkmasıdır. Kriyoterapi, kanamanın gelişimini tamamen ortadan kaldırır ve yara izleri ve yara izleri oluşturmaz.

Hastalığa karşı halk tedavisi

Durulama boğazı bademcik iltihabı hızla tedavi yardımcı olacaktır

Hem bademcik iltihabı tedavisi hem ilaç tedavisi hem de cerrahi ve halk ilaçları yardımı ile yapılabilir. En yaygın halk ilaçları, boğaz ağrısını çeşitli özümler ve infüzyonlarla durulamaktır.

Bu amaçla antibakteriyel ve iyileştirici özelliklere sahip bitkiler kullanılabilir:

Bademcillit ile gargara hidrojen peroksit, tuz ve soda bir çözüm olabilir. Hastalığın tedavisinde iyi bir etki, şifalı bitkilerin solunması ile inhalasyon yoluyla verilir ve bal ve arı ürünleri güçlendirici maddeler olarak önerilmektedir.

Tonsillit ile durulamaya ek olarak, aşağıdaki prosedürler gerçekleştirilebilir:

 • bir tülbent içinde rendelenmiş sebze sarar sonra 2 saat lahana kompresleri için boğaz bölgesinde uygulanır
 • Soğan suyuyla, yani rendelenmiş sebzelerin üzerine soluyarak inhalasyon yapmak
 • salin solüsyonu ile emprenye edilmiş bandaj ve bez

Halk ilaçları tarafından gerçekleştirilen tedavinin istenilen sonucu vermemesi durumunda doktora başvurmalısınız.

Akut bademcik iltihabında, prognoz genellikle elverişlidir ve uygun tedavi ile hastanın tam iyileşmesi görülür. Bir hastanın bir doktor randevusunu görmezden gelmesi ve tedaviyi reddetmesi durumunda, akut patoloji şekli sonunda kronikleşir. Kronik bademcik iltihabından kurtulmak neredeyse imkansızdır ve asıl görev, hastalığın kalıcı remisyon aşamasına girmesidir.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Evde kronik bademcik iltihabı nasıl tedavi ettim

Arkadaşlar, iyi günler! Bugünkü yazı evde kronik bademcik iltihabı tedavisine adanmıştır. Arkhangelsk'ten Olga, bu hastalığı tedavi etme deneyimini paylaştı. Makaleye yanıt olarak bu yazıyı yazdı: 7 gün içinde evde genyantriti nasıl tedavi ettim. Belki birisi bir bütün olarak ya da bazı özel anlarından edindiği tecrübeden faydalanacaktır.

Kronik bademcik iltihabı, palatinin ve faringeal bademciklerin uzun süreli iltihaplanmasıdır. Bu farenks veya öncesinde akut hastalığı olmayan mukoza iltihabı eşliğinde transfer anjin ve diğer bulaşıcı hastalıkların sonra gelişebilir.

Hastalık hakkında daha fazla bilgi (sınıflandırma, etiyoloji, patogenez, semptomlar) burada bulunabilir.

Öyleyse, Olga'nın tedavi hakkındaki hikayesi (kişisel deneyim)

Kronik bademcik iltihabı tedavi ettim

Kronik tonsilliti iyileştirdim. Kendime bu konuda kesinlikle yazacağıma söz verdim, belki birisi de yardım edecek. 25 yaşına kadar neredeyse hiç hastalanmadım, sonra tedavi edilmeyen bademcik iltihapları yüzünden işkencelerim başladı, temelde antibiyotik amoksisilin içtim, ama sonra bana yardım etmeyi bıraktı. Biraz soğuk bacak ya da ayağı ve aniden bir anina yakalayacağım.

Yaz aylarında her şey yolundaydı. Ama 25 yaşında hastalandım. Hasta tek seferde, ilk başta ben sadece, bronşit, sürekli, yutmak zorunda kaldı burnunu sözü verdi, arka duvardan aşağı koştu nazofarenks, mukus yoktu, boğaz sadece kırar, sadece içki yoktu bazı bok amoksiklava summamedom vb antibiyotiklerden herşey İkincisi en azından slime boğuk, ama o ayrılmamıştı. Tüm KBB doktorları burun septum tüm kötülükleri nedeni olmakla birlikte, aslında bir kez bu duvarın yaşadı önce, bükülmüş olduğunu iddia etti. Halk hekimliğinin tüm tariflerini okudum, hemen hemen her şeyi denedim. tüm vahşi yanında çarpıntı, her yemekten sonra midede ağrı, her şeyin patlama olacağını görünüyordu katıldı yürüyemiyordu ağrı, EGD banal gastrit, doktorlar teşhis edemeyeceğini gösterdi. Sonunda, kilo toplamda 37 idi, bu başka bir doktordan yıl motayas kurtuldu, ben bilmiyorum hiperaktif tiroit (hipertiroidizm) değinen olduğu ortaya çıktı 10 kg kaybetti. endokrinolog bir ülser gelmiştir böyle bir tanısıyla genellikle olduğunu söyledi çünkü midede ağrı ile her gün gibi yaşamak, çalışmıyor bu veba tarafından görülen otlar, çaylar, muz suyu, çeşitli gördük.

Hormonlar tüm mukozayı yakar, görünüşe bakılırsa boğaz ağrısından bu kadar, hatta sabahtan akşama kadar sürekli yanmış, aylık, vahşi ağrıları vb. De sona ermiştir. Tedaviden sonra, her şey normale döndü gibi görünüyordu, ancak bu hastalıkta bulunan bu yaralar kronik bir biçime geçti.

Boğazım ağrıyordu, bir günde çıkan trafik sıkışıklıkları vardı ve korkunç bir şekilde kokuyorlardı. İnternetteki yazıları okuduktan sonra bademciklerin işlevini yitirdiğini ve kendilerini temizlemeyi bıraktığını fark ettim, balçık arka duvardan aktı. Ben bademcikleri kesmek istemedim ve bir çıkış yolu aramaya karar verdim.

Sonsuza kadar bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir

Yaptığım ilk şey, Staphylococcus aureus varlığını gösterdi boğaz, bir çubukla analizini geçti, internetten, ben bu malzeme pratikte hiçbir öldürmek ve Staphylococcus buna alışması ve daha sonra antibiyotik artık geçerli değil yanında antibiyotikler yalnızca anda sıkışmış olduğunu fark etti.

Anladığım ilk şey, boğazım soğuduğumda daha fazla acı çekmeye başlar. Bu nedenle, temperli olmaya başladım. Kendini küvette yıkadı ve her defasında buz gibi soğuk ayaklarla yıkamayı bitirdi. Yavaş yavaş, daha yüksek ve daha yüksek bacaklar döktüm, tüm buzlu suları döktüğüm noktaya geldi, ama sıcak bir banyodan sonra soğuk algınlığı yapamadım ve sonra vücut böyle bir prosedüre alıştı.

Şimdi soğukta bir saat bekleyebilirim, donar, ama hasta olmaz. Sertleşme, iyileşmenin ilk yolu, eğer iyileşmek istiyorsanız, sabırlı olmanız gerekir. Ayrıca, Staphylococcus aureus'un okaliptüs yapraklarından elde edilen klorofililpttan korktuğunu, eczanede satıldığını okudum. Öğleden sonra, sabahları her gün gargara yapmaya başladım. Bir bardak su bir çay kaşığı, AMA O ALERJENE OLABİLİR. Yani bir alerjenite testi yapın.

Bundan sonra, bu çare ile ve aynı zamanda bir antibiyotik aldıktan sonra çok yardımcı olduğumu fark ettim, ama burada kendimi zehirlemek zorunda kalmadım. Staphylococcus için sıradan bir yeşil de çok yararlıdır, ona karşı hassastır. Bir parça pamuk Makao Zelenka aldı daha kolay olduktan sonra hiç önemli oldu biraz durulama ve yayma bademcik, ama sadece olmamıştır benim bezleri ve alkole propolis ve çeşitli spreylerin tentür, böylece alkole biraz suyla serpilir, ben Eczaneden aloe suyu tentürü aldım. Ve her gün, yarım yıl, onu akşam sabah altı ay bademciklerini meshedilmiş ve lo boğaz artık zarar sol mantar bezleri yarıya.

Şimdi en kısa sürede boğaz zarar etmeye başlar, ama çocuklarla çalışmak gibi herhangi bir virüs onu oradan eğer değil soğuk nedeniyle, çok nadir olduğunu ve ve genellikle vaka, günün yeşil boya 2 Mart smear boğaz olduğunu ve tüm uzağa gider. Ben arka duvarda mukusu aşağı koştu boğaz ağrısı iken, bazı yolu arayan internette çok fazla zaman değilim, ama benzer belirtiler üretebilir çünkü doktorlar, bağırsak dysbiosis için silkip ve bağlantı olduğunu yazdı. Tabii ki, sarhoş dağlardan sonra antibiyotikler, göbek üzerinde sürekli ağrıyan acı, şişti ve yemekten sonra patladı. Ve internette kürek çekerek başka bir tarif buldum.

Bademcik iltihabı ile neler yardımcı olur

Üç aşamada tedavi edilir. Önce kötü florayı öldür, sonra bağırsakları temizle ve sonra yeni bir mikroflora doldur. Tıbbi terimler olmadan yazıyorum, böylece daha hızlı ve anlaşılır olacak. Kısacası, bu grup probiyotikler ve lineks ve bifiform ve bifidobakterin içmeden önce içtüm, fakat bu, eczanede satıldı, beni eczanede sattı.

preparatları:

Ben ilk 7 gün enterol gördüm, daha sonra bağırsak temizlemek için polisorb ve sonra aşçı tembel değilken şimdi de, zaman zaman içki üç ay boyunca onu mayalamak için, ama ben sadece burun aynı dysbiosis anlamaya tembel burun ve boğazdaki nadoJ mukus değildir. Kötü bakteriler çoğalır, ancak azı iyidir.

Bu nedenle, sinüzit ortaya çıkmaya başladı, ama sonra durumun çıktı, ben.Ben bir bardak sonra Zelenka'ya bir pamuklu çubukla smaç zelenochkoy deniz tuzu ve renkli birazcık sıcak su ekili ve (burun lavajı için) Yunus aleti vardı tuzlu su. Sonuç yeşilimsi bir gölgeydi. 3 yıkama için yeşil yapraklar. Ana şey, salin solüsyonunun mukoza zarını yakmamak için çok güçlü olmamasıdır.

Ve asıl önemli olan, genyantritin yıkamak için tetiklenmemesiydi, yani, ödem yoktu, ama zaten nasıl durulacaktı. Sadece damlalar vazokonstriktif ise, durulayın. Ve yeşil sümük gibi geçtikçe, burcun kızıl suyunu gömdüm. Kaplan aloe diğer türler kadar acı değil, yanlışlıkla bir komşundan aldım. Artık asistanım yaralanmadan sinüzite kadar her şeyde.

Ama her zaman doğru harikalar yaratıyor, ancak herhangi bir şekilde daha güçlü bir çözüm de, bana gerçekten parlak yeşil olur. Ve biraz yeşile damlacıkları bir bardak. (Sinüzit birkaç gün gerçekleşti, ama genellikle bir viral enfeksiyondan sonra, yeşil sümük başladığında kendimi biliyorum, bu yüzden kaçma. :) Ben bir kez daha bir antibiyotik içmeye gerek yoktu, ama nazofarenks mukus hala geçmedi Daha sonra, internet shoveled ben smear uzun bir süre vermemesinin nedeni, bakterilerin çeşitli türlerine göre bir çok değerlikli piobakteriofag almaya karar verdim ve buna bağlı mukus bazı çöp olduğunu biliyordu.

Ve bana yardım etti, balçık yüzde 80 azaldı. Benim için sadece bir mucize, çünkü bundan acı çeken, beni anlayacak. Neredeyse bunu fark, ancak olmayan bu sinüzit ve mukus ben, alerjik rinit var sabah hapşırma, ama aynı zamanda gündüzleri olur, bu yüzden bir mendille, uyku beni vymatal arka planında. Ama elimizdeki her şey başka bir şey deneyecek. Ve çok huylu, kızartılmış ve füme herhangi bir çöp, yemek yok. Daha fazla meyve, sebze. Olumlu tutum.

Birisinin buna yardım edeceğine sevinirim, çünkü kendisi de gerekli bilgileri ararken internetten çıkmadı. Aynı zamanda hirudoterapi de yaptım, yüzüme sülükler koydum. Burun tıkanıklığı ile yardım etti, ancak mukus tamamen bakteriyofajdan sonra tamamen gitmedi.

Tavsiyem size yardım ederse mutlu olurum! Mail'de bana yaz.

Birisi Olga yazma istiyorsa Arkadaş, yorumlardaki yazmak emin olun ve ben size e-posta e-posta ile gönderecek. Ayrıca kronik hastalıkları tedavi etme deneyiminizi paylaşabilirsiniz. Yaz, tıbbi mektuplarınızı memnuniyetle yayınlayacağız.

Arkadaşlar hayatınızın bademcik iltihabı, sinüzit, bronşit ve diğer hastalıklarla renklenmemesine izin verir.

Kronik bademcik iltihabı nasıl ve nasıl tedavi edilir

Kalifiye bir doktora danışırken, hastalar kronik bademcik iltihabını sonsuza dek tedavi etmek için hangi terapötik önlemlerin alınması gerektiği ile ilgilenirler. Hastalık genellikle tıbbi uygulamada bulunur, ağız fareninde lokalize olan bademcik iltihabı olarak karakterize edilir.

Tedavi edilmeyen bir patolojik süreç hafif bir hipotermi ile sağlıklı bir insana dönüş yapabilir, sıcak bir mevsimde soğuk bir içecek bile boğazda ağrılı semptomlara neden olabilir.

Hastalığın daha komplike olduğu, semptomların değiştiği her zaman, vücudun koruyucu işlevlerinin her zaman zamanında iltihapla savaşamayacağının ve ciddi komplikasyonlara yol açtığının bilinmesi önemlidir.

Kronik tonsillit nedir?

Kronik tonsillitin nasıl ve ne şekilde tedavi edileceğini bilmek, hastalık belirtilerini, semptomlarını ve olası sonuçlarını tanımak için gereklidir. Hastalığın kronik formu akut. Ana neden genellikle anjina bulaşır. Bu nedenle, kronik bir hastalığı önlemek için, sonsuza kadar anjin kurtulmak yardımcı olacak bir tedavi olması önemlidir.

Hastalığın ilk belirtileri şunlardır:

 • yutulduğunda istenmeyen ağrı;
 • Orofarinkste percolasyon;
 • ağızdan gelen koku değişir;
 • submaksiller lenf nodları boyut ve ağrıda artmaktadır.

Enflamatuar sürecin kronik odağı bağışıklık sisteminin koruyucu işlevini azaltır. Zamansız tedavi gören hastalarda, farklı yönlerde provoke hastalıklar görülür ve ciddi formlarda komplikasyonlar görülür.

Okuldan, faringeal halkanın bademcikler ve diğer lenfoid organlarının organizmanın koruyucu işlevini yerine getirdiği bilinmektedir. Tam teşekküllü çalışmayla, yiyeceklerin, içeceklerin ve havanın yanı sıra patojenlerin penetrasyonunu bloke ederler.

Bazı şartlar bademcikler içinde, tıpta anjina denilen, akut doğanın iltihaplanma sürecini kışkırtır.

Patolojinin yetersiz tedavisi, kronik bademcik iltihabı sonucu ortaya çıkan tekrarlanan gelişmesine yol açar. İstatistiksel verilere göre, hastaların sadece% 3'ü bademcik iltihabı geçirmeden kronik bir formdadır.

Çoğu zaman hastalık bir dizi faktörden dolayı gerçekleşen bağışıklık sisteminin başarısızlıklarının arka planına karşı gelişir:

 • kızılötesi, kızamık şeklinde bulaşıcı hastalıkları aktardı;
 • vücudun hipotermisi;
 • okuma yazma bilmeyen antibiyotik tedavisi;
 • antipiretik ilaçları başka amaçlarla kullanmak.

Bazı durumlarda, bademciklerin enflamatuar prosedürü, bozulmuş burun solunumuna bağlıdır:

 • nazal sinüslerin polipozu;
 • büyütülmüş alt nazal kabuklar;
 • adenoidlerin varlığı;
 • Nazal septumun eğriliği.

Kronik tonsillit gelişimi için yerel nedenler komşu organizmaların enfeksiyöz odaklarıdır.

İstatistiklere göre, hastanın bademcikleri en az 30 zararlı bakteriyi koruyabilmektedir. Lakeside sıklığında, çalışmadaki uzmanlar patojenik stafilokok veya streptokok bulmaktadır.

Kronik tonsilliti iyileştirmek için yıllarca doktorlar sınıflandırılmıştır:

 • Gelişimin basit bir aşaması, kemerin şişmesi, kalınlaşması ile karakterizedir. Boşluklarda pürülan tıkaç veya sızıntı sıvı pürülan kitleler oluşur. Bölgesel lenf düğümleri artabilir.
 • Toksik-alerjik görünüm 1 sadece inflamasyonla değil, aynı zamanda organizma zehirlenmesinin ortak belirtileriyle de belirtilmiştir. Hasta kendini iyi hissetmiyor, hızlı yorgunluk. Vücut ısısı normu geçebilir. Hasta eklemlerde ağrı ile rahatsız edilir. Kardiyovasküler sistem tehlikede. Solunum hastalıklarının tedavi edilmesi zorlaşır, terapi daha uzun sürer ve hastaların ve doktorların gücü, sabrı ve zamanını gerektirir.
 • Toksik-alerjik form 2. Semptomoloji, form 1'e benzerdir, buna ek olarak, kalp, eklemler, vasküler sistem, böbrekler ve karaciğer çalışmalarında da ihlaller vardır.

Basit bir form olan kronik bademcik iltihabı, bazı durumlarda komplikasyonlara neden olan belirgin bir semptomatolojiye sahip değildir. Hastalar yutma sırasında rahatsızlık verici ağrı, larinkste yabancı cisim hissi, karıncalanma, boğazda şişlik, ağızda kayganlık ve hoş olmayan bir kokudan şikayet ederler. Bademciklerin alevlenmesi ile boyut olarak artar. Bu işaretlerle hasta, kronik bademcik iltihabına dönüşen bademcik iltihabından nasıl kurtulacağıyla ilgileniyor.

Kronik tonsillit kurtulmak için nasıl

Kronik tonsillitin sonsuza kadar tedavi edilip edilemeyeceği, şiddetin, şeklin, patolojinin tipine bağlıdır. Doktorlar her zaman, insan vücudunun bireyselliğine, hastanın yaşına dikkat ederler.

Anjina sık tolere edilebilirliği ile, tedavi edici önlemler enflamatuar odaklardan kurtulmaya yöneliktir. Sonsuza kadar hastalıktan kurtulmak önleyici eylemlere yardımcı olacak, yetkin tedavi, istenmeyen komplikasyonları önleyecektir.

Doktorlar aşağıdakileri içeren karmaşık terapiyi uygular:

 • ilaçlarla tedavi;
 • geleneksel tıp;
 • fizyoterapötik prosedürler.

Her yıl bademcik iltihabını en az 10 gün, yılda 3-4 kez tedavi ederek geçirebilirsiniz. Enfeksiyöz enflamatuar sürecin ortadan kaldırılması, tedavi yöntemlerini her hasta için ayrı ayrı seçen ve duruma bağlı olarak seçenekleri değiştiren bir doktor tarafından teşhis edilmeli. Eğer tüm tedavi yöntemlerinde bademciklerin tamamen iyileşmesi mümkün değilse, uzmanlar çıkarıldıklarında cerrahi müdahaleye başvururlar.

Tüm tedavi kuvvetlerini bağışıklık sisteminin koruyucu işlevlerini arttırmaya yönlendiren immünologlar tarafından dar bir profilli uzmana danışılması tavsiye edilir. Bu işlev için yaygın ilaçlar şunlardır:

Kronik tonsillit için terapötik önlemler

Tonsillit kurtulmak için sonsuza kadar karmaşık tedavi yardımcı olacaktır. tıkanıklık ve irinli kütlesini kaldırmak için etkili bir yoldur evde uygulanan veya deneyimli tıp uzmanları hizmetlerini kullanmak edilebilen, yıkama olduğunu.

Kendi kendine müdahale için, bir antiseptik, bir şırınga hazırlamanız gerekir. Çoğu zaman, prosedür tuzlu su çözeltisi, Furacillin, Chlorhexidine, Miramistin yardımıyla gerçekleştirilir.

Önceden, dişlerinizi fırçalamanız, ağzınızı antiseptik bir sıvı ile yıkamanız gerekir. İğneyi çıkarmak için şırıngadan ve sadece daha sonra hazırlanan ilacı işe almak için. Daha sonra ağzınızı genişletin, hazır solüsyonun kalıntılarını tükürmek için başınıza hazırladığınız kap üzerinde aşağı doğru eğin.

İşlem bir yemekten sonra bir saat sonra yapılır, bundan sonra 60 dakikadan fazla bir süre yememeniz veya içmemeniz önerilir. Bademcikleri yıkadıktan sonra, ağız boşluğunun birkaç kez durulanması önemlidir. Hastalığın şiddeti irinli kitlelerin çok sayıda yol açmıştır, yetenekli sağlık çalışanlarının manipülasyon için başvuruda daha iyidir.

Bir sağlık kuruluşunun şartlarında durulama iki şekilde gerçekleştirilir:

 • şırınga manipülasyonu;
 • özel bir aparat kullanarak prosedür.

Çeşitli işlemlerden sonra donanım manipülasyonunun irin çıkarılması için olumlu bir sonuca yol açtığını belirtmek önemlidir. Pürülan birikintileri alerjik reaksiyonlara neden olmadan ortadan kaldırmak için kısa bir sürede mümkündür. Yetkili bir kulak burun boğaz uzmanı veya asistanı tarafından düzgün bir şekilde yapılmadığı zaman, bir mantar gelişmez, bademcik ameliyatı riskini azaltır. Hasta uzun bir süre remisyona girdikten sonra.

Yıllar boyunca, doktorlar sesin etkisiyle birlikte sorunlu bölgeye ilaç beslemeyi amaçlayan bademciklerin ultrason tedavisini uygularlar. İlaçlar, tüm kanallara nüfuz edebilir, bu da erken iyileşmeye katkıda bulunur.

Nitelikli kulak burun boğaz uzmanları kısa bir süre içinde anjini tedavi edebilecekleri bir şema geliştirdiler, hem çocuklar hem de yetişkinler için mümkün:

 • Hastalığın seyrinden 3-5 gün boyunca doktor reçetesine göre antibakteriyel ilaçların alınması. geniş spektrumlu antibiyotik reçete (sefiksim, Cefodox, amoksiklav, Flemoklav). Eğer bireysel hoşgörüsüzlük ilaçları yasaklanmışsa, doktorlar makrolidleri reçeteler.
 • Yerel antibiyotiklerin etkili preparatları Bioparox'dur. Kullanmadan önce talimatları okuyun. Doz, terapinin randevusu sırasında bir uzman tarafından belirlenir.
 • Hem kronik hem de akut yönlerde tonsillit, anti-inflamatuar ilaçlar, analjezikler ile tedavi edilir.
 • Oral kavite, amigdals antiseptikler (Trachis, Decaturene, Furacilin ve diğerleri) ile tedavi edilmesi tavsiye edilir.
 • Yüksek sıcaklıkta, antipiretik ajanı doğru şekilde kullanmak önemlidir. Termometre 38,5-39 derece gösteriyorsa önerilen ilaçları alın.
 • Cetrin ve Loratadine, bademcikler bölgesinde şişkinliği gidererek, alerjik belirtileri etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Anti-inflamatuar ilaçlar ve Demixid ile kompreslerin kullanımının etkinliği. Lenfadenit oluşumunda iltihaplı lenf düğümleri bölgesine yerleşirler.

En iyi halk yöntemleri

Atalarımız, alternatif tıp yöntemleri ile sonsuza kadar kronik bademcik iltihabından nasıl kurtulacağını biliyorlardı. Tarifler nesillerce aktarıldı ve bugün modern tıbbın onayını hak ediyorlar.

Ağız yıkaması için bezler ve tentürler, bademcikler, ilaçların bağışıklık sisteminin koruyucu fonksiyonlarını desteklemek ve güçlendirmek için, nazal pasajlarda damlalar oluşmalı, formülasyona bağlı kalınmalıdır. Bir doktora danıştıktan sonra ilaç alın.

Propolis tentür bir eczane kiosk satın alınabilir, birçok hasta kendileri hazırlar. Yemek pişirmek için, 10 gram propolis öğütünüz, ortalama bir kap içine koyunuz ve yarım bardak su ekleyerek 10 miligram 70% alkol dökünüz. Karışım karanlıkta 7-10 gün bekletilir, periyodik olarak çalkalanması önerilir. Bir hafta sonra, hazırlanan tıbbi ürün ballı çay ekleyerek tüketilebilir. Bazı hastalar sadece bir ay boyunca yedikten sonra propolis çiğniyorlar.

Sarımsak-süt karışımı klasik tarife göre hazırlanır:

 • birkaç diş sarımsak karadır;
 • bir cam tabak içine yerleştirerek, sarımsak ılık süt döktü;
 • Karışım 15-30 dakika infüze edilir, daha sonra bademciklerin durulanması için kullanılır.

Doktorlar ağız ve bademcikler, alternatif ilaç alternatif durulama tavsiye. Etkili bir şekilde, bir kez sarımsak veya propolis çözeltileri ile değiştirilen papatya, calendula, adaçayı temel alan bitkisel çözümlerin manipülasyonudur.

Sarımsak uzun zamandan beri enfeksiyonlarla mücadele eden bir sebzedir. Tonsillit için ilaç reçetelerinde, madde tekrar tekrar bulunur. Suyu, bademciklerin yağlanmasını manipüle etmek için, enfeksiyöz ve enflamatuar sürecin organlarından uzaklaştırmak için etkilidir. İnhalasyon için sebze suyu kullanılır.

Hastalara karanfil infüzyonu kullanmak için kronik formda bademcik iltihabı önerilir. Küçük hastalar, az miktarda biber ve zerdeçal ilave edilerek milkshake gibi.

Yaz aylarında, 100 miligramlık salatalık suyu, 200 miligram pancar suyu ve 300 miligram havuç suyundan elde edilen vitaminli meyve suyu etkilidir. Hazırlanan kokteyl, günde 2 kez her gün kullanım için önemlidir.

Kronik bademcik iltihabı tedavisi yöntemi

Hastalığın kronik formunda aşırı bir önlem, cerrahi girişimdir. Diğer tedavi yöntemleri pozitif sonuç vermezse ve komşu organların komplikasyonları ve hastalıkları ile birlikte hastalık ilerlediğinde operasyonu uygulayın.

Doktorlar bademciklerin kaldırılması konusunda özellikle hevesli değiller. Bir organı kaybettikten sonra, insan vücudu patojenlerin, virüslerin, enfeksiyonların ağız boşluğuna girmesinden korumasız kalır. Ameliyat sonrası bağışıklık azalır. Hasta hala bir süredir acı veriyor. Bu nedenle, tüm çabalar ameliyatsız kronik bademcik iltihabının ortadan kaldırılması için yönlendirilmelidir.

Kronik tonsillit kurtulmak için öneriler

Hastalık döneminde kronik bademcik iltihabı olan hastalar patolojiyi ortadan kaldırmak için çeşitli teknikleri denerler. Her hasta hastalığı yenmek için etkili bir yol bulur.

Ses titreşimli manipülasyonlar ile ligamentlerin masajı kullanılması tavsiye edilir. Doktorlar, masajın bademcikler üzerindeki enflamatuar süreci durdurabildiğini söylüyor.

Soğuk inhalasyonlar da patolojik sürecin gelişimini engelleyen prosedürler listesinde yer almaktadır. Esansiyel yağ preparatları kullanıldığında, alerjik belirtiler için bir test yapılması prosedürlerden önce önemlidir. Ana görev doğru bir seansı doğru bir şekilde yapmaktır.

Hasta yürümeye başlayan bir çocuksa, içinde yaşadığı rahat bir ortam yaratmak için yetişkinin görevidir. Çocukla oynamak için daha fazla zaman gerekiyor. Kil ile okuma, çizim, modelleme, inflamasyon için çok arzu edilmeyen aktivitelerin yerini alabilir.

Hastalık durumunda diyet önemlidir. Birçok kulak burun boğaz uzmanına göre, Dietotherapy kısa sürede başarılı bir iyileşme için ilk yerlerden biridir. Günlük menüyü gözden geçirmek, yiyecekleri zararlı maddelerden hariç tutmak önemlidir. Vitamin ve mineral bakımından zengin olan daha taze sebze ve meyveler yemelisiniz. Kızarmış yiyeceklerden vazgeçmeliyiz, çok fazla yemek yememeliyiz, yağlı yiyecekleri, turşuları ve baharatlı baharatları hariç tutmalıyız.

Hastalık döneminde doktorlar aktiviteyi en aza indirgemeyi tavsiye eder. Hasta günün rejimini gözlemlemeli, yatakta daha fazla zaman geçirmelidir.

Önleyici tedbirler

Ana önleyici yön, bağışıklık sisteminin koruyucu işlevlerini güçlendirmektir. Patoloji sırasında zayıflayan bağışıklık, vitamin kompleksleri, taze meyve suları, sebzeler ve meyveler kullanılarak korunmalıdır. Sertleşme, aktif bir yaşam biçimi olan spor, remisyon döneminde bulaşıcı ve enflamatuar hastalığı unutmak için uzun süre yardımcı olacaktır.

Hastalara sadece hastalığı engellemeye yardımcı olmayacak, aynı zamanda pek çok olumlu duyguları da beraberinde getirecek olan iklim terapisi tavsiye edilir. Yaz aylarında sahilde, dağlarda kış insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

İşi ve dinlenmeyi doğru bir şekilde değiştirmek önemlidir, vücudun yorulmasına ya da gerekli fiziksel çalışma olmadan uzun bir süre kalmasına izin vermeyin. Stresle nasıl başa çıkılacağını öğrenmek, birçok patolojinin provokatörü olan çatışma durumlarından hızlıca kurtulmak tavsiye edilir.

Kronik bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir ve ondan kurtulmak için nasıl

Kronik bademcik iltihabı komplikasyon olmaksızın nasıl tedavi edilir, bu otoimmün patolojiden muzdarip olan her hastanın kendine sorduğu bir sorudur. Hastalığın kronik bir formuna sahip insanlar, hastalığın tüm semptomlarını ortadan kaldırmanın son derece zor olduğu için sürekli bir kısır döngü içinde gittiklerini hissederler. Hastalık kapsamlı bir şekilde tedavi edilir, ancak bademcik iltihabının ilk belirtileri görülür görülmez zamanında doktora başvurmak gerekir.

Kronik tonsillit için terapötik önlemler

Nasıl bademcik iltihabı tedavi, nitelikli bir doktor açıklığa kavuşturmak daha iyidir. Vücuttaki boğaz ağrısı ve halsizlik, hafif bir hipotermiye ve hatta fazladan yenilmiş bir dondurmaya neden olabilir. Sorun, patolojinin semptomlarının düzenli aralıklarla tekrarlanmasıdır. Yani, hastanın işaretlerin uzun süre kalmasını önlemek için çaba göstermesi gerekir. Hastanın tedaviye zamanında başlaması halinde evde olası tedavi.

Kronik bademcik iltihabından nasıl kurtulacağının kesin olarak anlaşılması için, iltihaplanma sürecinin nedenleri ile etiyolojinin kurulması gerekmektedir.

Bu türün kronik hastalığı enfeksiyöz alerjiktir. Yani, bu faktörler vücudun temel koruyucu unsurlarını etkiler - gökyüzünde bademcikler. Zararlı ajanların yok edilmesiyle uğraşan kişi için gerekli olan tüm antikorlar üretilir.
Bademcikler provoke inflamasyonu olabilir:

 • enterokok;
 • andenovirus;
 • streptokoklar;
 • mantar mikroorganizmaları;
 • diğer patojenik ajanlar.

Sinüzit, çürük veya sinüzit gibi çeşitli hastalıklar da kronik bir aşamada iyileşmek neredeyse imkansız olan bademcik iltihabının gelişmesine neden olabilir. Bu nedenle, kronik bademcik iltihabının doğrudan tedavi edilip edilmeyeceği doğrudan tıbbi prosedürlerin güncelliğine bağlıdır. Bakterileri olan virüsler, soğuk havalarda aktif olarak çoğalmaya başlarlar, bu nedenle hastalığın en fazla sayıda sayısı, kış döneminde ve aynı zamanda erken ağırlık veya geç sonbaharda ortaya çıkar. Bu bağlamda, bademcik iltihabına eğilimli hastalar için hava sıcaklığında ve hipotermide keskin bir düşüş oldukça tehlikelidir.

Eğer doktor kronik bademcik iltihabı teşhisi konduysa, paniğe gerek yoktur. Uzun süreli ve başarısız tedavinin yanı sıra sıklıkla tekrar eden semptomlar, hastaları bademciklerin çıkarılması için bir operasyona zorlar. Unutulmamalıdır ki, cerrahi, kronik bademcik iltihabını sonsuza dek tedavi etmenin tek yolu değildir. Çoğu cerrah sadece aşırı derecede ihmal edilmiş vakalarda cerrahiyi tavsiye eder. Her halükarda, kendi sağlığınızı korumak için çaba sarfetmeniz gerekir.

İlaçlar istenen etkiyi yaratmadığında, bazı hastalar sedef hastalığı belirtileriyle baş etmek için geleneksel tıbbı kullanırlar. Bu nedenle, sonsuza kadar anginadan nasıl kurtulacağına dair soruya cevap vermek, gargara için bazı formülasyonlara dikkat etmektir.

Bademcik iltihabı tedavisi için halk tarifleri

Geleneksel tıbbın yardımıyla bademcik iltihabı belirtilerini ortadan kaldırmak için birkaç etkili yol vardır.

 1. Yüz milyonlarca alkolde,% 70'i 10 gram propolis ile seyreltilir. Daha sonra kompozisyon bir hafta için ayarlanır. Bu süre sonunda tentür çay ve bal ile birlikte birkaç damla kullanılabilir. Doğal kökenli propolis çözünemez, çiğ çiğ. Bu, hastanın bağışıklık sistemini güçlendirmesine ve bademciklere düşen viral organizmalarla başa çıkmasına izin verecektir. Yedikten sonra propolis çiğnemek için tavsiye edilir. Seyreltilmemiş formda ham propolis ile haftanın seyri dört haftayı geçmemelidir.
 2. İltihaplı bademciklerin durulanması için sarımsak çözeltisi, üç diş sarımsak ve bir bardak sütden hazırlanır. Sarımsak kafaları ezilir ve kaynatılmış soğuk sıvı ile dökülür. Bütün bunlar gazlı bez ile süzüldü ve günde birkaç kez boğaz yıkar. Hastanın birkaç farklı durulama solüsyonu değiştirmesi durumunda en iyi sonuç alınacaktır. Yani, sarımsak bileşimi diğer tentürlerle birleştirilebilir. Örneğin, papatya ve adaçayı içeren bir alkol çözeltisi, ertesi gün sarımsak karışımının durulandıktan sonra kullanılabilir.
 3. Geleneksel şifacılar, karanfilleri kullanarak bademcik iltihabı ile baş edebileceğinizi iddia ediyorlar. Bu bitki lenfatik sistemi ve özellikle de enfekte olan boğazı temizleyebilir. Bezelye yarım saat kadar kaynar suda oyulur. Daha sonra sıcak bir biçimde elde edilen karışım, yemekten hemen sonra alınabilir. Doğru ve zamanında uygulama ile böyle bir reçete, boğaz ağrısı belirtilerini sonsuza dek ortadan kaldıracaktır.

Geleneksel tıbbın istenen sonuca ulaşmasını sağlamak için kronik bademcik iltihabı tedavisi sırasında belirli kurallara uymak gerekir.

 • Bir kez aşırı soğutmayın.
 • Doğru beslenmeye, yani, lif takviyeli yiyecekler yiyin ve proteinli gıdalardan uzak durun.
 • Vücudu pasif ve aktif sigaralardan koruyun.
 • Yemekten sonra, ürün kalıntılarını bırakmamak ve bakterilerin çoğalmasını önlemek için ağzınızı yıkamalısınız.
 • Daha fazla sebze ve meyve yanı sıra doktor tarafından reçete edilen vitamin kompleksleri yemelisiniz.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücut için gerekli enerji rezervini korumak için dinlenerek doğru bir çalışma programı düzenlemek gerekir.

Kronik tonsillit kurtulmak için öneriler

Yıllarca bademcik iltihabı ile mücadele eden hemen her hasta, hastalık belirtileriyle mücadele etmek için çok sayıda farklı yöntem denedi. Ve her biri terapötik yöntemine yaklaştı.

Hastalığın bir kısmı, ses titreşimleri olan ligamentlerin bir masajı yardımıyla patolojik süreçle başa çıkmıştır. Birçok doktor, bademcik iltihabını ortadan kaldırmanın başlıca yolu olarak masaj prosedürlerini önermektedir. Bu yöntem oldukça yaygın değildir, ancak oldukça etkili ve etkilidir. Boğazın masajını yapmak için kendi sesini doğru bir şekilde koymalısın. Başlangıç ​​için, bir boynun, boğaz bağlarının ve ön yüzün kaslarının gevşetilmesi gereklidir. Sonra otuz saniye boyunca "C" sesini telaffuz etmek gerekir. Yani, hasta rahat bir durumda olmalıdır. Prosedür birkaç kez tekrarlanır. Ekshalasyon sırasında, boğazda gerginliğin yanı sıra dilin pozisyonunda değişiklikler olmamalıdır. Prosedür sırasında, hava burun tarafından solunur ve nefesin kendisi midenin yardımıyla gerçekleştirilir. Boğaz için bu tür jimnastik vurma için birkaç kez birkaç dakika açık ve kapalı ağız ile tutulur.

Bademcik iltihabı ile soğuk inhalasyon uygulayarak başa çıkmak mümkündür. Bu prosedürü uygulamak için, herhangi bir doğal dokuya birkaç damla temel tıbbi yağ uygulamanız gerekir. Bu arada, hasta yağların buharlaşmasını solur. Prosedürü, işlem yapmaksızın, yani şişeden beş ila on dakika içinde teneffüs etmek mümkündür. Ek olarak, uçucu yağdan bir aroma lambası yapabilirsiniz. Dozaj ile kendi hislerinizi temel alarak belirlenmelidir. Ancak 15 metrelik kare başına 3 ila 6 damla eklemek tercih edilir. Aroma lambası ile inhalasyon iki ila üç saat süreyle yapılmalıdır.

Bu tür yöntemlerin yüksek etkinliğine rağmen, bir doktora gitmeden evde tedaviye başlanması tavsiye edilmez. Tüm gerekli prosedürlerle spesifik bir tedavi, tonsillit tipine bağlı olarak seçilecektir. Bu bakımdan, masajlar ve inhalasyonlar sadece testler yapıldıktan ve doğru bir teşhis yapıldıktan sonra gerçekleştirilebilir.

Halk ilaçlarına güvenmeyenler geleneksel tedaviye her zaman antibiyotikler ve kronik formda bademcik iltihabı ile başlayabilirler. Çok çeşitli ilaçlardan en uygun ve etkili olanı seçmek önemlidir. Bu kendi kendine ilaç öngörülemeyen olumsuz sonuçlar doğurabilir, çünkü bu katılan doktor tarafından yapılmalıdır.

Kronik tonsillit ortadan kaldırmak zordur. Bunu yapmak için, tabletleme ajanlarını, fizyoterapi prosedürlerini ve boğaz ağrısının durulanmasını birleştiren kapsamlı bir iyileşme gerçekleştirilmelidir. Buna ek olarak, yukarıdaki yöntemlerin kullanılması tavsiye edilir. Herhangi bir terapi başlamadan önce ana şey bir doktora danışmaktır. Tüm önerilerin doğru ve tam kullanımı ile, cerrahların müdahalesi olmadan kronik bademcik iltihabı ortadan kaldırılması mümkündür.

Hastalığın nedenleri ve kronik tonsillitin tedavisi için gerekli yöntemler

Kronik bir hastalığı sonsuza dek tedavi etmek için, vücudun koruyucu işlevlerine dikkat etmek gerekir. Günlük diyet vitaminler, mineraller ile zenginleştirilmelidir.

Başlangıç ​​olarak, ağız ve boğazı sterilize etmeniz gerekir. Sık anjinanın nedenleri sadece girilen enfeksiyonlara ve hipotermiye değil, aynı zamanda çürük, stomatit veya pulpitis gibi çeşitli diş hastalıklarında da gizlenebilir.

Böylece, doktor hastayla birlikte provoke edici bir faktör arayışını daraltmalıdır. Ek olarak, bademcik iltihabı, diyabet veya böbrek yetmezliği tarafından tetiklenebilir. Bu nedenle, inflamatuar sürecin gerçek nedenini sadece çok sayıda farklı teşhis prosedürleri belirleyecektir. Muayene ve testlerin gerçekleştirilmesi sırasında, boğazın antiseptik solüsyonlarla yıkanması önerilir. Bir antiseptik olarak, sıradan kabartma tozu veya iyot kullanabilirsiniz. Boğaz ağrısı belirtilerini ortadan kaldırmak için zencefil kökü iyidir.

Kronik boğaz ağrısının ilk görünümünde, ağız boşluğu aşağıdaki bitkilerin şifreleriyle sulanmalıdır:

 • papatya;
 • adaçayı ve kadife çiçeği;
 • propolis ve diğer antiseptik otlar.

Kaynamış ılık su ile durulama bile olumlu bir etkiye sahip olabileceğine dikkat edilmelidir. Bir doktora gitmeden önce sağlığınıza zarar vermeyecek basit halk tarifleri kullanabilirsiniz.

İyileşme süreci yeterince uzun, ancak iltihapla başa çıkabilirsiniz. Bunu yapmak için bir sağlık görevlisine yardım için zaman ayırmanız ve randevularla tüm önerileri izlemeniz gerekir. Tonsillit - antibiyotik ilaçların tedavisinde etkilidir. Ayrıca, doktorlar, boğazın durulanması için formülasyonların yanı sıra immünomodülatörleri de atarlar. Masaj ve inhalasyon gibi halk tedavisi prosedürleri oldukça etkilidir. Kurs süresi ve dozu doktor tarafından belirlenir. Bir uzmanın onayı alınmadan hasta tedaviyi daha önce bırakmamalıdır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Anginada peroksit peroksit: doğru kullanıyoruz

Rahatsız edici acı verici hisleri ortadan kaldırmak için basit bir evdeki gargaralar yardımcı olacaktır. Düzenli durulama sayesinde bademciklerdeki gerginliği rahatlatabilir, iltihaptan kurtulabilir ve mukus boğazını nemlendirebilirsiniz.

Kronik bir tonsillitte bademciklerin silinmesi gerekip gerekmediği

Kronik bademcik iltihabı bademcik kaldırmak için gerekli olup olmadığı? Böyle bir cerrahi müdahaleye, sadece belirli durumlarda, belirli semptomların eşlik ettiği durumlarda başvurmak gerekir.