Loading

Halk ilaçları ve preparatları ile boğazda Staphylococcus aureus nasıl tedavi edilir

Stafilokoklar, burun ve boğazda bulunanlar dahil, doğal insan mikroflorasının bir parçası olan bakterilerdir. Mikroorganizmaların dengesi bozulduğunda patojen olurlar. Boğazdaki Staphylococcus, KBB organlarının ve solunum yollarının hastalıklarına neden olur. Güvenliği ihlal edilmiş kişiler, küçük çocuklar, yaşlılar, daha büyük risk altındadır. Staphylococcus'u tanımlamak ve tedavi etmek zor değildir.

Boğazda Staphylococcus aureus nedir?

Stafilokok bakterileri normalde insan vücudunda kendi epidermis mukozasında var, herhangi hastalıklara neden yok bunların çoğu yaklaşık 20 türü vardır. Plazma koagülazının pıhtılaşmasına neden olan bir enzim üretebilen iki tip stafilokok vardır. Bakteriler koagülaz-negatif ve koagülaz pozitiftir. İkincisi stafilokok aureus veya tüm "aile" nin en patojenik olan Staphylococcus aureus'tur.

Hastalığa neden olan bakteriler, üretmeyen stafilokok enzimlerini içerir: epidermal ve saprofitik. Aureus'tan daha az tehlikelidirler. Bir başka patojenik mikrop türü ise sepsise neden olan hemolitik stafilokoktur. Staphylococcus aureus, burnu geçici olarak pharynx kolonileştirir. İnsanların% 50 kadarı bakteri taşıyıcısıdır. Bu mikroorganizmaların sayısı küçükse, tehlikeli değildirler. Bağışıklık sistemi aktivitesini kontrol eder, enfeksiyonu bastırır. Provoke edici faktörler veya bağışıklık zayıfsa, bakteriler aktive edilir - ve kişi hastalanır.

Bakterinin adı, altın bir renk veren pigment nedeniyle elde edildi. Staphylococcus aureus, bir dizi hastalığın nedensel ajanıdır. Çoğu zaman, enfeksiyon hastane içinde gerçekleşir. Bu mikroorganizma hastane enfeksiyonlarının başlıca nedenlerinden biridir, çok bulaşıcıdır. Bakterinin neden olduğu hastalıklar, tedavi edilmesi zordur, çünkü Staphylococcus aureus antibiyotiklere dirençlidir. Havadaki damlacıklar ile bulaşır. Boğazda Staphylococcus aureus'un penetrasyonunun nedenlerinden biri - üst solunum yolunun çürük ve kronik hastalıkları.

Çocuklarda belirtiler

Çocuklarda, genellikle altın stafilokok boğazda bulunur. Bakteriyel anne sütü ile ya da anneden doğum sırasında bulaşabilir, yenidoğanlar hastalanır. Çocuklarda stafilokokal enfeksiyon kronik hastalıklara yol açar. Bakteriler vücutta dolaşmaya ve çeşitli organ ve sistemlere zarar verme eğilimindedir. Yenidoğanlarda enfeksiyon farenjite neden olur. Çoğu zaman, candida mantarı Staphylococcus aureus'a katılır.

Staphylococcus aureus ile enfeksiyon belirtilerinin tezahüratı:

 • döküntü;
 • bağırsak bozuklukları;
 • mide ağrıyor;
 • mide gazı;
 • boğaz ağrısı belirtileri, ARVI.

Yetişkinlerde Staphylococcus belirtileri

Yetişkinler enfeksiyonun taşıyıcıları olabilir, ancak hiçbir belirti görünmez. Vücudun savunması zayıfladığında, boğazdaki stafilokok yayılıyor, aşağıdaki problemler ortaya çıkıyor:

 • sıcaklıkta keskin bir artış;
 • şiddetli baş ağrısı;
 • iştah, halsizlik, uyuşukluk azaldı;
 • bademciklerin artması, iltihabı, yutma güçlüğü;
 • bademcikler üzerinde pürülan bir birikinti görünümü;
 • balgam;
 • lenf düğümlerinin genişlemesi.

Stafilokok enfeksiyonu tanısı

Staphylococcus aureus'un tezahürleri boğazda spesifik değildir, bu nedenle şüpheli olduğu hemen belli değildir. Soğuk algınlığı, boğaz ağrısını her zamanki yollarla tedavi etmeye başlayın, bakteriyel enfeksiyonlara karşı güçsüz. Hastalığı belirlemek için, farinksden staphylococcus aureus'a bir yayma geçirmek için laboratuar testleri yapmak gerekir. Bir çocuk doktoru, bir terapist, bir kulak burun boğaz uzmanı, bir bakteri florası dikmek için gönderilebilir. Hastalığın bölümleri tekrarlanırsa, bir bulaşıcı hastalık uzmanı ve bir immünolog istişaresine ihtiyaç vardır. Boğazdan bulaşmayı sağlamak için hazırlamanız gereken:

 • Test etmeden birkaç gün önce, ağızda gargara yapmayın, antibiyotik içeren spreyler kullanmayın.
 • Testten önce dişlerini fırçalamayın. Sabah, hiçbir şey yemeyin ya da içmeyin.

Enfeksiyonu teşhis etme yöntemleri şu şekilde ayrılır:

 1. Elde edilen preparatların özel bir yöntemle (Gram yöntemine göre) boyandığı mikroskobik. Mikroskop altında, mavi renkli, küresel şekilli patojenik koklar görülür.
 2. Kültürlü: bakteri "çimlenme". Böyle bir analizin sonuçları birkaç gün için hazırlanmaktadır. Analizlerin sonucunda tespit edilen bakterinin spesifik bir türü olarak tanımlanabilir, bu nedenle stafilokok spp. Bu, çeşitli tipteki stafilokokların varlığını ima eden özel olarak çözülür.

Boğazda stafilokok nasıl tedavi edilir

Staphylococcal angina gibi bir hastalık, antibiyotiklere duyarlılık testi için tedaviye başlamadan önce gerektirir. Ardından tedavi etkili olacaktır. Doktor belirli bir durumda başa çıkacak antibakteriyel ajanlar seçmelidir. Antibiyotikler işe yaramazsa, bakteriler onlara direnç geliştirdi. Bakteriyofajlar atayın - bazı bakteri türlerini yok eden virüsleri "evcilleştirin".

antibiyotikler

Boğazdaki stafilokokları tedavi etmek için yeni nesil antibiyotikler kullanılır. Bunlar inhibitör korumalı ve yarı sentetik penisilinler içerir. Örneğin amoksisilin, "Amoksiklav" gibi bir çok ilacın aktif maddesi. Çocukların tedavisinde, çözünür, dağılabilir formlar ("Flemoclav solute") kullanılır. Bu tabletlerde amoksisilin, bakterinin direncini antibiyotiğe yenmek için klavulanik asit ile birleşir.

Diğer antibiyotikler stafilokok tedavi etmek için kullanılan ( "neomisin") aminoglikosidler, sefalosporinler ( "Zinnat", "seftriakson"), makrolidler ( "Azitromisin"). Hangi antibiyotik hastalığı tedavi edebilir, sadece doktoru belirleyebilir. Doktor ilacın dozajını reçete edecektir: hastanın yaşına ve kilosuna bağlıdır. Kabul süresi farklı olabilir, biri değişmezdir: daha iyi hissetseniz bile en az 5 gün boyunca antibiyotik kullanmanız gerekir. Kesme işlemini kesmek imkansızdır.

Antiseptik preparatlar

Antiseptik etkisi olan staphylococcus ile gargara için yaygın araçlar: "Furacilin", "Klorheksidin", "Dioksidin" ve "Klorofilkil". Özellikle popüler olan son ilaçtır. Tabletlerde, bir yağ veya alkol bazında bir çözelti şeklinde bulunur. İlaç, stafilokokun antibiyotiğe karşı direncini azaltır, dokuları oksijen ile zenginleştirir, antiseptik ve antibakteriyel ilaç olarak çalışır. Bakteriler üzerinde antibiyotiklerin etkisini güçlendirmek için "Klorofiltip" denilir. Durulama çözeltisi nasıl hazırlanır ve uygulanır?

 1. 100 gram ılık su için% 1'lik alkol solüsyonundan bir çay kaşığı alın.
 2. Yedikten sonra, bir gün için 4 kez (her 3 saatte bir) durulayın. Prosedür beş dakikadan az sürmez. Bir işlem sırasında kullanılacak çözüm, daha sonra ayrılmamak - antiseptik özelliklerini kaybedecektir.
 3. Ilacı yutmayın. İşlemden yarım saat sonra yemeyin ya da içmeyin.

Bakteriyofaj ve anatoksin

Bakteri, antimikrobiyal ilaçlara karşı hızlı bir şekilde direnç geliştirir. Verimsizlik ortaya çıkarsa, doktor bir bakteriyofaj reçete eder. Geri kalanına zarar vermeden sadece patojenik mikrop üzerinde etki eder. İlaç, ağız yoluyla alınır, sulama, uygulamalar, durulama, damlatma için kullanılır. Boğazda staphylococcus için standart atama durulamaları: Bir hafta boyunca günde 4 kez 1 şişe bakteriyofaj.

Vücudun stafilokok ile enfeksiyonu için yaygın bir neden azaltılmış bir bağışıklıktır. Bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları önlemek ve tedavi etmek için toksinleri kullanın. Aslında, bağışıklık geliştirmek için tasarlanmış bir aşıdır. İlaç deri altından enjekte edilir, kan dolaşımına girer, vücut antikorlar üretir. Stafilokokal anatoksin, skapula altında sadece yetişkinlere, her gün 0.5 ml'ye uygulanır. Kurs - 5 enjeksiyon. Bir ay sonra tekrar ederler.

Halk ilaçları

Halk tariflerine göre et suyu kullanımı hastalığın seyrini kolaylaştırır, iyileşmeyi hızlandırır. İşte staphylococcus'u doğal ilaçlarla tedavi etmenin birkaç yolu:

 • Taze meyve ve çilek Günlük 100 gram siyah frenk üzümü ve 500 gr kayısı yemek önerilir.
 • Dulavratotu ve ekinezyaların kaynatılması. Bitkilerin köklerini öğütün, 2 çay kaşığı kaynar su ile dört bardak demleyin. Düşük ısıyı bir kaynamaya getirin, bir bardak iç, günde üç kez.
 • Çimenlerin üzerinde koleksiyonu. Hepsi 1 çorba kaşığı alınır: bir dönüş, bir kekik, bir ledum, bir civanperçemi, huş böbrekleri. Hammadde 2 bardak kaynar su dökün, 2 saat ısrar edin, günde bir fincan yarım bardak iç.

Çocuklarda Staphylococcus aureus tedavisi hakkında video

Analiz sonuçlarının mikroflorada alınması, birçoğunda "stafilokok" kelimesini görüyoruz. Endişelenmek gerekip gerekmediği, eğer bir enfeksiyonun semptomları yoksa? Bakteriler taşıyıcı anneden bebeğe geçecek mi ve bundan sonra mutlaka hasta olacak mı? Bu sorular ebeveynleri endişelendiriyor. Çoğu zaman, yetişkinler, stafilokok için pozitif bir test aldıktan sonra, anlaşılmayacak şekilde tedavi edilmeye başlanır. Önerilen videoda, Dr. Komarovsky, çocuklarda görülen stafilokokal anjina ve bebeklerin tedavisi ile ilgili bakteriyel-patojenler hakkında size bilgi verecektir.

Nasıl iletilir

Staphylococcal angina

yorumlar

Arina, 32: Geçen sene kızım hastalandı, önce grip geçirdiğine karar verdiler. Komplikasyonlar başladı, şişmiş bademcikler, bir plak ortaya çıktı. Önce pürülan bir boğaz ağrısı koyuyorlar. ENT bir leke gönderdi ve bir Staphylococcus aureus buldu. Bir kerede bakteriyofajlar atadı veya atadı. Tedavi etkilidir, ancak çok pahalıdır.

Snejana, 29 yaşında: Kırık bir bacak ile hastanedeydim ve altın bir staphilococcus aldım. Boğaz iltihaplandı, yutulduğu için ağrılıydı, pürülan bir yatak vardı. Kayıtlı "Amoksin", durulama "Chlorophylliptom". Haplar iki hafta sürdü, hastalıktan kurtulmak için yardım etti. Rölyef, her durulamadan sonra hissettim, bence, onsuz, daha iyi olurdu.

Bu yazıda sunulan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Makalenin malzemeleri bağımsız tedavi gerektirmemektedir. Sadece yetkili bir doktor, bireysel hastanın bireysel özelliklerine dayanarak tedavi konusunda tavsiyede bulunabilir ve tavsiyede bulunabilir.

Boğazda Staphylococcus aureus'un semptomları ve tedavisi nasıldır?

Boğazdaki Staphylococcus aureus (aureus) çoğu insanda kesinlikle normaldir.

Bu bakteri hakkında konuştuğumuzda, standart bir Staphylococcus aureus normu olduğunu anlamalıyız. Ve belirli koşullar altında meydana gelen patolojik bir bulaşıcı süreç var.

Enfeksiyöz sürecin belirgin semptomları veya normların önemli bir fazlalığı olmamakla birlikte, tedavi başlanmamalıdır.

İnsanlarda stafilokok nedenleri

Binlerce mikroorganizmanın yaşadığı bir dünyada yaşıyoruz. Staphylococcus ve streptococcus, hemen hemen her yerde bulunan mikroplardır:

 • Evimizde;
 • gıda ürünleri üzerinde;
 • sokakta;
 • kapı kolları vb.

Hayatın ilk günlerinden başlayarak onlarla tanışıyoruz. Ve bu, annelik evlerinde enfeksiyon önleme konularına daha fazla önem verilmesine rağmen.

Staphylococcus aureus, cildimizdeki sindirim sistemindeki mukoza zarlarımızda (boğaz dahil) "yaşar".

Staphylococcal enfeksiyonu alabilir miyim?

Elbette, başka herhangi bir bakteriyel enfeksiyon gibi.

Örneğin, çocuklukta hepimiz soğuk solunum yolu hastalıkları oluyor. Bunların çoğuna ateş ve pürülan inflamasyon eşlik eder - anjina, pürülan akıntı ile rinit, sinüzit. Bazı durumlarda, hastalığın nedeni stafilokoktur.

Altın staphylococcus ile karşı karşıya olan bir çocuk rinit, farenjit, bademcik iltihabı, otit ve benzeri hastalığa yakalanır. Bir kez stafilokok enfeksiyonu yaşadıktan sonra, çocuk anti-stafilokoksik bağışıklık geliştirir. Yıllar geçtikçe, insan bağışıklık sistemi, yeni bakteri çeşitleriyle tanışarak eğitiyor.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, bir enfeksiyöz süreci tetikleyebilen şartlı patojenik bir bakteri.

Koşullu patojenik bir mikrobun stafilokokal enfeksiyona geçişinin ana nedeni, bağışıklığın zayıflamasıdır.

İmmünsüpresyonun ana faktörleri şunlardır:

 • Solunum viral hastalıkları;
 • tekrarlayan herpes virüsü;
 • kronik hastalıklar;
 • terapinin arka planında meydana gelenler de dahil olmak üzere immün yetmezlik durumları.

Ek immünosüpresyon faktörleri:

 • Hareketlilik eksikliği;
 • zehirli maddelerin kullanımı, bunların başlıcaları - alkol ve tütün;
 • kötü dengelenmiş veya yetersiz beslenme;
 • Kötü ekoloji;
 • aşırı duygusal ve fiziksel stres.
İçindekiler ↑

Ana belirtiler

Stafilokoklar boğazda nasıl ortaya çıkar:

 • Boğazda yanma, ağrı;
 • gidiklama;
 • Bir crocheting;
 • sık sık yutmak gerekir;
 • kolay öksürme (öksürme).

Staphylococcus'un lokal semptomları birkaç saat ila 2-3 gün arasında bir artışa neden olur ve bundan sonra enfeksiyon daha belirgin bir forma geçer.

cerahat

Staphylococcus klasik bir iltihaplı enfeksiyondur. Mukoza üzerinde sabitlenen bakteriler, hücrelerimizi yok eden spesifik enzimleri serbest bırakırlar. Bu mikroplar hücre tahribatı ürünlerini besler. Ayrıca, bu şekilde dokulara daha derine girerler. İmmün hücreler bakterileri etkisiz hale getirmeye çalışırlar - irin elde edilir. Bu nedenle, boğazda Staphylococcus aureus enfeksiyonu belirtileri şunlardır:

Artan sıcaklık

Enfeksiyona pürülan bir süreç eşlik ettiğinden, her zaman yüksek ateşli bir ateşle kendini gösterir.

Genel zehirlenme

Boğazda staphylococcus belirtileri:

 • zayıflığı;
 • bulantı;
 • iştahsızlık;
 • baş dönmesi.

öksürük

Boğazda stafilokok ile öksürük enfeksiyonun ana belirtisidir.

Tanı Yöntemleri

Staphylococcus aureus'u tedavi etmeden önce, boğazın mikroflorasını incelemek gerekir. Boğazdaki flora üzerindeki bir leke, mukoza zarında yaşayan bakterileri açığa çıkarır ve ayrıca bulunan her bakteriyel tür için bir antibiyotik (örneğin antibiyotiklere duyarlılığı belirlemek) sağlar.

Antibiyotikler çok önemlidir. Bakterimiz bazı antibiyotiklere direnç geliştirdi. Etkili antibiyotikler bilinmesine rağmen, her durumda doğru tedaviyi seçmek için ek analize ihtiyaç vardır.

Staphylococcus aureus'un normu nedir?

Boğazda Staphylococcus aureus'tan kurtulabilirsin, ama uzun sürmez. Üst solunum yolları Staphylococcus aureus normal sürekli varlığı -10³ cfu / ml, bağımsız bir kolonisi çoğalabiliyorsa her biri 1000 bakteri, (koloni oluşturan birim - CFU), yani.. 1 ml ortam içinde.

Belirtiler dışında, bu göstergenin çok bilgilendirici olmadığı akılda tutulmalıdır. Yani, bir kişi 10 ila 4 derece CFU / ml deyin ve bu nedenle iltihaplanma sürecinin belirtileri gözlenmezse, bu değer normun sınırlarını aşmayacak şekilde düşünülebilir.

Istisna, çocuklar, yaşlılar ve kronik solunum yolu hastalıkları olan kişilerdir. Bu vakalarda, ek semptomların eşlik etmediği 10³ CFU / ml normunu aşmak, boğazın hijyenini gerektirir.

Staphylococcus aureus nasıl ve ne tedavi edilir?

Birçoğu prensipte soruyu gündeme getirir: Boğazda stafilokokları nasıl öldürürler. Kaldırmak zordur ve gerekli değildir, çünkü bir süre sonra, her durumda, geri dönecektir.

Ev tedavisi

Eylem gerektiren 2 olası durum vardır:

 • Staphylococcus aureus'un konsantrasyonu, enflamatuar semptom göstermeyen, 10 ila 4 derece veya 10 ila 5 derece CFU / mL'dir;
 • pürülan enflamasyon, ateş ve zehirlenme vardır.

immunotentiation

İlk olarak, bağışıklık sistemini mikrop yayılmasına karşı doğal bir dirence uyarmalıyız. Tehlikeli bir patojenik bakteri olduğu unutulmamalıdır. Konsantrasyonu büyük ölçüde aşılırsa (ve 10 ila 5 derece - bu fazlalık 100 kez), o zaman bağışıklık sistemi bastırılır ve yardıma ihtiyacı vardır.

Bu amaçla immünomodülatörler kullanılır. Bunlar çeşitli bakterilerin deaktive edilmiş fragmanlarını içeren preparatlardır. Bakteriyel antijenlerin böyle bir "sıcak yatağını" alan bağışıklık sistemi, kendi interferonunun üretimini ve birlikte bağışıklık tepkisinde önemli bir iyileşmeye yol açan diğer süreçleri tetikler.

İmmünomodülatörler yerel ve genel aksiyonlardır. Boğaz - topikal uygulamada Staphylococcus aureus tedavisi için hazırlıklar. Aralarında en ünlüler:

Imudon resorpsiyon için bir tablet. 7-10 gün boyunca günde 8 tablet alın.

IRS-19, hem nazal geçişlerde hem de boğaz mukozasında püskürtülebilir. Modu - 7 gün boyunca günde 5 kez veya enfeksiyon belirtileri ortadan kalkıncaya kadar 1-2 kez püskürtülür.

antibiyotikler

Bir stafilokok enfeksiyonu geliştirdiysek, antibiyotikler önlenemez. Staphylococci, bazı antibiyotiklere direnç gösterebilir. Bununla birlikte, bu bakterinin direnci abartılmıştır. Çoğu antibiyotiğe göre hassastır. Bunlar arasında:

 • azitromisin;
 • siprofloksasin;
 • Tsefriakson;
 • linezolid;
 • teikoplanin;
 • vankomisin;
 • fusidik asit.

Antibiyotikli spreyler:

Yerel uygulama da dahil olmak üzere bir boğazda bir stafilokoktan antibiyotikleri kötüye kullanmak, aşağıdakileri yapmaz: bu maddeler mukoza ve ağız ile ilgili olarak agresiftir.

Altın bir staphilococcus ile gargara yapmaktan mı?

Boğazda staphylococcus aureus tedavisi için, fito antiseptikler kullanılır:

 • Calendula (alkol) tentürü;
 • Klorofilkil (okaliptüs yaprakları alkol çözeltisi).

Kadife çiçeği tentürü veya Chlorophylliptum'dan 20 damla 1/2 su bardağa sulandırılır. Günde üç kez bir hafta boyunca boğazınızı yıkayın.

Halk ilaçları ile tedavi

Bitkisel kökenli klasik antimikrobiyal ajanlar:

 • John's wort;
 • calendula çiçekleri;
 • okaliptüs yaprakları.

Tek tek kullanılabilir veya 2-3 bitki karışımı yapılabilir. Çimler 1 yemek kaşığı oranında sıcak su ile demlendirilir. bir bardak suya. Günde üç kez boğazınızı yıkayın.

Bir çocuğun boğazında Staphylococcus aureus

Bir çocuğun boğazında staphylococcus aureus tedavisi bir akıl yürütmeyi içerir. Bunu yapmak için şunu kullanın:

 1. Yerel antiseptik ajanlar, örneğin:
  • Lizobakt - 1 tablet, emilme, günde üç kez;
  • Octenisept - günde üç kez boğaz içine sprey veya 1: 2 oranında su içinde seyreltilmiş bir ilaç çözeltisi ile durulayın.
 1. Staphylococcus aureus

Staphylococcus aureus'u boğazda tedavi etmek için, günde üç kez bir durulama şeklinde bir bakteriyofaj kullanın.

İmmünomodülatör ajanlar, kural olarak, çocuklara atanmaz.

Kamarowski, ebeveynlerine çocuklarının neden tehdit ettiğini, annesinden stafilokok ekimi anlatıyor.

Hamilelik sırasında boğazda stafilokok tedavisinin özellikleri

Herkes, hamilelik sırasında hiçbir ilacın önerilmediğini bilir: sadece açıkça kontrendike olan antibiyotikler değil, aynı zamanda zararsız immünomodülatörler.

Daha çok tedavi etmek mümkündür:

 • Miramistin (örneğin, Octenisept) dayalı yerel olarak antiseptik preparatlar boğaz sprey;
 • bir stafilokok bakteriyofajı ile gargara;
 • Lizobakt tabletleri çözmek için.

Genel olarak eğer stafilokoklar sorun yaratmazsa, onunla hiçbir şey yapmamak daha iyidir. Sadece daha sık yürüyün, iyi yiyin ve farklı şekilde yiyin, endişelenmeyin ve daha fazla dinlenmeyin.

Nelerden kaçınmalıyım?

Bir doktor reçetesiz antibiyotik almayın. Boğazın mikroflorasındaki bakterilerin oranını değiştirirler: bir mikroorganizmayı yok ederek, boş alan oluştururlar ve başkalarının yayılmasını kolaylaştırırlar.

Stafilokok enfeksiyonu önleme yöntemleri

 • Dengeli yemek;
 • hareket etmeyi unutmayın - daha fazla yürüyün, sürmeyin;
 • Sigarayı bırakmak - sigara içmek, lokal solunumsal bağışıklığı önemli ölçüde azaltır ve stafilokok yayılmasına yardımcı olur.

Mikropların patojenik bir forma geçişi çoğu vakada akut solunum yolu viral enfeksiyonunun arka planında meydana geldiğinden, mevsimsel morbidite artışında kişinin sağlığına özel dikkat gösterilmelidir. Önleyici bir antiviral ilaç yılda iki kez önerilir: sonbaharın ortasında ve kışın / ilkbaharın sonunda.

Yararlı video

Staphylococcus aureus'un pürülan enflamatuar süreçlerinin tehlikeli bir maddesi, belirli koşullar altında ortaya çıkar. Bakteriyel enfeksiyonlarda uzman, enfeksiyonun nasıl geliştiğini açıklar.

Sonuç

Çoğu insanda, boğazdaki staphylococcus aureus her zaman veya periyodiktir. Bağışıklık sistemi gelişimini engeller.

Stafilokokların enfeksiyon evresine geçişi, nazofarenksin lokal immünitesindeki azalmaya bağlıdır.

Boğazda Staphylococcus aureus için ilaçlar - immünostimülatörler ve antiseptikler.

Boğazda stafilokok enfeksiyonu için ilaçlar - antibiyotikler ve immünostimulatörler.

Erişkinlerde sık görülen inflamatuar boğaz relapsları durumunda, bir immünolog tavsiye edilir ve bağışıklık sisteminin işleyişindeki hataları bulmak ve düzeltmek için bağışıklık durumu analizi yapılır.

Makaleyi beğendin mi? Malzemeyi değerlendirin!

Ve ayrıca yeni makalelere abone olun RSS ile veya VKontakte, Sınıf arkadaşları, Facebook, Twitter veya Google Plus için bizi izlemeye devam edin.

Bu konuda bir sorunuz veya deneyiminiz var mı? Bir soru sorun veya yorumlarda anlatınız.

İyi günler! 37,2-37,4 sıcaklık, öksürme, akciğerlere düz hareket, boğaz parçalıyor. Slal smear, bir altın staphilococcus 10 * 6 gösterdi. Siprofloksasin Duyarlı, aynı anda otofagom boğaz işlemek için 10 gün sürdü, Bion 3 imudon aldı. öksürük alarak daha az olurken, sanki yeniden, iyi oldu birkaç gün, sadece bir take bitmiş dikkat! ((ben antibiyotik pzhl ne tavsiye ederiz kez vücudu zehirlemeye istemiyoruz ??

Merhaba Irina. İlk olarak, en az 14 gün boyunca tedaviye devam etmelisiniz. Şimdi siprofloksasine dönmek gerekli değildir. Staphylococcus'a duyarlı başka bir ilaç denemelisiniz. İkincisi, dinamikleri tekrar görebilmek için tekrar smear vermelisiniz - daha az stafilokok var ve eğer varsa. Üçüncüsü, gizli enfeksiyonların varlığı için kapsamlı bir incelemeden geçmelisiniz, bir florografi yapmalısınız.

Tedavi Neisser baş dönmesi 37.2 üç aylık çok hasta halsizlik sıcaklık ve sürekli iltihaplı boğaz burun olup olmaması gerektiği Merhaba, boğaz ve burun analizi deşifre ve söyle lütfen yardım o geçti bir antibiyotik ihtiyaç mutlaka bir bakteriyofaj tedavi veya mümkün olup olmadığını boğaz Staf Aures 4 4 veridans 2 duyarlılık hakkında bilmiyorum tsifatrikson duyarlı gitti

İyi geceler, bakteriyofajı kabul etmek ve bu preparatın alınmasının kesilmesinin mümkün olup olmadığını lütfen söyleyin veya söyleyin

Hoşgeldin! benim adım Marina. kızım 6 yaşında. Çok sık sık, yılda 10 kez daha hasta. Haziran 2016'da 2. derecenin salgı bezleri ve adenoidleri istenilen boyuta kesildi. ve son 6 ay içinde boğazda pürülan döküntüler, 3 hafta boyunca demleme ile birlikte, sonra kaybolur, 2 hafta sonra tekrar eder, hiçbir sıcaklık yoktu! farenks gelen bir smear teslim ettik, sonuç: Staphylococcus aureus 10 5 derece koe ml. ENT, 10 gün, 10 gün (3 ay), miramistin olmak üzere ers-19 atandı veya aday gösterdi. 1 ders tedavi tamamlandı. 2 hafta sonra tekrar boğazda oluşan irin, burun akıntısı vardı ve 37.5-38.6 sıcaklığı 4 gün sürdü. Tedavi etmekten daha lütfen isteyin. Bu durumda gösterilen antibiyotikler hangileridir? Bize doktorlar söylediler ya da söylediler, o antibiyotikler tedavi edilmiyor! Çaresizim Yardım edin lütfen.

Merhaba Marina. Çocuğunuza bir yayma verildiğinde, mikrofloranın antibakteriyel ilaçlara olan duyarlılığını analiz etmek zorunda kaldılar. Belirlenenlere dayanarak, tedavi duyarlı olarak kabul edilmelidir. Burada yokluğunda tavsiye etmek için hiçbir şey imkansız. Staphylococcus aureus üzerinde hareket eden ilaçlar mevcuttur, ancak sizin durumunuzda etkili olup olmayacakları - bu bir analiz gerektirir.

Genel olarak, lor tarafından reçete edilen tedavi mantıksaldır. Fakat çoğu bağışıklık sistemine bağlıdır. Çocuk büyüdükçe alevlenmelerin sıklığı azalmalıdır.

Hoşgeldin! zaten 6 ay oldu. resmimiz gelişmiyor. akut semptomlar (ateş, boğazda ağrı) değil, bademciklerin hepsi beyaz kaplama ile kaplıdır, pürülan tıkaçlar artık her iki bademciğin üzerindedir. İmmunolog, 6 ay boyunca ribomunil'i kabul etti veya tayin etti. 3 ay içtik. sonuç yok kentimizde tüm KBB doktorlarını gezdik. Doğru bir şekilde teşhis edilemez ve doğru tedaviyi seçebiliriz! Yardım edin lütfen.

Merhaba Marina. Tedaviye cevap vermeyen uzun süreli, yavaş, bakteriyel bir enfeksiyon, bağışıklık sisteminin zayıfladığını gösterir. Bu anlamda, bir bağışıklık uzmanını ziyaret etmek mantıklı değil.

Nedenin, bağışıklığı da zayıflatan başka bir mevcut bulaşıcı hastalıkta saklanabileceğini öne süreceğim. Örneğin, düşük aktivite tüberkülozlu bir süreç olabilir ya da genellikle herhangi bir belirti göstermez, ancak yaşamı beklenmedik bir şekilde bozabilir.

Ankete devam et. Er ya da geç sebebi bulunacak. Bu sebep muhtemelen Laura'nın yetkisinde değil.

Ben Lemma 25 gırtlağınayumruğu ağzından sürüntü aldı ve 10 4 stepeni.Vrach 800 ruble orada maliyeti bakteriyofaj 100ml atfedilen altın stafilokok bulundu. Bana nasıl doğru davranacağımı söyle. Boğazım ateş yakıyor.

Hoşgeldin! Staphylococcus aureus üzerine leke teslim, sonuç henüz gelmedi ama ilaç tedavisi etkisiz olduğunu söyleyerek, vyseetsya ve bademcik kaldırmak için cerrahi düştüğünü KBB öngörüyor. Bu böyle mi? Not: Kan testleri, ameliyat için endikasyonları göstermedi. Cevabınız için teşekkürler.

Merhaba Elena. Burada yorum yapmak zor, çünkü Karar almak için tüm faktörler dikkate alınmalıdır. Operasyon her zaman aşırı bir ölçüdür. Eğer Staphylococcus aureus kronik bademcik iltihabı varsa Öte yandan, şans biraz ilaç ve vücutta enfeksiyon kalıcı bir kaynak tarafından kendisine kurtulmak için - bu yanlıştır.

Merhaba, h için tedavi görüyorum. Staphylococci 2 hafta. Alkol müsade edilir mi? Eğer değilse, o zaman nedir?

Merhaba Nasıl ve nasıl tedavi edildiğini izlemek. Alkolle birlikte dahili olarak alınan bazı antibiyotikler daha belirgin yan etkiler verebilir. Bunun olasılığı çok yüksek değildir (alkol alımı ile ilişkili olmayan diğer standart olmayan reaksiyonların yanı sıra), ancak kullanılabilir. Olası yan etkileri nelerdir: baş ağrısı, halsizlik, daha yoğun zehirlenme veya sıra dışı durum.

bana bir staphilococcus sivilce serpiştirildi, ama sonra öğrendim ya da o ya da onun yüzünden, bu geçiş yaşı henüz o yıl içinde 22 sona ermedi olduğunu öğrendim. analiz için bir kitap bal gitti ve analizde staphylococcus bulundu. Annem uzun zamandır ilaç almamış, ancak biyomedikal ile tedavi edilmiştir. Burada da benim için ayarlanmış, 2 güne benzedim ve tekrar analiz etmek için tekrar gittim ya da daha fazla değil.

Merhaba, farinksden bulaşma geçirdim, sonuçlar geldi, internette okudum ve korkunç oldu.
Bulunan: pseudomonas aeruginosa-10 ^ 3
staphylococcuc aureus-10 ^ 4

Merhaba Xenia. İlk olarak, göstergeler aynı ve daha fazla değildir. İkincisi, modern antibakteriyel ajanlar ve yerel antiseptikler, Pseudomonas aeruginosa ve Staphylococcus aureus ile başarılı bir şekilde mücadele etmektedir. 10 günlük bir tedavi kürü alın. Sonra tekrar smear verin.

Bir çocuğun boğazında Staphylococcus aureus: tehlikeler ve tedavi

"Staphylococcus aureus" adı, vücutta iltihaplı ve süpüratif süreçlere neden olan bir bakteriye sahiptir. Yaş kategorisi önemli değil. Özellikle çocuklar patolojinin olumsuz etkilerine eğilimlidir. Staphylococcus aureus, bozulmuş kişisel hijyen veya bozulmuş bağışıklığa bağlı olarak gelişir.

Çocuğun en büyük tehlikesi, bakterinin pek çok hastalığa yakalanması ve tedavisi çok zor olan çeşitli hastalıklarda ortaya çıkmasıdır.

Bakteriler organlara nüfuz eder, bundan sonra patolojilerin oluşumunu başlatır ve başlatır. dolaşım sistemi formları septisemi pnömoniyle akciğerlere mikroorganizma,... tedavinin karmaşıklığı vücutta stafilokok varlığına işaret eden belirtiler diğer patolojilerin belirtilerine benzerdir, bu nedenle zaman zaman haşere çok zor tanımak olmasıdır.

Bakteri nasıl bulaşır ve neyi gösterir?

Staphylococcal enfeksiyonu ile çeşitli yollarla enfekte olabilirsiniz:

 • enfekte olmuş bir taşıyıcının öksürmesi veya hapşırılmasıyla havalanması;
 • virüslü bir nesne ile etkileşimde bulunurken;
 • Enfekte ürünleri kullanırken (özellikle bu yöntem yaz aylarında aktiftir);
 • Anne sütü emzirirken.

Çevresindeki dünyayı bilen bir çocuk için, staphylococcus altın tehlikeli bir düşmandır çünkü bebek tüm nesnelerini ağzıyla araştırır. Boğazın mukus tabakası, orada yaşayan ve çoğalan zararlı mikroorganizmalar için ideal bir bölgedir.

Boğazda bakterilerin ortaya çıkmasına neden olan sebepler birazdır. Bu sonuç mikroorganizmaların ağızdan geçmesidir, sonuç boğazdaki çöküntüleri olduğunda. Bu ve kronik aşamada bazı hastalıklar:

 • farenjit;
 • bronşit;
 • larenjitin;
 • çürük;
 • diş taşı;
 • burun sinüslerinin patolojisi.

Staphylococcus aureus zamanında mevcut olan hastalıklar, zararlı bakterilerin çoğalmasını önemli ölçüde hızlandırır. En tatsız olan şey, bir patolojiyi açıkça gösteren ayırt edici işaretler olmamasıdır. Gelişim sıradan bir soğuk veya boğaz ağrısı olarak başlar. Hastalık beş ila on gün sürebilir. Sadece tüm olası semptomların varlığında boğazda stafilokok enfeksiyonu varlığından şüphelenmek mümkündür:

 1. 39-400 ºº işareti keskin bir sıcaklık atlama.
 2. Genel halsizlik ve baş dönmesi.
 3. Iştah kaybı.
 4. Yutma hareketleri ile belirgin ağrı.
 5. Genişlemiş lenf düğümleri, taramalarında hassasiyet.
 6. Boğazda kızarıklık ve büyütülmüş bademcikler.
 7. Ağızda pürülan oluşumların oluşumu.

Ancak bir çocukta Staphylococcus aureus'un tüm bulgularının varlığı bile, tanının doğrulanmasını gerektirir. Bu durumda, bir uzmana danışmanız ve etkili bir tedaviyi tasarlamak için bir dizi test yapmalısınız.

Hangi testler gerekli olacak?

Ön duruşmayı onaylamak veya reddetmek için çocuk test edilmelidir. Tank kültürü sırasında bakteri saptanır, patojenik ajanların sayısı manuel olarak sayılır ve mevcut standartlarla karşılaştırılır. Staphylococcus aureus'u iki şekilde teşhis edin - serolojik, mikrobiyolojik:

 1. İlk olarak, dört gruptan bakteriyofaj setleri kullanılır. Bakterinin her türü bir fajı veya grubu öldürebilir. Günümüzde bu yöntem, düşük doğruluk oranı nedeniyle nadiren kullanılmaktadır - patoloji% 60-80 oranında saptanmaktadır.
 2. İkincisi, bir çocuğun boğazından bulaşır, materyal, daha önce bir besin maddesine yerleştirerek, Staphylococcus aureus ajanlarının birikimleri için incelenir. Olumlu bir reaksiyonla, sonuç 18-24 saat sonra belirgindir.
 3. Mikrobiyolojik bir yöntem olarak da adlandırılan bir koagülaz testi, stafilokok aureus'un bir yaymadan daha hızlı saptanması için kullanılabilir. Testin süresi dört saattir, olumsuz sonuç bir gün boyunca uzar.

Hastalığın tedavisi

Staphylococcus aureus inatla tedaviye direnir, onunla baş etmenin en etkili ve en etkili yolu ilaç tedavisidir. Ana ilaç antibiyotiktir. Aynı zamanda, bir dizi antimikrobiyal maddeye bakteri bakteriler stabildir, bu nedenle aşağıdakiler dahil yeni nesil ilaçlar kullanılır:

 • penisilinler korumalı, yarı sentetik - Amoksiklav;
 • aminoglikozitler - Kanamisin;
 • Diğer - Ofloksasin, Tetrasiklin, Rifaximin.

Bir çocukta Staphylococcus aureus genellikle ağızda pürülan oluşumların görünümü ile eşlik eder. Ülserler açılmalı, daha sonra boşaltılmalı, antimikrobiyal bir çözelti ile yıkanmalıdır. Boğazdaki patolojiyi tedavi etmek için bakteriyofajlar kullanılır. Staphylococcus aureus da dahil olmak üzere bazı mikroorganizmaları yok edebilecek özel virüslerdir.

Antibiyotiklere ek olarak immünoterapi kullanılır. antimikrobiyal ajanlar bakteriyofajlarının ile tedavi ve bağışıklık sistemi bitkisel ilaçlar reçete hangi güçlendirilmesi gerektiğini, çünkü bir bütün olarak organizmayı zayıflatmak - immünoglobulinler ve diğer immün uyarıcı. Zararlı maddelerin hızla uzaklaştırılması için bol su içmek tavsiye edilir. Durum ciddi ise, kan transfüzyonu ile bağışıklık artar.

Boğaz antiseptik ve antimikrobiyal etkileri olan solüsyonlarla durulama ile tedavi edilir. Ajanların antibiyotik ilaçlara karşı direncini azaltan Chlorophyllipt uygulayın. Antibiyotiklerin mikroorganizmalar üzerindeki etkisini arttırmak için kullanılabilir. 100 ml ılık suda durulama için ilacın büyük bir kaşığını ekleyin. Prosedür günde dört kez yapılır. Propolis çözeltisi kullanılabilir - 200 ml ılık suda küçük bir kaşık tentesi seyreltilir, durulamalar günde üç veya dört kez yapılır. Bebeğin boğazının tedavisi gerekliyse, ağız boşluğu uygulanmış bir çözelti ile pamukla silinir.

Halk tarifleri ve önleme

Antibiyotik almakla eş zamanlı olarak daha etkili bir tedavi için, özellikle gargara ve ağızdan sindirim için halk tarifleri kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için şunu kullanın:

 1. Calendula, bir çay kaşığı miktarındaki çiçek 250 ml kaynar su demlenmiş ve bir buçuk saat boyunca bir su banyosunda ısıtılmış, bundan sonra filtreden geçirilmiştir.
 2. Aziz John'un çayı, çay gibi demlenmiş, 250 ml kaynar su, iki çay kaşığı bitki çiçek alır, yarım saat ısrar eder, süzülür, içilir veya boğazını yıkar.
 3. Papatya suyu, nazofarenksin yıkanması, yutulması, durulanması için kullanılır. Bir çorba kaşığı 250 ml kaynar su kaynatın, beş dakika kısık ateşte kaynatın, 20 dakika kapalı bir kapta ısrar edin.

Tedavinin yapılması, hastalığın bağışıklık kazandırmadığını hatırlamakta, bu nedenle bakteriyi tekrar almak oldukça kolaydır. Ve birçok çeşit stafilokok enfeksiyonu vardır ve hepsi birbirinden farklıdır. En iyi korunma yöntemi - sertleştirme, doğumdan yapılması önerilir. Sadece bu şekilde bebeğin organizması zararlı bakterilerin etkisine dayanabilir, ki bu da içeri alınırsa farkedilebilir bir zarara neden olmaz.

Boğazda stafilokok tedavisi

Staphylococcus (S. Aureus), epidermal (S. epidermidis) ve saprophytic (S. saprophyticus) - stafilokok insanlarda üç tür en sık gördük. Bunlar hastalığın gelişiminde olmadan vücutta akut ve kronik enfeksiyonlar, hem de uzun vadede varlığına sebep olabilir. İkinci durumda, bir kişinin stafilokok bir taşıyıcısıdır.

Taşıyıcı, insan vücudunda stafilokok varlığının en sık görülen şeklidir. Bu mikroorganizma, burun ve boğazda da dahil olmak üzere deride mukoza zarları üzerinde uzun süre yaşayabilir. Olumsuz koşullar altında, aktif olarak çoğalmaya başlar ve hastalığa neden olur. Bu yazıda, boğazda stafilokokların tedavisi hakkında konuşalım.

Genel bilgi

Stafilokok, şartlı patojenik mikroorganizmalar olarak sınıflandırılır, yani patojenite (patojenite) tezahürü için özel şartlara ihtiyaç vardır. Bu tür durumlar hipotermi, azalmış bağışıklık, antibiyotik kullanımı, ciddi eşlik eden hastalıklar ve diğer faktörler olabilir.
Öte yandan, sağlıklı bir staphylococcus taşıyıcısı, başkalarının, örneğin, aile üyelerinin kirlenmesinin bir kaynağıdır. Eğer bunlardan biri bağışıklığı zayıflatırsa, stafilokok bu kişide bir hastalığa neden olur. Bu, annelerin çocukları için geçerlidir - staphylococcus aureus taşıyıcıları.

en hassas hamilelik sırasında ve doğum (gebelik patolojisi, doğumda uzun susuz aralığı) sırasında özellikle zararlı faktörlere maruz kaldıktan sonra enfeksiyonları, küçük çocukları, Staph için, erken bir yapay beslenme altındadır. Özellikle diyabet, kanser ve romatizmal hastalıklar, egzama ile bu enfeksiyon yaşlılar için risk altındadır.

Staphylococcus, boğaz ve burun hastalıklarına neden olabilir (bademcik iltihabı, rinit, farenjit). vücuda yayılan cilt ve deri altı doku, solunum, sindirim, kalp-damar sistemi, idrar yolları, üreme organları, kemik ve eklemler, merkezi sinir sistemi ve diğer organlar lezyonlarının neden olabilir. Bu nedenle, stafilokok enfeksiyonunu düzgün bir şekilde tedavi etmek ve bu mikroorganizmanın taşıyıcılarını sterilize etmek çok önemlidir.

Stafilokok enfeksiyonu tedavisi

Bir anjinin geliştirilmesinde, bir mikroflora üzerindeki bir farenkstan ve antibiyotiklere duyarlılıktan tedavi başlangıcından önce analizlerin gerçekleştirilmesi arzu edilir. Bundan hemen sonra, bölgede en etkili antibiyotiklerin uygulanmasına dayanan ampirik antibiyotik tedavisi denenir. Çoğu zaman, tedavi, amoksisilin / klavulanat veya sulbaktam gibi inhibitör korumalı penisilinler ile başlatılır. Çözünür formlar, örneğin, flemoxiclav solutab gibi popülerdir. Penisilinlerin klavulanik asitle kombinasyonu, stafilokokların antibiyotiklere olan direncinin üstesinden gelir.

Antibiyotiklere duyarlılık sonuçları alındığında (sadece birkaç gün içinde hazırdır), örneğin sefalosporinler, makrolitler, linkozamidler gibi başka antibakteriyel ilaçlar da reçete edilebilir.

Tedavinin seyri yeterince uzun olmalı (ciddi vakalarda 4 haftaya kadar) ve vücutta stafilokokun tamamen ortadan kaldırılmasına yol açmalıdır (eradikasyon).
Boğazda stafilokok enfeksiyonu kompleks tedavisinde steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar, vitaminler, immünmodülatör ajanlar bulunur.

Antiseptik etkisi olan yerel ilaçlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle gramicidin, bioparox, IRS-19 gibi reçeteli ilaçlar.

Boğazın antiseptik etkisi olan maddelerle durulanması önerilir. Furatsilin, hlorgeksidin, doksidin ve özellikle klorofililpt olabilir.
Stafilokokal bakteriyofaj ve stafilokokal anatoksin, stafilokok enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılabilir. Staphylococcal bakteriyofaj, bir hafta boyunca günde 4 kez 1 şişe durulamak için kullanılır. Staphylococcal anatoksin, sadece 5 enjeksiyon ile, her gün 0.5 ml deri altından enjekte edilir. Bir ay sonra, bu ders tekrarlanır.

Stafilokok nakli tedavisi

Sadece Staphylococcus aureus için tedavi uygulanması. Bir kişi saprofit veya epidermal stafilokok taşıyıcısı ise, tedavi edilmesine gerek yoktur. Antibiyotik tedavisi için antibakteriyel ilaçlar kullanılmamalıdır. Staphylococcus taşıyıcısı hamile bir kadınsa, 32, 34 ve 36. gebelik haftalarında subkütan olarak 0.5 ml staphylococcal toksoid ile immünizasyon reçete edilir.

Staphylococcus'un taşınmasını önlemek için aşağıdaki şema kullanılabilir:
1. Staphylococcal bakteriyofaj 7 gün boyunca günde iki kez her burun deliğine 3 ila 5 ml.
2. Her burun deliğine bir dozda IRS-19, bir ay boyunca günde 2 kez.
3. 10 gün boyunca sabah 7 mg Bronchomunal, 20 gün arayla sadece 3 ders.

Bu tedavinin bitiminden bir ay sonra, mikroflora üzerinde bir kontrol kültürünün geçirilmesi gerekir. Stafilokok taşıyıcısı korunursa, yukarıda tarif edilen şemaya göre (2 hafta ara ile 0.5 ml deri altından) stafilokokal anatoksin ile aşılanması gerekir.

Bir hastanın böyle bir sorunu varsa, kendi kendine ilaç tedavisinin sağlığa zararlı olduğunu ve yeterli tedaviyi almak için doktora başvurulması gerektiğini hatırlamak gerekir.

Hangi doktora başvurulur?

Nazofarenks enfeksiyonu gelişmesi ile çocuk doktoru, terapist ve daha şiddetli vakalarda KBB doktoruna dönebilirsiniz. Tekrarlanan stafilokok enfeksiyonu atakları ya da bir taşıyıcı oluşumu ile birlikte, bir enfeksiyöz hastalık uzmanına, bir immünologa danışmalı ve şeker için bir kan testi yapılmalıdır.

Staphylococcus aureus

Makalenin içeriği:

 • Staphylococcus aureus nedir
 • Staphylococcus aureus türleri
 • Enfeksiyon yolları
 • Staphylococcus aureus belirtileri
 • Erişkinlerde stafilokokun sonuçları ve nedenleri
 • Çocuklarda stafilokokun sonuçları ve nedenleri
 • Stafilokok şok sendromu
 • Staphylococcus tedavisi
 • Staphylococcus aureus için İlaçlar
 • Halk ilaçları ile tedavi
 • Lokalizasyonun yeri
 • Staphylococcus bir yayma
 • Kanda Staphylococcus
 • Genitoüriner sistemde Staphylococcus
 • Burun içinde Staphylococcus
 • Boğaz ve boğazda Staphylococcus
 • Bağırsakta Staphylococcus

Staphylococcal enfeksiyonu - Staphylococcus aureus, üzerinde bir avuç üzüm görünümündedir, bu yüzden Yunanca olarak adlandırılmıştır. staphylē - bir demet ve kokkos, taneler şeklinde yuvarlak şekilli tüm bakterilere sahiptir. Staphylococcus çeşitli piyoinflamatuar hastalıklara neden olabilir.

 • hava damlası
 • havadan toz
 • havadan yemek
 • cinsel yol.
 1. Deri ve deri altı doku hastalıkları (furuncles, pyoderma, sycosis, abscesses, phlegmon).
 1. Yanık benzeri cilt sendromu.
 1. Kemik ve eklem lezyonları (osteomiyelit, artrit).
 1. Zehirli şok sendromu.
 1. Staphylococcal angina.
 1. Stafilokokal endokardit.
 1. Pnömoni ve plörezi.
 1. Akut stafilokok enterit ve enterokolit.
 1. Stafilokokal enterotoksin ile zehirlenme.
 1. Stafilokokal menenjit ve beyin apsesi.
 1. İdrar yolunun stafilokok hastalıkları.
 1. Stafilokok sepsisi.
 1. KBB hastalıkları (rinit, bademcik iltihabı, larenjit)
 1. Solunum hastalıkları (bademcik iltihabı, bronşit)
 1. konjonktivit
 1. meme iltihabı
 1. kemik iliği iltihabı
 1. endokardit
 1. piyelonefrit
 1. sistit ve üretrit
 1. Gıda zehirlenmesi
 1. piyoderma,
 1. omfalittir,
 1. pnömoni,
 1. enterokolit.
 1. psödomembranöz enterokolit
 1. gıda zehirlenmesi
 1. titreme
 1. hipertermi
 1. baş ağrısı
 1. Kaslarda hurda
 1. kusma
 1. ishal
 1. Küçük benekli döküntü (hastalığın ilk gününde)
 1. mukoza zarının hiperemi
 • 10-12 gr günlük dozda oksasilin sodyum tuzu (çocuk 250-400 mg / kg),
 • 4-6 gr günlük dozlarda dikloxacillin sodyum tuzu (çocuklar 100-150 mg / kg),
 • günlük dozda 8-10 gr (100-400 mg / kg'a kadar olan çocuklar)
 • 10 ml / kg'a kadar bir dozda anti-stafilokokal plazma,
 • 5-6 IU / kg (günlük veya her gün 5-6 enjeksiyon) oranında anti-stafilokok immünoglobulin.
 • sefalosporinler,
 • aminoglikozidler.
 • plazmaferez,
 • hemosorption,
 • reopoliglyukin (intravenöz olarak),
 • gemodez
 • % 2 sodyum bikarbonat çözeltisi ile mide lavajı
 • Çok sayıda tuzlu su çözeltisinde sık içme

 • Amosin: 0.5, günde 3 kez (antibiyotik)
 • Klorofiltili günde 1-2 kez (burnuna damlatılmış zeytinyağı çözeltisi)
 • kuvars
 • Kayısı eti 2 gün sabah ve akşam bir göz-üzerinde
 • Bağışıklık güçlendirmek için Siyah frenk üzümü (C vitamini)
 • Limonlu çay, saf formda tercihen limon suyu içer
 • Antibakteriyel maddeler içeren banyolar
 • Kişisel hijyenin zorunlu olarak uyulması (ellerin, ayakların, mutfak eşyalarının, kıyafetlerin ve çamaşırların yıkanması)
 • Hastanın odasını dezenfekte etmek gereklidir.
 • Etkili araçlar Klorofilitin yağı olarak kabul edilir.

Smearda stafilokok bulunursa, doktor uyarılmalıdır. Staphylococcus'un bulunduğu boğazdan alınan bir swab, bademcik iltihabı, kronik bronşit, larenjit. Burundan alınan bir çubukla bazılarını gösterir. KBB sorunları (mutlaka korkutucu değil, belki sadece soğuk).
Vajinadan alınan kadınlarda stafilokoklara yönelik bir smear, cinsel ilişkiden geçme olasılığını veya hijyen kurallarına uymamak. Birkaç bulundu stafilokok biri tedavi edilirse adam caddenin sonra ellerini yıkamak yok olabilir Staph almak çok daha kolay iken, bu ikisi için gereklidir.


Bağırsakta Staphylococcus

Staphylococci, Micrococcaceae ailesinin üyeleri olan Staphylococcus grubunun bakterileridir. Bunlar çeşitli türlere ayrılır:

 • • S. aureus,
 • • S. epidermidis,
 • • S. saprophyticus

En yaygın olanı S. Aureus veya Staphylococcus aureus, onun gölgesi altın sarısı rengidir.

Staphylococcus aureus'un özellikleri, antibiyotiklere karşı dirençli olmalarıdır, ancak birçok insan ondan kurtulmanın kolay olduğunu söylemektedir, ancak bu her zaman böyle değildir. Bazı vakalarda, stafilokok ile enfekte olmuş bir kişi yeterince uzun bir antibiyotik tedavisine maruz kalır, bu tip bir stafilokok, hastanın ölümüne neden olur.

Enfeksiyon doğumevlerinde daha sık görülür. Metisiline dirençli stafilokoklar özellikle önemli epidemiyolojik öneme sahiptir.

Enfeksiyonlu enfeksiyon kaynakları, staphylococcus taşıyıcısı olan, boğaz ağrısı, pnömoni ve diğer hastalıklarla enfekte olmuş kişilerdir, bazı durumlarda taşıyıcılar bu enfeksiyondan şüphelenmez.

Staphylococcus aureus'un başka bir bulaşma şekli, yiyecekler değil, yıkanmış sebzeler, kirli ellerdir, bir çocuğun enfekte olması, meme başı, yıkanmamış bir şişe ve diğer ürünlerle bulaşması çok kolaydır.

Havadaki damlacıklar ile hastanedeki insan grupları ile enfeksiyon not edilir.

Ana özellik hijyen kurallarına uygundur. Pürülan iltihaplı hastalıklar geliştirme riski artmış, zayıf bir bağışıklık sistemi olan kişilerde olabilir. Bu bakterilerin taşıyıcıları, çoğu zaman cildimize yerleşmiş olan insanların yaklaşık% 60'ını oluşturur. Bazı durumlarda enfeksiyonlar burun içine veya vücudun kan ve diğer dokularına düşer.

Enfeksiyonun lokalizasyonu mukoza zarında, solunum sisteminde, bağırsak sisteminde, ürogenital sistemde görülür. Vücuttaki enfeksiyon derideki (yaralar) kesiler, postoperatif enfeksiyon nedeniyle oluşabilir. Bir kez kan aureus, merkezi sinir sistemi etkileri, beyin gelişimi olabilir apseler, menenjit ve sinir sisteminin diğer hastalıklar, burada bağışıklık çok düşüktür ve organizmanın koruyucu tepki olarak üstesinden değilse. Stafilokok enfeksiyonu yağları parçalayabilir, böylece özel enzimler tahsis edebilir.

Staphylococcus toksinleri, aşağıdaki gibi önemli enzimlerin işlevini etkiler:

• Bakteriyel antijenlere karşı bağışıklık yanıtı

lökosit hücre ölümüne neden gemiler (tromboz) trombi neden granülosit dağılımı aureus neden birikimi, irin odakları kurdu. Bu gibi durumlarda vücut sisteminin organlarını etkileyen dokuların yaydığı toksinler, herhangi bir organın iltihaplanması ve ayrıca kan - sepsisin enfeksiyonu olabilir.

Stafilokok enfeksiyonu mevcut viral hastalıkların (anjin gibi) ve kronik bademcik iltihabı gibi kronik koşulların arka plan üzerinde, uygunluğunun düşük bireylerde inflamasyona. Tekrarlanan hastalıklar, çok sayıda immün baskılayıcı, antibiyotik, hormonal ajan, radyografik radyasyon alan kişilerde görülmektedir.

Klinik tablo kendini gösteremez. Özellikle kronik hastalığı olmayan ve güçlü bağışıklığı olanlar ile ilgilidir. Aynı zamanda vücudun özelliklerine de bağlıdır. Diğer durumlarda, semptomatoloji farklıdır, bu da enfeksiyonun nerede yerleştiğine, burnuna, boğazına, deriye veya bir kişinin organlarına bağlıdır. Staphylococcus, cildin ölümcül bir sonucu olan, iltihaplı enfeksiyöz hastalıklara çok fazla kızarmasına neden olmaz. Staphylococcus aureus S. Aureus'un% 30'unda ölümcül hastalıklara yol açtığı belirtilmektedir.

Staphylococcus'un yol açtığı hastalıklar:

Staphylococcal enfeksiyonu olan çocuklar arasında:

Toksik şok sendromu (stafilokok hastalığı) -için nedeni Staphylococcus aureus. Tanı epidemiyolojik öykü, biyolojik laboratuvar testleri ve semptomları ile belirlenir.

İlk belirtileri şunlardır:

Bu arka plana karşı, böbrek yetmezliği, bilinç bozukluğu gelişir, ilk haftadan sonra semptomatolojiden geçer, fakat ayakların avuç içi ve ayak tabanlarında cilt soyulur. Olguların% 10'undan fazlasının toksik şok sendromu ölümcül bir sonuca yol açar.

Tedavi klinik tabloya bağlıdır. Genellikle sahip doktorlar gözetiminde, Staph olanlar hariç, evde hastanın zorunlu yatış, tedavi hastanede sıkı yapıldığı ve bu durumda böyle sepsis, menenjit, pnömoni ve diğer süppüratif-enflamatuar hastalıklar gibi iltihaplı süreçler, gelişmesini neden yapılır büyük bir ölüm riski.

Staphylococcus tedavisinde genel tedavi, antibiyotik tedavisinin kullanılması ve vücudun bağışıklık yanıtının arttırılmasıdır.

Tahmin Staph enfeksiyonlar hariç olmak üzere, daha uygun olduğunda antibiyotik tedavisi ile dahi% 30 tutarındadır ölüm olasılığı yüksek, orada septik iltihabı,. Bu epidemiyolojinin çok büyük bir yüzdesi.

Ağızdan bir yayma yaparken, hastalık hakkında konuşabilir boğaz ağrısı. Bu durumda, yutulduğunda, boğazda ağrı artar, bademciklerin ödemi ve boğazda kızarıklık görülür. Boğazdaki ağrıya, artmış vücut ısısı 38 * -39 * ve ayrıca baş ağrısı eşlik eder. Bunun üzerine boğaz ağrıyor - bir leke yakalamada bir staphilococcus ortaya çıkar. Tedavi antibiyotik tedavisi ile reçete edilir. Bu bakteriler mutasyona uğradıklarından, bir tedavi yöntemi seçmeleri gerekmekte, bazen penisilin bununla baş edememektedir, bu durumda doktor bu antibiyotiğe bir alternatif bulmaktadır. Evde tedavi antibakteriyel solüsyonlarla gargara gibi davranabilir. Zayıflamış bağışıklığa bağlı stafilokoktan kaynaklanan hastalıktan dolayı, doktor vücudun savunmasını arttırmak için bağışıklık sistemini destekleyen ve güçlendiren vitaminler, ilaçlar reçete edebilir.

Staphylococcus bağırsakta bulunur, belirten dysbiosis başka yok gastrointestinal sistem bozuklukları. Fakat bu, patolojinin varlığını doğrular, muayene yaptırmanız gerekir ve bu randevudan devam etmekte olan doktoru reçete edecektir.

Staphylococcus, tüm insanlarda, neredeyse taşıyıcıların% 60'ında görülür. Her durumda, doktor gerekli ise doktor atayabilir. Hastalığınızdan kaçınmak ve vücudunuzun bağışıklık sistemini korumak için staphylococcus'un neden olduğu etki önerilmektedir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Staphylococcal angina'nın evde tedavisi

Staphylococcal angina'nın karmaşık hastalığı sadece kötü tedavi edilmez ve çok fazla acı çekmeye neden olmaz, aynı zamanda tehlikeli sağlık komplikasyonlarına da yol açabilir.

Bademcikleri evde ve geleneksel şekilde yıkamak | Bademcikler lacunae nasıl yıkar

Bugün, bu hastalıktan muzdarip olanların sayısı her yıl artmaktadır. Bu gerçeği açıklamak bir yandan basit gibi gözükse de öte yandan o kadar da kolay değildir - hastalığa etki eden yaşam tarzı, çevre, kötü kaliteli yiyecek ve benzeri olabilir.